Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2010., 22:22   #261
Quote:
snoopyxx9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ja upravo tražim po netu da li ima gdje kakva uputa kako sašiti cif sa skrivenim kopčanjem, ali nigdje ništa ne mogu naći...
ima tu nešto što će ti možda pomoći
http://argopirgasto.blogspot.com/sea...l/%C5%A1ivanje
Konkubina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 23:02   #262
Quote:
Konkubina kaže: Pogledaj post
ima tu nešto što će ti možda pomoći
http://argopirgasto.blogspot.com/sea...l/%C5%A1ivanje
Hvala ti, zgodan link. Budem ga detaljnije pogedana, ideje kojih ima tamo i to...
Ali ne vidim nigdje uputu o tom cifu kako ga zašit. Ovaj koji je tu prikazan je običan, preklopljen materijalom. To znam šivat i svi su mi do sada takvi.

Mene zanima kako sašiti onaj koji zapravo izgleda samo kao šav, kojem je ova zadebljana strana okrenuta prema unutra. A uglavnom se nalazi na haljinama otraga ili na suknjama na bočnoj strani.
snoopyxx9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 15:49   #263
hm, trebala bi remen za bagatovu mašinu za šivanje, zna li netko gdje bi to u zagrebu mogla nabavit?
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 18:36   #264
Kako se mogu maknut drukeri sa odjeće.

Naime, imam takvu vrstu gumba koji se raspao i htjela bi ga cijelog zamijeniti, međutim ne znam maknuti ovaj "čitavi" dio tj polovicu gumba koji čvrsto stoji uz tkaninu! Anyone?
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 20:11   #265
Quote:
snoopyxx9 kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako sašiti onaj koji zapravo izgleda samo kao šav, kojem je ova zadebljana strana okrenuta prema unutra. A uglavnom se nalazi na haljinama otraga ili na suknjama na bočnoj strani.
to ti je poseban cif kojeg imaš u Nami, npr. a mislim da se šiva kao obični.

Quote:
sunčica_zg kaže: Pogledaj post
hm, trebala bi remen za bagatovu mašinu za šivanje, zna li netko gdje bi to u zagrebu mogla nabavit?
imaš servis negdje na Kaptolu i u Vlaškoj 60 (Bagatik). oni bi trebali imati rezervne dijelove.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 01:07   #266
[/QUOTE]Mene zanima kako sašiti onaj koji zapravo izgleda samo kao šav, kojem je ova zadebljana strana okrenuta prema unutra. A uglavnom se nalazi na haljinama otraga ili na suknjama na bočnoj strani.[/QUOTE]

To je posebna vrsta zipera koji je malo drugačiji od običnog, može se nabaviti gdje se inače kupuju te stvačice.
Što se tiče načina na koji se to radi, malo mi je teško to opisati,ali moraš imati posebnu stopicu na mašini za to,mada možeš pokušati i sa običnom.
Evo jednog linka gdje se može vidjeti kako se to radi bolje nego da opisujem
http://www.youtube.com/watch?v=05J2KyqpvRE
Nadam se da sam pomogla!
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:25   #267
uaa, oću i ja kod tete ruže!
vjerojatno idući mjesec
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:50   #268
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
uaa, oću i ja kod tete ruže!
vjerojatno idući mjesec
ma teta Ruža je super! možeš je zagnjaviti za bilo kakav kroj i pomoći će kako zna i umije.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:55   #269
ma ja bih najradije odmah danas (nije bed za jedan dan, a osnove znam), ali čekam da stara dođe s mora, draže mi je da netko ima bacit oko na klince ako me već nema čitav dan. išla bih ravno s posla.

e, kem, koliko kužim poučava i krojenje, a kaj ti se čini jel može ubrati neke, npr. asimetrične ideje i iskonstruirati kroj?
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:10   #270
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ma ja bih najradije odmah danas (nije bed za jedan dan, a osnove znam), ali čekam da stara dođe s mora, draže mi je da netko ima bacit oko na klince ako me već nema čitav dan. išla bih ravno s posla.

e, kem, koliko kužim poučava i krojenje, a kaj ti se čini jel može ubrati neke, npr. asimetrične ideje i iskonstruirati kroj?
mislim da može, ako imaš neku sliku i objasniš/skiciraš što hoćeš.

potraži ovu knjigu ako te zanima baš konstrukcija. ja sam je našla na Britancu kod jednog stričeka. prelistala sam malo i ostala paf. žena objašnjava kako od kvadrata papira napraviti kroj za osnovne komade odjeće.
upravo si uređujem radionicu s velikim stolom za krojenje, pa ću se malo pozabaviti i tom knjigom i izmišljanjem kojekakvih komada odjeće. nisam baš vizualni tip i sve moram izmjeriti, nacrtati, izrezati, da skužim kako ide. nikad Coco Chanel od mene
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:18   #271
baš ti hvala
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:32   #272
ja sam na sajmu antikviteta u Osijeku kupila knjigu "perfektno samostalno krojenje i šivanje"
Sve je super obješnjeno, knjiga je iz 1976g.

nego jel ima netko tko bi prodao ili pak udijelio koju staru Burdu, koja mu ne treba..
Treba mi osnovni kroj za hlače, suknju i tak..
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:34   #273
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
baš ti hvala
evo jeftinije na njuškalu http://www.njuskalo.hr/literatura-kn...-oglas-1732898
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:42   #274
Moze mi netko reci gdje da nađem neku krojacicu u Zagrebu koja mi moze smanjiti hoodie za broj ili dva. Krojacica kojoj sam dosla me odjebala jer je to navodno veliki problem (?) jer se treba rasiti majica i onda iskrojiti nesto, a ona to ne radi. Dakle, krojacica koja ne kroji, koji kurac je to.

Zna netko krojacicu koja kroji? U Zagrebu.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:45   #275
Quote:
aktovka kaže: Pogledaj post
Moze mi netko reci gdje da nađem neku krojacicu u Zagrebu koja mi moze smanjiti hoodie za broj ili dva. Krojacica kojoj sam dosla me odjebala jer je to navodno veliki problem (?) jer se treba rasiti majica i onda iskrojiti nesto, a ona to ne radi. Dakle, krojacica koja ne kroji, koji kurac je to.

Zna netko krojacicu koja kroji? U Zagrebu.
krojačice kroje iz komada tkanine, paranje i prekrajanje već sašivenog je koma. naime, kod krojenja se veličine ne mijenjaju tako da samo proširiš/skratiš ono što ti ne paše. imaš par točaka koje se podešavaju. jednom kad izrežeš tkaninu, to se više ne može. teško da ćeš naći nekoga za to, a da ti hoodie izgleda prihvatljivo nakon smanjivanja.

opcija ti je pranje u veš-mašini na visokoj temperaturi.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:57   #276
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
krojačice kroje iz komada tkanine, paranje i prekrajanje već sašivenog je koma. naime, kod krojenja se veličine ne mijenjaju tako da samo proširiš/skratiš ono što ti ne paše. imaš par točaka koje se podešavaju. jednom kad izrežeš tkaninu, to se više ne može. teško da ćeš naći nekoga za to, a da ti hoodie izgleda prihvatljivo nakon smanjivanja.

opcija ti je pranje u veš-mašini na visokoj temperaturi.
Pa jel ima neka krojacica koja to radi? Vise mi nije bitno ni koliko ce mi naplatiti, pola godine muku mucim s tim.

Hoodie je prevelik jedno dva broja (jedna od mojih prvih kupovina preko interneta koju sam sjebala naravno), tako da pranje nece pomoci.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 14:11   #277
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
imaš servis negdje na Kaptolu i u Vlaškoj 60 (Bagatik). oni bi trebali imati rezervne dijelove.
Zahvaljujem
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 16:07   #278
Quote:
Konkubina kaže: Pogledaj post
gdje je najbolji/najveći izbor dugmadi?
trebam onako oveće ljubičaste za kaput.
nisam u Zg, ali imam koga poslati u šoping pa ako netko zna bila bi zahvalna....
a odakle si? inace, ja i pravim dugmad od fimo mase, kakve god zelis velicine i oblike, ako te zanima, javi se.
naprimjer:
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 16:09   #279
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post
ja sam na sajmu antikviteta u Osijeku kupila knjigu "perfektno samostalno krojenje i šivanje"
a kad si je kupila, ja ne mogu na tom sajmu naci nijednu o sivanju,a stalno trazim? jesi vidjela jel ima jos koja, nesto slicno barem?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 17:18   #280
Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post
a kad si je kupila, ja ne mogu na tom sajmu naci nijednu o sivanju,a stalno trazim? jesi vidjela jel ima jos koja, nesto slicno barem?
Ova je bila kod jednog čovjeka, koji je imao puno knjiga..ja samo pitala jel imate nešto o šivanju, i on mi dao to..nego bila sam danas u Ezop antikvarijatu, kupila 5 burdi po 5 kn/kom..ima ih još tamo..
otkupljuju ih za 1,5kn a prodaju po 5...
usput sam pitala za gore navedenu knjigu, kaže mi teta da će je imati idući mjesec, i cijena joj je oko 60kn
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.