Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2012., 15:10   #6001
"Boomerang!" - film Elie Kazana o umorstvu svećenika i utjecaju koji taj čin ima na jedan grad u Americi, temeljen na istinitoj priči... Solidno ostvarenje, i danas aktualno u nekim svojim aspektima.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 31.12.2012., 15:11   #6002
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Izdanje je fenomenalno!

Usput, da baš nije off-topic, usporedbe teatralnih i extended verzija.

Spojleri su nužni, sori.


The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl Who Played with Fire, Pt. 1

The Girl Who Played with Fire, Pt. 2

The Girl Who Kicked the Hornets' Nest
jesu bolji švedski originali ili ovo sad američko, i oće li amerikanci radit i ostala 2 dijela il šta ?

Zadnje uređivanje bigdog : 31.12.2012. at 15:18.
bigdog is offline  
Old 31.12.2012., 15:17   #6003
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
jesu bolji švedski originali ili ovo sad američko, i kako idu po redu švedski, a američki je samo jedan jel ?
ako voliš dobru glumu ondak predlažem svensko
Ajutokintumi is offline  
Old 31.12.2012., 15:29   #6004
Papillon (1973)

Sve je povezano. Nekidan san pisa o "Argo". Tamo Alan Arkin nosi cvike Persol Steve Mcqueen, a ode glumi...Dustin Hoffman. Daklem, veoma labava ekranizacija još labavije knjige Henrija Charrierea. Poprilično me svojedobno zanima taj lik (koji je ima više sriće nego pameti), dosta toga i zaboravih do sad, al malo je i preserans bija. Još kad se na to nadoda Franklin Schaffner koji mi po "Patton" i ne djeluje kao lik kojemu je uopče vazna istinitost. Al dobro ovo nije takav film. Al je dobar. Ipak, nikad mi neće bit jasno kako neko ozbiljan može ubacit onu scenu na kraju u film - Mcqueen pluta u pučinu, a ispod njega ronioc. Vidi se ajme, da si ćorav. Pa onda Edu Wood-u seru.

8.5 / 10

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

U momen selu ić pogledat Hobbita je ravno bikijadi u Radošiću. Nean pojma di bi počeja pa iden od sredine. Odma san pogodija Gollumovu zagonetku čije je riješenje "Time". Uopće nije bilo teško. Ali da je Gollum primjerice pitao: "Ime benda Dade Topića, veliki hit „Makedonija“??", nema šanse da bi Dildo Baggins pogodija. Nadalje, kad se pojavija onaj kralj goblina meni odma napamet pala Vesna Parun (pokoj joj duši). Neznan zašto. Nije lijepo, al što da kažem. Šta se tiče Tolkiena, okvira kad su novele :-) pisane, a i poznavajući njegovu trilogiju (a ne poznajen je uopće) nije teško dokučit pravu istinu i da je ovo u biti alegorija. Pa tako iman tezu (koju mi je prijatelj povjesničar potvrdija i udrija pečat): gondor su slaveni, rohan normani, goblini su vjerojatno neki korejci ili kinezi, vilenjaci (direktni potomci bogova, žive na izoliranin visokin područjima) oni su stoposto Tibetanci i njima se bavija Otto Rahn. E sad – patuljci??! Poprilično škrtavi, skitaju po svijetu bez doma, crnjomanjasti, vole dijamante i zlato i imaju velike noseve i obrve. Pleme Sionovo stoposto! Eto Tolkien je bija teški nacist i fašista. E i još kraj samoga filma kad dolazi do tzv. Deus Ex Machina u vidu velikih orlova koji spašavaju svijet. I to nisu bjeloglavi orlovi (oni su simbol Amerike), ovo su naši Evropski, suri orlovi - onakvi kakvi inače u kanđama nose stvarčice za sreću. Zabranit film pod hitno. Kako ovo ocijenit??!!

7.0 /10
mUrMillo hRnIć is offline  
Old 31.12.2012., 17:29   #6005
Celda 211 (2009)



http://www.imdb.com/title/tt1242422/

Odličan fiilm. Danas sam bio nešto sjeban, pa sam ovo uključio reda radi, da ne gubim uzalud vrijeme. Jako dobra akcija, i velike preporuke od mene da ga pogledate.

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=LbfadZUFrX4
Juden is offline  
Old 31.12.2012., 19:10   #6006
Gorile u magli

Film u kojem Sigourney Weaver glumi istraživačicu gorila Dian Fossey. Kao i svaki film koji se temelji na istinitim događajima tako i kvaliteta ovoga ovisi većim dijelom o priči koji pokušava ispričati. Ima dosta filmova koji se bave neredom u Africi, ali rijetki govore isključivo o problemima životinja. Može se reći da je film neka vrsta propagande, ali cilj te propagande je opravdan. Dvije su glavne snage filma. Prva je sjajna Weaver koja kao rijetko koja glumica toga vremena unosi strast u ulogu. Potpuno nosi film i svi ostali likovi su samo alati pomoću kojih se gradi priča o Fossey. Druga su gorile koje u ovom filmu iz 1988. nisu CGI crteži, već prave životinje. Ne znam kako su uspjeli snimiti silne scene u kojima Weaver sjedi pokraj njih i igra se s njima, ali su uspjeli. Jest da se radi o SF filmu, ali kada usporedim moderni "Planet majmuna 2" s ovako kvalitetnim snimkama, onda se zapitam da li se uopće radi o istom mediju. Zašto više nema ovakvih snimaka, ovakvog truda i ovakvih filmova? Vrlo dobar film.

8/10
Grupa Queen is offline  
Old 01.01.2013., 00:44   #6007
The Good, The Bad and the Ugly

Još jednom pogledao Dobar, loš, zao... Vesterni nisu moj stil, iako sam se nagledao svojevrsnih u mlađim danima kad su samo to puštali na HRTu, ali ovaj film je jednostavno filmsko remek djelo. Ne mogu se sjetit nijednog filma koji ovako dobro oslikaje (ne)kulturu i šljam na divljem zapadu kao ovaj film, a od načina na koji je predočena radnja bi se posremili i današnji filmovi. Ne trebam ni spominjati inovativni stil snimanja i soundtrack.

Film je definitivno bio nekoliko desetljeća ispred svoje konkurencije.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---

Zadnje uređivanje mako : 01.01.2013. at 00:50.
mako is offline  
Old 01.01.2013., 07:15   #6008
Friends with Kids (2011)
Osrednja lJimunada interesantne teme i ne baš najbolje izvedbe, moglo je puno bolje. Interesantan pogled na život ljudi i prijateljske odnose kad se pojave djeca

5/10

E da - Sretna NOva
Pusa :-*
jawahell is offline  
Old 01.01.2013., 07:35   #6009
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
jesu bolji švedski originali ili ovo sad američko, i oće li amerikanci radit i ostala 2 dijela il šta ?

Meni osobno je švedski uradak puno bolji iako Noomi fali pokoji pirs i ne znam hoće li ameri napraviti slijedeća dva. Vjerojatno hoće ali je upitno hoće li Fincher režirati.
Insert/Break is offline  
Old 01.01.2013., 08:22   #6010
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
jesu bolji švedski originali ili ovo sad američko, i oće li amerikanci radit i ostala 2 dijela il šta ?
Američki je rekao bih kvalitetniji tehnički, ali je napravljen na američki način. Orginal je onako fino sirov, životniji i direktniji, manje prilagođen masama, meni bolji definitivno.
jawahell is offline  
Old 01.01.2013., 11:30   #6011
Preusmjerenje na 2013. godinu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.