Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2008., 22:33   #201
105 sa 70 uglavnom....
da, uzimala sam ferum za zeljezo...uskoro cu opet na pretrage pa cemo vidjeti da li treba nastaviti sa terapijom ili ne...osjecam se malo bolje, ipak..

no zanima me, ako vam se dogadjalo isto da li je sve ovo povezano sa bolom u prsima? tj sumom na srcu?
 
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 23:03   #202
Quote:
hungry_heart kaže: Pogledaj post
105 sa 70 uglavnom....
da, uzimala sam ferum za zeljezo...uskoro cu opet na pretrage pa cemo vidjeti da li treba nastaviti sa terapijom ili ne...osjecam se malo bolje, ipak..

no zanima me, ako vam se dogadjalo isto da li je sve ovo povezano sa bolom u prsima? tj sumom na srcu?

Meni je uglavnom 110/70 ili 115/70 i derem bicikl svaki dan, plus još dodatni sportovi sa strane. Nije ti to do tlaka već do željeza, tlak ti je super.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 23:10   #203
a valjda, varira..bude i nizi...nekako sam zaokruzila na ovome...
znaci cikla, jetrica, zelenjava , blago meni
 
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 23:56   #204
Inače, šum na srcu je posljedica oscilacije tlaka. Zbog tog šuma sam i došla do ostalih pretraga i dijagnoze hipertenzije.
Kad stabiliziraš tlak, šum na srcu nestaje (naravno, tlak mora biti stabilan duži period, što nije baš lako postići dok se traži adekvatna terapija i adekvatna količina aktivnosti).
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 01:09   #205
moj je 85 55

jel to uopce moze nize bit a da covjek hoda?
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 01:20   #206
ako ti je tlak ispod 90 sistolički redovno, onda to trebaš otić doktoru i napravit obradu, od osnovne kardiološke, ali detaljne endokrinološke i hematološke. ako to ne pokaže uzrok dolazak neurologu ne bi loš bio...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 04:04   #207
a ak se kod doktora nasekiram pa mi poraste tlak? nece mi rec da lazem? to je sve u kucnom mjerenju ali pet puta mi nije doso do devedeset i dva tlakomjera su razlicita u pitanju. i kad sam bila nasekirana puls je bio oko sto i nes sitno a kad se smirim sezdesetak - sta je za puls normalno?


ps inace ici cu sad vadit krv jer sam sigurno anemicna to mi se stalno ponavlja.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 04:24   #208
Što se tiče tlakomjera, svi doktori su se složili kada sam ih ispitivala - koristiti onaj "normalni", odnosno živin, ili aneroidni tlakomjer.
E, sad, da li je to zbog navike na isti ili šta, nemam pojma.
Iskreno, radije bih digitalni, zbog jednostavnosti baratanja, a i jednostavnosti samog mjerenja. No, uvjerili me liječnici (odnosno, troje) da ostanem na živinom jer je puno precizniji, dok digitalni zna pokazivati razliku i do 30-40 više ili manje.

Inače, i meni tlak skoči čim znam da moram u bolnicu na kontrolu (odmah po ustanku iz kreveta me uhvati ona nervoza,srce ubrzano radi itd. a čim znam da idem doma, sve se smiruje), i dosta dugo sam se "borila" sa svojim kardiologom oko toga, ali, na koncu se uvjerio u istinitost toga (dao mi digitalni tlakomjer na korištenje, pa je vidio u memoriji istinitost mojih tvrdnji, jer nikada osim pred pretrage mi tlak nije baš TAKO visok), te samo pregledava moju knjižicu sa upisanim vrijednostima, uz ostale pretrage.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 21:37   #209
ja sam čula da pomaže ako piješ puno tekućine, a za željezo je posebno dobar sok od borovnice. inače i ja isto imam sniženi tlak, negdje 100/60 u prosjeku, pa mi se često zna zavrtiti ako naglo ustanem , a znam i osjećati slabost. ipak, nije mi do sad palo na pamet da zbog toga posjetim kardiologa.
Pancakes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 21:45   #210
Quote:
Pancakes kaže: Pogledaj post
...ipak, nije mi do sad palo na pamet da zbog toga posjetim kardiologa.
Ne znam baš je li ovo za hvaliti se, igranje sa vlastitim zdravljem.

Inače, sok od borovnice malo pomogne, ali ako imaš baš anemiju, bez adekvatne pomoći ne možeš baš vratiti mjere u normalu. Ovo nije iz mog iskustva, znam po sestrični - ništa nije pomagalo osim terapije propisane od liječnika.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 21:56   #211
Također imam problem s niskim tlakom i željezom. Tlak i bude i po 85/47,a i puls tako negdje. Isto mi je kardiolog ustanovio šum.
Dao mi je da napravim pretrage:UZV srca,ergometriju, UZV abdomena i holter. To se kod nas jako dugo čeka, pa još nisam na redu.
Osim navedenih savjeta,preporučio mi je i plivanje.Osjećam se super cijeli dan kad odem ujutro na more. Tako ako si blizu mora, spasit ćeš se.
beba ili sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 21:58   #212
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Inače, šum na srcu je posljedica oscilacije tlaka. Zbog tog šuma sam i došla do ostalih pretraga i dijagnoze hipertenzije.
Kad stabiliziraš tlak, šum na srcu nestaje (naravno, tlak mora biti stabilan duži period, što nije baš lako postići dok se traži adekvatna terapija i adekvatna količina aktivnosti).
Možeš li dodatno pojasniti ovo gore boldano u svojoj tvrdnji? Zašto uzrok herz-šuma ne bi bilo i još koješta drugo?
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 22:02   #213
U smislu, najčešće je vezan za tlak. I nađe li se šum srca, uglavnom prvo provjeravaju tlak.
Nisam doktor, niti sam TVRDILA to kao jedino pravilo. Ne moraš odmah napadati.
Samo sam napisala ono što mi je i sam liječnik rekao - da je najčešće povezano sa tlakom. Ako u tome vidiš tvrdnju da je JEDINO povezano sa tlakom, sorry, očito krivo formirah rečenicu.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 22:11   #214
Pa ne napadam te, zašto bih. Samo me zanimalo pa te dodatno upitah....ne da nešto pametujem nego jer me to zanimalo...simple....

Nisi vidjela smajlić dolje? Evo ti još jedan -
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 22:15   #215
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Pa ne napadam te, zašto bih. Samo me zanimalo pa te dodatno upitah....ne da nešto pametujem nego jer me to zanimalo...simple....

Nisi vidjela smajlić dolje? Evo ti još jedan -
Sorry, ja nervozna, pa očito reagiram i kad treba, ali i kada ne treba. Isprika.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 03:23   #216
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
[FONT="Century Gothic"]Ne znam baš je li ovo za hvaliti se, igranje sa vlastitim zdravljem.
pa meni na primjer nitko nije rekao da se za niski tlak ide doktoru, to sam tek sad na forumu vidjela
uvijek se svi lijece od visokog a kad imas niski kao super je sto imas niski bolje niski nego visoki. al onda mi se frendica cudila jako za tlak pa reko idem ja pitat koji tlak bi zapravo bio problematican
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 04:36   #217
visoki tlak se lijeći,a niski se održava sa pravilnim unosom tekućine,i slanijomm hranom
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 18:50   #218
etoga. a gore se sad spominju kardiolozi i svasta. dakle?
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 21:31   #219
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Ne znam baš je li ovo za hvaliti se, igranje sa vlastitim zdravljem.
pa ko se hvali? samo sam rekla kako me to dosad nije zabrinjavalo. ako se nikad nisam onesvjestila zbog toga ili slično, zašto bi me i brinuo nizak tlak. vele i da ljudi s niskim tlakom duže žive. uostalom, tanka je granice između brige za zdravlje i hipohondrije.
Pancakes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 23:50   #220
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ako ti je tlak ispod 90 sistolički redovno, onda to trebaš otić doktoru i napravit obradu, od osnovne kardiološke, ali detaljne endokrinološke i hematološke. ako to ne pokaže uzrok dolazak neurologu ne bi loš bio...
ovo boldano je glavna stvar u cijeloj priči
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.