Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2008., 03:37   #21
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Henok ili Enoch isto je...


5 blizanaca...1. Atlant, Onid=Posejdon...a neki dan sam čuo usporedbu Odin=Isus
Znam da je isto. Mislio sam: da li mislis na Book Of Enoch? Posto si napisao "knjige" mislio sam da postoji nesto novijeg datuma

Isusa mozes povezat sa bilo kojim drugim "izdankom" svetog trojstva - Mithrom, Horusom, Ketherom itd. itd.

U sumerskoj mitologiji:

Apsu (otac), Tiamat(majka), Lahmu / Lahamu (sin)

U kabali:

Chokmah (otac), Binah (majka), Kether - najvisi Sephiroth (sin)

U babilonskim legendama:

Nimrod (otac), Semiramis (majka), Tammuz (sin)

U gnostici (istocnoj i valentinijanskoj):

Bog (I Am, ne YHWH) - otac, Sophia (Sveti Duh) -majka, Logos (Bozanski Um) - sin.

Kasnije su taj model preuzeli neoplatonisti.

U kultu Mithre:

Ahura Mazda (otac), Anahita (djevica majka), Mithra / Meher (sin)

U grckoj mitologiji:

Cronos (otac), Rhea (majka), Zeus (sin)

U rimskoj mitologiji:

Saturn (otac), Ops (majka), Jupiter (sin)

U hermetizmu:

Shu (otac), Tefnut (majka), Ra/ Thoth/ Hermes (sin)

U etiopskoj bibliji:

Jared (otac), njegova zena (neimenovana - majka), Enoch (sin)

itd. itd.

https://www.forum.hr/showthread.php?p=13074066
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 04:04   #22
IMO, sve ove lubanje potjecu iz raznih perioda, dok su vanzemaljske rase bile u neposrednoj interakciji sa ljudskim rasama (ima ih vise). Negdje na sredini broncanog doba (dvapara yuge) vanzemaljci se "povlace u drugi plan" da bi jos prije pocetka kali yuge "pozornica" bila postavljena za raznorazne vise astralne entitete koji simultano, u fizikalnom, cine ono sto zovemo "ljudski rod". Gledajuci iz fizickog aspekta, vanzemalljski (fizicki) entiteti i dalje borave na Zemlji, samo sto obitavaju na frekvenciji visoj od nase, u onome sto bi mogli nazvat "visom dimenzijom". Svjesni smo ih onda kada dodje do povremenih oscilacija unutar elektromagnetskog polja (vrata izmedju "dimenzija"). No, nemojmo se zavaravat da nema skautova u nasoj dimenziji, bilo onih koji su po fizionomiji totalno razliciti od nas i koriste nasu iskrivljenu percepciju da to prikriju, bilo onih koji su po vanjstini potpuno jednaki nama (eventualno imaju manje kite ), bilo onih koji su visoko pozicionirani u hijerarhiji na Zemlji
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 05:36   #23
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
To je čovijek u odijelu... zar ti stvarno vjeruješ u to... taj bigfoot neliči ni na što.. uostalom to je davno bilo prikazivano na tv... i na kraju je odgonetnuto da je samo namještno, kao i za neke obdukcije di se vide snimke obdukcije vanzemaljca...
"covjek u odijelu" snimljen je prije 40 godine.. tocnije 1967 godine.. mnogi su pokusali dokazati da je film od 1minute hoax - no nitko nije uspio u potpunosti..

najveci filmski studiju tog vremena su pokusavali napraviti kopiju odijela - ni jednom nije poslo za rukom.. stovise - njihovi "bigfootovi" su najblaze receno izgledali smijesno.. ako izuzmemo priznanje covjeka koji je "glumio bigfoot-a" drugih dokaza ni nema da je snimka varka.. "glavni glumac" osim priznanja nema nikakve druge dokaze kojima bi podupro svoje tvrdnje.. odijela do dan danas nema - stovise nema niti objasnjenja kako je nastalo.. i moram samo spomenuti da je navodno "odijelo" napravila zena od glavnog glumca - hmm ni ona nezna recept za izradu.. u jedno sam siguran - Steven Spielberg je svoj prvi film snimio tek 68 tako da on nije sudjelovao u ovome prijektu

pitao sam za dokaze da je snimka hoax - dobivam tejpove sa obdukcijama svemiraca

Quote:
legi0nar kaže:
hej nemoj ga ismijavati! Informiraj se o njemačkim mlažnjacima!!
upoznat sam njemacki modelima Vril i Haunebu.. dont worry

i nisam nikoga pokusao ismijati - samo sam postavljao pitanje ako su svi UFO-i njemacke proizvodnje - tko je vozio ove prije?
__________________
UFO FILES
UFOLOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 08:19   #24
Ono smešno odelo je mogla da sašije moja prababa pre 100 godina,a da ne govorimo o nekom filmskom studiju.Osim toga snimak je jako loš.
Nerazumem šta je tu zanimljivo da se vidi.Taj takozvani big foot liči na nekog gorilu i ništa više.Ima mnogo neistraženih područja na zemlji (prašuma,planina,a pogotovo morske dubine) koje nastanjuju mnoge još neotkrivene životinjske vrste.
Stvarno treba imati 13 godina pa se paliti na takve stvari,kao što je ovaj gorila sa ljudskim hodom.
Ista stvar je i sa milion puta prežvakanim slučajevima NLO.Te stvari su me samo zanimale dok sam bio u osnovnoj školi.

Zadnje uređivanje Dejjan : 15.11.2008. at 08:25.
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 09:06   #25
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Ono smešno odelo je mogla da sašije moja prababa pre 100 godina
__________________
UFO FILES
UFOLOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 14:08   #26
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Ono smešno odelo je mogla da sašije moja prababa pre 100 godina,a da ne govorimo o nekom filmskom studiju.Osim toga snimak je jako loš.
Nerazumem šta je tu zanimljivo da se vidi.Taj takozvani big foot liči na nekog gorilu i ništa više.Ima mnogo neistraženih područja na zemlji (prašuma,planina,a pogotovo morske dubine) koje nastanjuju mnoge još neotkrivene životinjske vrste.
Stvarno treba imati 13 godina pa se paliti na takve stvari,kao što je ovaj gorila sa ljudskim hodom.
Ista stvar je i sa milion puta prežvakanim slučajevima NLO.Te stvari su me samo zanimale dok sam bio u osnovnoj školi.
Ona si bio inteligentniji u osnovnoj školi...

Nikada mi nećeš moć dokazati da ne postoje... druga bića sa drugih planeta koja su usko povezana sa životom na zemlji...

Izađi malo iz svoje školjke, zamisli jedan beskonačni svemir... prepun svega, svih elemenata, zakona, energija... i reci mi da je čovijek mjera svih stvari...

I pitanje?
Jel misliš da je svaka i do zadnje priče o susretu 1. 2. ili 3. vrste laž, jel laž da postoje ljudi u crnom , jel laž da postoje Čudnovate piramide, sa raznim likovima na njima, s nepoznatim porijeklom gradnje, sili čitao povijest u školi i zapitao se...zašto kod maja i inka piše da su nestali bez traga, jeli misliš da su stari Grci bili Šaljivdžije i da su namjerno za nas i budućnost osmislili Atlantidu...nacrte, priče, čitavo gospodarstvo, odgonetni mi tajnu čudnovatog kljunaša , odgonetni mi tajnu zašto su Dinosaurusi bili baš glomazni, zašto nisu bili sićušni... Zašto u Bibliji piše da je Bog uništio Leviathana (Ogroma zmaj/zmija)...uništio dinosaure...

Tko je ljudima dao 10. božijih zapovijedi... kada je Jahve rekao da se sav narod makne od Sinaja...da će sići oganj s neba kada bog bude dolazi Mojsiji dat 10. božijih zapovijedi, zašto Zašto je Bog uzeo rebro od Adama...

Zašto vlada, Američki parlament..nikada ne rekne...da ne postoje NLO...kako oni za vojsku tako i Merkabh vozila od drugih viših bića, jel telepatija varka? Dali je moguće slučajno predosjetiti događaj?, jeli crkva njekala ikada nlo-e u zadnjih par godina...

Zadnje uređivanje Ramzes13 : 15.11.2008. at 14:17.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 14:17   #27
Kod nas je ionako dokaz ono sa cime se vecina pragmatika slozi. Ostalo je prepusteno religiji i filozofiji Ja ne vjerujem, recimo, da smo krocili dalje od orbite, a kamo li otisli na Mjesec...ali eto postoje "dokazi" da jesmo. Da li je to bilo u holodeku ili ne, koga vise briga
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 14:27   #28
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post


Zašto vlada, Američki parlament..nikada ne rekne...da ne postoje NLO...kako oni za vojsku tako i Merkabh vozila od drugih viših bića, jel telepatija varka? Dali je moguće slučajno predosjetiti događaj?, jeli crkva njekala ikada nlo-e u zadnjih par godina...
Merkabah vozilo je, koliko mi je poznato, "vozilo" za putovanje po stupnjevima svijesti. Tesko da bih ga se moglo staviti u fizicki kontekst

Evo, ja kao novopeceni telemit i moderan gnostik, sa nazalnim osjecajem za ezoteriju, ustvrdit cu da vanzemaljci ne postoje, da je sa svijetom sve u redu, jer mi (ni manje ni vise), vladamo univerzumom i najvisa smo svijest u univerzumu; bog je stvaran (stvoren) po nama i nema tko da nas fizicki ili astralno maltretira. Tko ustvrdi suprotno obican je ignorant koji nije uspio osvjestiti Presvijetli Ego
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 14:29   #29
Quote:
Simultan kaže: Pogledaj post
Merkabah vozilo je, koliko mi je poznato, "vozilo" za putovanje po stupnjevima svijesti. Tesko da bih ga se moglo staviti u fizicki kontekst

Evo, ja kao novopeceni telemit i moderan gnostik, sa nazalnim osjecajem za ezoteriju, ustvrdit cu da vanzemaljci ne postoje, da je sa svijetom sve u redu, jer mi (ni manje ni vise), vladamo univerzumom i najvisa smo svijest u univerzumu; bog je stvaran po nama i nema tko da nas fizicki ili astralno maltretira. Tko ustvrdi suprotno obican je ignorant koji nije uspio osvjestiti Presvijetli Ego
Nisam ga ni stavio u fizički kontekst
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 14:30   #30
Ovo na kraju ti je dobro...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 15:16   #31
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Ona si bio inteligentniji u osnovnoj školi...

Nikada mi nećeš moć dokazati da ne postoje... druga bića sa drugih planeta koja su usko povezana sa životom na zemlji...

Izađi malo iz svoje školjke, zamisli jedan beskonačni svemir... prepun svega, svih elemenata, zakona, energija... i reci mi da je čovijek mjera svih stvari...

I pitanje?
Jel misliš da je svaka i do zadnje priče o susretu 1. 2. ili 3. vrste laž, jel laž da postoje ljudi u crnom , jel laž da postoje Čudnovate piramide, sa raznim likovima na njima, s nepoznatim porijeklom gradnje, sili čitao povijest u školi i zapitao se...zašto kod maja i inka piše da su nestali bez traga, jeli misliš da su stari Grci bili Šaljivdžije i da su namjerno za nas i budućnost osmislili Atlantidu...nacrte, priče, čitavo gospodarstvo, odgonetni mi tajnu čudnovatog kljunaša , odgonetni mi tajnu zašto su Dinosaurusi bili baš glomazni, zašto nisu bili sićušni... Zašto u Bibliji piše da je Bog uništio Leviathana (Ogroma zmaj/zmija)...uništio dinosaure...

Tko je ljudima dao 10. božijih zapovijedi... kada je Jahve rekao da se sav narod makne od Sinaja...da će sići oganj s neba kada bog bude dolazi Mojsiji dat 10. božijih zapovijedi, zašto Zašto je Bog uzeo rebro od Adama...

Zašto vlada, Američki parlament..nikada ne rekne...da ne postoje NLO...kako oni za vojsku tako i Merkabh vozila od drugih viših bića, jel telepatija varka? Dali je moguće slučajno predosjetiti događaj?, jeli crkva njekala ikada nlo-e u zadnjih par godina...
Ermmm,a gde sam ja to napisao da vanzemaljci nepostoje.Samo sam napisao da su me te stvari prestale zanimati još u osnovnoj školi.Dok su drugi čitali Zagore,Black Stevu,Mister No-ove i slično ja sam čitao razne alternativne časopise u kojima su dominantne teme bile bioenergija,duhovi,NLO,radiestezija,ukleti zamkovi,vidovnjaci i slično.Tako da sam se brzo zasitio tih tema.
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 15:30   #32
Jedna od po meni najboljih stranca o divovima:

http://www.stevequayle.com/Giants/index2.html
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 15:45   #33
"There were giants in the earth in those days; and also after that, when the sons of God came in unto the daughters of men, and they bare children to them, the same became mighty men which were of old, men of renown."

Kako li su samo božiji sinovi..Anđeli preko noći postali fizičke pojave radi seksa sa ženama koje je Bog isto tako stvorio...hehe...zanima me vaše mišljenje

Mogo im je stvoriti neku dobru nimfomanku...vejiku...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 16:00   #34
Thou seest what Azâzêl hath done, who hath taught all unrighteousness on earth and revealed the eternal secrets which were (preserved) in heaven, which men were striving to learn:

Prema ovome dolazi u obzir ona teorija, da je bog bio neka vrsta vanzemaljca, da je lucifer ubiti ok jer je pomogao ljudima , Evi da ukrade znanje od Boga, možda ne jabuku...možda neki komp. program pun podataka...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 20:51   #35
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post

Kako li su samo božiji sinovi..Anđeli preko noći postali fizičke pojave radi seksa sa ženama koje je Bog isto tako stvorio...hehe...zanima me vaše mišljenje
Napisao sam svoju teoriju o tome na ovoj temi:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=361923&page=9

Smatrati da su fizicki nastali "preko noci" jednako je kao smatrati da je svijet stvoren u "sedam dana"

Zadnje uređivanje Simultan : 15.11.2008. at 21:14.
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 23:43   #36
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
"There were giants in the earth in those days; and also after that, when the sons of God came in unto the daughters of men, and they bare children to them, the same became mighty men which were of old, men of renown."

Kako li su samo božiji sinovi..Anđeli preko noći postali fizičke pojave radi seksa sa ženama koje je Bog isto tako stvorio...hehe...zanima me vaše mišljenje

Mogo im je stvoriti neku dobru nimfomanku...vejiku...
ma vanzemaljci. tako se čita. vanzemaljci jebali zemaljke i nastajali kraljevi.
možeš čitat i demoni. bog prvo stvori zvijeri, ne?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 23:44   #37
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Thou seest what Azâzêl hath done, who hath taught all unrighteousness on earth and revealed the eternal secrets which were (preserved) in heaven, which men were striving to learn:

Prema ovome dolazi u obzir ona teorija, da je bog bio neka vrsta vanzemaljca, da je lucifer ubiti ok jer je pomogao ljudima , Evi da ukrade znanje od Boga, možda ne jabuku...možda neki komp. program pun podataka...
jep.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:51   #38
Ok društvo... nego ja malo postavljam retorička pitanja... da vidim kaje tko kaže...no nakraju ispadem ja onaj koji nema pojma...

Normalno...

Ni Jahve ni ostali onda nisu na najvišoj razini...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 20:23   #39
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
[B]

Prema ovome dolazi u obzir ona teorija, da je bog bio neka vrsta vanzemaljca, da je lucifer ubiti ok jer je pomogao ljudima , Evi da ukrade znanje od Boga, možda ne jabuku...možda neki komp. program pun podataka...
Azaziel je bio zajeban igrac. Vjerojatno jos uvijek i je Lijepo od njega, da posto je sudjelovao (uz ostale) u stvaranju covjecanstva bez slobodne volje, da mu je ponudio i "vanjsko znanje" BOG nije "bio vrsta vanzemaljca". Demijurg je bio vrsta vanzemaljca. Demijurg je gotovo svugdje prikazivan bogom. Lucifer simblizira stanje covjekova pada u materiju.

Iako je u nekim teorijama bog prikazivan kao demon koji ljudima brani znanje i kaznjava one koje do njega zele doci, ja mislim da je posrijedi nesto drugo. Ubiranje jabuke simbolizira, IMO, glad za pogresnim znanjem / znanjem u materiji. Vrag je tu simbol testiratelja koji nudi pogresno znanje. Samim "ubiranjem" pogresnog znanja, mi smo osudjeni na opetovani i opetovani "progon iz Edenskog Vrta", tj. opetovano i opetovano bivstvovanje u bespucima materije. Takoder, jabuka moze simbolizirati i vanjski faktor kojemu stremimo, smatrajuci da ce nas dovesti do unutarnjeg, postepeno "ubijajuci" u nama ono iskonsko / istinsko znanje (koje je cijelo vrijeme u nama).

Zadnje uređivanje Simultan : 16.11.2008. at 20:42.
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 20:37   #40
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post

Ni Jahve ni ostali onda nisu na najvišoj razini...
Smatram da se radi o hijerarhiji entiteta koja se proteze od nize astralne (polufizicke) pa do vise astralne ravnine. Mnogi visoki entiteti umijesani su u to, ali daleko da stvari, kao takve, idu do "najvise razine". Rekao bih, hermetickim rijecnikom, da stvari staju negdje na razini Volitivnog nivoa (nivoa nasih Visih JA), posto se ZAKON prelama preko nivoa Superiornog JA (Oversoul, Karma etc.)
Simultan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.