Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 09:04   #41
meni ovo pomoglo
http://farmex.hr/linija-Aftamed/
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:38   #42
Quote:
frachop kaže: Pogledaj post
Dobila mi je kćerkica upalu grla i uz to puna usta afti i jako je boli, jedva pije, ne jede skoro ništa danas. Pedijatar nam je dao neku kremu Rojazol za aftice ali eto zanima me ima li netko iskustva s tim ljigicama i kako bi joj još olakšala.. hvala"
Svojoj kćeri kada ima problem sa aftama rješavamo propolisom, ali s onim koji ne sadrži alkohol u sebi već mu je zamjena za to kadulja tj. žalfija koja umiruje desni (možeš kupiti u DM-u dođe oko 30-tak kuna,dok u apotekama je daleko skuplji). Preko noći nakapamo vatu i stavimo na mjesto gdje su afte i nakon dan-dva prolaze. Kada ja imam afte odlazim svome stomatologu koji mi sa nekom plavom tekućinom dobro očisti afte i oko njih i još u šprici mi da te tekućine kako bih još nakoliko dana čistila sama kod kuće , jer ne smijem koristiti propolis (alergična sam na propolis).

Evo možda pomogne
Magda09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 18:40   #43
Kad meni dođu afte ja ispirem usta sa čajem od kadulje (kuša). Ne progutam, nego samo malo po ustima promuljam i ispljunem.
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 19:01   #44
Mi se već mjesecima borimo sa aftama, također koristimo rojazol i octenisept! Za afte je najbitnije da se skidaju te bijele naslage koje se pojavljuju, a tek onda namaže sa rojazolom! također tako i najbrže prolaze. Mi to radimo tako da na gazicu našpricam octenispet i "istrljamo" tj skinemo bijelu naslagu afte! malo je bolno, ali je najunčikovitiji način da što prije afte prođu! nakon toga nanesemo rojazol
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:54   #45
neznam kolko su bebe ,djeca stari ali kod afti pomažu granulice b-kompleksa može na recept a mogu se kupiti
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 23:15   #46
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
Mi se već mjesecima borimo sa aftama, također koristimo rojazol i octenisept! Za afte je najbitnije da se skidaju te bijele naslage koje se pojavljuju, a tek onda namaže sa rojazolom! također tako i najbrže prolaze. Mi to radimo tako da na gazicu našpricam octenispet i "istrljamo" tj skinemo bijelu naslagu afte! malo je bolno, ali je najunčikovitiji način da što prije afte prođu! nakon toga nanesemo rojazol
samo mali savjet...
ne znam zasto skidai ti te bijele naslage...to moze biti od kandide (zato imas Rojazol)
kod obicnih afti bez infekcije kandididom taj bjelkasti sloj je pocetak epitelizacije i ne bi se trebao skidati...
i Octenisept je malo preagresivan za to...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 12:25   #47
Za afte je dobro ispirati usta u slanoj vodi, ili ih natopiti limunovim sokom. To boli samo tako al je učinkovito. Za 2-3 dana nestanu.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:34   #48
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
samo mali savjet...
ne znam zasto skidai ti te bijele naslage...to moze biti od kandide (zato imas Rojazol)
kod obicnih afti bez infekcije kandididom taj bjelkasti sloj je pocetak epitelizacije i ne bi se trebao skidati...
i Octenisept je malo preagresivan za to...
Pedijatrica nam je tako savjetovala, i pokazalo se najunčikovitije u liječenju afti... ako ne skidam te bijele naslage, samo se pojavljuju nove afte na drugim mjestima u ustima...
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 22:46   #49
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
Pedijatrica nam je tako savjetovala, i pokazalo se najunčikovitije u liječenju afti... ako ne skidam te bijele naslage, samo se pojavljuju nove afte na drugim mjestima u ustima...
ma ok ako vam tako funkcionira...
samo kazem da je to preagresivno..
a pedijatrica ipak nije stomatolog
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:57   #50
Ja sam malo prije otvorila temu Hand foot & mouth virus
http://www.cdc.gov/ncidod/dvrd/revb/...virus/hfhf.htm
zarazan kod male djece pa da nije to? nadam se da je od sada vec proslo!
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 18:14   #51
Smije li beba od 8 mj propolis sa kaduljom? Moj maleni ima afte, utkrili to tek jučer na hitnoj.. Nisam baš dobila neke upute osim da prođe samo od sebe.. Baš mi se neće bebu pod temperaturom ostaviti da ga još i afte muče. Od pedice (odnosno sestre) dobila jedino uputu da dođem sutra po kremu.. Ja bih htjela poduzeti nešto već danas, po mogućnosti na prirodnoj bazi.. Što bi bilo dobro za tak malu bebu?
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 12:14   #52
Mislim da med i njegove proizvode bebe ne smiju konzumirati, a i za kadulju nisam sigurna (i kod odraslih se mora paziti na koji se način pravi jer sadrži u sebi nešto). A probaj sa kamilicom, ona ublažava i smiruje pa bi mogla i kod ovoga pomoći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 19:36   #53
Afte kod djece

Kakva su vasa iskustva sa djecom koja su sklona aftama u grlu,na jeziku?Kako lijeciti i eventualno sprijeciti ponovnu pojavu?Hvala

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 15:54   #54
bump
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 15:13   #55
Pozdrav! Mali je u vrticu pokupio afte, vec 3 dana ne prolaze, u biti sve nervozniji je. Pedica nam dala tantum verde sprej i dalsy sirup po potrebi. Za sada jedino hoce malo juhe, malo kruha, kuhano jaje i kakao. Sta mu dati da jede da mu pase, a i da mu pomogne mozda? Sta mu jos dati da se izlijeci?
anabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 20:42   #56
Kakve afte? Ona bolest saka stoplo usta? Nama je ped.tad rekla da jedu hladno i nezacinjeno, da ih ne pece u ustima. Jogurt npr.je ok.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 22:41   #57
Ni ja nisam prije znala za to. To su neke rane u ustima i zacudo nece bas hladno.
anabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 11:18   #58
Mali ima 5 godina i svako malo u ustima ima afticu
ne bi ja ni znala nego mi on kaže da pazim kad mu perem zube

sad mi je to već nekako često to
Nisam do sada ničim tretireala jer prođe za 1-2 dana ali očito bi trebala nečim

pročitala sam cijelu temu i nekak mi se najbolje čini taj Aftamed i kuglice b kompleksa
ako tko ima još kakav savjet, pls recite
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 19:09   #59
Mi to rješavamo propolisom. Ona nema tako često, ali ja imam i to mi prolazi s tim odmah drugi dan.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 19:51   #60
Afte dođu kad je pad imuniteta? Mala ima jednu, špricamo propoliso i malo je bolje. Koliko treba da prođe? Nisam ni sigurna je li afta ili se povrijedila s četkicom za zube jer je prala lijevom (desna u gipsu).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.