Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2012., 20:26   #321
Quote:
ScarFace7 kaže: Pogledaj post
Pozz svima

Želim samo pitati što je razlog ovim kratkotrajnim probadanjima. Dogode se možda 3-4 puta mjesečno, nekad i rjeđe... Zaboli 4-5 sekundi pri pokušaju udisaja, polagano dišem i prođe. To se događa većini osoba (14-20ak) godina koje sam upitao. Obično zaboli u lijevom dijelu prsa... ?
Stres,anksioznost,nervoza. Ugl. psihički uzroci.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 15:37   #322
Molim vas za pomoć,radi se o tome da Imam blažu S skoliozu osobito u kaudalnim segmentima,hiperostotska def.spondiloza srednjih u kaudalnih segmenata uz diskretne početne Schmorlove hernije ploha od TH6 do TH9,hondroza srednji segmenata...Bol koji je trajao 2 mjeseca sa desne strane se povukao vježbanjem,ali se sad javila bol sa lijeve strane,bol je jača kad pristisnem dio kralježnice,ali ono što me najviše brine je bol kao da se mišič grči ispod rebra sa lijeve strane koji se širi prema kralježnici..Plašim se da nije neki unutarnji organ....: confused:
renifil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 16:56   #323
Bolovi u prsima

Pozdrav!
Evo ja imam 13 i pol godina i počeli su mi prije 2-3 dana bolovi u prsima, inače sam astmatičarka.
Bolovi u prsima se javljaju kod disanja i kad zijevam.
Bolovi su nekad jaki a nekad dosta slabi, teško dišem.
Ne treniram ništa, nikakvi šport.
Molim neki savjet hitno!
Micamaca111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 11:47   #324
Quote:
Micamaca111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo ja imam 13 i pol godina i počeli su mi prije 2-3 dana bolovi u prsima, inače sam astmatičarka.
Bolovi u prsima se javljaju kod disanja i kad zijevam.
Bolovi su nekad jaki a nekad dosta slabi, teško dišem.
Ne treniram ništa, nikakvi šport.
Molim neki savjet hitno!
Javiti se svom dr.
Drugoga nema.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 15:47   #325
jaka bol u prsima..

vec treci dan osjecam bol u prsima prva 2 dana je bila blaza i osjecao sam je samo kod naglih pokreta npr kad ustajem kad se naglo okrenem isl,ali danas me doslovno prikovalo za krevet otisao sam da vjezbam i uteg mi je samo ispao iz ruke od jacine boli koju sam osjetio u sredini prsa trenutno sam legao i ne vidim nacin kako da ustanem cim se malo pomjerim bol je jaka,kad mirujem manje boli skoro pa nikako,sta bi moglo da bude zabrinulo me to
fux is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 19:18   #326
Evo i mene ovdje nažalost. Ne znam što mi se događa.

Prije 2 tjedna hodao sam ulicom, i dozivio sam napad. Osjecaj je bio kao da nisam mogao udahnuti do kraja i srce mi je pocelo lupati ludacki. Vrtilo mi se, uhvatila me panika i mislio sam da sam gotov. Nakon toga sam se smirio i cjeli dan sam bio nekako - slab. Od tog dogadaja je prošlo 6 dana, bila je nedjelja i ista stvar se ponovila ali ovaj put sam bio u ležem položaju pred TV-om. Zvao sam hitnu da pitam što da radim. Smirio se. I od tada kaos. Bio sam u strahu dok nisam obavio EKG. EKG je pokazao pojedinačni SVES. Od onda nisam normalan, gledam po internetu i iscekujem naj gori moguci scenarij. Napravio sam hormone stitanjace koji su uredni. Ostao mi je jos holter EKG-a te slikanje srca i pluca i KKS. Holter cu se nacekati a ostalo obavljam sutra.

Imam 26 godina. Pusio sam do ovih dogadaja skoro kutiju na dan i naravno izazio iz vikenda u vikend i jako slabo spavao. Ocito mi tjelo zeli reci da treba neke stvari promjeniti. Ne pusim skoro uopce i planiram prestat. Sada kada zapalim osjecam vrtoglavicu i nelagodu. Popušim možda 5 cigareta na dan. Izvan sebe sam i velikom strahu da nemam neku tešku srčanu ili plućnu bolest poput karcinoma ili angine. Ne znam što bih sa sobom više
SMeK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 01:28   #327
Bol u Prsima

Postavni,
Imam 16 godina i od proljeca me pocinje bockati(zigati)U prsima i u dijelu srca..no nakon toga pocinje bol u prsima svaki dan.. sve do danas . znaci netraje dugo ,boli pa prestane nekad jace ,nekad samo slabije , bol se osjeti kao da nesto pritisne i boli jedan tempo i pomalo nekad bocka ,kad pijem tecnost osjecam kako silazi i ubalazaje pa ponovo ,dali to moze biti do jednjaka jer sam se par puta sprzio hranom ,takoder kada udahnem duboko i kada disem nesmetami da disem ,vec boli ali kad udahnem neosjecam neku jacu bol ... nekad malo na desnoj strani boli , ikad jedem kad me kora do hljeba kad da mi uvrijedi nesta i zaboli me ... Molim vas sto prije mi odgovorite ... zabrinut sam .Takode da vam kazem pusio sam neki godinu dana i presto sam ... ali nisam pusio niti kutiju na dan vec par cigareta.... da samo znate bolje ce vam pomoci u objasnjenju..

Hvala
WalkingMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 20:23   #328
Molim hitnu pomoc

inace imam problema sa tlakom,uvijek je 150 sa 100 ili vise.. to se vuce vec dvije godine.. nemam nikakvih drugih zdravstvenih problema..

imam tlako mjer doma digitalni. ispravan je i nov

danas sam imao bolove u prsima,tj jos ih imam.sad su ostri dok je prije bio pritisak u grudima.jako veliki pritisak.
danas sam izmjerio 200/150 tlak..nakon drugog puta izmjerio sam opet 196/sa neznam..
na nagovor roditelja otisao sam na prvu pomoc,tamo su me zadrzali,nakon izmjerenog tlaka i ekg izmjerili su mi 150/95 (inace imam konstantan takav tlak) dali su mi neku zelenu tabetu ispod jezika i nakon 30 minuta mi ponovo izmjerili tlak..tlak je opet bio isti.
poslali su me podhitno kod osobnog doktora,ali moja doktorica je na godisnjem a ova koja ju mijenja me nije htjela primiti jer prima pacijente od moje doktorice samo jedan sat na dan,moja doktorica je na godisnjem mjesec dana.
oni su mi rekli ako osjetim bol u prsima da opet dodjem (na prvu pomoc)

inace vjezbam,ne pusim,ne pijem,ne pijem kavu,dizem utege i uzimam suplemente : karnitin,kreatin i proteine od sirutke (whey).
rekli su mi da moram prestat vjezbat i uzimat suplemente.

jako mi je stalo do bodybuildinga i ne zelim izgubiti sav ovaj trud,danas cu preskocit vjezbanje i suplemente ali.. inace trenutno se jako lose osjecam,znojim se,srce mi lupa i osjecam ostru bol u prsima,sta da radim?

sad sam popio andol 100 da poboljsam cirkulaciju..

ako ima koji doktor da mi pomogne.. lose se osjecam

imam 33 god,113kg i visina mi je 187.


edit: kad sam dosao doma izmjerio sam opet na moj tlakomjer tlak i bio je 156/sa ne znam.. tako sam zakljucio laicki da je tlakomjer ispravan.
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 20:48   #329
Uslikaj EKG, stavi ga tu. Jel u obitelji netko umro od infarkta, pogotovo u mlađim godinama?
Da li je bol ovisna o dodiru ili položaju/pokretu ili neovisna, da li se pojačava pri naporu, pri dubokom udahu, da li je bol popustila nakon tablete pod jezik.

Kolko je trajala/traje bol. Što si radio neposredno prije bolova (vježbao, sjedio, bio na wc-u....). Da li se bol širila u ruku lijevu ili desnu ili obje, u potiljak, u vilicu?

Jesu ti napravili kakve lab nalaze?, ako jesu koliko je vremena prošlo od nastupa tegoba do vađenja krvi. Da li je ovo prvi put u životu da ste ovako nešto osjetili?

Zadnje uređivanje meritas : 21.08.2012. at 20:54.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 21:09   #330
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
Uslikaj EKG, stavi ga tu. Jel u obitelji netko umro od infarkta, pogotovo u mlađim godinama?
Da li je bol ovisna o dodiru ili položaju/pokretu ili neovisna, da li se pojačava pri naporu, pri dubokom udahu, da li je bol popustila nakon tablete pod jezik.

Kolko je trajala/traje bol. Što si radio neposredno prije bolova (vježbao, sjedio, bio na wc-u....). Da li se bol širila u ruku lijevu ili desnu ili obje, u potiljak, u vilicu?

Jesu ti napravili kakve lab nalaze?, ako jesu koliko je vremena prošlo od nastupa tegoba do vađenja krvi. Da li je ovo prvi put u životu da ste ovako nešto osjetili?
nije mi nito umro,mama mi je imala dva infarkta u mladjim godinama.
bol je stalna,posebice kad udisem zrak,bol se nije sirila nigdje od opisanog osim prsa.

bol traje oko 3 i pol sata.. jucer i prekjucer sam spavao puno,oko 3 ili 4 puta po par sati..rusilo me..ja sam to shvacao kao umor od vjezbanja iako jucer i prekjucer nisam vjezbao (dani odmora) sad to mozda povezujem sa tlakom,neznam

nisu mi nikakve druge nalaze radili,prije par mjeseci u kupatilu dok sam bio srce mi je stalo na oko 5 sekundi nakon cega sam poceo padat prema vratima od kupatila,zacrnilo mi se pred ocima,i osjecao sam da gubim svijest,od straha sam poceo skakat na mjestu i odjednom mi je srce pocelo lupat ko ludo i oblio me jaki znoj..dobio sam bolovanje i helex ali to je bilo to..

ekg ne znam slikat zao mi je..mogu procitat papir koji sam uz to dobio

anamneza i status

pacijent kod kuce izmjerio 200/150 mmhg. tada je poceo osjecati i pritisak u prsima.inace ima problema sa rr.u terapiji uzima helextbl pp. kardiopulmonalno kompenziran
dijagnoza I10 hypertensio art.in obs

ekg nalaz sr,f1007 min bez znakova ak lezije ili ishemije
ekg2 bez promjena na prijasnji

terapija
diazepam 5mg/p.o
nakon terapije pacijent subjektivno bolje
kontrola kod svog lijecnika radi daljnje obrade

dogadjaj

bolest

upucen
kuci
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 21:36   #331
Da li možete pojačati bol dodirom na određeno mjesto na toraksu, jako je bitno razlučiti da li se bol pojačava na fizički napor ili već na samo pomicanje toraksa.
Da li postoji nedostatak zraka od kad su počeli simptomi ( zaduha)? Da li su Tegobe popustile nakon tablete pod jezik, ili nije bilo nikakvih promjena?

Teško je reći bez lab nalaza, a i nisam vidio ekg.

Ono što vam ne ide u prilog je infarkt majke i povišen nereguliran tlak.

U prilog vam ide pojačavanje boli kod dubokog udaha (češće kod bezazlenih problema, ili od ozbiljnijih upala pluća sa zahvaćanjem pleure, ali ne navodite simptome koji bi tom isli u prilog, ili eventualno Plućna embolija može izazvat takve bolove, iako nemate klasične simptome, ali to kod nje i je često problem)

Zadnje uređivanje meritas : 21.08.2012. at 21:51.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 22:29   #332
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
Da li možete pojačati bol dodirom na određeno mjesto na toraksu, jako je bitno razlučiti da li se bol pojačava na fizički napor ili već na samo pomicanje toraksa.
Da li postoji nedostatak zraka od kad su počeli simptomi ( zaduha)? Da li su Tegobe popustile nakon tablete pod jezik, ili nije bilo nikakvih promjena?

Teško je reći bez lab nalaza, a i nisam vidio ekg.

Ono što vam ne ide u prilog je infarkt majke i povišen nereguliran tlak.

U prilog vam ide pojačavanje boli kod dubokog udaha (češće kod bezazlenih problema, ili od ozbiljnijih upala pluća sa zahvaćanjem pleure, ali ne navodite simptome koji bi tom isli u prilog, ili eventualno Plućna embolija može izazvat takve bolove, iako nemate klasične simptome, ali to kod nje i je često problem)
ne mogu pojacat bol,bol prestane na par minuta kad se totalno smirim,legnem i ne micem gledajuci tv primjerice,cim se podignem pocne probadat (ovo su sad simptomi od 21 sati) do tad me je bolilo stalno,prvo vrlo jaki pritisak na prsima kao da mi slon sjedi na njima a potom ostra koncentrirana bol od sredine prsnog kosa malo lagano na prema desnoj strani
mama mi je imala dva infarkta,jedanput kad joj je mama umrla i jednom kad je sestra,znaci imala ih je u u fazi velikog stresa,sad se osjecam bolje,neznam radi cega,lako se inace iznerviram,iako sam inace tolerantna osoba,ove zadnje dvije godine imam problema sa tim,nervozom i napetoscu.
31 kad mi doktorica dodje s godisnjeg cu otici kod nje i napraviti sve pretrage
prije nepunih mjesec dana sam bio na redovnom godisnjem sistematskom u sklopu firme u kojoj radim i sve je bilo u redu osim tlaka,drugu godinu takodjer za redom
hvala,mozete li mi reci smijem li trenirati sutra?
uzeo bi jednu kapsulu karnitina od 500 mg,4 puta po 9g kreatina i dva puta protein whey.. jako mi je vazno..
danas sam propustio vjezbanje radi predostroznosti,na prehranu jako puno pazim,pretezno jedem bjelancevine i pazim na unos ugljikohidrata,masti izbjegavam iako ih uzimam u malim kolicinama,jedem tri puta na dan i uzimam multivitamine
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 22:43   #333
Quote:
Adatar kaže: Pogledaj post
prvo vrlo jaki pritisak na prsima kao da mi slon sjedi na njima...
hvala,mozete li mi reci smijem li trenirati sutra?
Ovaj gore opis je jako tipičan za anginozne tegobe, zbunjujući je ekg koji je navodno uredan 2 puta (iako je u rijetkim situacijama moguće da nema promjena u ekg-u a da se svejedno radi o infarktu. Problem je što nema lab. Nalaza.

Da se radi o meni ili nekom mome rekao bih mu da ne trenira sve dok se situacija ne razjasni, ali bi ga vjerojatno odveo i na internistički hitni prijem da mu odrede lab nalaze.

Dijelovi vaše anamneze su jako indikativni, i ne bi ih trebalo shvatiti olako bez obzira na mlađe godine. Iako drugačiji je doživljaj ovako preko foruma, nego uživo.

Problem je što će se 31. Teško odrediti što se odvijalo danas zbog vremenskog odmaka.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 23:42   #334
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
Ovaj gore opis je jako tipičan za anginozne tegobe, zbunjujući je ekg koji je navodno uredan 2 puta (iako je u rijetkim situacijama moguće da nema promjena u ekg-u a da se svejedno radi o infarktu. Problem je što nema lab. Nalaza.

Da se radi o meni ili nekom mome rekao bih mu da ne trenira sve dok se situacija ne razjasni, ali bi ga vjerojatno odveo i na internistički hitni prijem da mu odrede lab nalaze.

Dijelovi vaše anamneze su jako indikativni, i ne bi ih trebalo shvatiti olako bez obzira na mlađe godine. Iako drugačiji je doživljaj ovako preko foruma, nego uživo.

Problem je što će se 31. Teško odrediti što se odvijalo danas zbog vremenskog odmaka.
ici cu onda sutra..pa cu se pokusat ugurat.. puno hvala na odgovorima i pomoci..
Adatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 12:30   #335
Thumbs down

Quote:
chaverronni kaže: Pogledaj post
ej
evo da se i ja javim sa svojim tegobama.ugl znalo mi se događati i prije da me boli u prsima kad udahnem i to bi trajalo kratko pa prošlo.od ljeta mi se događa češće,čak sam bila i na hitnoj ovo ljeto jer me par dana probadalo kad bi disala ekg je bio uredan,krvna slika također rekli su mi da je to od želudca.inače u petom mjesecu sam imala upaljen jednjak i dijagnosticiran mi je GERB i LPR.do prije mjesec dana sam pila controloc ali sam sada pauzirala jer mi je bilo bolje.sad opet često osjetim žgaravicu,knedlu u grlu.
inače sam asmatičar (bronhijalna astma) od druge godine i neman više toliko jake tegobe kao prije.u 8 mjesecu sam bila kod pulmologa,rtg srca i pluća uredan,dobila sam uobičajenu terapiju i rekao je da je s plućima sve u redu.
prije dvije godine sam bila kod kardiologa,holter uredan,uzv srca također,sada uz ove tegobe osjetim kao da mi srce preskoči ponekad kao da mi dođe u grlo.
imam lijevu torakalnu skoliozu od desete godine koju zapravo dugo nisam provjeravala a da budem iskrena ni vježbala.
imam 20 godina 168 cm sam visoka i 53 kg,u zadnje sam vrijeme dosta pod stresom i napeta,slabije jedem,tjeskobna sam i uvijek strepim za zdravlje(pomalo sam hipohondar)
moje tegobe su takve da me u zadnjih mjesec dana skoro svaki dan minimalno 1 put,ponekad i više počne probadati u lijevoj strani prsiju pogotovo kad dublje udahnem i izdahnem,ispravim se i malo progibam pa uglavnom prođe ali ne uvijek.od jučer ne mogu uopće spavati na lijevoj strani jer me počne boliti.to je jaka oštra probadajuća bol,uglavnom ne traje dugo iako je par puta trajala i oko pola sata ili sat.
da spomenem u zadnja tri tjedna imam lagani hroptaj u plućima i lagani nagon na kašalj iako nemam šta iskašljati,bila sam prehlađena,inače imam kronični sinusitis i slijeva mi se sekret u grlo.
moje pitanje je da li je ovo što mi se događa plućna embolija ili nešto drugo opasno ili ne?trebam li se zabrinuti?
inače se u zadnje vrijeme slabije krećem i ne radim nikavu tjelesnu aktivnost,imam i lagano proširene vene na nogama,zapravo dosta izražene i često osjetim tupu bol u potkoljenicama.

da se ispravim vene nisu zadebljale i jako izražene,samo po cijelom tijelu imam kao tanku kožu pa se žile dosta proziru kroz kožu i ne uzimam nikakvu kontracepciju (znam da to može utjecati na emboliju).
bila sam pušač ali sam prestala prije dvije godine.
lagano sam anemična i imam malo niži krvni tlak.
znam da sam dosadna sa svime što sam napisala ali stvarno sam zabrinuta
Potpuno isti simptomi..probadanje u lijevoj strani, u rebra, kod srca, u lijevoj lopatici. Isto tako osjetim neko hroptanje na par sekunda, kao da ću zakašljat i ništa. Užas..Ja sam obavila sve žive pretrage i dijagnosticiran mi je GERB. Pluća nisam kontrolirala nikako..Inače tlak mi je 80/47 većinom vremena.
Sun1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 04:18   #336
[HITNO]bol u grudima

imam bom u grudima nesto iznad srca tako mi se cini. mislim da sam pri tusiranju iscasio ruku i da je zbog toga. i sada kada udahnem jace boli a boli i ovako. jel nesto ozbiljno?
 
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 19:17   #337
Malo sam čitao! Vidim ne spominje se baš spontani pneumotoraks a i on nekad može biti uzročnik boli, pritiska i probadanja u prsima! Bol se širi i na rame!
EKG nalazi u tom slučaju mogu biti u redu!
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:40   #338
U zadnje vrijeme mi se cesto desava da u lezecem polozaju, a pogotovo dok spavam, pocne me stezati tocno ispod lijeve dojke vise kao izmedju rebara i ne mogu duboko udahnuti, to traje nekih 10-ak minuta i onda citavo vrijeme pokusavam skroz udahnuti i ne mogu, i onda odjednom usred udaha mi nesto popucketa unutra i bol prestane. Jel to srce, kicma, rebra, pluca ili nesto trece? Sad me vec frka lezecki spavat.... Necu moc zaspat veceras od muke
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 14:22   #339
Quote:
Matrix-Cro kaže: Pogledaj post
Pozz svima. Ko sto pise u naslovu znaci boli me u predjelu srca znaci NE stalno nego dode samo od sebe a tako i ode. nekad to bude kad se najedem ili kad legnem (nepravilno, pogrbim se) pa kad se ispravim nekako se smanji ta bol. Dok traje, jos jace ju osjecam kad jako udahnem ili izdahnem. Nekad i namjerno naglo udahnem pa cujem ko neki "kvrc" u tom podrucju (prsni kos) i bol nestane. I nekad osjetim srce da pojacano kuca na tren,dva pa je sve po starom. iako ja mislim da si ja umislim to s "preskakanjem". Nebrinem se za ovu bol toliko jer i moj bratic isto kaze da mu se to nekad dogada (kao i "preskakanje"). Imam 14 godina i ja mislim da je moguce da je to sve od puberteta (tj. razvoja cijelog tijela). Jeste i vi imali slicna iskustva? Da odem kod doktora? I reko sam mami za to, ona je rekla da je to vjerojatno od razvoja. HVALA!
Eto to se i meni dogadja a nisam u razvoju, 28godina
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 19:30   #340
mene je nedavno počelo bolit u lijevoj strani prsnog koša, nebi baš rekla srce, već nekako kao iznad srca. s obzirom da se to počelo dešavat sve češće i češće (prvi put, pa onda za 2 tj opet, pa onda za tj dana, pa za 5 dana, pa kad je počelo boliti i treći dan za redom) reko, idem i gotovo.

doktor je rekao da je to do blage skolioze jer mi kosti pritišću živce (tako nešto), i poslao me za svaki slučaj na rengen srca, pluća i kralježnice. đast in kejs. ako ispadne da je do kralježnice, dobit ču vježbe (ponudio mi i terapiju u toplicama, reko ne hvala..)

sutra idem na rtg i nadam se da će rezultati biti dobri
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.