Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 12:06   #801
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ta sinkopa?????
Hoće li mu uzeti vozačku?
Sinkopa će od sada biti popularna, svi ćemo zapamtiti šta ona znači. Prođeš kroz crveno i ubiješ nekoga kome je bilo zeleno, opravdaš se sinkopom.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:36   #802
jučer su u najavi za vijesti na rtl rekli da ce se mijenjati zakon koji je omogucio ovu nakaradnu presudu. na koji zakon su mislili?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:51   #803
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
m
nisu mi pravna pitanja najbliža pa ako može malo objašnjenje, što i kako sada, žalba, daljnji postupci i sudovi, kako to ide?


Žalba Županijskom sudu kao drugostupanjskom.

Ako bi se dogodilo da preinače oslobađajuću i proglase ga krivim (nije vjerojatno) ide žalba trećestupanjskom.

Ako ukinu vraća se natrag.

Ako potvrde ide eventulno Ustavni sud.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:53   #804
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Drugim riječima Županijski sud je sugerirao/signalizirao sutkinji Šupe da bi Horvatinčića mogla osloboditi temeljem faktički nedokazive "sinkope"?

To znači da će sada Župaijski sud sada samo potvrditi oslobađajuću presudu. Ostaje Vrhovni i svi oni politički uhljebljeni briljantini u njemu. To mi baš daje nadu.
Ne nužno.

Moguće je da se ona u prvoj presudi nije očitovala o tvrdnjama o sinkopi koje su bile temelj obrane. Sud je dužan provjeriti obranu i obrazložiti zašto joj ne vjeruje, a ako to ne učini, viši sud će mu ukinuti presudu i vratiti na ponovno postupanje.

Ona je tada mogla provesti dokaze radi utvrđivanja sinkope i reći: nije utvrđeno da boluje od bolesti kod koje bi sinkopa bila učestala pojava niti postoji povijest takve bolesti kod okrivljenika, po vještačkim nalazima ne može se isključiti pojava iznenadne jednokratne sinkope, ali uzimajući u obzir da ne postoji liječnička dokumentacija okrivljenika neposredno nakon nesreće u kojoj bi se izražavala sumnja na sinkopu, kao i razmatrajući prvotne iskaze okrivljenika i svjedoka, sud smatra da su navodi okrivljenika naknadno iskonstruirani radi izbjegavanja kaznene odgovornosti.

I to je to. Logično i jasno obrazloženje razumnog suca. In dubio pro reo načelo se u takvoj situaciji ne primjenjuje jer sud analizom činjenica može doći do razumnog zaključka.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Fall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:56   #805
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Nakon "ličkog pozdrava" teško da me pravosuđe može iznenaditi.
U društvu gdje pas može biti osuđen jer preglasno laje teško da možemo očekivati išta "iznenađujuće".
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 13:59   #806
Quote:
Fall kaže: Pogledaj post
Ne nužno.

Moguće je da se ona u prvoj presudi nije očitovala o tvrdnjama o sinkopi koje su bile temelj obrane. Sud je dužan provjeriti obranu i obrazložiti zašto joj ne vjeruje, a ako to ne učini, viši sud će mu ukinuti presudu i vratiti na ponovno postupanje.
Rekao bih da je ovo još preciznije od onoga kako sam bio formulirao "in a vacuum" (tj. da nemamo dodatnih informacija). Sud i ne bi smio formulirati (i postupiti) drugačije, nego tako.

No, u ovom slučaju ona se jest očitovala o njegovoj nesvjestici i "glavoboljama" u prvoj presudi.

Naloženo joj je da se s time pozabavi još.

Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
U društvu gdje pas može biti osuđen jer preglasno laje teško da možemo očekivati išta "iznenađujuće".
Pas nije osuđen ni za što.
Osuđen je vlasnik, opravdano.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:07   #807
A da netko stavi transkript procesa da vidimo koliko je kvalitetno drzavni odvjetnik postavio slucaj? Pa ne odlucuje sudac na osnovu napisa u novinama i forumu.hr nego na osnovu argumenata optuzbe i obrane. Katastrofa sto se sve moze procitati ovdje.
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:13   #808
Quote:
ICU kaže: Pogledaj post
A da netko stavi transkript procesa da vidimo koliko je kvalitetno drzavni odvjetnik postavio slucaj?
Dovoljno dobro da se Horvatinčića iz prve proglasi krivim i da se mora izmišljati olakotne okolnosti kako bi dobio samo uvjetnu.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:24   #809
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Dovoljno dobro da se Horvatinčića iz prve proglasi krivim i da se mora izmišljati olakotne okolnosti kako bi dobio samo uvjetnu.


-Stipe
Mislis na prvom sudjenju? Koje je ponisteno i nema utjecaja na ponovljeno? Ili bi ti za novo sudjenje uzimao argumente iz prvog? Hm...
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:27   #810
Quote:
ICU kaže: Pogledaj post
Mislis na prvom sudjenju?
Da.

Iz ishoda stoga ne vidim razloga - ne velim da ga nema, ali sve upućuje da je tako - da se za nešto prigovara optužbi.

Quote:
Koje je ponisteno i nema utjecaja na ponovljeno?
Nije poništeno zbog poteza optužbe niti kao rezultat nečega što je uradila optužba.
Ne može se poništenje pripisati njima.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:42   #811
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Da.

Iz ishoda stoga ne vidim razloga - ne velim da ga nema, ali sve upućuje da je tako - da se za nešto prigovara optužbi.



Nije poništeno zbog poteza optužbe niti kao rezultat nečega što je uradila optužba.
Ne može se poništenje pripisati njima.


-Stipe
?
Velis da je drzavni odvjetnik dovoljno dobro prezentirao slucaj jer je na prvom sudjenju dobio osudu okrivljenika. OK. Steta sto je prvo ponisteno. Kakve veze ima cijom krivnjom?
Ja te pitam je li bio dovoljno dobar na novom sudjenju u odnosu na argumente obrane?
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 14:52   #812
Već je odgovoreno koje je moje mišljenje i po čemu se ugrubo ravnam.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:20   #813
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Već je odgovoreno koje je moje mišljenje i po čemu se ugrubo ravnam.

-Stipe
Da, steta sto sudac nije u toj poziciji da se ugrubo ravna vlastitim misljenjem, nego mora prevagnuti na jednu suprotstavljenu stranu ne na osnovu medijskih izvjestaja nego na osnovu toga sto mu se prezentira na proceduralno ispravan nacin.
A ovo sto se dogadja na indexu i tragicno ovdje na ovoj forumskoj temi su najeftinije emocije, predrasude, ignorancija, samo ne rasprava o (ne)funkcionalnom pravosudju.
Katastrofa.
ICU is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:21   #814
Jamačno


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 15:56   #815
Quote:
Fall kaže: Pogledaj post
Ne nužno.

Moguće je da se ona u prvoj presudi nije očitovala o tvrdnjama o sinkopi koje su bile temelj obrane. Sud je dužan provjeriti obranu i obrazložiti zašto joj ne vjeruje, a ako to ne učini, viši sud će mu ukinuti presudu i vratiti na ponovno postupanje.

Ona je tada mogla provesti dokaze radi utvrđivanja sinkope i reći: nije utvrđeno da boluje od bolesti kod koje bi sinkopa bila učestala pojava niti postoji povijest takve bolesti kod okrivljenika, po vještačkim nalazima ne može se isključiti pojava iznenadne jednokratne sinkope, ali uzimajući u obzir da ne postoji liječnička dokumentacija okrivljenika neposredno nakon nesreće u kojoj bi se izražavala sumnja na sinkopu, kao i razmatrajući prvotne iskaze okrivljenika i svjedoka, sud smatra da su navodi okrivljenika naknadno iskonstruirani radi izbjegavanja kaznene odgovornosti.

I to je to. Logično i jasno obrazloženje razumnog suca. In dubio pro reo načelo se u takvoj situaciji ne primjenjuje jer sud analizom činjenica može doći do razumnog zaključka.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Nisam čitao presudu, već samo novinske članke i ono malo presude što se vrtilo na radiju.
Nije mi jasno, odnosno rečeno je da optužba nije dokazala da je on namjerno ili iz nehaja ubio dvoje ljudi. Zar nije samo njegovo upravljanje vozilom već ubojstvo iz nehaja, pa onda imamo olakotne okolnosti na temelju kojih ga možemo osloboditi, kao na primjer infarkt.

Zar je on doista oslobođen samo na temelju sinkope???? Temeljem čega je obrana uspjela dokazati postojanje snikope????
Iskreno ne znam kako cijeli sustav funkcionira pošto nisam pravnik, ali logički ne vidim način niti jedan način na temelju kojeg bi sud ili tužitelj bili krivi. On je upravljao, on je kriv za smrt dvoje ljudi to su činjenice. U tom trenutku sav teret dokazivanja olakotnih okolnosti koji bi ga oslobodili krivnje su na obrani.
Sutkinja je jedino kriva ako je popušila foru „epilepsije“ iz vedra neba. Jesam li u pravu ili pravosuđe drukčije funkcionira???

Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
U društvu gdje pas može biti osuđen jer preglasno laje teško da možemo očekivati išta "iznenađujuće".
To je isto kao da kažeš da je moj auto dobio kaznu za parkiranje ili da je moj pas dobio kaznu što se posrao pored staze ili da je pas kažnjen zato što je nekoga ugrizao.

Osobno mi idu na živce ljudi koji ne znaju odgojiti svoje pse da ne seru i ne pišaju svuda uokolo, također isto tako ne volim kad na mene naskači pas u liftu kad me njuška svud uokolo.
Ako želiš imati životinju onda se za nju i brini i pobrini se da ne uznemirava ostale ljude. Nisam nerazuman ali isto tako želim svoj mir.
Nikad nisam krivo pse, već isključivo ljude.
DarkRaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:10   #816
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ako je kcer bila u godinama kada se ne moze vise osuditi za odnos sa maloljetnikom (a 16 je preko te granice) te ako cura nije dala do znanja da ne zeli odnos (nije se fizicki opirala, nije se verbalno bunila) na osnovu cega bi ga trebali osuditi?
Kod profesora, skrbnika i sl. dobna granica potrebna za legalan i dobrovoljan seks nije 15 već 18 godina.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:11   #817
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
I jedrilica je pokušala izbjeći sudar manevrom “sve u desno”, što je u skladu s pravilima o izbjegavanju sudara.
Štoviše, kod neposredne opasnosti od sudara, svaki manevar kojim se izbjegava sudar je dozvoljen.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:12   #818
Ja bih krenuo iz pozicije žrtve. Nisu umrli od starosti već nasilno i za to je netko kriv, bez obzira na veličinu kazne, Horvatinčića se ne može proglasiti nevinim i zbog toga je opravdano hrvatsko pravosuđe nazvati cirkusom, a sutkinju klaunom. Jedino se pitam dali u hrvatskom pravosuđu ima netko tko bi se ogradio od ove presude?
tanuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:13   #819
Quote:
DarkRaven kaže: Pogledaj post
....Temeljem čega je obrana uspjela dokazati postojanje snikope????
Temeljem toga sto nije reagirao i sprijecio udar u jedrilicu.
Tako sam shvatia objasnjenje sutkinje, sto me prozelo jezom.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:14   #820
Može li se zaključiti da su 3 najčešće hrvatske bolesti anemija, amnezija i sinkopa ?
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.