Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2016., 00:08   #41
Quote:
soprano23 kaže: Pogledaj post
kaze sandra perkovic maloprije, i mora se rec da je u pravu, da koji i kakav se to lijek koristi 10 godina, a da se ne radi o nekakvoj kronicnoj bolesti zbog koje je propisana obvezna upotreba...
ovo je mozda nevezano za samu temu, ali ta debela licemjerna guda, da je imalo pametna, bi sutila cilo vrime. kad su nju uvatili onda je kmecala po televiziji da nije ona kriva, da nije znala, da su svi drugi krivi samo ona ne i slicne price.s druge strane, ova je izasla, prosula neku (vise ili manje) glupu pricu, ali je izasla kako triba. odmjereno, bez kmecanja i pljuvanja po drugima. ko gospođa. doduse, perkovicka ni ne moze bit drugacija, kad joj je najbolji prijatelj i sponzor bandic. i sad jos moralizira i pljuje po drugima.
vvs5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 00:19   #42
Quote:
Darkhero kaže: Pogledaj post
Čeka se Nole, još jedna prevara manje da bude.
nacekat ces se. ali lijepo se nadati. nada zadnja umire

Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Toopkich, reci mi.. nije li AVAC Pod, isto doping?
Čemu doprinosi to? Stvaranju, pumpanju i obogaćivanju kisikom crvene krvne stanice, obnavljanje matičnih stanica, itd..itd..
Ne rade li to isto i neki drugi određeni preparati, pa su na listama dopinga?
Nije li onda i Nadmeni pod svojevrsnim dopingom?
ili..?
Oh, wait...
iako nista nisam skonto gore, predpostavljam da se jos nisi oporavio od SF AU prije mjesec dana. malo je zabrinjavajuca duzina tog oporavka doduse. mozda probas i ti to. Serbinator kaze da njemu pomogne pa mozda i tebi. kakve su posljedice? pitaj Federera!
__________________
"Have you ever considered any real freedoms? Freedoms from the opinion of others... even from the opinions of yourself."
gradskodete is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 00:28   #43
cekaj, ti stvarno mislis da se novak ne puca, ili si samo glup ? ka, on je maka glukozu i sad moze trcat tri dana i udarat lopticu cisto, bez da izgubi koncentraciju. nikad necu zaboravit onaj turnir, di mu se u pauzi toliko tresla ruka da se nije moga vode napit.bija je i video na yt, al mi ga se neda trazit...ono nije reakcija ciste osobe.

i odma da naglasin, nisan federerov fan, stovise hejtan nemoguce tu svicarsku prevaru, a ni nadal mi nije najdrazi.
vvs5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 07:15   #44
Ma pusti.. vidis da Nadmenov fanic i guzicouvlakac pojma nema..
Covjek ne zna ni kako djeluje ta jajolika komora koju koristi Nadmeni ni na sto utjece.
Nekom logikom, svaki preparat ili pomagalo koje utjece na neprirodno poboljsanje tijela, je doping.
A sto se sve smatra dopingom je ocito klizav teren..
Jer svima, koji su se svjesno ili nesvjesno dopingirali ili uzimali zabranjene ili kasnije zabranjene stvari, je cilj bio poboljsanje svojih sposobnosti.. da brze naraste misic, da se "napumpa", da je brzi, jaci, veci; da se brzo obnavlja, da je bolja iskoristivost kisika u misicima, da je izdrzljiviji, da ima vise snage, koncentracije..bla bla bla..
Sigurno je da doping nije stvoren da bi stetio sposobnostima i da bi netko tko ga koristi (bilo zabranjen ili ne) bude losiji i da mu ne pridonosi..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 08:07   #45
Sve sto nije zabranjeno je OK za koriscenje, logicno zar ne? Zato su Masini rezultati pre 1.1.2016. potpuno regularni a sasvim opravdano je sto svicarske novine na naslovnicu stavljaju da je Bencic ostecena jer je od Sharapove izgubila na AO. To mu dodje isto kao kad te policija uhvati da vozis pod uticajem alkohola, moze da te kazni samo za taj momenat, ne moze da te kazni retroaktivno za voznju pre godinu recimo.

Sasvim je logicno da u vrhu svetskog sporta ne moze da se opstane bez neke vrste dopinga, pogotovo u sportovima gde je potrebna eksplozivnost, brzina, izdrzljivost, snaga, koncentracija ( a u kojem sve to pa to ne treba?). Mozda vrhunski sportista takav nivo moze da odrzi na jednom-dva takmicenja ili jednu sezonu ali da odrzava vrhunski nivo tokom godina bez odgovarajucih tretmana tesko. Ne mislim da se svaki od njih kljuka sa nekim pilulama koje nisu na listi WADA ali i hiperbaricne komore, boravak na velikoj nadmorskoj visini ili zamena krvi su neka vrsta dopinga. Nekom ni obican trening, pa ni hiperbaricna komora ili tablete sa liste WADA ne mogu pomoci da bude sampion ali nekom mogu da naprave bas tu sampionsku razliku u odnosu na ostatak takmicara. Stoga mora da se postavi granica izmedju dozvoljenog-nedozvoljenog i sve dok je takmicar sa prave strane granice rezultati su mu regularni.

Rezultati Florence Griffit Joyner pred kraj karijere su najsumnjivije dostignuce u sportu, svi "znaju" da oni nisu regularni i moguci ali nije pala na doping testu (mozda bi sa danasnjim tehnologijama i listama WADA pala) i zato i danas ( i ko zna koliko sledecig desetleca) imamo te rekorde na 100 i 200m.
LionsGate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 09:22   #46
Quote:
LionsGate kaže: Pogledaj post
Zato mi sve ovo zvuci tako neverovatno, vrhunska sportiskinja Masinog kalibra ne moze slucajno i bez sistema stici do takvog nivoa a opet ispada da je ona totalna amaterka i neodgovorna osoba na osnovu onog sto je izrekla na pressici. Verovatnija mi je da ona ipak ima nekog u timu ko se brine o tome a da ju je taj zayebao, da li zbog nemarnosti da li zbog osvete.
Vjerujem da kao i svaki vrhunski tenisač danas, i ona ima tim koji radi za nju i brine se o njoj.
Isto tako, svaki član tima vjerojatno ima potpisan nekakav ugovor u kojem po svoj prilici mora stajati klauzula o tome da član tima ne smije javno iznositi stvari o zvijezdi i sl. Tako vjerujem da ima i klauzula ako netko teško pogriješi. Zbog toga sumnjam da je greška bila namjerna jer bi i za nenamjernu taj član bio penaliziran.
Ljudi griješe a tu je netko gadno pogriješio kada nije upozorio da je ono šta koriste došlo na listu.
Žao mi je jer je Šarapova sa nekih 5-6 godina sa ocem odselila od doma u Ameriku kako bi trenirala i uspjela. Tako malom djetetu odvajanje od mame i odlazak u stranu zemlju sigurno je bio šok i veliko odricanje (koje se na kraju isplatilo ali i nije moralo), puno je truda uloženo da bi sad slijedio ovakav pad. Šteta.
zaphod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 10:38   #47
Quote:
zaphod kaže: Pogledaj post
Žao mi je jer je Šarapova sa nekih 5-6 godina sa ocem odselila od doma u Ameriku kako bi trenirala i uspjela. Tako malom djetetu odvajanje od mame i odlazak u stranu zemlju sigurno je bio šok i veliko odricanje (koje se na kraju isplatilo ali i nije moralo), puno je truda uloženo da bi sad slijedio ovakav pad. Šteta.
Ona je uradila dosta u sportskom (i realnom) zivotu, postala je globalno prepoznatljivo lice, osvojila sve sto je osvojila, bila prva igracica planete i verovatno ima desetine miliona us$ na racunu. I sve to sa nepunih 29 godina, malo li je? Nju ne treba zaliti, njoj je i previse dobro u odnosu na vecinu nas obicnih ljudi a svoju glupost platice ionako samo novcima koje ce izgubiti zbog raskida sa sponzorima. Wimbledon ili neki drugi GS ionako nikad vise ne bi osvojila

Mislim da su se sa njom i roditelji preselili u USA, majka doduse nesto kasnije zbog problema sa vizom, ali i njena prica je slicna kao kod vecine vrhunskih igraca iz Istocne Evrope, roditelji su se zrtvovali da bi im dete negde na Floridi ili u Nemackoj pocelo ozbiljne korake ka svetskoj slavi i ozbiljnim $$$.
LionsGate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 10:49   #48
Quote:
LionsGate kaže: Pogledaj post
Wimbledon ili neki drugi GS ionako nikad vise ne bi osvojila
na osnovu cega si ovo zakljucio ?
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 11:15   #49
Kao fan dotične, valjda sebe mogu tako nazvat, sam razočarana, ljuta i tužna. Nije mi jasno kako netko tko toliko zarađuje sam čita mail; ja da imam toliko love zaposlila bih nekoga da mi briše dupe jer mogu. Puno je tu nelogičnosti; teško je povjerovati da takav amaterizam vlada u njenom timu, u timu vrhunskog sportaša, planetarno poznate i priznate pojave.

Tužna je činjenica što će se sada sve titule u očima javnosti dovoditi u pitanje iako to tako ne bi trebalo biti. Mrlja ostaje zauvijek, bila ona nevina ili kriva.

''Podrška'' Serene ne postoji. Komentirala je samo ''nastup'' pred novinarima i ponovila par puta kako je hrabro to odigrala i preuzela odgovornost. Pomno je birala što će reći i nigdje nije spomenula da vjeruje kako je to bila samo ''greškica'' i nenamjerno kršenje pravila. Razumijem to, zašto bi uopće to rekla? Ali da je ostala ''niti vamo-niti tamo'' je činjenica. Jednostavno je išla time da se ne želi miješat i ima potpuno pravo za to.

Sandra Perković je zla osoba, njene komentare nitko ne bi trebao smatrati relevantnim jer je i sama pala na doping testu i pritom nijednom nije sama preuzela odgovornost za to već je ispalo da joj je trener to gurnuo u usta. Možda je tako trebala i Shara, otpustiti par ljudi ''za fintu'' i izaći pred narod s pričom ''nemam pojma kako ni šta, kme kme, žao mi je, oprostite mi, neću više nikad''
Ali ne, ostala je onakva kakva je i čitavu karijeru; čvrsta, ice queen, classy i fer-što je najbitnije. Kao što za svoje poraze nikad nije krivila nikog nego samo i isključivo sebe, tako je napravila i ovaj put. To je meni fer i korektno. Ako se iz svega uopće može i izaći fer i korektan.

Ja joj vjerujem. Neću joj vjerovat kad se dokaže da je svjesno tražila ''rupu'' i tako se legalno dopingirala 10 godina. Ne smatram da je to nemoguće, dapače, a to je možda i jedina stvar u vrhunskom sportu koju nikad ne bih mogla podržati i opravdati.
Izgleda da se sve svelo na to tko će se bolje legalno ''napucati'', a sport polako gubi na važnosti i smislu.
__________________
Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao zamjenu za slobodu misli koju odbijaju koristiti.
Masha19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 12:06   #50
dugo su bili astmaticari

pa mozda ce se masa izvlaciti da su to ostaci od prethodnih doza
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 12:26   #51
Ne kužim što ste se uhvatili Sandre Perković.

Bio je neki prilog u dnevniku pa su pitali brojne poznate sportaše da kažu svoje mišljenje o toj situaciji, a jedna medju tom hrpom ostalih bila je i ona. Nitko se od njih nije nametao. Činjenica je i da je njena izjava koja je u osnovi banalna i mogao ju je izreći svatko sa prosječnom inteligencijom - točna, pa makar je izjavio i Josip Perković ili baka sa placa.

U tom kontekstu ne kužim čemu spominjanje pozadine Sandre Perković, odnosa sa Bandićem ili njenog dopingiranja,karakternih osobina i slično. To nema veze sa ovom temom, osim njenog spamanja.
soprano23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 12:47   #52
Maria Sharapova warned five times that Meldonium was being banned

#nijeznala
safin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 14:19   #53
Koja je sema sa stavljanjem necega na listu, ako je 20 godina bilo dozvoljeno? Sto se tocno promijenilo u tom lijeku da je jucer bio ok, danas vise nije? Preko noci otkrili nova carobna svojstva?
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 14:27   #54
U Americi su tek danas otkrili da meldonium postoji.
__________________
Nadal, Gaston, Khachanov, Dimitrov, Bautista Agut, Trevisan, Andreescu, Martić
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 00:57   #55
Kad je rekla da koristi to čudo 'već 10 godina' ne znači da ga koristi svakodnevno...mozda ga uzme 2 puta godisnje na tih propisanih 4-6 tjedana koliko bi se navodno max trebao koristiti (naravno, nije ovo opravdanje)

Davenport je danas rekla (nakon sastanka sa Sharinim odvjetnicima) da Sharapova navodno ima dokumentaciju iz 2016 gdje je prijavila da koristi meldonium, ako se to pokaže kao točno onda bi mogla proći s nekom minimalnom kaznom
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 01:53   #56
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Grijesis.

Ako sportas ne lajka drugog sportasa, nikakvu satisfakciju mu ne donose muke izvan borilista.
Samo gazenje na terenu.

Kao sto mi Novackovi hejteri ne zelimo da i on padne na dopingu, da se ozljedi ili da mu prasina ide u oci. Samo da ga nasi fejvsi dobro ugaze i ponize. Na terenu.
Amen.

A sto se tice Marije, jedno je sigurno - njen tim je pokazao ogroman nemar. Sigurna sam da su vise nego dovoljno placeni da uprate nove zabranjene supstance kako bog zapovijeda.

Takoder treba uzeti u obzir i da timovi dobiju informaciju o novim zabranjenim supstancama tri mjeseca prije 1. sijecnja, koliko ja razumijem pravila. To je i vise nego dovoljno da se informacija procesira te da se sportas "skine" sa supstance u pitanju na vrijeme.

Ne kazem da je to namjerno napravila - nemam pojma - ali je zaista u najmanju ruku ovdje u pitanju jako glupo i nemarno ponasanje, bilo njeno, bilo od strane njenog tima.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 01:59   #57
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Koja je sema sa stavljanjem necega na listu, ako je 20 godina bilo dozvoljeno? Sto se tocno promijenilo u tom lijeku da je jucer bio ok, danas vise nije? Preko noci otkrili nova carobna svojstva?
Pa supstance su po defaultu dozvoljene tako dugo dok netko ne dokaze da ne valjaju, a ne obrnuto.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 08:01   #58
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
na osnovu cega si ovo zakljucio ?
Serena Williams? Zvuci ti poznato?

Ozbiljno, 7 je na listi WTA (najlosiji plasman od 2010 i operacija), ima 29 godina, zadnje tri godine je igrala samo po jednom u finalima GS ( i ima jednu pobedu protiv Halepove na RG) a Serenu je pobedila samo jenom u finalima - davne 2004 pa joj je ona nepremostiva prepreka. A ogroman minus je i to sto vise nije na dopingu na kom je bila godinama.
LionsGate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 08:17   #59
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Koja je sema sa stavljanjem necega na listu, ako je 20 godina bilo dozvoljeno? Sto se tocno promijenilo u tom lijeku da je jucer bio ok, danas vise nije? Preko noci otkrili nova carobna svojstva?
Njen medikament je dozvoljen samo u nekim od istocno europskih drzava ali nije u USA ( za EU nisam procitao da jeste), a WADa je pracenjem sportista zadnjih godina primetila da ga mnogi sa podrucja Istocne Europe koriste taj lek. Lek i ima carobna svojstva, poboljsava distibuciju kiseonika u krvnom sustavu bolesnika (ili sportasa) no do sad nije bio na nisanu WADI jer je relativno nov ( u upotrebi je 11-12 godina) i kao sto se stalno navodi nepoznat (nije registrovan) je na Zapadu.

Dodatno na to je i suspendovanje ruske antidoping agencije i optuzbe da je dopingovanje tamo skoro pa drzavni projekat ( rusku atleticari izgleda nece ni ici na olimpijadu u Rio).

EDIT.
U medjuvremenu sam iscitao izjavu proizvodjaca, mildronat je na trzistu je 32 godine a ne 12 kao sto su u prvom trenutku mediji preneli a
rekao je i da ce mnogi sportisti u buducnosti umreti na terenu zato sto je zabranjen. Ybt, ako su vec bolesnici ne moraju da budu gladijatori, nek sede i uzmu knjigu u ruke i zavrse neku skolu, ne moraju svi da budu vrhunski sportasi.

Zadnje uređivanje LionsGate : 10.03.2016. at 09:27. Reason: dodatak
LionsGate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 09:18   #60
WADA je prijevara

ne čine svojom praksom ništa drugo nego štite sportaše bogatih zemalja koji top sportaše dopingiraju s friškim supstancama iz svojih laboratorija, a onda fataju neke jadnike čiji treneri na svoju ruku pokušavaju dopingirati s preparatima sa lista, uz neka čišćenja

dopinška diskriminacija

i onda k tome hvataju i one jadnike koji slučajno neš krivo uzmu tipa lijeka. ok, šarapova je specifična jer je totalno propustila provjeriti da je lijek (preparat) koji uzima došao na listu
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.