Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Što mislite koje je porijeklo mjeseca?
prirodni objekt 30 69.77%
tehnološko (razvijenija civilizacija prije nas) 4 9.30%
informacijsko (objašnjivo unutar teorija matrixa) 2 4.65%
inteligentni dizajn (bog) 7 16.28%
Glasovatelji: 43. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2017., 09:16   #81
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Prilično očit CGI, boje su umjetne, Mjesec izgleda kao crtić.
Danas je moguć gotovo realističan CGI, znači rade se fotografije ljudi i ne može se primjetiti da nisu prave.
A ovdje sad valjda moraju ostati na tom niskom nivou kako ljudi ne bi primjetili drastičnu promjenu od "fotografije" planeta sa misije Apolo.
A ovo da moraju raditi kompozit fotografije je glupost, nije satelit 2 m od zemlje pa da ne bi mogao uhvatiti cijeli planet u kadar.
To govore samo kako bi opravdali očite greške i izdajničke znakove sa slika.
Imam jedno pitanje, ako se tako mora zašto onda "fotografija" zemlje sa misije Apolo nije kompozit?
Danas mala djeca rasture te photoshopove, stoga ti ostaje samo religijaška VJERA da su to nekakve bizarne kompozit fotografije koje izgledaju kao naslikane pastelnim bojicama.

Fotografija je kolaž a ne "montaža" jer sve pripada toj sceni samo je trebalo vremenski prilagoditi zbog kretanja kamere i tijeka proteklog vremena od prve do zadnje fotke .. "faziranje", šiftanje svejedno ...

idemo sada redom tvoje

više manje tko dobivene boje uvijek naginju zasićenju i pastelizaciji, no jesi li ikada vidio kako izgleda Zemlja iz svemira .. svojim očima ... nisam niti ja .. Razumljivo da možeš uzeti neku referencu (color code) za kalibraciju
no opet fotke ne moraju biti nikakav dokaz dok "postupak" itekako je. l a ž u kako je NASA napisala da su samo ofarbali fotku .... lijepo piše i linku koji sam postavio a i pojasnio prije toga /link sam našao kasnije da ne bi bilo "vrijeđanje neukih neznalica"/
Za naći link je trebalo par sekundi ....

we had to do some special processing to create an image that represents the view of the Earth and moon at one particular time.

fotka je i tako za prezentacija i detalji nisu promijenjeni ili montirani nego samo usklađeni. ingliš no problem?

Quote:
A ovdje sad valjda moraju ostati na tom niskom nivou kako ljudi ne bi primijetili drastičnu promjenu od "fotografije" planeta sa misije Apolo.
? kakvu promjenu ... pa fotke sa misija Apollo su vrhunske kvalitete koliko se sjećam u mjeri 40 megapiksela

Quote:
A ovo da moraju raditi kompozit fotografije je glupost, nije satelit 2 m od zemlje pa da ne bi mogao uhvatiti cijeli planet u kadar.
pa i uhvatio je cijeli planet u jednoj jedinoj fotki ali ne i površinu Mjeseca ... kako se radi o panoramskim višekratnim snimkama mjesečeve površine trebalo je uskladiti položaj Zemlje .. za potrebe prezentacije. Znaš li kojom brzinom kruži orbiter ...
imaš krivi kut "gledanja"

Quote:
To govore samo kako bi opravdali očite greške i izdajničke znakove sa slika. Imam jedno pitanje, ako se tako mora zašto onda "fotografija" zemlje sa misije Apolo nije kompozit?
"koje" ... zaboravljaš kako su astronauti slikali sa površine Mjeseca dok lunarni orbiter je u pokretu .. tu je logička kvaka

Nije fotka Zemlje kompozit, ona je u jednom komadu, no nalijepljenja je i zakrenuta na drugom mjestu u toj kolaž fotografiji sa mjesečevom površinom .. znači slika Zemlje je samo jedna i s obzirom na status posebno automatski obojana
nadam se da sam razumljiv, ako ne, probati ću opširnije, ali zamorno je pojašnjavati očigledno. Nema grešaka niti izdajničkih znakova, nego samo propust da se pozadina ("crno nebo") zacrni 100% no onda bi valjda "pale" priče o vanzemaljskim brodovima koji se skrivaju iza crne zavjese.
jesi li pogledao video? mogu zalijepiti i ja fotke jer sam ih "analizirao i nema apsolutno ničeg problematičnog ..

Quote:
Danas mala djeca rasture te photoshopove, stoga ti ostaje samo religijaška VJERA da su to nekakve bizarne kompozit fotografije koje izgledaju kao naslikane pastelnim bojicama.
ne pretjeruj, uvijek postoje majstori zanata, znam kako sakriti, prikriti navesti na krivi put i "izčeznuti" i u videu i u audiu, a to mala djeca nikada ne nauče ... i ostanu samo priučene prišipetlje.
algoritmima možeš do savršenstva dovesti zabludu a vjerovanje u besmislice je najjače od tog ... da se vratimo na početak i pojasnimo podražaj boja?
No tema je nastanak Mjeseca ... vidiš koliko si pogriješio u svom bezumnom vjerovanju ... samo treba malo misliti, dovoljan je detalj i sama deklinacija fotke Zemlje odmah kazuje sve ... te službeni link NASA demantira l a ž koju promoviraš pod nikom Alatničar
a slikice platfus Zemlje?
kada nešto kritiziraš, osporavaš ili veličaš moraš imati jednako mjerilo ... kako je sve nastalo nije jasno ali za mnogo toga postoje racionalna i prihvatljiva te prije svega točna rješenja naše stvarnosti ...
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 28.03.2017. at 09:35.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 09:26   #82
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Iskreno,niti meni te slike ne djeluju realno.
Baš mi djeluju ko neke neznam, samo ne ko realne fotografije, to najmanje.
Po prirodi sam sumnjičav, sory onima koji su uvjereni da su prave.
Mislim na slike zemlje iz svemira, total unreal.

Osim kratera na mjesecu, to može uočiti svatko sa teleskopom, i slike sa neta su fakat realne.
kamere su gotovo sve bile monokromatske pa se boja dodavala naknadno.
I što znači realno ... kada nisi vidio svojim očima kako izgledaju?
Na kraju krajeve zašto ti izgledaju nerealno zbog boja, oblika ili teksture.
Boje doslovno nemaju veze ... Odnosi boja da, ali boje ne ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 14:01   #83
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
kamere su gotovo sve bile monokromatske pa se boja dodavala naknadno.
I što znači realno ... kada nisi vidio svojim očima kako izgledaju?
...
Zašto ne koriste bolje kamere, mislim ove monokromatske jel to crno bijele, zaš ne u boji ?

Obožavam gledati fotografije svemira i planeta, ali ne i te sa dodanim efektima i bojama.
Što realnija to se meni osobno više sviđa.

Isto mi je sa dokumentarcem o Amazoni.
Nisam bio nikada tamo, ali dobar dokumentarac, snimljen profesionalnom kamerom, mi daje doživljaj(u neku ruku, naravno ne potpuno) kao da jesam.
No crtić o Amazoni mi neće stvoriti taj doživljaj.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 17:51   #84
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zašto ne koriste bolje kamere, mislim ove monokromatske jel to crno bijele, zaš ne u boji ?

Obožavam gledati fotografije svemira i planeta, ali ne i te sa dodanim efektima i bojama.
Što realnija to se meni osobno više sviđa.

Isto mi je sa dokumentarcem o Amazoni.
Nisam bio nikada tamo, ali dobar dokumentarac, snimljen profesionalnom kamerom, mi daje doživljaj(u neku ruku, naravno ne potpuno) kao da jesam.
No crtić o Amazoni mi neće stvoriti taj doživljaj.
Pa glupi porezni obveznici plaćaju najskuplje crtiće na svijetu, ništa više.
Da razumnom čovjeku daju novac kojega je NASA do sad potrošila riješio bi glad u svijetu.
Radi se o stotinama miliardi.
Samo prvi Apolo je koštao 100 miliardi.
Tko je tu lud?
Ljudi očito, koji rade za kikiriki, a ovi za svoje izmišljotine kupuju privatne otoke.
To je život.
I onda netko pita: "Zašto bi lagali ovo ono?".
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 01:19   #85
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Pa glupi porezni obveznici plaćaju najskuplje crtiće na svijetu, ništa više.
Da razumnom čovjeku daju novac kojega je NASA do sad potrošila riješio bi glad u svijetu.
Radi se o stotinama miliardi.
Samo prvi Apolo je koštao 100 miliardi.
Tko je tu lud?
Ljudi očito, koji rade za kikiriki, a ovi za svoje izmišljotine kupuju privatne otoke.
To je život.
I onda netko pita: "Zašto bi lagali ovo ono?".
Ne da se moram složiti sa tobom, već tako to i je.
Toliki novac, milijarde dolara, stotine milijardi dolara su pokretač itekakav.
No i pokretač ljudskog zla, da se zaradi još više, i više, i više, i više i nikada dosta.

Jad i bijeda homo sapiensa, kao moralnog, duhovnog, etičkog, intelektualno naprednog bića.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 08:53   #86
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zašto ne koriste bolje kamere, mislim ove monokromatske jel to crno bijele, zaš ne u boji ?
Tehnologija nije svemoćna i za informaciji o boji trebaš daleko više svjetla, a još i prizma /njome "rastavljaš" sliku koju snimaš/ stvara dodatno slabljenje. Osim toga, to šalješ u Svemir gdje je svaki gram težine od presudne važnosti i sve treba biti minimizirano na granici funkcionalnosti ... plus "lijepi" uvjeti rada počevši od temperaturnih razlika. Nisi se zapitao zašto su noćne slike i na Zemlji monokromatsake? Razumiješ. Koriste najbolje moguće.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Obožavam gledati fotografije svemira i planeta, ali ne i te sa dodanim efektima i bojama.
Što realnija to se meni osobno više sviđa.
ok, ali ti ne znaš, kao niti ja, kako izgledaju "u živo". Dio informacije možeš dobiti putem teleskopa ali i sva oprema ne služi da bio dobio fotografije u boji, nego informacije ...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Isto mi je sa dokumentarcem o Amazoni.
Nisam bio nikada tamo, ali dobar dokumentarac, snimljen profesionalnom kamerom, mi daje doživljaj(u neku ruku, naravno ne potpuno) kao da jesam.
No crtić o Amazoni mi neće stvoriti taj doživljaj.
da, ali znaš "otprilike" kako izgleda voda, drvo .... i opet, u Svemiru je noć, a ne dan i objekti su izuzetno daleko .. nisi razmišljao o tome?
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 00:01   #87
Veliki prasak, znate ono boom na pocetku svemira. Da tko je izradio Mjesec ...
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:11   #88
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Dokazano je masu puta.
Nasa nema orginalne fotografije ičega.
Evo kako se montaža jednostavno raskrinka u photoshop alatu.
Pokušajte svi.
Ili nastavite letjeti po nepostojećem svemiru.
https://m.youtube.com/watch?v=WXbC8id8kVo
hahahahaha. Nasa zaista nema originalne fotografije ni filmove od ničega. Misteriozno je nestalo originalnih 30.000 video kazeta "Apollo" misije. Nestale su i sve originalne fotografije. A onda su se pojavile obrađene, fotošopirane i digitalizirane hd snimke jer su "kao" bolje od originalnih. Još jedan dokaz u moru dokaza da nikad nisu bili gore. To su bile originalne (oriđiđi) snimke a kao takve predstavljaju nacionalno blago i potvrdu najvećeg poduhvata ljudskog roda u povijesti. Trebalo ih je čuvati kao oko u glavi. A možda su u Nasi ljuti jer su ti "dokazi" ustvari ispali - "kontradokazi" - tj.dokazi da nikad nisu bili gore što je pojavom interneta sve izašlo na vidjelo.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:29   #89
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zašto ne koriste bolje kamere, mislim ove monokromatske jel to crno bijele, zaš ne u boji ?

Obožavam gledati fotografije svemira i planeta, ali ne i te sa dodanim efektima i bojama.
Što realnija to se meni osobno više sviđa.

Isto mi je sa dokumentarcem o Amazoni.
Nisam bio nikada tamo, ali dobar dokumentarac, snimljen profesionalnom kamerom, mi daje doživljaj(u neku ruku, naravno ne potpuno) kao da jesam.
No crtić o Amazoni mi neće stvoriti taj doživljaj.
I ja isto tako obožavam gledati fotogragije svemira i planeta. Baš zato sam i ljut jer ovi iz Apollo misije mi nisu iz 6 misija i 3000 fotki i milione metara video trake donijeli - ništa od toga. Nisu snimili niti jednu zvijezdu debilno se izvlačeći da nisu imali prilagođene blende (6 puta), da je bio dan, da je ovo, da je ono. Otići na mjesec i ne donijeti ništa od toga je isto kao i otići u Pariz i ne snimiti Eiffelov toranj ali zato donijeti iz Pariza 3000 fotografija samog sebe kako skaćem po nekim parkovima a iza leđa - šuma. Ili otići u Napulj pa ne snimiti Vezuv i grad nego......sebe kako skaćem po rivi, a iza leđa - more. I to isto na 3000 fotki....Jao, Jezuš Marijca se smiluj.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:47   #90
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
hahahahaha. Nasa zaista nema originalne fotografije ni filmove od ničega. Misteriozno je nestalo originalnih 30.000 video kazeta "Apollo" misije. Nestale su i sve originalne fotografije. A onda su se pojavile obrađene, fotošopirane i digitalizirane hd snimke jer su "kao" bolje od originalnih. Još jedan dokaz u moru dokaza da nikad nisu bili gore. To su bile originalne (oriđiđi) snimke a kao takve predstavljaju nacionalno blago i potvrdu najvećeg poduhvata ljudskog roda u povijesti. Trebalo ih je čuvati kao oko u glavi. A možda su u Nasi ljuti jer su ti "dokazi" ustvari ispali - "kontradokazi" - tj.dokazi da nikad nisu bili gore što je pojavom interneta sve izašlo na vidjelo.
NASA nema, to vidi i retardirana ovca sa pola mozga.

Ali zato Saugaro ne vidi nego ima nekakva glupava objašnjenja da su te pastele jarkih boja nekakav kompozit fotografija.

Samo me zanima što to "kompoziraju" kada se sa te udaljenosti Zemlja lako fotografira u komadu?

Vidi se jasno da je sam globus cgi u komadu nakeljen na crnu pozadinu jer se nekome nije dalo raditi da kreira sliku u komadu, jer je bio presamouvjeren.
Ili je neuki tutlek koji nije znao kako se to može razotkriti.

A orginalne snimke su nestale budući da je filmska industrija dosta napredovala pa bi svima živima te snimke danas djelovale RETARDIRANO.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:56   #91
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
NASA nema, to vidi i retardirana ovca sa pola mozga.

Ali zato Saugaro ne vidi nego ima nekakva glupava objašnjenja da su te pastele jarkih boja nekakav kompozit fotografija.

Samo me zanima što to "kompoziraju" kada se sa te udaljenosti Zemlja lako fotografira u komadu?

Vidi se jasno da je sam globus cgi u komadu nakeljen na crnu pozadinu jer se nekome nije dalo raditi da kreira sliku u komadu, jer je bio presamouvjeren.
Ili je neuki tutlek koji nije znao kako se to može razotkriti.

A orginalne snimke su nestale budući da je filmska industrija dosta napredovala pa bi svima živima te snimke danas djelovale RETARDIRANO.
:klap: bokte ti svaki put iznenadiš indolencijom,
Pa fotkaju površinu Mjeseca iz svemirskog broda i onda te fotke slauži i jednostavno ukomoniraju sliku Zemlje na mjestu gje je bila kada bi mogli snimiti kopletnu površinu Mjeseca u visokoj rezoluciji ... poput Google earth ...

uostalom napisano ti je i u prethodnim postovima tako da opet lažeš Alatnicaru ... što nije nit lijepo nit pošteno.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...3&postcount=81

bokte ... "otkrivač" otkrivenog
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:06   #92
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
:klap: bokte ti svaki put iznenadiš indolencijom,
Pa fotkaju površinu Mjeseca iz svemirskog broda i onda te fotke slauži i jednostavno ukomoniraju sliku Zemlje na mjestu gje je bila kada bi mogli snimiti kopletnu površinu Mjeseca u visokoj rezoluciji ... poput Google earth ...

uostalom napisano ti je i u prethodnim postovima tako da opet lažeš Alatnicaru ... što nije nit lijepo nit pošteno.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...3&postcount=81

bokte ... "otkrivač" otkrivenog
Mh, a onaj djelić mjeseca su fotkali više puta?
Ravno za Saugaro pdf.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:19   #93





U izradu mjeseca umiješani su zaista i ljudi. Ako već nisu izradili pravi, veliki mjesec, izradili su stotine umanjenih za potrebe snimanja "Apollo" priče. Govori se da su džinovske ogromne makete mjeseca još i danas pohranjene u "Zoni 51". Inače sve te makete i simulatori su bili izuzetno precizno napravljeni - prave umanjene klonirane kopije. Oko njih su bile šine za kamere za razne simulacije vožnje Lema i spuštanja na mjesec. Izrađeni su i još veći od ovih sa slika, ali nisu bili za javnost nego top-secret.

Zadnje uređivanje bonecrusher : 20.08.2017. at 16:37.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:31   #94
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Mh, a onaj djelić mjeseca su fotkali više puta?
Ravno za Saugaro pdf.
gle komandni i servisni modul kruže u orbiti Mjeseca, ne stoje ... shvaćaš, stoga se i radi kompozicija slika ...
za tvoj info skinuh tih 300 Mb i radio još neke "analize" koji su tebe nepoznate i sve fotke su originalne ... kolaž, a ne montaža...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:54   #95
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
gle komandni i servisni modul kruže u orbiti Mjeseca, ne stoje ... shvaćaš, stoga se i radi kompozicija slika ...
za tvoj info skinuh tih 300 Mb i radio još neke "analize" koji su tebe nepoznate i sve fotke su originalne ... kolaž, a ne montaža...
Kakva kompozicija te pere?
To je sve jedan kadar, kreće se i F1 još daleko brže mijenja kut u odnosu na fotografa zbog blizine pa nitko ne kompozira ništa?

Kakva te dakle "kompozicija" drži ako je sve to jedan kadar?

Daj objasni kako se jedan kadar slika 2 ili više puta?

Uperi kameru u Mjesec pa onda u Zemlju?

Gle, ovo natezanje više nema smisla, od sada neću ni čitati tvoje postove ako objašnjenja nisu sa Wikipedije.

Ne znam što je više, žalosno ili smiješno to što te Wikipedija pere u osnovama.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 01:02   #96
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kakva kompozicija te pere?
To je sve jedan kadar, kreće se i F1 još daleko brže mijenja kut u odnosu na fotografa zbog blizine pa nitko ne kompozira ništa?

Kakva te dakle "kompozicija" drži ako je sve to jedan kadar?

Daj objasni kako se jedan kadar slika 2 ili više puta?

Uperi kameru u Mjesec pa onda u Zemlju?

Gle, ovo natezanje više nema smisla, od sada neću ni čitati tvoje postove ako objašnjenja nisu sa Wikipedije.

Ne znam što je više, žalosno ili smiješno to što te Wikipedija pere u osnovama.
džabe sve, apsolutno nepoznavanje bilo čega ...
slike Mjesečeve površine
evo ti pojašnjenje za Zemlju jednostavnije je ..
http://www.in2white.com/
http://www.znanostblog.com/pogledajt...5-gigapiksela/
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.