Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2003., 17:06   #81
Ma znam ja sve to ali ipak mi je lakse kad se pozalim malo
Osim toga mislim da je tu u pitanju i razlika u pristupu - kod nekih trenera predes s jedne stvari na drugu tek kad usavrsis stvar ( npr. s kasa na galop tek kad naucis dobro sjedeci kas) a kod drugih to ucenje raznih stvari nekako ide paralelno. Ja tako vise od 20-ak sati nisam uopce galopirala onda par puta na lonzi pa sama, a ti si vec nakon treceg na lonzi, a nakon devetog sama galopirala. E na takve stvari mislim kad kazem da se nekad osjecam bedasto i sporo. Ali opet ima tu jos hrpa drugih stvari koji djeluju na to kako brzo ces napredovati ( kondicija, koliko cesto jases itd.)
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 20:01   #82
Ljudi moji, pa takvi ljudi jednostavno lažu. Ja jašim već godinama, jest da je s prekidima, ali ipak. I dan danas nisam sposobna sasvim ok odjašiti sjedeći kas (ovisi o konju), a ponekad mi krugovi liče na jaja (ovisi kakav mi je dan).

Mislim, sigurno postoje prirodni talenti za jahanje, ali takvi su rijetki, i sigurno se neće hvaliti da su več 2. sat sve znali, nego takvi ljudi šute i uče što još ne znaju.

Što se hipodroma tiče, ja se nadam da neće stati na uređivanju onih prostora koji se "u javnosti vide" poput tribina i staza, nego da će i urediti i te štale koje su za širu javnost nevidljive.
__________________
:)

LP
Diana

www.papigice.net
Diami is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 21:05   #83
:klap:

zivjele jahacice!

Jos kad bi se tu naso i neki muski da nam se pridruzi same babe ovdje...
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2003., 10:43   #84
Stvarno nam fali muskih! Ne samo tu nego i u konjickim klubovima. Osim stalara i slicne radne snage bas ih se ne vidi po stalama.
Vidim da se ti i ja Diami slazemo po pitanju Hipodroma. Kad ( i ako ) ga srede morat cemo se naci da to proslavimo
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2003., 12:51   #85
Slažem se sa Diami,

I nakon nekoliko godina jahanja, sjedeći kas je za mene rak rana. Nije da sam nespretna, dapače, u svemu što se tiče konja i konjičkog jahanja bila sam dalekooooo ispred njih, ali sjedeći kas, muko moja!!

Svaki put kad bi trener izdao sjedeći kas meni bi pao mrak na oči i u sebi bi doslovno odbrojavala sekunde tješeći sebe još samo malo, samo malo... ( jel me bolila guza, mišiči pucali) ali unatoč tome, nakon 6 sati jahanja imala sam svoj prvi galop u životu i bilo je prekrasno. A moram Vam priznati da sam se bojala na smrt, jer kad su nam punili uši da u galop smijemo iči samo kad budemo savršeni znači nakon par mjeseci i nakon svakodnevnih treninga, mislila sam da je to nešto strašno i nesavladivo. Ali nikad nikad neću zaboraviti taj osjećaj dok sam živa. Ne znam jesam li već spomenula da sam zbog velikog truda i izrazite ljubavi prema konjima bila malo privilegirana pa su me odmah stavili sa naprednima ( nakon 4 sata provedena u školi jahanja) i taj dan kad je zapovjeđen galop naprednoj grupi, ja sam u strahu pomislila da su zaboravili da sam s njima i da ću sigurno sad pasti i nastradati, jer dva puta su prije toga kad bi oni kretali u galop mene izdvojili i rekli da kasam sa strane. Ali kad je moj Keks krenuo, kad se zanjihao, shvatila sam da to ne samo da je lagano i ugodno za razliku od sjedećeg kasa nego da je to nešto najlijepše na svijetu. Često znam reči da je to bio dan kada sam poletjela i dobila krila.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2003., 18:03   #86
DAAAAAAAAA galop je super! I istina da ga je puno lakse jahat sjedece nego kas. Ja nemam problema sa sjedecim kasom, jedino sto mi ponekad uzengije bjeze prema sredini stopala. Tolko sam se najahala sjedeceg kasa tak da sam valjda izdrilana.

Kako su mene izdresirali sjedeci kas je prijelazima kas-galop-kas ili kas-hod-kas jer prije pokretanja u galop (ako iz kasa) moras bit u sjedecem kasu, itd. itd. Ili kas bez uzengija. Kako su vas to ucili?
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 10:34   #87
Indi,

I kod mene na hipodromu je bilo slično. Prvo bi išli kasom ( lako jahanje ) onda bi slijedilo 2-3 kruga sjedečeg kasa pa prelazak u galop. Neki od nas ( među njima i ja ) znali smo se švercati kad je bio sjedeči kas u pitanju pa čim trenerica makne pogled malkice bi varali, ali doskočili bi oni nama pa bi nam naredili da dignemo uzengije preko vrata konju, pa ti sad vidi.
Ne znam Indi, stvarno sam vrijedila za bolju jahačicu na Hpodromu, ali eto sve sam usvojila lako osim sjedečeg kasa, nakon dva tri kruga znala sam imati žulj na guzi. Ne znam možda je tome krivo vojničko sedlo koje je imao moj konj, a ono osim što je jako teško k tome je tvrdo ko sam vrag.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 13:37   #88
He, he, he - hi, hi, hi, hi -- poznato mi je to - ajmo skvadro pa prebaci uzengije preko sedla ali galp bez uzengija je

Lagano je jahat sjedeci kas ako dobro opustis trbusne misice i zdjelicu, ali usto moras drzat dobru poziciju ledja i nogu - onda ide sve ko po loju i super je.

Rane na guzici od jahanja su valjda isto ko sjebana koljena kod skijaca... i tu si nis nemres pomoc

Ja vec dugo razmisljam da probam dizajnirat ili sedlo ili jahace hlace koje bi imale nesto da zastite bas taj dio gdje se uvijek stvori ranica, i mislim da je mozda bolje se pozabaviti sedlom koje ima nekaj mekanog na nekim djelovima... Poznam jednog seldara pa cu jednog dana kad dobro osmislim sta i kako, probat vidjet kaj on kaze na to. Imam doma jedno sedlo koje ne koristim cesto, pa pomalo cackam i proucavam.

Inace trenutno imam jednu opaku krastu na guzici od jahanja, i onda sam jos isla ujutro kog ginekologa na pregled koji je bio totalno zbunjen time...
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 13:49   #89
Hvala Bogu ja jos nisam imala rane na guzici! Ali sam imala plava koljena u pocetku dok nisam naucila drzati ih na mjestu. A bome i sad cesto dodem doma iz stale plava po nogama - uvijek se zveknem u nesto
A za sjedeci kas je stvarno najvaznije opustiti trbuh i donja leda. A cesto od silnog razmisljanja o tome kak se trebas opustit i pratit kretanje konja ne uspijes to i stvarno napraviti
Mozda bi bilo najbolje jahati bez sedla - onda nemas izbora ili se uskladis s konjem ili se nabijes/padnes.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 13:55   #90


Istina, trbuh i donja ledja... onda mi je najsmjesnije dan iza jahanja kad se sagnem, a trbusni misici boooooollllleeeeeeee i onda pol sata razmisljam zakaj - pa se onda sjetim - sjedeci kas dan prije.

Jos jedno pitanjce glede jahace kacige. Jel uvijek jasite sa kacigom ili ne? Ja sam jedan od onih tipova koji u principu uvijek jasu sa kacigom, al bogami po ovim vrucinama prosli tjedan nisam i bilo mi je puuuuuuuuuno manje vruce.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 14:02   #91
Ajde, ajde ne zali se - zato sigurno imas opake trbusne misice. A bome i listove i guzicu ako mogu suditi po meni
Ja sad stalno jasem s kacigom ali prije sam uredno isla na terene bez sto je bilo uzasno glupo. Uostalom od kada sam zaronila s konja direktno na glavu ( sva sreca bio je mali konjic a ja sam imala kacigu ) shvacam kak je to vazno.
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 14:17   #92
Hajde istina, bar mi guzica ne visi na koljenima i imam dobre trbusne misice i dobre misice po cijelim nogama, osim kaj su mi se noge iskrivile tam od koljena pa na dolje imam onak jahace noge... al kaj ja sad tu mogu
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 15:04   #93
Ma znate kaj meni nije jasno.

Shvačam da moram opustiti trbug i zdjelicu ( kao i kod galopa da bi mogao pratiti konja i postati jendo biće) ali kad god bi išli sjedečim kasom rekli bi mi da stisnem konja koljenima svom snagom, ako stisnem koljena ne mogu opustiti zdjelicu već sam sva ukočena i onda se dronckam Bože oslobodi...
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2003., 15:14   #94
Quote:
Romantica kaže:
ali kad god bi išli sjedečim kasom rekli bi mi da stisnem konja koljenima svom snagom, ako stisnem koljena ne mogu opustiti zdjelicu već sam sva ukočena i onda se dronckam Bože oslobodi...
Koje budale od ucitelja jahanja. Uopce ne stisces koljenima jer onda nit imas kontrolu nad uzengijama nit nad svojim tijelom (kao sto si rekla) a ni listovima. Iduci put probaj jahat sjedeci kas isto kao sto kad galopiras et voilà!
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 08:03   #95
Probati ću Indi, hvala ti na savjetu.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 10:48   #96
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 10:36   #97
Meni se također čini da je bitno kakav kas konj ima. Ima ih koji imaju prirodno polagani kas, koji možeš puno lakše pratiti u sjedećem kasu. A ima ih, kao jedan bivši kasač na Krilima, koji samo jurcaju gdje je pod milim bogom teško uhvatiti ritam.

Najlakše je početnicima učiti na malo bolje obrazovanom i treniranom konju. On će skužiti kad nešto tražiš od njega, čak i ako malo fulaš, a i ti češ od njega puno, puno naučiti. Ako je predobro naučen konj, onda ga i najmanja greška pri davanju komande zbuni i ignorirati će komandu. Takav konj je dobar za malo naprednije jahače, tada će se još bolje naučiti kako točno mora izgledati komanda.

E sada da su još svi konji jednako naučeni, odn. naviknuti na iste komande... To bi bilo mrak. Ali da se savršeno jahati i sa nesavršenim konjem. Nismo ni mi jahači savršeni, zašto bi onda konj bio?
__________________
:)

LP
Diana

www.papigice.net
Diami is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 11:13   #98
Diami,

Dobro znam o čemu govoriš. Bivši natjecateljski kasači koji bi zbog godina bili prebačeni na rekreativno jahanje su najteži za jahanje. Isprobala na vlastitoj koži. Na Čretu sam zadužila prekrasnog konja VITEZA koji se nekad natjecao u kasačkim utakmicama. Ajme, na njemu je čak i laki kas bio drugačiji i teži nego na ostalim konjima ali na to me je upozorio i trener, ali uskoro sam se navikla na taj njegov čudan ritam i bilo mi je OK!
A to što su konji različiti i nesavršeni druženje s njima čini još zanimljivijim i lijepšim.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 14:55   #99
Quote:
Romantica kaže:
Diami,

Dobro znam o čemu govoriš. Bivši natjecateljski kasači koji bi zbog godina bili prebačeni na rekreativno jahanje su najteži za jahanje. Isprobala na vlastitoj koži. Na Čretu sam zadužila prekrasnog konja VITEZA koji se nekad natjecao u kasačkim utakmicama. Ajme, na njemu je čak i laki kas bio drugačiji i teži nego na ostalim konjima ali na to me je upozorio i trener, ali uskoro sam se navikla na taj njegov čudan ritam i bilo mi je OK!
A to što su konji različiti i nesavršeni druženje s njima čini još zanimljivijim i lijepšim.
Vlasnica spomenutog Viteza je jedna nasa familijska prijateljica...

Nemres starog psa naucit novim trikovima

Ja na primjer volim kasackog konja jer volim dobar brzi razvijeni kas - najlakse (meni) za jahat (al ne sjedeci kas) i ima fora kak da ih se "prebaci" u laksi kas al je tesko.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 14:57   #100
Quote:
Diami kaže:
Ako je predobro naučen konj, onda ga i najmanja greška pri davanju komande zbuni i ignorirati će komandu. Takav konj je dobar za malo naprednije jahače, tada će se još bolje naučiti kako točno mora izgledati komanda.
Sto se najbolje ocituje u pokretanju u galop pogotovo iz kasa. Iz hoda je lakse jer je puno preciznije.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.