Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2016., 18:15   #41
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Najveci problem je sto su primitivci i mediokriteti zauzeli bas sve vazne pozicije u RH.
Kad god netko kaze nesto protiv nepravdi i problema u drustvu, ti ukopani pojedinci - a danas je to na zalost vec citav sistem, odmah nezdovoljnika salju da napusti RH. Odlazi u Srbiju, mars preko Drine a ako ga bas nikako ne mogu tjerati po nacionalnoj osnovi pa cak ni proglasiti Srbinom i cetnikom, onda slijedi : Ako ti se ne svidja, odlazi van kud hoces.
Samo rodijaci, primitivci, lopine i profesionalni domoljubi nikud ne odlaze jer ih takve bas nitko ne treba niti ista mogu ikome ponuditi.
Zato i uzivaju sa svakim nasim emigrantom, jer na njegovo mjesto dovode svoju rodbinu iz najzabitijih dijelova RH i BiH.
To je najveci problem RH.
Po tebi je svatko tko uspije u Hrvatskoj osigurati egzistenciju primitivac, lopov i rodijak a Drinu necu komentirati.


Ali stvarnost je malo drugacija.

Velik dio "mozgova" koji napustaju hrvatsku pricu pocinju sa "zavrsila sam bohemistiku i za mene u hrvatskoj nije bilo posla jer tu traze samo tehnicke struke"
A zavrsava sa "sada radim u McDonaldsu u Dublinu i konacno mogu zaraditi sebi za zivot, nitko sretniji od mene."

Ili "radio samu eminentnoj IT kompaniji u Hrvatskoj za iznadprosjecnu placu ali samo osjetio da to nije to..zelio sam vise..."


Zasto se ljudi nebi veselili da su i takvi nasli svoje mjesto pod suncem??
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 18:29   #42
Prava istina je da egzodusa nema.

Postoji prenapuhana fama koju stvaraju mediji unazad nekoliko godina - zapravo bolesna i izopačena kampanja kojom se ljudi tjeraju da odu pod svaku cijenu, a koja se s vremena na vrijeme dodatno "začini" nekakvim patetičnim dopisom jednog takvog usrećenog slučaja koji uslijed orgazma što trenutno boravi u Irskoj, Kanadi, (nadopiši sam) ima potrebu svima nama koji smo ostali objasniti koliki smo idioti i budale općenito.

Evo jednog friškog slučaja:

"Online kupujem sve, od hrane, preko odjeće i obuće, do laptopa i raznih elektroničkih uređaja. Sve dođe na kućnu adresu, bez ikakvih velikih komplikacija, ili dodatnih plaćanja (izuzev dostave, nekad)."

Gle čuda, i kod nas isto možeš kupiti sve online, od odjeće i laptopa do hrane. U pravilu bez komplikacija i bez dodatnih troškova, osim dostave, a često niti dostavu.

"Paket zaustave na granici, i traže me da moram nabavit EORI broj, jer sam time postao uvoznik."

Užas. Strava. Katastrofa kako nas guši država i birokracija. BTW EORI broj dobiješ doslovno za dvadeset minuta, vadiš ga jednokratno i to isključivo ako pošiljka podliježe carini.

"...moram platiti troškove špedicije, carine i PDV od 25 posto! 25 posto za nešto što nije kupljeno u Hrvatskoj..."

Mora platiti troškove špedicije za stvari koje nisu kupljene u Hrvatskoj i još mora platit porez

Mila majko...
ludakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 01:17   #43
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Najveci problem je sto su primitivci i mediokriteti zauzeli bas sve vazne pozicije u RH.
Kad god netko kaze nesto protiv nepravdi i problema u drustvu, ti ukopani pojedinci - a danas je to na zalost vec citav sistem, odmah nezdovoljnika salju da napusti RH. Odlazi u Srbiju, mars preko Drine a ako ga bas nikako ne mogu tjerati po nacionalnoj osnovi pa cak ni proglasiti Srbinom i cetnikom, onda slijedi : Ako ti se ne svidja, odlazi van kud hoces.
Samo rodijaci, primitivci, lopine i profesionalni domoljubi nikud ne odlaze jer ih takve bas nitko ne treba niti ista mogu ikome ponuditi.
Zato i uzivaju sa svakim nasim emigrantom, jer na njegovo mjesto dovode svoju rodbinu iz najzabitijih dijelova RH i BiH.
To je najveci problem RH.
Ja također mislim da je trenutna situacija u Hrvatskoj kao što je opisao kolega McFuck .
Jednostavno, ovdje za pametnog čovjeka nema mjesta. Ako digneš glas i pitaš nešto "neprilično" šalje te odmah u 3pm cijela vojska mediokriteta na položajima koji su zadovoljni i malim plačicama jer nisu sposobni za ništa više.
U glavama je još debeli socijalizam iz prošlog tisućljeća gdje je vladala uravnilovka i gdje se "sjekla" svaka glava koja je virila iz gomile. I kad netko pokaže neko znanje i zatraži veću plaću odmah paljba sa svih strana da što bi on htio!? Kako može on imati veću plaću od mene itd itd.
Prava šteta jer firme obično vuku samo par pametnih pojedinaca koje treba konkretno i platiti a kad oni odu ostaje vojska mediokriteta koja za ništa nije sposobna osim raditi po inerciji i dotadašnjem ustaljenom modelu.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 19:36   #44
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Najveci problem je sto su primitivci i mediokriteti zauzeli bas sve vazne pozicije u RH.
Kad god netko kaze nesto protiv nepravdi i problema u drustvu, ti ukopani pojedinci - a danas je to na zalost vec citav sistem, odmah nezdovoljnika salju da napusti RH. Odlazi u Srbiju, mars preko Drine a ako ga bas nikako ne mogu tjerati po nacionalnoj osnovi pa cak ni proglasiti Srbinom i cetnikom, onda slijedi : Ako ti se ne svidja, odlazi van kud hoces.
Samo rodijaci, primitivci, lopine i profesionalni domoljubi nikud ne odlaze jer ih takve bas nitko ne treba niti ista mogu ikome ponuditi.
Zato i uzivaju sa svakim nasim emigrantom, jer na njegovo mjesto dovode svoju rodbinu iz najzabitijih dijelova RH i BiH.
To je najveci problem RH.
Nigdje HDZ na izborima ne prolazi tako dobro kao upravo u tim krajevima.
Molim HDZ-ove birače iz ostalih krajeva da razmisle o toj činjenici.
guzica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 21:18   #45
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ja također mislim da je trenutna situacija u Hrvatskoj kao što je opisao kolega McFuck .
Jednostavno, ovdje za pametnog čovjeka nema mjesta. Ako digneš glas i pitaš nešto "neprilično" šalje te odmah u 3pm cijela vojska mediokriteta na položajima koji su zadovoljni i malim plačicama jer nisu sposobni za ništa više.
U glavama je još debeli socijalizam iz prošlog tisućljeća gdje je vladala uravnilovka i gdje se "sjekla" svaka glava koja je virila iz gomile. I kad netko pokaže neko znanje i zatraži veću plaću odmah paljba sa svih strana da što bi on htio!? Kako može on imati veću plaću od mene itd itd.
Prava šteta jer firme obično vuku samo par pametnih pojedinaca koje treba konkretno i platiti a kad oni odu ostaje vojska mediokriteta koja za ništa nije sposobna osim raditi po inerciji i dotadašnjem ustaljenom modelu.
Apsolutno točno. I viđeno i doživljeno 1000 puta.

Nažalost malo ljudi razumije da 10 000 ljudi koji su otišli van ove godine vrijede više i za državu i za društvo nego 100 000 ovih koji ostaju.

Firme ne stvaraju profit i proizvode na dronovima nego na ljudima koji imaju mindset težiti boljem i koji traže rješenja za probleme.
I to vrijedi jednako za svih , od čistačica, pekača u mackdonaldsu(koje je netko spomenuo) pa do doktora i IT-evaca. Nije bitna struka nego mindset.
A upravo takvi odlaze.

I to je nenadoknadivo.

Tako da statističko nabacivanje brojkama i govorenje otišlo je "samo" par tisuća ljudi nema veze s mozgom.
Treba pogledati koja je struktura, koja kvaliteta i koje kompetencije koje ti ljudi odnose sa sobom. Nepovratno.

Ja mijenjam odmah 200 000 parazita za 2000 IT-evaca koji su u irskoj ili negdje drugdje-odmah.

To je realan omjer vrijednosti tko može donijeti prosperitet ovoj zemlji i tko joj ga je oduzeo.

Samo zalud je ljudima ovdje išta objašnjavati.
ajmo mijenjat naziv sabora. To će donijeti prosperitet ovoj zemlji.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 17:21   #46
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Apsolutno točno. I viđeno i doživljeno 1000 puta.



Nažalost malo ljudi razumije da 10 000 ljudi koji su otišli van ove godine vrijede više i za državu i za društvo nego 100 000 ovih koji ostaju.



Firme ne stvaraju profit i proizvode na dronovima nego na ljudima koji imaju mindset težiti boljem i koji traže rješenja za probleme.

I to vrijedi jednako za svih , od čistačica, pekača u mackdonaldsu(koje je netko spomenuo) pa do doktora i IT-evaca. Nije bitna struka nego mindset.

A upravo takvi odlaze.



I to je nenadoknadivo.



Tako da statističko nabacivanje brojkama i govorenje otišlo je "samo" par tisuća ljudi nema veze s mozgom.

Treba pogledati koja je struktura, koja kvaliteta i koje kompetencije koje ti ljudi odnose sa sobom. Nepovratno.



Ja mijenjam odmah 200 000 parazita za 2000 IT-evaca koji su u irskoj ili negdje drugdje-odmah.



To je realan omjer vrijednosti tko može donijeti prosperitet ovoj zemlji i tko joj ga je oduzeo.



Samo zalud je ljudima ovdje išta objašnjavati.

ajmo mijenjat naziv sabora. To će donijeti prosperitet ovoj zemlji.

Bravo. Plus jos jedna znacajna stavka koju teoreticari Hrvatske najbogatije na zemlji ne uzimaju u obzir. Ne odlaze svi ti ljudi sami tako da su brojke jos i vece. Potraznja za PPS brojevima u Irskoj je u stalnom porastu. To je sada evidentan trend.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje Richie : 24.01.2016. at 17:48.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:06   #47
Hvalanaribama, mcfuck i kerefek su sve lijepo prokomentirali i objasnili o čemu se radi i zašto ljudi odlaze .
Koliko ih je točno otišlo neznam, ali znam da od kad sam počeo raditi u ITu, tamo negdje 2005 godine,pa do negdje 2011 ,
ne sjećam se da sam ćuo da je netko otišao radit vani ili da razmišlja o tome.
Nakon 2011 pa do danas , imam dojam da odlazi sve više ljudi koji rade u ITu.
Samo u zadnjih 2 godine moga bi nabrojati barem 30ak ljudi koje znam direktno/indirektno iz Zagreba koji su otišli van radit i za sada se kolko
znam nisu vratili . To je iskustvo moje mikrosredine .
Nadam se da ću uskoro i ja nastavit radit vani .
Razloge su napisali kerefek u mcfuck.
Nadam se promjenama na bolje u Hrvatskoj pa da se vratim i prije penzije.
__________________
reminder
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 13:42   #48
Dosta lijecnika se vraca. Em dobivaju poslove u pripizdinama, jer na najtecaje za radno mjesto lijecnika u velikim gradovima se javlja bar 400 Poljaka i jedan Hrvat, pa nema sanse uslijed tolike konkurencije dobiti posao, pa onda nasi dobiju u "pripizdinama". Drugo, cesto moraju se puno dokazivati, ne uvazavaju se bas sve subspecijalizacije itd, te doktorima u 5.dekadi zivota je vec malo prekasno za ispocetla. I jos ne dobivaju ugovore za stalno, nego ih seljakaju iz mjesta u mjesto svakih par godina, a tu je papirologija s prijavama boravka itd itd, zapetljano..uglavnom, ne zele da im se migranti doktori utabore na jednom mjestu...

Sto se tice Irske, puno Iraca se odseljava.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 20:37   #49
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Dosta lijecnika se vraca. Em dobivaju poslove u pripizdinama, jer na najtecaje za radno mjesto lijecnika u velikim gradovima se javlja bar 400 Poljaka i jedan Hrvat, pa nema sanse uslijed tolike konkurencije dobiti posao, pa onda nasi dobiju u "pripizdinama". Drugo, cesto moraju se puno dokazivati, ne uvazavaju se bas sve subspecijalizacije itd, te doktorima u 5.dekadi zivota je vec malo prekasno za ispocetla. I jos ne dobivaju ugovore za stalno, nego ih seljakaju iz mjesta u mjesto svakih par godina, a tu je papirologija s prijavama boravka itd itd, zapetljano..uglavnom, ne zele da im se migranti doktori utabore na jednom mjestu...

Sto se tice Irske, puno Iraca se odseljava.

Yeah, right. Dream on. Cek da pogodim: teoreticar Hrvatske najbogatije zemlje na svijetu.
http://vijesti.hrt.hr/288824/lijepa-...rvatske-graane


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 20:45   #50
Ima tu jos jedna stvar.
Prije nego smo usli u EU bombardirali su nas reklamama kako ce baka i djed preseliti u Provansu a unuk u Prag na studij za svemirskog inzenjera.

I? ..u cemu je problem?...neka baka i djed idu u Provansu, unuk na studije svemirskog inzenjera a svi ostali u Dublin radit za McDonalds..tko voli nek izvoli!!!

Dokle god imamo 300,000 ljudi na zavodu, ja nevidim problem sa iseljavanjem.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 21:02   #51
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Yeah, right. Dream on. Cek da pogodim: teoreticar Hrvatske najbogatije zemlje na svijetu.
http://vijesti.hrt.hr/288824/lijepa-...rvatske-graane


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne gledam bas tv, necu ni ovo pogledati nego gledam sluzbene statistike Irske i citam portale plus od Iraca info.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 06:20   #52
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ne gledam bas tv, necu ni ovo pogledati nego gledam sluzbene statistike Irske i citam portale plus od Iraca info.

Takvih likova bilo je ko u prici na forumu Irska. Jos uvijek su u Hrvatskoj i zamrznuti u 2008. godini gdje spominju da je u Irskoj kriza Bili su dosta zabavni. Sretno s financijskim participiranjem i othranjivanjem hrv matriksa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 08:19   #53
Gdje sam spomenula rijec "kriza"?
Nigdje. Ima posla u Irskoj, ali ne za svaku bransu i nije super placa za svaku bransu. Jedno je raditi kao IT, a drugo raditi u MCdonaldsu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 10:55   #54
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Gdje sam spomenula rijec "kriza"?
Nigdje. Ima posla u Irskoj, ali ne za svaku bransu i nije super placa za svaku bransu. Jedno je raditi kao IT, a drugo raditi u MCdonaldsu.

Ne nego je bitno raditi. Second wake up call.
http://vijesti.hrt.hr/288824/lijepa-nasa-irska-obecana-za-hrvatske-graane

Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 11:10   #55
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Ne nego je bitno raditi.
Moja sestra je tako radila deset godina po raznim UK, USA nekakve bezvezne poslove od kojih je mogla eventualno platiti stan, hranu i zivotariti....rezultat je 10 bacenih godina od kojih se nece oporaviti do kraja zivota. Sa druge strane brat je napravio slicno ali sa potpuno suprotnom pricom.

Itekako je bitno sto radis...dali covjek vani gradi karijeru ili prezivljava.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 11:16   #56
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Moja sestra je tako radila deset godina po raznim UK, USA nekakve bezvezne poslove od kojih je mogla eventualno platiti stan, hranu i zivotariti....rezultat je 10 bacenih godina od kojih se nece oporaviti do kraja zivota.

Itekako je bitno sto radis...dali covjek vani gradi karijeru ili prezivljava.

Post je u suprotnosti s raspravom o razlozima bijega iz hr Matrixa jer se anegdotalno iskustvo nastoji suprotstaviti opcem pravu na izbor i rad. Svjestan si da to nece zaustaviti egzodus zar ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 11:23   #57
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Post je u suprotnosti s raspravom o razlozima bijega iz hr Matrixa jer se anegdotalno iskustvo nastoji suprotstaviti opcem pravu na izbor i rad. Svjestan si da to nece zaustaviti egzodus zar ne?
Iskreno nemam pojma sto ti znaci pojam Hr Matrix.
Glede suprostavljanja, ma ne...brige mene hoce li netko otici iz hrvatske ili nece, dapace sto ih vise ode to ce trziste rada biti povoljnije po mene i opcenito nas koji tu ostajemo. Uostalom imas gore moj stav sto mislim o tome.

Ali cisto komentiram taj stav "treba raditi"....mislim da je to pogresno. Treba zaraditi lovu, jer u tome je cijela stvar.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 11:50   #58
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Moja sestra je tako radila deset godina po raznim UK, USA nekakve bezvezne poslove od kojih je mogla eventualno platiti stan, hranu i zivotariti....rezultat je 10 bacenih godina od kojih se nece oporaviti do kraja zivota. Sa druge strane brat je napravio slicno ali sa potpuno suprotnom pricom.

Itekako je bitno sto radis...dali covjek vani gradi karijeru ili prezivljava.
S kim god sam imao prilike pričati tko je išao van, obrazovan ili neobrazovan. Nitko se nije požalio što je bio vani. Ako ništa drugo barem zbog iskustva. To mogu potvrditi i osobno.

Hrvatska je mjesto odlično za odmor od zapadnjačkog načina života, ali tu priča prestaje.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:06   #59
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
S kim god sam imao prilike pričati tko je išao van, obrazovan ili neobrazovan. Nitko se nije požalio što je bio vani. Ako ništa drugo barem zbog iskustva. To mogu potvrditi i osobno.
Pa nemora se zaliti. Meni je jasno da netko tko nije sposoban u Hrvatskoj zaraditi vise od 3000 kuna dozivi ekstazu kada mu u Dublinu plate 1400 eura...sa kojim cak uspije platiti stanarinu, sve troskove i "nesto i ustedjeti".

Nije se ni moja sestra zalila, dapace 10 godina nitko sretniji od nje.....zivila je i radila u svjetskim metropolama, vidjela svijeta i upoznala najrazlicitije ljude i kulture. Poslije je shvatila da je u profesionalnom smislu rijec o 10 bacenih godina.


Ma gle, vec sam gore spomenio i brata, koji ima suprotno iskustvo..on je vani napravio lijepu karijeru i zaradjuje relativno lijepu lovu. Cisto ja uvijek uzimam sa zrnom soli price o eldoradu na zapadu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:18   #60
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa nemora se zaliti. Meni je jasno da netko tko nije sposoban u Hrvatskoj zaraditi vise od 3000 kuna dozivi ekstazu kada mu u Dublinu plate 1400 eura...sa kojim cak uspije platiti stanarinu, sve troskove i "nesto i ustedjeti".

Nije se ni moja sestra zalila, dapace 10 godina nitko sretniji od nje.....zivila je i radila u svjetskim metropolama, vidjela svijeta i upoznala najrazlicitije ljude i kulture. Poslije je shvatila da je rijec o 10 bacenih godina.
Pa što nije uložila u sebe? Kad je već nešto zaradila, mogla si je platiti i neko obrazovanje i otići u neki perspektivniji sektor. Hvala Bogu pa na Zapadu imaš malu milijardu karijera, a ne kao u Hrvatskoj 10 zanimanja i to je to .
Stepenicu po stepenicu.

Neću ulaziti u tuđe glave ali meni je to znak neambicioznosti i onda se to želi preslikati kao neko pravilo. Nije svatko takav, netko želi i više. Znam osobno primjer Hrvata koji je u SAD-u išao farbati kuće. One njihove drvene, dakle kompletna renovacija kuća, brušenje stare boje i apliciranje nove. Posla je bilo kao u priči i to je bio dobro plaćen posao.
Za 10 godina imao je svoju firmu koja se bavi tim istim poslom. Dakle postao je poslodavac. Danas se bavi nekim posve drugim tipom posla, ali sa početnim kapitalom od stare karijere. Dakle, fuckin´ Merica... Izbora ima za one koji žele zavrnuti rukave. Tko vidi da to nije za njega, uvijek se može vratiti doma.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.