Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 19:59   #5861
Koma. Nek su kave 25, a cijeđena x2 nek je 40, još uvijek ostaje čak 120 kuneka za realno 2 hemendeksa.
Jebeno.
DeeJay Dee is offline  
Old 03.12.2017., 20:58   #5862
Mi smi bili jednom u Eggspressu i nikad više. Meni osobno je to daleko prevelika porcija. Inače za doručak pojedem 2 jaja, a kamoli kad su još s kruhom, avokadom, lososom i holandezom. Na kraju nas je doručak ispao skoro 200 kn za dvoje, a komotno bismo se najeli i od pola hrane koja nam je bila poslužena jer je svatko dobio dvije velike šnite kruha, 3 jaja, najmanje 10dag dimljenog lososa, gomilu holandeza i još smo uz to uzeli avokado. Nismo ništa mogli jesti ostatak dana. Vrijednost za novac je, ali je to doručak za četvero, a ne za dvoje. I količinski i financijski. A bed mi je doći i naruči samo jednu porciju za dvoje.
Mushmula is offline  
Old 03.12.2017., 21:03   #5863
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
Eggspress. kasni doručak. jaja Benedikt. jako fino i dosta skupo. 3 poširana jaja na raženom kruhu, pržena šunka (jako fina), hrpa holandeza (njam) i klice češnjaka ili nečeg lučastog (moj prijatelj agronom kaže da češnjak ne bi trebao imati klice). zapravo je jelo strašno fino.
a zašto je skupo? zato što 2x ta jaja, 2x cijeđena naranča i 2x kava stoji 187kn.
Postoje prave klice češnjaka, npr. proizvodi ih OPG Solina ali su rijetke jer velika većina kultivara češnjaka ne cvate i ne donosi sjeme. Razmnožavaju se isključivo vegetativno. No postoje rijetki kultivari koji cvatu i donose sjeme, pretežno su azijskog porijekla, to sjeme se uvozi i proklijalo izgleda ovako.



No postoje i začetci zračnih lukovica (garlic scapes) koje se uglavnom trgaju odmah po izbivanju kako bi podzemne glavice češnjaka bile veće. Ne znam zašto toga nema na našem tržištu jer to je najbolje što se od češnjaka može dobiti. Može ih se upotrebljavati svježe, raditi fantastičan pesto, a izvrsne su i konzervirane ukiseljene, u slanoj otopini ili u ulju. To je ovo dolje. Što si ti dobio ?

Pellaprat is offline  
Old 03.12.2017., 22:17   #5864
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Postoje prave klice češnjaka, npr. proizvodi ih OPG Solina ali su rijetke jer velika većina kultivara češnjaka ne cvate i ne donosi sjeme. Razmnožavaju se isključivo vegetativno. No postoje rijetki kultivari koji cvatu i donose sjeme, pretežno su azijskog porijekla, to sjeme se uvozi i proklijalo izgleda ovako.

https://s8.postimg.org/gngz18fkl/08-cesnjak.jpg

No postoje i začetci zračnih lukovica (garlic scapes) koje se uglavnom trgaju odmah po izbivanju kako bi podzemne glavice češnjaka bile veće. Ne znam zašto toga nema na našem tržištu jer to je najbolje što se od češnjaka može dobiti. Može ih se upotrebljavati svježe, raditi fantastičan pesto, a izvrsne su i konzervirane ukiseljene, u slanoj otopini ili u ulju. To je ovo dolje. Što si ti dobio ?

https://s8.postimg.org/72xcesl85/garlicscape.jpg
izgledalo je upravo kao te klice. imalo je baš okus na češnjak pa smo zaključili da vjerojatno postoji neki kultivar koji razvija klice, iako smo doveli u mogućnost da se radi možda o klicama poriluka.
hvala na objašnjenju


btw nije sve tako skupo tamo. ovo je jedno od najskupljih jela. omleti su po 30tak kn ako se ne varam.
x-type is offline  
Old 04.12.2017., 11:27   #5865
Ja bih se samo ubacila pa rekla da nisu klice nego klijanci

x-type, jeli ste klijance ili (rekla bih prije) mlade izdanke (microgreens) nekog luka.
Zla patka is offline  
Old 04.12.2017., 13:20   #5866
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Vrijednost za novac je, ali je to doručak za četvero, a ne za dvoje. I količinski i financijski. A bed mi je doći i naruči samo jednu porciju za dvoje.
Zašto? Ne razumijem zbog čega, ajde ako se radi o dejtu ali ako ideš s nekime koga već poznaš ne znam u čemu bi bio problem...
a vidim da se i muški ustručavaju dijeliti porciju fileka i li čobanca s nekim bez obzira što je porcija 50 kuna a ima dovoljno za dvoje, pa se ili prejedaju do izaušiju ili ostave pola
Krkimir is offline  
Old 04.12.2017., 16:22   #5867
Prvi put da sam iz Timea otišao, barem djelomično, nezadovoljan. Frendica i ja smo uzeli spicy duck soba lunch menu, isključivo zato jer ga je ona jela prošli put i bilo je fantastično. Ovaj put je bilo samo ok, dosta drukčije pripremljeno jelo. Nimalo spicy. Ne volim nekonzistentnosti u kuhinji.

Za 90kn se dobije miso juha (vrlo dobra), glavno jelo i tri šnite ananasa. Neloše, samo bih definitivno uzeo nešto drugo da sam znao da neće biti kao prošli put.

Za desert smo uzeli dva fancy kolača, čarobni lješnjak i narandža nešto. Izgledali su predivno i bili preukusni. I koštali 50 kuna svaki. Priglupo sam očekivao iste cijene kao u Teslinoj. Moja greška.

Na kraju, ovo je prvi put da je posluga bila lošija nego inače, rubno brza, tj. spora. Da, bila je gužva, ali bio sam tamo često i u puno većoj gužvi.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 04.12.2017., 18:30   #5868
Mi bili u Timeu prije 10-ak dana i bilo je fantastično. Podijelili jedne gyoze za predjelo i činile su mi se čak i nekako finije nego prije. Za glavno jelo ja sam uzela janjeći vindaloo s jasmin rižom, a dragi svinjski ramen. Na prvu smo bili malo začuđeni cijenama, činile su nam se više nego prije, ali nakon prvog zalogaja smo se jednoglasno složili da vrijedi svake kune. I prejeli smo se.
Mushmula is offline  
Old 04.12.2017., 18:33   #5869
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Zašto? Ne razumijem zbog čega, ajde ako se radi o dejtu ali ako ideš s nekime koga već poznaš ne znam u čemu bi bio problem...
a vidim da se i muški ustručavaju dijeliti porciju fileka i li čobanca s nekim bez obzira što je porcija 50 kuna a ima dovoljno za dvoje, pa se ili prejedaju do izaušiju ili ostave pola
A zato jer nije baš neka hrana za šeranje kao npr. pizza. Kaj ja znam, da im zauzimamo stol u subotu ujutro u vrijeme najveće gužve (samo tada možemo) i šeramo jaja...ne znam. Ne želim se osjećati ko cigan dok jedem eggs benedict, nego ko gospon čovjek Ego, štaš.
Mushmula is offline  
Old 04.12.2017., 18:59   #5870
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Mi bili u Timeu prije 10-ak dana i bilo je fantastično. Podijelili jedne gyoze za predjelo i činile su mi se čak i nekako finije nego prije. Za glavno jelo ja sam uzela janjeći vindaloo s jasmin rižom, a dragi svinjski ramen. Na prvu smo bili malo začuđeni cijenama, činile su nam se više nego prije, ali nakon prvog zalogaja smo se jednoglasno složili da vrijedi svake kune. I prejeli smo se.
Da, tako sam se ja inače osjećao svaki put kad sam bio tamo. Danas, evo, prvi put ne. Joj, pol godine planiram pojesti taj vindaloo, samo s veprom. Dakle, dobar je?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 04.12.2017., 20:52   #5871
Nisam fan vepra, ali janje je bilo ko putar i sam vindaloo odlučno začinjen. No, ako bi morala birati, ramen mi je čak možda bio impresivniji.
Mushmula is offline  
Old 04.12.2017., 22:13   #5872
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Nisam fan vepra, ali janje je bilo ko putar i sam vindaloo odlučno začinjen. No, ako bi morala birati, ramen mi je čak možda bio impresivniji.
Ramen bogme je impresivan, ali bih baš htio probati nešto novo. Kad smo kod ramena, Gyoza navodno ima ramene subotom koje treba unaprijed naručiti. Ali ja na internetu ne mogu doći do te ponude, na poruke ne odgovaraju.

Je li netko bio?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 10.12.2017., 00:04   #5873
Ova strahota od adventa donijela je barem jednu lijepu stvar u centar grada - može se u miru sjesti i jesti gdjegod poželiš (mislim na restorane, zalogajnice i sl.)

I tako smo neki dan, napokon, ušli i dobili odmah stol u Tacos baru u Jurišićevoj. Par puta smo pokušavali prije, ali uvijek je bila gužva + ljudi vani u dvorištu + miris na pečenje, ono koje se uvuče u kosu i odjeću.

Kakva promjena i milina; radni dan, 12 30, mi sami...

Naručili smo quesadillu za predjelo, burito sa svinjetinom te tacose s piletinom i nekakvim umakom i svježom narančom za glavno jelo. Quesadilla je bila sjajna, posebno zanimljiva zbog mozarelle koju Meksikanci ne koriste. Super pečena, hrskavog tijesta, fine kombinacije sireva unutra. Burrito je bio sočan, s lagano pikantnim umakom, sve savršeno izbalansirano.

No, prvo mjesto odnijeli su jednoglasno tacosi - čudo, čudo!!! Dobiju se četiri komada, svaki sa sitno narezanim mesom, 2 umaka i narančom na vrhu. Stapanje okusa je neopisivo, a teksture jednostavno besprijekorne. Iznad očekivanja, svih.

Cijene, više nego ok: quesadilla cca 49 kn, ova dva jela po 49-59, tako nešto. Jedina zamjerka ide čekanju glavnog jela jer se burrito peče skoro 40 minuta. Ali sve smo im oprostili kad smo probali hranu. Uz dodatni antihipsterski ugođaj - neprocijenjivo. Ovakvo oduševljenje nisam osjetila od moje prve, zaista davne, posjete Mundoaki.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 10.12.2017., 09:20   #5874
U potpunosti se slazem sa "strahotom od Adventa"..morali bi mi pristojnu lovu iskrcati da idem tam stajat u guzvetini na minus 2 i nekaj hladnog si pojesti...
Ali nije mi samo jasno ovo pecenje burita..otkad se burito pece? Pa to je fast food...gotovi sastojci zamotani u tortilju...ne mogu vjerovati da bi bili toliko ludi da posebno pripremaju namirnice za svaki burito ili taco...
Uglavnom tak si ih nahvalila da cu otici...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 10.12.2017., 10:48   #5875
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slazem sa "strahotom od Adventa"..morali bi mi pristojnu lovu iskrcati da idem tam stajat u guzvetini na minus 2 i nekaj hladnog si pojesti...
Ali nije mi samo jasno ovo pecenje burita..otkad se burito pece? Pa to je fast food...gotovi sastojci zamotani u tortilju...ne mogu vjerovati da bi bili toliko ludi da posebno pripremaju namirnice za svaki burito ili taco...
Uglavnom tak si ih nahvalila da cu otici...
Da je samo gužva i hladnoća... Sav taj 'kruha i igara' mentalitet, umjesto da raspravljamo hoćemo li za praznike na Maldive ili u St. Moritz mi se brinemo za trećerazrednu titulu najbolje adventske destinacije... Ono, 'get a life', ljudi.

Gastronomska ponuda nije vrijedna spomena, kao ni nekultura jedenja na cesti koja je malo bolja od žvakanja Lekaj Lekaj buhtle s lažnom Nutellom u hodu.

No, da pređem na bitno - i mene je začudilo. Ništa nije gotovo niti polu gotovo, meseko za burrito se dugo i polako peče/priprema. Sve je svježe i fino. Barem je nama bilo. Svakako ponavljam uskoro, javi se i ti s dojmovima, baš me zanimaju. Iako, grozno je sada otići s previše očekivanja, skokni bez obaveze, na gablec od 50-ak kn, kao što smo mi, pa ćeš biti objektivniji.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 10.12.2017., 13:05   #5876
Mene se tacosi nisu dojmili u Taco's (još uvijek ne mogu vjerovati taj apostrof) & Burgeru. Bila sam jela neki s goveđim jezikom i jezik je bio skroz bezukusan i pomalo žilav. No, to čak i nije bio toliki problem kolko sam pokušaj jedenja. Beštekom mi je nekako bezveze i komplicirano, a u rukama mi se sve raspalo i cijedilo do laktova i niz bradu. Na kraju sam samo sve brže bolje potrpala u sebe samo da se što prije obrišem i prstima skupljala ostatke s tanjura. Jedino tacos s tunom i wasabijem je bio stvarno izvrstan, al mislim da ga više nemaju. Burgeri su im bolji. Al da, jako se usmrdiš tamo ako ima više od troje ljudi.
Mushmula is offline  
Old 11.12.2017., 07:36   #5877
Pod Zidom

Za predjelo smo podjelile raviole sa kruškom i još svašta nešto je tu bilo, vrrrrlo zanimljiva kombinacija - ne bi si to nikad uzela da nije bilo cura ali stvarno fino
Podjelile smo još i pladanj tapasa - sve je bilo vrlo ukusno

Za glavno jelo sam uzela goveđe obraze sa rimskim njokom i zelenu salatu, a cure patku i teleća jetra
Moje meso je bilo stvarno senzacionalno napravljeno, mekano i prefino začinjeno.
Rimski njok sa špekecom je super nadopuna ali moglo bi ga biti i malo više, tj mogli bi staviti komotno 2

Cure su isto nahvalile patku i teleća jetra, iako su se složile da su jetra bila bolje napravljena

Pile smo pjenušac za aperitiv, i svaka čašu vina uz jelo i 2 boce vode - ceh sve skupa za nas 4 - 800 kn

Za desert smo se preselile u Amelie: torta Amelie, Capucino nešto, kocka od kestena i onaj sa kruškama - probala sve, i definitivno je iznenađenje ovaj od capuccina ali vrlo vrlo zasitan kolač
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 14.12.2017., 22:18   #5878
burek MERAK

Nisam ekspert za zagrebacku burek scenu, ali danas sam pojela jedan sa sirom koji je bio vrh Prolazeci Tratinskom, odmah prije Badaliceve, vidjela sam mladu zenu kako razvija jufku za burek u lokalu koji se zove MERAK. Kupila sam skoro 450 gr bureka sa sirom ì malo je reci da sam ostala odusevljena .... krasno tijesto, ukusno punjenje i nakon pojedenog bureka tanjur je ostao skoro cist, mi traga suvisnoj masnoci.
Ne znam kakva im je inace ponuda i jesu li uvijek tako dobri, ali nakon danasnjeg iskustva mogu in samo od srca preporuciti.
Donata is offline  
Old 14.12.2017., 22:28   #5879
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Nisam ekspert za zagrebacku burek scenu, ali danas sam pojela jedan sa sirom koji je bio vrh Prolazeci Tratinskom, odmah prije Badaliceve, vidjela sam mladu zenu kako razvija jufku za burek u lokalu koji se zove MERAK. Kupila sam skoro 450 gr bureka sa sirom ì malo je reci da sam ostala odusevljena .... krasno tijesto, ukusno punjenje i nakon pojedenog bureka tanjur je ostao skoro cist, mi traga suvisnoj masnoci.
Ne znam kakva im je inace ponuda i jesu li uvijek tako dobri, ali nakon danasnjeg iskustva mogu in samo od srca preporuciti.
Opa. Nisam fan buraka, ali ovo cu sigurno posjetiti.
Zli Mali Medo is offline  
Old 15.12.2017., 03:33   #5880
Spominjao sam Merak u nekoliko navrata bureklijama ovdje koje su pitale za tu vrstu hrane.
Znali smo naruciti koji put od njih dostavu.
No nekad joj muz nije mogao dostaviti iz nekog razloga pa smo se znali zaletjeti po to tamo.
Ok hrana. Nelose.

Zadnje uređivanje Deedy : 15.12.2017. at 03:51.
Deedy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.