Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2010., 17:42   #281
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
mislim da može, ako imaš neku sliku i objasniš/skiciraš što hoćeš.

potraži ovu knjigu ako te zanima baš konstrukcija. ja sam je našla na Britancu kod jednog stričeka. prelistala sam malo i ostala paf. žena objašnjava kako od kvadrata papira napraviti kroj za osnovne komade odjeće.
upravo si uređujem radionicu s velikim stolom za krojenje, pa ću se malo pozabaviti i tom knjigom i izmišljanjem kojekakvih komada odjeće. nisam baš vizualni tip i sve moram izmjeriti, nacrtati, izrezati, da skužim kako ide. nikad Coco Chanel od mene
Mikulandrina knjiga "Teorija krojenja" je malo pa zajebana za početnike jer nije jednostavno za shvatit upute za izradu kroja. Nekome tko već ima iskustva sa samostalnom izradom kroja nije toliki problem jer već zna kud šta ide.

Za totalne početnike u izradi krojeva radije bih preporučila dva udžbenika za odjevne tehničare i krojače "Konstrukcija odjeće 1 i 2" Marijan Hrastinski naklade Modus. Izrada krojeva je objašnjema pomoću brojeva točaka npr. od točke 13 do 17 povući širinu grudi i cijeli postupak je objašnjen kako i čime ga izvesti dok Mikulandrina knjiga neke dijelove kroja ostavlja nejasnim ili uopće nije navedeno kako i zašto.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 19:33   #282
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post
Ova je bila kod jednog čovjeka, koji je imao puno knjiga..ja samo pitala jel imate nešto o šivanju, i on mi dao to..nego bila sam danas u Ezop antikvarijatu, kupila 5 burdi po 5 kn/kom..ima ih još tamo..
otkupljuju ih za 1,5kn a prodaju po 5...
usput sam pitala za gore navedenu knjigu, kaže mi teta da će je imati idući mjesec, i cijena joj je oko 60kn
o hvala na informacijama
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 20:36   #283
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Za totalne početnike u izradi krojeva radije bih preporučila dva udžbenika za odjevne tehničare i krojače "Konstrukcija odjeće 1 i 2" Marijan Hrastinski naklade Modus.
gdje se mogu naći?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 21:38   #284
Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post
a odakle si? inace, ja i pravim dugmad od fimo mase, kakve god zelis velicine i oblike, ako te zanima, javi se.
naprimjer:
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

kupila sam dugmad, aleluja!

ali fimo!!!! savršeno! nije mi ni u ludilu palo na pamet!
imat ću te na pameti kad opet budem trebala
Konkubina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 00:44   #285
Ako nekomu treba

Ne znam jesam li na pravom mjestu, ukoliko nisam, prebacite me.

No da, danas sam našla tvorničkih restlova u Ilici, tamo negdje oko broja 50, gdje je Medveščakova pivnica. U haustoru, pisao vani plakat, a ja bila bicom pa rekoh da bacim pogled.

Za suknju su od 15-30 kuna, a za hlače mislim 30-60 kuna, uglavnom su oko metar, metar i pol. Inače neka fino obrađena vuna, ne gužvaju se, (kaže lik), ja kupila za sto kuna. U istom dućanu metar takve tkanine je oko 140 kuna.
Večeras mi krojačica veli da su odlični.


Inače, moram i ja u taj Pamigo, kud nije bliže.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 01:08   #286
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li na pravom mjestu, ukoliko nisam, prebacite me.

Za suknju su od 15-30 kuna, a za hlače mislim 30-60 kuna, uglavnom su oko metar, metar i pol. Inače neka fino obrađena vuna, ne gužvaju se, (kaže lik)
naravno da jesi!
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:38   #287
Molim preporuku za dobru krojačicu u Zg, koja šije moderno (prvenstveno kapute i hlače na crtu)! Može na PM da izbjegnemo javnu reklamu

Tnx
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:44   #288
Gužvanje materijala

Često šivam od pamučnih materijala,kepera,samta i slično.Problem je gotovo uvijek što materijal super izgleda dok se ne opere.Bude zgužvan da se ne može više dobro ni ispeglati.Čak i oni koji imaju malo elastina po sastavu.Smočim ih prije šivanja,neke čak samo ručno operem i opet isto.Ne znam šta rade sa odjećom u dućanima,koje obrade sve imaju jer se nikad ne zgužvaju tako kao odjeća koja se sašije kod kuće.Šta bi mogla probati napraviti?Možda omekšivač pomogne?
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:48   #289
..ima li ko kakve upute za sivanje bolera....znaci ono kratke kao jaknice il samo rukavi ono...cini mi se jednostavno al ipak da pitam vas sto ste upucenije hvala vam unaprijed
__________________
prodaja http://public.fotki.com/okica/
okica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 18:18   #290
krojenje

pozdrav svima i molim pomoć
da li netko zna što znači na njemačkom SCHLITZBESATZ ili na talijanskom RIPIEGO DELLO SPACCO

Naime na burdinom kroju koji sam kupila za običnu mušku košulju dugih rukava svi elementi su mi poznati osim tog
šema je pravokutnog oblika 27*4 cm, na tkaninu se može postaviti u bilo kojem smjeru, za sve veličine je jednaka i ne vidim gdje bih to morala staviti i još k tome 2x

hvala unaprijed
melody123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 05:30   #291
Folding of the GAP je doslovni prijevod talijanski-engleski
http://www.unionspecial.de/Sub32/3296.html ovdje se spominje taj izraz

Nego, jel košulja možda ima džepove s cifom pa da su to neki 'poklopci' za lakše ušivati cif i kreirati džepić?
Ili možda na rukavima da je cif? Ili bilo gdje
Baci malo oko na ovo s hlačama, da li ti išta može pomoći....

Mislim, nemamo mi izraz šlic bez razloga, ja bih tražila ta čuda jesu li mi promakla negdje
A koliko me sjećanje služi, za ušivanje cifa ti trebaju 2 strane materijala, pa je možda ovo pomoćno, a prava stvar je sastavni dio košulje. Ili se pak na ova dva spoji cif, i sve skupa ugrađuje u košulju gdje treba.

Naravno, mogće da sam u potpunosti pogriješila, anyway, sretno
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 11:38   #292
Hvala Nesi
Ali opet sve pregledala, nema nikakvog cifa.
Košulja je najobičnija što može biti, džep isto tako.
Jedino što mi je sad palo na pamet da bi to mogao biti dio za raspor na donjem dijelu rukava. Hmmm..... čak štoviše to je jedino logično ....

još jednom hvala....
melody123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 11:57   #293
Quote:
melody123 kaže: Pogledaj post
Jedino što mi je sad palo na pamet da bi to mogao biti dio za raspor na donjem dijelu rukava. Hmmm..... čak štoviše to je jedino logično ....
upravo to i jest.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:59   #294
muška košulja

hvala Kem

a evo i nešto što će možda nekome koristiti tko je novi u šivanju kao ja ili rijetko šije pa zaboravi neke stvari


http://translate.google.hr/translate...stitching.html

pa nek malo pronjuška
melody123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:21   #295
Danas sam kaparila šivaću mašinu, po nju idem sljedeći tjedan
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:58   #296
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Danas sam kaparila šivaću mašinu, po nju idem sljedeći tjedan
koju si uzela?
Charmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 20:51   #297
Quote:
Charmel kaže: Pogledaj post
koju si uzela?
Ne znam kako se zove. Znam da košta 1700kn i da ima ono što meni treba.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 11:26   #298
Zna li tko gdje se u ZG mogu naoštriti krojačke škare? Ovaj za kojeg sam znala više ne radi.
nanaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 16:13   #299
Quote:
melody123 kaže: Pogledaj post
Hvala Nesi
Ali opet sve pregledala, nema nikakvog cifa.
Košulja je najobičnija što može biti, džep isto tako.
Jedino što mi je sad palo na pamet da bi to mogao biti dio za raspor na donjem dijelu rukava. Hmmm..... čak štoviše to je jedino logično ....

još jednom hvala....
to će biti to,
šlic i je raspor, a ne ciferšlus.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 16:26   #300
Quote:
nanaka kaže: Pogledaj post
Zna li tko gdje se u ZG mogu naoštriti krojačke škare? Ovaj za kojeg sam znala više ne radi.
ja svoje odnesem u "oštrionicu" preko puta dolca ali nisam odavno bila pa ne znam je li to taj zatvoreni
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.