Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2012., 22:38   #341
Quote:
maher18
kaže:
svaštarenje je površnost.
Slažem se

Quote:
Ali sigurno je "mudrije" znati od svega "pomalo" nego briljirati u jednom području
dok si u svim ostalim aspektima života i znanja na razini prosječnog srednjoškolca.
Čuj, možda i je nekad bilo 'mudrije'
Danas je opseg znanja takav da ako hoćeš znati od svega pomalo možeš slobodno promijeniti ime u Leksikon

I da mislim da nam je svima opća kultura prilično niska, a isto tako da je poželjno znati 'ponešto' i drugih znanja
Ali opet ne treba pretjerivati

Quote:
doduše, danas, kad su nam informacije pod nosom, i putem neta
Je, informacije na svakom koraku. Šteta da ih jako malo ljudi zna filtrirati
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 22:44   #342
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Ima slična tema
https://www.forum.hr/showthread.php?t=491329

A gledaj dobro je imati visoku razinu opće kulture.
S druge strane, vezano uz tvoju prvu rečenicu, ne smatram mudrošću znati od svega pomalo. Na kraju je zajednički nazivnik - malo
Quote:
aqualung kaže: Pogledaj post
Potpuno se slazem s onim sto je Corduroy napisao, kultura je jedno znanje nesto drugo.

Ja mislim da je to mudro, uz naravno već svoje znanje u određenom području imat i širok spektar općeg znanja. Ako vi mislite da to nije mudro i niste zainteresirani za sudjelovanje u temi, imate drugih tema za koje smatrate da su korisnije.

S obzirom na vec postojecu temu koja je bolje strukturirana za ovaj podforum, bilo bi pozeljno kad bi autorica se slozila da spojimo ovaj thread kao addendum na vec postojeci zahvalnijeg naslova.
Koliko sam prošla taj podforum, tamo nema onog što ja tražim, ja tražim manje nekakve rasprave što je opća kultura što ne, koliko tko zna, a više činjenica i opće kulture - objašnjenja, pojmova, izraza, značenja, činjenica, novootkrivenih stvari, postignuća, spoznaja, izuma, iskustva, važnih datuma, prijedloga vezanih za nešto što svaki čovjek treba ili bi trebao znati, nešto što ima veze i sa čestim temama na kavama, u društvu, s bilokojeg područja. Znači ako nešto saznate, a smatrate da je od opće važnosti za znati voljela bih da napišete.

Znam da se ne može preko foruma postić da netko postane preko noći mudar, ali mislim da svaka nova informacija i spoznaja, pa makar i jedna, puno znači i već širi taj spektar općeg znanja. Naravno da se svaki dan u životu mora potrudit da učiš, saznaš nešto novo, ali i forum može tu svakako pomoći. Ako smatrate da je tema beskorisna ili da bi je trebalo premjestiti, složit ću se s vama, ali mislim da bi dobro došla jedna takva tema.

Zadnje uređivanje skorpioncy : 02.05.2012. at 23:18.
skorpioncy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:11   #343
Cosmos od Carla Sagana je sastavljen od 13 dijelova, svaki traje oko sat vremena. Po meni je Cosmos največi izvor opče kulture. Naučit češ kako se znanost razvijala od Aleksandrijske knjižnice do najvažnijih znanstvenih otkrića 20. stoljeća, jesu li religije istina ili laž, koje su vjerovatnosti da u svemiru postoji inteligentni život ne uključujuči naš, kako i zašto su nastali ljudi i takve stvari. Vjerujem da su sve epizode na youtubeu.
The Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:35   #344
Quote:
skorpioncy kaže: Pogledaj post
Ako smatrate da je tema beskorisna ili da bi je trebalo premjestiti, složit ću se s vama, ali mislim da bi dobro došla jedna takva tema.

Tema je sigurno zanimljiva, ali mora odgovarati podforumu. Pregeneralni naslovi mogu biti misleading. Tvoja je zelja prosiriti opcu kulturu s podrucja prirodoslovlja, smatram da je potpuno prikladno da se o tome raspravlja na toj temi.
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.