Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 08:33   #81
Over and out...
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:35   #82
Quote:
ferengic kaže: Pogledaj post
Over and out...
A da si se kojim slučajem razvodio od žene pa da je ona počistila račun bez da se tebe išta pita onda bi bilo prokleta država, banka, šef i stanica...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 14:15   #83
Trebali nešto više od ovako nečega?

http://www.bug.hr/komentari/nije-zva...ka/158428.aspx

Genijalci s visokim plaćama na uhljebničkoj poziciji, gdje ćeš veće sreće za njih i tuge za nas ostale!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 14:25   #84
Mene je taj apsurd koštao lijepe novce: https://www.forum.hr/showthread.php?t=879141



Teoretski u RH NEMA ZASTARE na neplaćanje računa ako vjerovnik preda papire zahtjeva za ovrhu.

Ja sam prije neki dan dobio rješenje o ovrsi na 200 kuna da nisam platio račun za telefon za 11. 2006. !!!!!!!!!!!!!????????
Advokat HT-a je primio zahtjev predao ga odvjetničkom društvu, ali su ovi tek prije neki dan poslali na izvršenje.
Dakle , ako netko misli da se izvukao ne neki dug jer je prošlo 10 godina nije uopće sigurno. Jer po postojećim zakonima ovrhovitelj može čekati sa realizacijom koliko hoće. Nema nikakvih vremenskih ograničenja.

Pričao sam sa svoji advokatom !

Nema zastare jer je javni bilježnik dobio zahtjev za ovrhom prije 8 godina.
Samo što je do sada čekao ?????????????
Dakle, mogao je čekati još 10 godina i opet nema zastare.

Radi se o NEDOREČENIM ZAKONIMA. Trebalo bi se obraditi ustavnom sudu, a to košta, i trebalo bi opet čekati. Ako idem na žalbu, onda se pokreće parnica.
A to nije nimalo jeftino , jer je u drugom gradu javni bilježnik. I upitno je da li će biti suđeno u moju korist.

Dakle ispada da zastara nema nikakvog smisla nego moramo čuvati račune u nedogled, jer se nikad ne zna da nije slučajno koji račun zagubljen u pošti.
Zagubljeni račun dakle vjerovnik će dati javnom bilježniku kao dug. A ovaj će vam poslati rješenje o ovrsi nakon 10 godina jer je siguran da nitko ne čuva toliko dugo račune !??!!


__________________________________________________ _________________________

p.s.
Nešto drugo:

A na sudu imam jednu zanimljivu, malo drugačiju situaciju koja je trebala biti nešto formalno, ali je ispalo jako komplicirano:


U tijeku je pravno natezanje zbog tipičnih hrvatskih stvari. Naime, moja kćer pravnica i njezina kolegica su sastavile tužbu (formalna stvar),

na sudu je tužba dobijena , odnosno sudkinja je napisala pravomoćno rješenje. Ali je referentica u ZK-odjelu u Zadru koja ima srednu upravnu obila sve to uknjižiti.

Zato jer su u RH jači jedan srednjoškolski referent negoli 2 pravnice i jedan sudija !!!




Zadnje uređivanje krena : 01.02.2017. at 14:38.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 13:26   #85
Ovo je nešto što nikad, nikad, nikad neću razumjeti:

http://hr.n1info.com/a177261/Vijesti...koj-crkvi.html
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 13:43   #86
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ovo je nešto što nikad, nikad, nikad neću razumjeti:

http://hr.n1info.com/a177261/Vijesti...koj-crkvi.html
To je isti slučaj kao i sa Stipom Mesićem, čovjek se preobratio i što se sada čudite?

Osim toga zakonski je čist jer je odslužio kaznu. A kao vjernik ako se iskreno pokajao za svoje grijehe onda mu je oprošteno.

Na dobrom je putu da ga jednog dana proglase mućenikom i svecem!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 07:22   #87
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
To je isti slučaj kao i sa Stipom Mesićem, čovjek se preobratio i što se sada čudite?

Osim toga zakonski je čist jer je odslužio kaznu. A kao vjernik ako se iskreno pokajao za svoje grijehe onda mu je oprošteno.

Na dobrom je putu da ga jednog dana proglase mućenikom i svecem!
... umjesto da ga zasipaju smolom i perjem gdjegod se pojavi.

Ubojica djece. Ratni zločinac.

Apsurd 2322933:
Sveučilište u zagrebu ima jedno 50000 studenata. Od toga su barem polovica mladi ljudi koji nisu iz Zagreba.
Nekad je postojala studentska poliklinika u kojoj su se mogli rješavati manji zdravstveni problemi. U trulom komunizmu.
Danas ta poliklinika isto postoji, ali doktori nemaju prava propisivanja lijekova.
Kako to izgleda u stvarnosti?
Doktor te može pregledati, ali ti ne može dati lijek (čemu onda poliklinika?).
Preostaje ti ili odlazak na Hitnu (ići na hitnu zbog upale mjehura-savršeno...) ili ići doma k doktoru. Pa kad osoba koja je bolesna ide iz Zagreba, recimo u Dubrovnik k svojem liječniku... Divno.
Ista stvar je i sa zubarima.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 07:29   #88
Ja sam se naručila online za pregled. Dobijem odgovor mailom: vrijeme pregleda poslat će mi poštom na kućnu adresu. Pa zašto zaboga? Pošalji mi mail? ??
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:20   #89
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Kao što naša forumska kolegica kaže, Hr matrix.

Koliko puta ste se našli u situaciji da ne vjerujete onome što čujete, da mislite da se nalazite u nekom paralelnom svijetu, nekoj Orwellovoj 84.?

Koliko puta vam se desilo da morate raditi bizarne stvari da bi zadovoljili apetit monstruma koji se zove birokracija?

Da li je stvarno stvar samo i u zakonima koji su smiješni i nedorečeni, a koji istovremeno vrlo često služe samo da bi birokraciji dali posao, ili je puno odgovornosti i u samim činovnicima?
Beskrajno puta. Ovo nije ni Orwell (kojeg obožavam od djetinjstva i u svemu je u pravu bio, vizionar). Ovo je Zona Sumraka. Moje bizarne dogodovštine se odnose na Sud u Rvata. Smatram da je loš sudski kadar, a ne toliko zakoni, zaslužan za beskrajne apsurde, patnje građana, uništenja života.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:31   #90
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
... umjesto da ga zasipaju smolom i perjem gdjegod se pojavi.

Ubojica djece. Ratni zločinac.

Apsurd 2322933:
Sveučilište u zagrebu ima jedno 50000 studenata. Od toga su barem polovica mladi ljudi koji nisu iz Zagreba.
Nekad je postojala studentska poliklinika u kojoj su se mogli rješavati manji zdravstveni problemi. U trulom komunizmu.
Danas ta poliklinika isto postoji, ali doktori nemaju prava propisivanja lijekova.
Kako to izgleda u stvarnosti?
Doktor te može pregledati, ali ti ne može dati lijek (čemu onda poliklinika?).
Preostaje ti ili odlazak na Hitnu (ići na hitnu zbog upale mjehura-savršeno...) ili ići doma k doktoru. Pa kad osoba koja je bolesna ide iz Zagreba, recimo u Dubrovnik k svojem liječniku... Divno.
Ista stvar je i sa zubarima.
Jel to moguće?!? Pa imaš pravo pregleda dr. opće prakse gdje god se nalazio, iako je tvoj izabrani u drugom gradu. U osnovnu zdravstvenu žaštitu spadaju još i zubar i ginekolog.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 08:33   #91
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Jel to moguće?!? Pa imaš pravo pregleda dr. opće prakse gdje god se nalazio, iako je tvoj izabrani u drugom gradu. U osnovnu zdravstvenu žaštitu spadaju još i zubar i ginekolog.
Da, to je tako.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:49   #92
"Snimanje filma i televizijske serije ‘General’ o životnom putu hrvatskog časnika Ante Gotovine u produkciji Kiklop filma i u režiji Antuna Vrdoljaka za Hrvatsku radioteleviziju (HRT) počinje 20. veljače, priopćeno je s HRT-a."

"U naslovnoj ulozi u ‘Generalu’ je Goran Višnjić."


Ovo je zet Antuna Vrdoljaka.

"Pomoćnik redatelja je Kristijan Milić inače poznat i kao redatelj filma ‘Broj 55’, HRT-ova ratnoga filma koji se bavi tematikom Domovinskoga rata dok je za produkciju zadužen Andrija Vrdoljak, a za fotografiju Vjekoslav Vrdoljak."

Ovo su sinovi Antuna Vrdoljaka.

"Prikazivanje televizijske serije, koju je HRT ugovorio za 9,6 milijuna kuna, predviđeno je tijekom 2018."

Ovo mi plaćamo iako je HAVC već platio 4.2 milijuna za financiranje filma.
http://www.havc.hr/file/newsItemAtta...ez-kratkog.pdf


Znači s 4.2 milijuna kuna HAVC izfinancira izradu filma obitelji Vrdoljak, a HRT onda Vrdoljacima isplati 9.6 milijuna kuna za prikazivanje.

Mislim da je ovo trenutno najjači biznis u Hrvatskoj.
Kakvi crni EU fondovi, startupovi i biznis inkubatori.

Dovoljno je da se rodiš u Vrdoljakovom inkubatoru.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 19:51   #93
Obiteljski biznis u suradnji sa državom Rvackom je najbolji biznis, a ova glumačko/redateljska familija jako dobro se snalazi u toj branši.

P.S
Krenula isplata poticaja seljacima
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 09:07   #94
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
"Snimanje filma i televizijske serije ‘General’ o životnom putu hrvatskog časnika Ante Gotovine u produkciji Kiklop filma i u režiji Antuna Vrdoljaka za Hrvatsku radioteleviziju (HRT) počinje 20. veljače, priopćeno je s HRT-a."

"U naslovnoj ulozi u ‘Generalu’ je Goran Višnjić."


Ovo je zet Antuna Vrdoljaka.

"Pomoćnik redatelja je Kristijan Milić inače poznat i kao redatelj filma ‘Broj 55’, HRT-ova ratnoga filma koji se bavi tematikom Domovinskoga rata dok je za produkciju zadužen Andrija Vrdoljak, a za fotografiju Vjekoslav Vrdoljak."

Ovo su sinovi Antuna Vrdoljaka.

"Prikazivanje televizijske serije, koju je HRT ugovorio za 9,6 milijuna kuna, predviđeno je tijekom 2018."

Ovo mi plaćamo iako je HAVC već platio 4.2 milijuna za financiranje filma.
http://www.havc.hr/file/newsItemAtta...ez-kratkog.pdf


Znači s 4.2 milijuna kuna HAVC izfinancira izradu filma obitelji Vrdoljak, a HRT onda Vrdoljacima isplati 9.6 milijuna kuna za prikazivanje.

Mislim da je ovo trenutno najjači biznis u Hrvatskoj.
Kakvi crni EU fondovi, startupovi i biznis inkubatori.

Dovoljno je da se rodiš u Vrdoljakovom inkubatoru.
Još smo dobro i prošli .
Kaj bi bilo da se mala Vrdoljak udala za Danka Ljuštinu?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 15:31   #95
Apsurd 3394039403:

Sreo sam neki dan kolegu.
8,5 mjeseci godišnje u Austriji obrađuje vinograde, voćnjake i jagodnjake.
Oko nove je doma.
Žali se, sjebao si je leđa u nekom voćnjaku i čekao je dva mjeseca na terapije. U Hrvatskoj. I usput si je na zdravstveno popravio zube.
Nije u Austriji, dok je tamo radio.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 06:25   #96
Apsurd hrvatske zbiljnosti broj 439029393

Kupio sam auto na kredit.
Kredit sam mogao dobiti jedino na način da mi je auto zalog otplate.
Bio je i u švicarcima, ali to je druga priča.
U prometnu dozvolu upisalo mi zabranu prodaje.

Kredit je otplaćen, prodao bih auto.

Da skinem zabranu prodaje, potrebno je bilo napraviti slijedeće:

Početkom siječnja dao sam u banci zahtjev za skidanjem zabrane.
Banka je prije neki dan (!) poštom poslala poništenu zadužnicu i običnu izjavu da je kredit u cijelosti otplaćen.
Trebalo je otići javnim bilježniku po OVJERENU izjavu banke da joj ništa nisam dužan koju sam platio 95 kn.
S time je trebalo otići u banku koja mi je dana obrazac za FININ upisnik i zaračunala 211,10 kn troškova.

NO, to nije sve.

S tim obrascem trebalo je otići u FINU da to oni provedu u Upisnik javnobilježničkih osiguranja.
Nakon toga, za jedno dva tjedna, poslat će pravomoćno rješenje u Upisnik.

S time treba otići na MUP da se u prometnoj ukine zabrana prodaje. Trošak 35 kn biljega.

Dakle, vrijeme potrebno za ovaj manevar je oko 2,5 mjeseca, potrošenih desetak sati u nekoliko dana i 341,1 kn.
Za stvar koja bi se trebala rješavati automatizmom.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:02   #97
Što bi bilo ako bi samo rekli "ajoj, meni su ukrali novce nedavno, dajte vi platite".
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 05:52   #98
Ništa.
Nema dokumenta o vlasništvu bez novaca i izgubljenog vremena.
Moja je sreća što ima klizno radno vrijeme pa nadoknadim izgubljeno.
Kako si to može srediti netko tko radi od 8-16?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 21:19   #99
Evo moje price s bankom. Trebam podici sa racuna 70.000,00 kn. Lova mi treba u utorak ujutro.

U ponedjeljak ujutro zovem korisnicku sluzbu da narucim novce, vele ne moze tak...zovite ditektno zeljenu poslovnicu. Zovem ja tako poslovnicu bar 10 puta u toku dana (s posla) al nitko se ne javlja. Nis, rekoh idem na putu doma do banke pa cu naruciti lovu.

Poslovnica radi do 7, ja dodjem oko 6 al mi vele da ne mogu za sutra naruciti jer oni predaju narudzbu za iduci dan u 4 ili 5 pa da sam zakasnio. Vec lagano kipim i velim da oni drze moje novce, koji nisu oroceni i da im je radno vrijeme do 7. A i da se cijeli dan nisu udostojili dici slusalicu. Nula bodova...kokos salterusa i ja na istom odstojanju.

Dobro, pitam ja jel postoji neka fakin centrala u koju mogu ujutro otici i podici svoje novce. Naravno, nema i to zbog moje sigurnosti. Kakve fakin sigurnosti ako imam poslovnu sposobnost i zelim podici svoje novce.

Nista mi ne preostaje nego dici 29.900,00 kn. Napravim to...dodjem doma i zeni prebacim preko internet bankarstva 10.000,00 kn.

Drugo jutro vucem trudnu zenu u banku da digne sa svog racuna tih deset somova, a ja pokusam dici 29.900,00 sa svog. Al sad ni to ne ide jer je cifra preblizu 30 tisuca pa im je to sumnjiva transakcija.

Tada mi je pukao film i glupa salterusa je dobila sve sto mi se nakupljalo ta dva dana i na kraju je isplatila trazeni iznos, bez da je pozvala sefa sto sam trazio.

Znaci moras izgubiti 3 sata da bi dosao do svoje love. Zemlja idiota

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 01:52   #100
Imaš bolju stvar sa bankom. Uplatiš lovu na svoj račun nema ograničenja, kada trebaš podići ograničenje je toliko i toliko a sve iznad toga se plaća neki postotak ako želiš podići sve odjednom koliko si uplatio.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.