Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2008., 08:45   #21
Fotografiranje umjetničkih slika s CanonEOS400D

Moze li mi netko reci kako da postavim evoj Fotoaparat Canon EOS 400d za slikanje umjetničjih slika, na koju blendu i sve ostalo.
Posavac is offline  
Old 20.06.2008., 08:56   #22
O kakvim to umjetnickim slikama govoris?
Pa nema neka univerzalna formula za "umjetnicke slike", moras sam nauciti kada i kako koristiti postavke na aparatu ovisno dali slikas portrete, landscape, koje doba dana i koliko i koje vrste svjetla ima itd...
Mrs Ana J is offline  
Old 20.06.2008., 10:39   #23
I mene to isto zanima
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 20.06.2008., 10:41   #24
možda čovjek želi fotografirati umjetničke slike na nekoj izložbi
WENZE is offline  
Old 20.06.2008., 11:07   #25
samo da pozdravim ekipu na službenom ćetaću.
i fala ti mali isuse, jel.

veze ja o fotografiranju neam, ošinem kako mi dođe, ali vas volem i način na koji to radite.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Old 20.06.2008., 14:06   #26
Quote:
Posavac kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko reci kako da postavim evoj Fotoaparat Canon EOS 400d za slikanje umjetničjih slika, na koju blendu i sve ostalo.
za pocetak procitaj manual od fotica, nauci na webu osnovne pojmove fotografije... te eksperimentiraj !
__________________
link
marinb is offline  
Old 20.06.2008., 16:18   #27
posava... posto smatram da si dovoljno ozbiljan i da je pitanje bilo kako fotografirati umjetnice slike koje su negdje izlozene...
jer ako nije... onda uzmi aparat.. stavi ga u kutiju i vrati u ducan....
ako te ista pitaju reci im da su ti rekli da ga vratis jer si ...... i tako to..

nego..

ako slika nesto sto je bitna ostrina svih detalja... onda ti je moj savjeti idi sa sto vecom blendom. dakle of F11 pa na dalje.
samim time i prati onda svjetlo.. pa stavi brzinu kolika je potrebna za korektnu ekspoziciju...
nekoliko faktor ce ti biti bitni
1. Da li je slika iz stakla.. ako je ne koristi flash direktno nego probaj nekako od stropa pa da svjetlo lupa iza stakla.
2. Kakva je podloga... svjetla podloga ce reklektirati vise ambijetalnog svjetla, tamna podloga ce upijati svjetlo...
3. Da li mozes koristiti stativ ili ne, ako mozes smanji osjetljivost (iso) i stavi dulju brzinu zatvaraca.

eto... toliko...
tocne brojke ti nitko nemoze reci..

kolega je upravo dobacio "kupio sam auto.... koliko ce mi trositi"....
dakle igraj se...

pozdrav
bedomedo is offline  
Old 20.06.2008., 20:01   #28
Hint za pobjednika "kršenja pravila" - Sljedeća tema - "Brzina"
Aaron McLoughlin is offline  
Old 20.06.2008., 20:46   #29
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post

Da pitam ekipicu ovdje (susjed thule,mrs ana j , kiki , satori.....)
Jeste vi zaradili koju kintu na fotkama , tj. dali je to samo za gušt ili ste i zaradili nešto , recimo barem odplatili fotić?

nisam nista prodala ni ne planiram se baviti time ozbiljno.. to mi je samo relaksacija od posla (i uz posao) ... fotkam za gust... tek sam pocela i ne smatram se jos fotoamaterom (spremam se na jesen na neki tecaj da malo naucim teorije... za sad klikam manje vise na pamet)

ako jednom dodjem do nekog nivoa znanja razmislit cu o tome da naplatim, zasto ne...
satori is offline  
Old 20.06.2008., 21:01   #30
Cuj nju....Ne smatram se fotoamaterom .....Ja mislila to radis za zivot...Sta se podcjenjujes?

Moze li mi netko objasniti sto se onda smatra foto amaterom?
I kako se nazivamo mi koji nismo dostigli fotoamaterski nivo

Fotoshajt?
Mrs Ana J is offline  
Old 20.06.2008., 21:06   #31
Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
I kako se nazivamo mi koji nismo dostigli fotoamaterski nivo

Fotoshajt?
mi se tu sramotimo al važno da volemo
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Old 20.06.2008., 21:10   #32
da parafraziramo jedan stari riječki bend:

nijedne nema bolje od forumske policije!!




__________________
Backgammon klub Rijeka
thule is offline  
Old 20.06.2008., 21:16   #33
Quote:
thule kaže: Pogledaj post
da parafraziramo jedan stari riječki bend:

nijedne nema bolje od forumske policije!!



No dobro Thule
Ti tu čatvrljaš, a mi tamo čekamo rezultate
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 20.06.2008., 21:24   #34
Quote:
thule kaže: Pogledaj post
da parafraziramo jedan stari riječki bend:

nijedne nema bolje od forumske policije!!




Da Thule, a svi mi tu na forumu smo pomalo mazohisti
Mrs Ana J is offline  
Old 20.06.2008., 21:27   #35
Mislim da Thule protestira jer mu (i ne samo njemu) je receno da drze chat dalje s teme Pentax.

Dakle, da ovdje jos jednom ponovim. Pentax (kao i druge brand teme) sluzi za to da se razmijene tehnicke novosti, problemi s brandom, itd...
Te teme ne sluze da se preko 10 stranica dogovaraju kave.
Topik se zove Pentax, a ne Pentax chat.

Za chat postoji ova tema ili "Druzenja, meetinzi, itd..." gdje se mozete dogovorit za kavu.

Naravno, uvijek je lakse trolat usprkos upozorenjima i moderatore vrijedjat da pisu crvenom jer su im oni dani u mjesecu, nego primjetit da moderatori obavljaju svoj posao i preselit se na jednu od dvije teme pogodne za chat/dogovore.

Admini su takodjer upoznati sa situacijom i slazu se da je ono sto tamo radite trolidba.
Svaka vam cast, decki.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 20.06.2008., 21:34   #36
Ali mi Pentaxiajanci smo posebna sorta, i moramo imat zasebnu temu za čet da ne dolazimo u sukobe s ostalim brandovima

Mislim da je topic o pentaxu 90% pun četa, pa ako to zabraniš, nebubilo niš od te teme
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 20.06.2008., 21:38   #37
Ako ce se tema sastojat od chata i nije velika steta.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 20.06.2008., 23:26   #38
Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Cuj nju....Ne smatram se fotoamaterom .....Ja mislila to radis za zivot...Sta se podcjenjujes?

Moze li mi netko objasniti sto se onda smatra foto amaterom?
I kako se nazivamo mi koji nismo dostigli fotoamaterski nivo

Fotoshajt?
a ne znam sto da ti kazem, valjda se druzim previse s fotografima.... ne zaradjuju svi na tome ali fotkaju godinama i rasturaju ... pa je meni to nekak nivo fotoamatera.. i vidim kad se usporedim s njima koliko pojma nemam

ja sebe smatram pocetnikom i ako nastavim uciti i napredovati biti cu fotoamater a mozda i nesto zaradim

i moram nekako steci naviku nosenja fotica okolo... stalno vidim nesto super i pozalim sto nemam fotic.... fotoamaterima je fotic vec postao kao dodatni organ.. ne idu bez njega nikud.. to je valjda neka simbioza


p.s. ako sam zvucala kao da omalovazavam ikoga (i sebe) ..sorry.. nije bila namjera.... fotkanje je nekome zivot, nekome posao a nekome hobi...... bitno da je to nesto sto nam je zajednicko i oko cega se mozemo druziti i razmjenjivati iskustva
satori is offline  
Old 21.06.2008., 00:30   #39
ok. idemo dalje di je nova tema?
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Old 21.06.2008., 00:38   #40
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
ok. idemo dalje di je nova tema?
Ne idemo dalje shmrc!
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.