Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2003., 16:43   #41
montaznu bez dileme.
cijena, kvaliteta i brzina.
Mozda zelis da ti necije dijete lupa nad glavom u nekom stanu povise tebe ili da netko od stanara ne plati zajednicku vodu pa da svima istu ukine?
 
Old 24.09.2003., 17:12   #42
Ma ja sam definitivno za kucu, nikako ne stan, samo sto jos uvijek iz vise puta navedenih razloga (dok me netko ne uvjeri u suprotno) mislim da se vise isplati klasicna grandnja nego montazna.
korisnik is offline  
Old 24.09.2003., 17:19   #43
Kuća u centru da - inače, ni u bunilu
Xebarax is offline  
Old 25.09.2003., 12:36   #44
Quote:
korisnik kaže:
Kad to krene kod vaz, obavijesti nas kako ide. Uvijek je dobro cuti tudja iskustva. Tko zna, mozda se na kraju predomislim i odlucim za montaznu.
Jel se neka njihova kuća može negdje vidjeti uživo, ući u nju, malo pokucati po zidovima, osjetiti kako sve to izgleda...
Može. Mi smo bili u dvije. Moraš kontaktirati s njima i oni će ti nekog predložiti.
poslid is offline  
Old 25.09.2003., 14:47   #45
Ne kužim zašto se spominje kvaliteta kao argument za montažnu kuću? Otkada je kvaliteta takve kuće bolja od standardne gradnje? (izuzmimo ovdje pijane radnike).

Koliko su izdržljivi unutarnji/vanjski zidovi na montažnim kućama? Od kojih se materijala rade? Što ako se zatrčim u zid sobe, pa ga razvalim??
Xebarax is offline  
Old 25.09.2003., 15:01   #46
Quote:
Koliko su izdržljivi unutarnji/vanjski zidovi na montažnim kućama? Od kojih se materijala rade? Što ako se zatrčim u zid sobe, pa ga razvalim??
Evo struktura vanjskog zida sa Chemingovog weba

1. Završna plemenita žbuka (SEP), (0.5 cm)
2. Armirani i mikroarmirani polimer cementni mort(0.5 cm)
3. Ekspandirani polistiren (5cm)
4. OSB ploča (1,2 cm)
5. Jelova podkonstrukcija
(14 cm)
6. Mineralna vuna (14 cm)
7. Parna brana
8. Gips - kartonska ploča
(1,25 cm)
Bankei is offline  
Old 25.09.2003., 15:23   #47
Ok, to je za vanjski zid... analizirajmo onda njega - što je to expandirani polistiren? Koliko je to zapravo čvrsta i solidna gradnja - kako su realizirani spojevi - zašto ljudi kažu da je to kvalitetnije od standardne gradnje?

Kakvi su interni zidovi? Zbilja, može li jedan stokilaš skočiti sa kreveta na pod (prvi kat), a da se sve ne polomi
Xebarax is offline  
Old 25.09.2003., 15:36   #48
Quote:
Xebarax kaže:
... što je to expandirani polistiren?
To ti je drugo ime za stiropor!
Paragalactic is offline  
Old 25.09.2003., 16:58   #49
Quote:
Kakvi su interni zidovi? Zbilja, može li jedan stokilaš skočiti sa kreveta na pod (prvi kat), a da se sve ne polomi
O Bože koja si ti faca. Šta nisi nikad u drvenoj kući skočio na pod

Za sve detalje

http://www.cheming.hr/mont_kuc/stranice/standardna.html
Bankei is offline  
Old 25.09.2003., 21:00   #50
...Ma samo me zanima čvrstoća - za obitelji koje će uskoro uselit u montažne - recite djeci da se ne igraju sa šibicama

Što da vam kažem - pobornik sam, ipak klasične gradnje - crvena standardna opeka rules. Kad god pomislim na montažne kuće, sjetim se onih američkih obiteljskih kuća u nizu, naravno drvenarija - i kad bi preko noći poskidao kućne brojeve sa njih ekipa ne bi znala koja je kuća njihova ...jednostavno - drvo kao namještaj - da, ali kao većinska konstrukcija kuće..ipak ne (jedino kod brodova )
Xebarax is offline  
Old 29.09.2003., 12:19   #51
Već neko vrijeme pratim ovu raspravu. I sam sam u sličnoj dilemi koja sve više naginje gradnji klasične zidane kuće.
Svojevremeno sam posjetio oglednu kuću Domprojekta u Blatu, te sam okinuo par slikica digitalcem. Ako nekoga zanima kako kuća izgleda iznutra mogu mu par fotki poslati mejlom.
 
Old 29.09.2003., 12:25   #52
Dakle, riječ je o montažnoj kući od Domprojekta.
 
Old 29.09.2003., 12:31   #53
Možeš li s nama podjeliti svoje mišljenje zašto naginješ više klasičnoj gradnji. Da li misliš da je klasična gradnja jeftinija, kvalitetnija... Možeš li reći koliko očekuješ da će te doći klasična gradnja (kojih dimenzija) i koliko bi koštala ekvivalentna montažna.
Ja osobno isto više naginjem klasičnoj gradnji, ali budući da još nisam siguran za što ću se odlučiti, jako me zanimaju tuđa mišljenja.
korisnik is offline  
Old 29.09.2003., 15:26   #54
Priznajem da sam laik u svemu tome i nemam provjerene informacije, no ovo su moje pretpostavke:
Protiv montažne: 1. trajnost, 2. brže širenje vatre u slućaju požara, 3. Da li metak prolazi kroz zid montažne kuće?
Za montažnu: 1. bolja toplinska izolacija, 2. brža izgradnja, 3. možda jefinija od zidane (a možda i ne).
 
Old 30.09.2003., 15:50   #55
Svatko će naći zamjerke jednoj ili drugoj gradnji, a isto tako i prednosti. Samo u jednom se ne slažem (mislim da sam to vidjela u više postova): montažne kuće imaju izuzetno visoku zaštitu od vatre, tako da ne stoji da se ne smiješ igrati šibicama. A pored toga stoji pitanje: da li ste ikad vidjeli kuću koja je izgorjela? Kad ti ostanu samo crni zidovi, to ti dođe jako mala utjeha. A ostanu ti samo crni zidovi, pa da napraviš kuću i od armiranog betona.
A za metke, ne znam za montažen, ali sam vidjela na TV (ono kad je bio rat) da uđe i kroz 5o cm zida, pa tako ne znam da li se to može navoditi kao eventualni nedostatak montažnih kuća.
I još jedna stvar. Moj brat ima novosagrađenu zidanu kuću. Sve 5, ali nakon 5 godina zemljište je malo sjelo i sad u dnevnoj sobi imaju 3 metra pukotine. Montažne kuće imaju veću elastičnost (nadam se da sam se dobor izrazila). Bolje se ponašaju kod potresa i sličnih stvari (naravno, manjeg intenziteta)
poslid is offline  
Old 30.09.2003., 16:57   #56
Moje je mišljenje da i klasična i montažna kuća mogu biti kvalitetne i nekvalitetne. Mene više zanima, pod pretpostavkom da gledamo kuće istih dimenzija, i iste kvalitete, što je jeftinije. Moje je mišljenje ovdje različito od onoga što vecina smatraju. Mislim da je jeftinije izgraditi klasicnu kucu. Kuća od nekih 150m2 klasična se izgradi za nekih 55 do 60k EUR. Ako gledaš montažne onda osim Krivaje one ispadaju skuplje. Nije li tako? Prednost montažnih je naravno brzina, ali i klasična može biti gotova za par mjeseci.
korisnik is offline  
Old 01.10.2003., 10:02   #57
I mene uvjeravaju da se klasična kuća može izgraditi s manje novca nego što košta gotova montažna. Čak mi je cifra zvučala smiješno. Složili smo se da i kod montažne i kod zidane kuće iste kvadrature cijena zemljišta, dozvola, komunalija i temelja koštaju jednako (i skupo). Nastavak gradnje (zidovi, itd.) bi trebao kod zidane biti puno povoljniji. Neki mi tvrde da to mogu napraviti za cca 20000 eura (prizemlje, potkrovlje, krov). Tako da moja računica za kuću 9x9m izgleda ovako: zemljište 150 čhv (okolica Zagreba) =6000, projekt =2000, struja+voda =3000, temelj =2000, prizemlje+potkrovlje+krov =20000 (nek je i 30000), vrata+prozori =4000(?). Ukupno = 47000 eura. Evo 3000 e za nešto što možda nisam uračunao = 50000 e. Ta me cijena drži da idem na gradnju zidane kuće.
 
Old 01.10.2003., 10:17   #58
Po meni su montažne kuće ok, ali je kod nas premali izbor. Dopalo bi mi se da postoji nekakva modularna gradnja: napraviš kuću od recimo 100m3 a onda, ako imaš potrebe, dodaš nakon nekoliko godina još 30m3.
Inače, kosa mi se diže na glavi kad vidim samostojeću kuću sa 1m okučnice.
Jednom sam u jednom časopisu vidio super ideju: Kombinacija zidano/drveno. Srednji dio kuće, mogli bi to nazvati brod, je zidan (zinedin ), a proteže se do krova i u njemu je ulaz hodnik i štenge, dok je sa lijeve i desne strane drveni dio, gdje su sve ostale prostorije. Naravno, kuća je moderna i ima krasan vrt (ni preveliki ni premali). Ideja je bila spojiti kuću s prirodom, a to je postignuto drvom. Drvo je najzdravije za život.
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Old 01.10.2003., 17:32   #59
montaža

velika prednost montažne u odnosu na zidane gajbe su:
1.cijena,2.vrijeme utošenu za izgradnju 3. garancija 4. nema nepredviđenih troškova- buduci da je projekt, i ostala dokumentacija dobro napravljena i vidljiva pa nema iznenađenja 5. firma nam postavlja montažnu kuću što se kod zidanih cesto naziva fuseraj.6 U vecini slucajeva montazna kuca se moze vidjeti, opipati i sagledati u prostoru, dok se zidane vise manje rade po principu kolko para toliko muzike ( najbolji primjer su nase velebne kuce od 200 i vise kvadrata , a bez fasade ili punog dvorista-ako ga imaju blata.
da montaza nije ok ne bi ih gradili na planinama i slicnim meteo uvjetima.
__________________
cole
cole is offline  
Old 02.10.2003., 15:25   #60
ISO, ja otprilike imam racunicu slicnu tvojoj, osim što na zemljište mislim potrošiti više.
Mislim da bi se montažne isplatile kad bi uveli da se za kupnju prve nekretnine za život(stan, kuća) ne plaća PDV. Montažne bi odmah pojeftinile 22%.
korisnik is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.