Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2014., 18:17   #581
Nije za onoga koji ima firmu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 10:41   #582
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije za onoga koji ima firmu.
To je onda već njegov problem Hvala!
magiclajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 18:31   #583
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
U koliko vremena, od datuma na kupoprodajnom ugovoru, moram srediti papire .......
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zašto sam to pitao?
Kupio auto. Registracija ističe u 9. mjesecu.
Prije toga želim na isti ugraditi kuku i krovni nosač. Ako sad napravim kupoprodajni ugovor koji vrijedi 15 dana u tom vremenu u CVH mi ne mogu napraviti "mali atest za kuku" i moram ponovo raditi kupoprodajni!
Za taj "mali atest" se naručuje pregled i mogu doći na red tek za dva tjedna!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 08:19   #584
Onda ugovor napravi kasnije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 21:29   #585
Thumbs down porez na CMV

Prošle godine (2013) u lipnju sam kupila novi auto.
U kolovozu je doslo rješenje o porezu na CMV u iznosu za cijelu godinu i to sam platila.
Sada sam dobila rješenje o porezu na CMV za novi auto za 2014 i rješenje za isti (novi auto) za pola 2013 g. Iznos je za cijelu godinu 500 kn, a za pola prosle godine 325 kn.
Da li je to u redu,da i za stari auto koji drugi vlasnik vozi pola godine ja platom cijeli iznos? I da li je pola od 500 325 kn? Kako se to obracunava?
sumeranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:27   #586
Ovaj mjesec cu kupiti auto od covjeka, auto je star 7 godina, covjek ga je kupio novog i redovito placao 200 kn poreza na godinu. Sad me zanima kako se napravi prijenos sa njega na mene, sta sve treba i koliko ce me to izaci? Tablice cu mjenjat jer smo druga zupanija, znam da treba i kupoprodajni ugovor kod bilježnika koji kosta 49 kuna. Sad me zanima dalje koje jos troškove imam i dal drzavi porez trebam platiti za auto i koliki? Hvala.
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:51   #587
Još 5% poreza na promet vozila po procjeni porezne.
Nove tablice+nova prometna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:54   #588
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Još 5% poreza na promet vozila po procjeni porezne.
Nove tablice+nova prometna.
OK! Zanima me ta informacija od 5% poreza na promet vozila, kako porezna zna koliko vrijedi auto, gdje dodje do te informacije?
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:59   #589
Uzme svoju "Crnu knjigu" pročita: marku, model, tip i .....porez!
Kod bilježnika je nešto skuplje (mislim da je 85 kuna), ali to plača prodavač - on mora ovjeriti svoj potpis i ono što piše na ugovoru.
Inače češ nastaviti plačati godišnji porez dok vozilo ne pređe 10 godina.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 17:04   #590
Quote:
zac1980 kaže: Pogledaj post
OK! Zanima me ta informacija od 5% poreza na promet vozila, kako porezna zna koliko vrijedi auto, gdje dodje do te informacije?
Imaju katalog vozila kao i carina i po njemu određuju.Nazoveš poreznu i kažeš sve podatke o vozilu marka,tip,godište,kubikaža,snaga i izračunaju ti vrijednost vozila i koliko treba platit.Možeš nazvat bilo gdje poreznu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:39   #591
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Imaju katalog vozila kao i carina i po njemu određuju.Nazoveš poreznu i kažeš sve podatke o vozilu marka,tip,godište,kubikaža,snaga i izračunaju ti vrijednost vozila i koliko treba platit.Možeš nazvat bilo gdje poreznu.
Kome vraćam tablice i gdje dobivam nove tablice prilikom kupnje vozila od čovjeka? I koliko dođu tablice, jel moguce birati brojke i slova? Ili moras uzeti ono sta ti odmah daju?
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 11:18   #592
U policijsku postaju ili odjel za vozila i vozače ako se ne nalazi u istoj zgradi.

Moguće je uzet redom kako slijedi (oko 100 kn) ili naručit 2 vrste (380 ili 6720 kn) na tehničkom ili u PP.
http://www.mup.hr/1161.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 14:52   #593
pozdrav,htio bih pitati ali ko zna sigurno ko ima više iskustva s time,a pitanje je sljedeće;planiram kupiti auto u njemačkoj, i to privatno,koji je postupak dalje znam da treba kupit kupoprodajni ugovor:te da li ga treba ovjerit kod javnog bilježnika. Da li te gdje uzeti probne tablice za dovest ga osobno u hrvatsku,a te tablice gore dođu 60eura te vrijede 5 dana od dana kupnje,te da li još treba kakav papir osim onaj za COC
darijomeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:59   #594
Normalno da treba bit ovjeren.I normalno da trebaju tablice za vožnju od grada kupnje do registracije.
http://www.hak.hr/vozila/homologacij...vljena-pitanja
http://www.trcz.hr/uvoz-rabljenih-vozila-i-carine.aspx
http://www.carina.hr/Aplikacije/KalkulatorPP.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 21:31   #595
Pozdrav svima i odmah isprike što nisam pročitao temu od početka

sutra ujutro moram riješiti kupovinu vozila i već polako ludim. nisam siguran što točno moram učiniti, kakav je postupak prijave i odjave vozila. a strah me da nešto ne zabrljam i zaradim kaznu ili da me prevare. danas sam kotaktirao 5 ljudi i svi su mi rekli različito

situacija je sljedeća: kupujem vozilo od leasing kuće. auto je registrirano u drugom gradu, valjda radi manjeg poreza. e sad znam da mi leasing kuća izdaje račun, koji ja platim i što onda???

znam da moram na tehnički, da moram na policiji, moram mijenjati tablice, ali u kojem gradu da idem na policiju? nije valjda da moram u drugi grad voziti? gdje ću sa starim tablicama? koje mi papire mora dati leasing kuća?

vjerojatno je bilo puno ovajvih pitanja, ali stvarno molim da netko objasni ako može. tnx
coeus73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:15   #596
Moraju ti izdat ovjeren račun.Odjavit vozilo i vratit tablice mogu oni ali i ti.Po tablice ideš po mjestu prebivališta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:40   #597
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Moraju ti izdat ovjeren račun.Odjavit vozilo i vratit tablice mogu oni ali i ti.Po tablice ideš po mjestu prebivališta.
tnx. idem u 12 sati to riješavati pa sam skupio neke korake. može samo potvrda da je to to:

- izdaju mi ovjeren račun koji ja platim. dobijem od leasing kuće knjižicu, prometnu, neku potvrdu da je plaćen porez, ključeve i ovjeren račun. e sad na računu tražim da mi napišu da mi ostavljaju registracijske pločice i policu osiguranja. to je bitno, jel??

- s tim stvarim odlazim u STP i tamo mi popune prometnu i registracijski list

- odlazim u MUP da mi to ovjere. da li odmah tu vraćam stare tablice od drugog grada???

- odlazim ponovno u STP i podižem nove tablice i vozi...
coeus73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 10:20   #598
Ne mogu ti ostavit tablice ako je drugo registarsko područje od onoga po tvojem prebivalištu.
Za porez od 5% ne znam jer se radi o pravnoj osobi.
Ako vozilu vrijedi tehnički ne ideš na STP nego ti sve policija napravi (kod njih su jeftinije tablice).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 23:19   #599
hmmm, vidim da ovdje ima ljudi koji znaju dosta vise od mene pa cu bacit jedno pitanje

situacija je sljedeca
otac mi je zaposlen u italiji i sad mene zanima da li bi bilo sve u redu da ja taj auto kupim od njega i registriram na hrv tablice. problem bi mogao nastati jer i ja imam stalno boravisnu i radnu dozvolu u italiji iako nisam tamo sad par mjeseci vec pa ne znam kako bi recimo talijanska porezna na to gledala da ja kupim auto tamo i odjavim ga.
osim toga me zanima da li bi ja mogao u takvoj situaciji vise puta kupiti auto tamo pa recimo u hrvatskoj prodati i sve lijepo posteno platit i porez i sve ostalo
speddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 08:25   #600
Ne brani ti nitko da kupiš i dovezeš i poslije tu prodaš 1,2,7 auta.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.