Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2007., 01:06   #81
Bok,
ovom problematikom sam se i sam nešto bavio pošto sam bio zainteresiran za neko potkrovlje. Osim sve dokumentacije koju spominje Grubi ja bi malo o konkretiziranju adaptacije.
Prije svega ne da te obeshrabrujem, ali mislim da ti računica baš i ne pije vodu. Ne znam da li osobno imaš neke majstore ili se baviš građevinom, no sama fasada je oko 200.000 kn i više, ovisno o zgradi, prednjoj i stražnjoj strani isl. Ako ideš u to iskoristi gradsku pomoć u sanaciji fasada. Drugo, za uređenje tavana u stambeni prostor cijena je oko 1000 Eur/m2 i više, ovisno o krovištu i izvedbi, pa računaj. Slijedi etažiranje koje ćeš vjerojatno ti morati platiti ili nagovoriti susjede na trošak. Te zadnje i ne nevažno cijeli postupak ide uz blagoslov upravitelja zgrade, GKG ili nekog drugog, što poskupljuje papirologiju i izostavlja osobne dogovore stanara, ali cijeli postupak čini pravilniji i bez muljanja. U svakom slučaju sretno !
kis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 22:48   #82
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
počni od provjravanja legalnosti kuće

čeka te lokacijska dozvola izmjene namjene , zatim i potvrda glavnog projekta, onda etažiranje da se utemelji činjenično stanje vlasništva

da li kuća ima građevinsku dozvolu i uporabnu?
da li je etažirana?
je li vlasnički list kuće uredan?
Grad Zagreb ti je suvlasnik, trebati će ti njegova suglasnost ili da stanari dokažu svoje vlasnišptvo kupoprodajnim i sličnim ugovorima

kupi tonu živaca, svi stanari moraju biti suglasni, da li si ti suvlasnik te zgrade?

Prvo, hvala na odgovorima

Tek kad sam ovo verbalizirala u formu pitanja postalo mi je jasno da mene prije svega zanima: pravno- da li je na osnovu ovog izvatka iz gruntovnice uopće moguće to riješiti pravno- jer pola ih je vlasnika pola je grad zagreb i ako i je da li je to postupak toliko dugotrajan i kompliciran da bi mi to prisjelo?
I drugo arhitektonski/građevinski: da li se taj tavan može adaptirati u pristojni stambeni prostor?
I evo dakle treba mi pravnik i arhitekt/građevinar (gdje ih naći, da se baš time bave, u imeniku?) tek onda ću razmišljati o dozvolama.
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 23:01   #83
Quote:
kis kaže: Pogledaj post
Bok,
ovom problematikom sam se i sam nešto bavio pošto sam bio zainteresiran za neko potkrovlje. Osim sve dokumentacije koju spominje Grubi ja bi malo o konkretiziranju adaptacije.
Prije svega ne da te obeshrabrujem, ali mislim da ti računica baš i ne pije vodu. Ne znam da li osobno imaš neke majstore ili se baviš građevinom, no sama fasada je oko 200.000 kn i više, ovisno o zgradi, prednjoj i stražnjoj strani isl. Ako ideš u to iskoristi gradsku pomoć u sanaciji fasada. Drugo, za uređenje tavana u stambeni prostor cijena je oko 1000 Eur/m2 i više, ovisno o krovištu i izvedbi, pa računaj. Slijedi etažiranje koje ćeš vjerojatno ti morati platiti ili nagovoriti susjede na trošak. Te zadnje i ne nevažno cijeli postupak ide uz blagoslov upravitelja zgrade, GKG ili nekog drugog, što poskupljuje papirologiju i izostavlja osobne dogovore stanara, ali cijeli postupak čini pravilniji i bez muljanja. U svakom slučaju sretno !

Ma dapače, baš ovakva iskustva i mišljenja i želim čuti

Za fasadu, kao što sam napisala, stanari se pokušavaju dogovoriti već 2 god. Predstavnik stanara je već to sređivao s gsk i dogovorao i oni su čak i dobili neku ponudu koja je bila 70ak tisuća kuna. Nisu uspjeli to realizirati jer bi trebali dići kredit a nemaju svi love. Otud mi cifra za fasadu. Ta zgrada ima suteren i dva kata, ima tri strane jer je četvrtom "spojena" za još jednu identičnu zgradu tj kuću. Što se tiče cijene uređenja potkrovlja opet zaključujem iz "treće" ruke- prije par god netko je to isto htio napraviti i dobio je već neke predračune i proračune i bilo je oko 40-50ak € uključujući fasadu (ja sam još povećala). Ta osoba nije bila iz hr i jako je zagrizla ali onda ipak nije ostala u hr. I to su moje info. Jedino što sam ja otišla u gruntovnicu i dobila taj izvadak.
I sad, to mi je, koga da ja nazovem, pitam (kao što rekoh, pravno-građevinsko-arhitektonsko-financijski) isplati li se?

A zašto si ti odustao od toga što si bio zainteresiran?
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 23:26   #84
jedni moji prijatelji su pokušavali dogovoriti nešto slično u zgradi u kojoj žive..računica im se dosta isplatila (iako nije bila baš toliko povoljna kao tvoja, i meni se čini da si podcijenila troškove), al je upravo na tome na kraju puklo. moraš biti zaista posebno draga susjedima da ti to dopuste ako skuže da ćeš ti tako jeftino doći do stana, jer je ovo ipak hrvatska. kužiš, kad su susjedi krenuli računat svima se dopala ideja
__________________
I hate the big decisions
that cause endless revisions in my mind
Krv-srk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:19   #85
Koliko vidim zgrada je manja pa treba i manje novaca za uređenje, no svakako treba uvečati ondašnju ponudu za današnje vrijeme. Svaki od tri majstora koje sam imao, grubi predračuni za uređenje tavana su bili oko 900-1000 Eur/m2 (majstori iz Zg, probaj vanjske jeftiniji su). Naravno bez krovišta, ono je skupo jer svakako želiš dobru izolaciju. Koliko sam shvatio ti ne bi mijenjala krovište već preuređivala unutar postoječeg što uz dobru drvenu građu pojeftinjuje uređenje. Osim što je jeftinije, jednostavnije je oko dozvola, građevinsku čak niti ne trebaš i mogla bi proći OK.
Što se isplativosti tiče računa se da ako ne dobiješ od tavana 50% prostora standardne visine ne isplati se.

Ti najbolje odi upravitelju zgrade, za GKG svaka četvrt ima svoju podružnicu i tamo imaš referenta-stručnjaka koji se bavi tim pitanjima, te će ti sve objasniti, a oni su čini mi se u cijelom postupku i nadzorni organ.
Ako ti je sve ovo OK i imaš pozitivnu računicu jedina briga su susjedi i njihovi
vlasnički odnosi.
U gruntovnici ti se baš ne ažuriraju stvari pa imaš plombe i s početka prošlog stoljeća, većina toga više ne vrijedi. Ovo da je Grad Zagreb vlasnik lako provjeri u poglavarstvu, te ako je ne znam kako onda. Drugo Zagreb može biti upisan u vlasništvo ako je koji stan još u otkupu pa ga susjedi još otkupljuju, što znaći da za potpise vlasništva opet trebaš Grad Zagreb. Opet na telefon ili osobno i razjasni s njima.

Kod mene je bilo ovako:
Za prvi tavan, ukupna površina oko 100m2 tlocrtno, to bi bio 5 kat bez lifta i s rekonstrukcijom cijelog krovišta preskupo. Opcija ne diranja krovišta i uređenje unutar postojećeg, mislim da ne bi dobio 50% standardne visine. Da ja sam financiram fasadu i svoje uređenje mislim da bi me m2 došao preskupo, a i susjedi su htjeli nešto novaca za svoje tavane. Tako da ništa od toga, sada se povisuje pričuva, diže kredit i krpa krov jer meni curi. A mogla je cijela zgrada biti tip top, no šta ćeš ljudi su ljudi.
Za drugi tavan se još nismo dogovorili za sada svaki susjed hoće drugo, stvar možda krene, pa ili ja ili krov u prodaju - javite se zainteresirani.

Sorry kaj sam se raspisao.
kis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 00:02   #86
Quote:
Krv-srk kaže: Pogledaj post
jedni moji prijatelji su pokušavali dogovoriti nešto slično u zgradi u kojoj žive..računica im se dosta isplatila (iako nije bila baš toliko povoljna kao tvoja, i meni se čini da si podcijenila troškove), al je upravo na tome na kraju puklo. moraš biti zaista posebno draga susjedima da ti to dopuste ako skuže da ćeš ti tako jeftino doći do stana, jer je ovo ipak hrvatska. kužiš, kad su susjedi krenuli računat svima se dopala ideja

ma gledajte, neka sam ja i podcijenila troškove, meni u ovoj priči stvarno nije namjera "jeftinije proći da bih skuplje prodala." ono što je mene "zagrijalo" za ovo je činjenica da ja za ok lovu 60ak tisuća € mogu dobiti pristojan stan. Jer meni je JAKO neprihvatljivo (podvučeno) da ja dižem kredit, koji ću trećinom plaće otplaćivati većim dijelom svog svjesnog života da bih živjela u "rupi" od 25 kvadrata. Dakle, to mi nije opcija.
I svjesna sam "ljudskog" faktora ali ovo su uglavnom umirovljenici i stvarno mislim da neće biti problema osim jedne osobe, s kojom sam, paradoksalno, najbliža, družimo se, izlazimo, kina, kazališta.. ali znam kako razmišlja i prezire ove "nove graditelje", romantično doživljava ovu "zapuštenost" i "ne može zamisliti da joj netko hoda iznad glave" a pogodite koji je kat
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 00:06   #87
pa neka tu osobu tješi spoznaja da preuređenjem tavana višes e ne mora brinuti što ako prokisne stari krov :d
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 00:07   #88
Quote:
kis kaže: Pogledaj post
Koliko vidim zgrada je manja pa treba i manje novaca za uređenje, no svakako treba uvečati ondašnju ponudu za današnje vrijeme. Svaki od tri majstora koje sam imao, grubi predračuni za uređenje tavana su bili oko 900-1000 Eur/m2 (majstori iz Zg, probaj vanjske jeftiniji su). Naravno bez krovišta, ono je skupo jer svakako želiš dobru izolaciju. Koliko sam shvatio ti ne bi mijenjala krovište već preuređivala unutar postoječeg što uz dobru drvenu građu pojeftinjuje uređenje. Osim što je jeftinije, jednostavnije je oko dozvola, građevinsku čak niti ne trebaš i mogla bi proći OK.
Što se isplativosti tiče računa se da ako ne dobiješ od tavana 50% prostora standardne visine ne isplati se.

Ti najbolje odi upravitelju zgrade, za GKG svaka četvrt ima svoju podružnicu i tamo imaš referenta-stručnjaka koji se bavi tim pitanjima, te će ti sve objasniti, a oni su čini mi se u cijelom postupku i nadzorni organ.
Ako ti je sve ovo OK i imaš pozitivnu računicu jedina briga su susjedi i njihovi
vlasnički odnosi.
U gruntovnici ti se baš ne ažuriraju stvari pa imaš plombe i s početka prošlog stoljeća, većina toga više ne vrijedi. Ovo da je Grad Zagreb vlasnik lako provjeri u poglavarstvu, te ako je ne znam kako onda. Drugo Zagreb može biti upisan u vlasništvo ako je koji stan još u otkupu pa ga susjedi još otkupljuju, što znaći da za potpise vlasništva opet trebaš Grad Zagreb. Opet na telefon ili osobno i razjasni s njima.

Kod mene je bilo ovako:
Za prvi tavan, ukupna površina oko 100m2 tlocrtno, to bi bio 5 kat bez lifta i s rekonstrukcijom cijelog krovišta preskupo. Opcija ne diranja krovišta i uređenje unutar postojećeg, mislim da ne bi dobio 50% standardne visine. Da ja sam financiram fasadu i svoje uređenje mislim da bi me m2 došao preskupo, a i susjedi su htjeli nešto novaca za svoje tavane. Tako da ništa od toga, sada se povisuje pričuva, diže kredit i krpa krov jer meni curi. A mogla je cijela zgrada biti tip top, no šta ćeš ljudi su ljudi.
Za drugi tavan se još nismo dogovorili za sada svaki susjed hoće drugo, stvar možda krene, pa ili ja ili krov u prodaju - javite se zainteresirani.

Sorry kaj sam se raspisao.

hvala za info i savjete

evo "skovah" plan.. idem prvo u gsk.. nakon njih tražim odvjetnika da to sve pogleda pa arhitekt i građevinar.
Kad oni daju svoj blagoslov idem kod stanara :curi znoj sa čela:

javim kako ide
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 00:11   #89
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
pa neka tu osobu tješi spoznaja da preuređenjem tavana višes e ne mora brinuti što ako prokisne stari krov :d
e pa to je i moja logika.. ako im ja sredim fasadu, prilaz, ogradu krov to automatski diže i cijenu kvadrata. Jer stvarno su rijetki oni koji bi u ovoj zgradi kupili stan kad je vide u ovom stanju. Ali jebiga uvijek je tu i "ljudski faktor" što je spominjao krv-srk


edit:
aha, ti govoriš o famoznoj "osobi".. tu zakoni logike ne važe.. idem na šarm
edipa maas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 17:33   #90
ali ako je zgrada tako zastrašujuće derutna nema šanse da ti uspiješ za 60 000 eura uredit prilaz, ogradu, krov i fasadu plus pretvorit tavan u stan. prije će te svaka od tih skupina radova pojedinačno koštat tolko. moraš prije tražiti neke konkretnije procjene, inače ćeš se uvaliti preko glave.
__________________
I hate the big decisions
that cause endless revisions in my mind
Krv-srk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 16:37   #91
potkrovlje

Evo ovak, ureduje se potkrovlje i posto ce mi dobar dio bit u knauf-u odlucili smo 40 kvadrata kosog krova obuci u drvo. E tu sad pocinju "problemi".
Prvo smo anulirali brodski pod jel mi nikak ne pase (vizualno) vec bi htjeli duze i sire lamele/daske.
OK druga varijanta su bile zidne obloge i tako smo prosli sve ducane tipa bauhause/max, gramat itd ali je jednostavno svugdje "ruska" ponuda, sve izgleda plasticno, los izbor boja, nema veze s drvetom itd.

E sad dragi forumasi tu vi upadate u igru pa ako neko ima savjete pucajte u smislu sto staviti, gdje pogledati, kupiti?

Usput pala mi je na pamet ideja postavit laminat (posto je velik izbor) ali ne znam kak bi laminat istrpio busenje(jel see rascvjeta prilikom busenja kod postavljanja) dal bi se izvitoperio tokom vremena jel mi je razmak izmedju rogova 90 cm itd

fala
libero07 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 28.08.2008., 08:17   #92
Quote:
libero07 kaže: Pogledaj post
Evo ovak, ureduje se potkrovlje i posto ce mi dobar dio bit u knauf-u odlucili smo 40 kvadrata kosog krova obuci u drvo. E tu sad pocinju "problemi".
Prvo smo anulirali brodski pod jel mi nikak ne pase (vizualno) vec bi htjeli duze i sire lamele/daske.
OK druga varijanta su bile zidne obloge i tako smo prosli sve ducane tipa bauhause/max, gramat itd ali je jednostavno svugdje "ruska" ponuda, sve izgleda plasticno, los izbor boja, nema veze s drvetom itd.

E sad dragi forumasi tu vi upadate u igru pa ako neko ima savjete pucajte u smislu sto staviti, gdje pogledati, kupiti?

Usput pala mi je na pamet ideja postavit laminat (posto je velik izbor) ali ne znam kak bi laminat istrpio busenje(jel see rascvjeta prilikom busenja kod postavljanja) dal bi se izvitoperio tokom vremena jel mi je razmak izmedju rogova 90 cm itd

fala
e bok,našla sam se kod frendice na kavi doma isto je kupila stan u potkrovlju 86kvadrata,slikala ga je prije uređenja,a mene je dočekao novi namješten stan sve ideje je koristila iz savjeta kike preuređenje,otiđi u kiku po njihov katalog nećeš se razočarati,isto je drvo ubacila unutra stan sada izgleda savršeno
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 17:56   #93
Question Potkrovlje - adaptacija - dogradnja

e ovako, trebam mišljenje nekoga ko ima iskustva s ovim.
Na proljeće počinjemo uređivati potkrovlje u kući moj dragog.
za to namjeravamo dignut kredit, e sad je tu prepreka sljedeća, neki mi govore da dignemo stambeni kredit za adaptaciju potkrovlja a neki da to neće biti moguće jer mislimo izvana napravit poseban ulaz i dograditi stepenice. Te da nam neće dati kredit za adaptaciju nego da će mo morat vadit gradilišnu dozvolu i svašta nešto te da mi je to mnogo nepovoljnije riješenje od adaptacije.

zanima me da li je ikako moguće da izbjeći to i napraviti te stepenice bez dozvole? ili baš mora biti dozvola?

stepenice bi bile sa unutarnje strane dvorišta ( ne bi gledale na cestu )

help od nekoga ko je imao slično iskustvo ili se razumije u to!! Ili radi u banci
__________________
12.09.2009. postala sam gospođa :)
Jchi is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.09.2008., 12:01   #94
E dragi ljudi, eto i mene u potkrovlje.
Naime, pola potkrovlja ide meni pola bratu.Njegovo potkrovlje trenutno je u izgradnji, a ja sa svojim mislim počet za 6 mj.

Stvari stoje ovako: dovučena je voda i struja do potkrovlja, dakle to je rješeno.
Stan ima 55 m2 i tu će ići jedna soba, kupaonica i kuhinj+dnevni.
Na djelu gdje bi bila soba i kupaonica je nekih 20 kvadrata. Taj dio krova bi trebalo podići jer tu kosina ide do nule(sada). Znam da je to izvedivo jer je na bratovoj strani dizanje krova već izvedeno bez ikakvih većih problema.
Nakon toga ide dovlačenje vode do kupaonice i kuhinje. i onda idu gips ploče, laminati, Farbanje i to je. Useljivo. prozori su već na oknima tako da ni to nije potrebno kupovati.

E sad kako u užoj rodbini imam inženjera, on ej ko iz topa rekao da će mi 10-12000 e bit dovoljno za useljenje. Meni to zvuči malo, pogotovo slušajući vas i vaše cijene.


Iako, znam da sam ja povoljnijoj situaciji od one u kojoj ste vi možda bili, jer projekt će mi izgraditi taj inženjer, jako blizak rodjak, besplatno.
Gips ploče, će postavljati MD u suradnji s mojim tatom. Laminate ćemo Md i ja sami pobacati. tata mi radi kuhije po naruđbi tako da ću za kuhinju platit samo materijal, i to po povoljnijoj cijeni kao i ugradbene aparate.
Isto tako je i sa krevetom, ugradbenim ormarima i policama.

i to je to...
jedino eto tv i kauč mi MD i stari neće moć napravit i to ću kupit, kao i ostale sitnice tipa tepihić, lampiće, zdjele, navlake i td...
e i da.. vodoinstalater za povlačenje cijevi do kuhinje i kupaonice

Eto mislim da sam vam sve rekla... jedino što neznam je koliko dođe to dizanje krova...


Što vi mislite, bili recimo 15 000 eura bilo dovoljno?
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 10:53   #95
Quote:
Jchi kaže: Pogledaj post
e ovako, trebam mišljenje nekoga ko ima iskustva s ovim.
Na proljeće počinjemo uređivati potkrovlje u kući moj dragog.
za to namjeravamo dignut kredit, e sad je tu prepreka sljedeća, neki mi govore da dignemo stambeni kredit za adaptaciju potkrovlja a neki da to neće biti moguće jer mislimo izvana napravit poseban ulaz i dograditi stepenice. Te da nam neće dati kredit za adaptaciju nego da će mo morat vadit gradilišnu dozvolu i svašta nešto te da mi je to mnogo nepovoljnije riješenje od adaptacije.

zanima me da li je ikako moguće da izbjeći to i napraviti te stepenice bez dozvole? ili baš mora biti dozvola?

stepenice bi bile sa unutarnje strane dvorišta ( ne bi gledale na cestu )

help od nekoga ko je imao slično iskustvo ili se razumije u to!! Ili radi u banci
Evo mi smo imali identično iskustvo. Digli smo stambeni kredit za adaptaciju potkrovlja (nismo spominjali vanjske stepenice). Stepenice smo napravili sami,vanjske iz vlastitog dvorišta (u biti nadovezale su se na postojeće koje su vodile na I. kata - čisto smo ih produžili s još jednim podestom), kao i verandu na ulazu u stan. Kredit smo dobili, sve uredili, sve izgradili i nikakvih problema nismo imali. Krov nismo dizali (samo presložili, stavili novu izolaciju i sl.). Čak su u banci rekli da oni moraju doći vidjeti kako smo što napravili, ali nikada nitko nije došao. Otad je prošlo 5 godina.
mamasunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 02:04   #96
Potkrovlje - raspored prostorija

Pozdrav ljudi,

u planu je uredjenje potkrovlja, a trebam pokoju ideju kako napraviti dobar i kvalitetan raspored prostorija. Nekoliko ideja imam, ali ono, sto vise prijedloga, to kvalitetnija zadnja ideja

Nize je link na sliku tlocrta kako sada prazno izgleda pa dajte masti na volju, a i pametne prijedloge koju prostoriju gdje staviti.
Ne mogu vise razmisljati i sigurno cu nesto ili izostaviti ili pogresno smjestiti tako da je svaki prijedlog dobrodosao, feel free...

Kuca je 11x11m, dakle 120m2. Ulaz, kupaonu i balkon nemrem micati...
Zuti kvadratici oznacavaju nosive stupove koji takodjer moraju biti gdje jesu.


Link na sliku:

http://web.vip.hr/tony.a.vip/potkrovlje/nacrt_1.1.jpg


p.s. ako sam u krivu grupu stavio molim moderatore da premjeste.

Thx
francvti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 08:16   #97
Quote:
francvti kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

u planu je uredjenje potkrovlja, a trebam pokoju ideju kako napraviti dobar i kvalitetan raspored prostorija. Nekoliko ideja imam, ali ono, sto vise prijedloga, to kvalitetnija zadnja ideja

Nize je link na sliku tlocrta kako sada prazno izgleda pa dajte masti na volju, a i pametne prijedloge koju prostoriju gdje staviti.
Ne mogu vise razmisljati i sigurno cu nesto ili izostaviti ili pogresno smjestiti tako da je svaki prijedlog dobrodosao, feel free...

Kuca je 11x11m, dakle 120m2. Ulaz, kupaonu i balkon nemrem micati...
Zuti kvadratici oznacavaju nosive stupove koji takodjer moraju biti gdje jesu.


Link na sliku:

http://web.vip.hr/tony.a.vip/potkrovlje/nacrt_1.1.jpg


p.s. ako sam u krivu grupu stavio molim moderatore da premjeste.

Thx

a gdje su prozori, gdje su kote, za koliko osoba je predviđen prostor?!
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 14:27   #98
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
a gdje su prozori, gdje su kote, za koliko osoba je predviđen prostor?!
a di ti je krov- na koju stranu postavljen?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 22:31   #99
uh...znao sam da treba jos informacija, samo vicite

cista slika:
http://web.vip.hr/tony.a.vip/potkrovlje/nacrt_1.1.jpg


slika s mjerama:
http://web.vip.hr/tony.a.vip/potkrovlje/nacrt_1.3.jpg


-tamo gdje nije kotirano mjere su iste kao i na istom mjestu s druge strane, ma cista kocka od kuce...
-kuca je 11x11m2
-sjever je desno, jug lijevo, istok dolje, zapad gore
-terasa/balkon je pola metra izvucena van
-prozori se postavljaju ovisno o prostorijama, nista jos nije fiksno...golo potkrovlje s cetiri potporne grede
-krov ima nagibe istok-zapad (dakle na slici gore-dolje)
-planirano je za 4 osobe (mladi bracni par i dvoje djece)

Bas me zanimaju ideje.. ja furam najcesce jednu i ne mogu se odvojiti od nje, bas zatupljuje..

Ako jos sto treba javite!
francvti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 12:03   #100
Kod tebe je sve na 330 cm
Kako sam na poslu, ne mogu crtkat u svome dragom programčiću, ali probat ću ti ovako objasniti kako bih ja to napravila:
- kupaonica pretpostavljam ostaje tamo gdje i je
- dolje (dakle na istočnoj strani) bi napravila 2 spavače sobe
- odmah lijevo do kupaonice bih napravila kuhinju i u produžetku lijevo blagovaonicu
- a do blagovaonice i prema dolje dnevni boravak sa izlazom na terasu.

Nacrtat ću ti kada dođem kući pa staviti sliku da si predočiš.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.