Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 12:00   #1
Kako odbiti ponudu za posao na burzi?

Jos sam prijavljen na burzi, nemam nikakvih primanja trenutno ni nista od burze i dobio sam ponudu za posao. Trenutno radim na probnom roku u jednoj firmi i nisam prijavljen dok mi probni rok ne zavrsi. Ako odbijem ponudu, izbacit ce me sa burze. Bit cu prijavljen kada mi zavrsi probni rok. Sto da radim?
purepossession is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:02   #2
O bog te, jel imaš savjetnika? Lijepo mu/joj reci da ćeš bit prijavljen nakon probnog roka i bok. Nekad treba i razmislit. Uostalom, ne znam zašto se bojiš da će te izbaciti s burze ak će te prijaviti
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:44   #3
Ako ne primas novcanu naknadu za nezaposlene nemas apsolutno nikakvog razloga da se svaki mjesec javljas na burzu jer osnovno zdravstveno ionako imas i bez toga.
Sto se tice odbijanja posla, lijepo kazes da si isao na razgovor i gotovo.
Kako ce oni dokazati da nisi bio tamo?
A ako traze da doneses pecat firme gdje si bio na razgovoru na onom pozivu, odes lijepo tamo na razgovor, trazis pecatiranje, i kad te zovu za posao kazi da si se vec zaposlio na drugom mjestu, pristojno se zahvalis sto su te uzeli u obzir i dovidjenja.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 01:41   #4
Mene je jedan poslodavac kod kojeg sam išla na intervju tražio da ispunim prijavnicu uz riječi da ju mora predočiti zavodu. Ne znam je li trabunjao ali meni to izgleda da firme koje traže zaposlenike preko burze rada moraju dostaviti podatke o odazvanima.
Ne znam zašto bi mi to rekao inače.

Ali možda je on krivo shvatio svoje obveze spram HZZ-oa pa misli da im mora podnositi raport a ne mora?

Najpametnije ti je otići na razgovor reda radi, ili zamoliti savjetnicu da pričeka sa novim ponudama jer imaš izgledni posao. Suradljivi su.
Listić badema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:36   #5
Quote:
purepossession kaže: Pogledaj post
Jos sam prijavljen na burzi, nemam nikakvih primanja trenutno ni nista od burze i dobio sam ponudu za posao. Trenutno radim na probnom roku u jednoj firmi i nisam prijavljen dok mi probni rok ne zavrsi. Ako odbijem ponudu, izbacit ce me sa burze. Bit cu prijavljen kada mi zavrsi probni rok. Sto da radim?
Iako ovo nije pitanje ali poslodavac te mora prijaviti od prvog dana kad radiš za njega (u roku od 24h), a to vrijedi I za period kad si na probnom roku. Mogli ste sklopiti ugovor na određeno vrijeme I ako zadovoljiš nakon isteka istog posodavac te prijavi na neodređeno. Ili ste mogli sklopiti ugovor na neodređeno s probnim rokom ali raskid takvog ugovora je kompliciraniji poslodavcu ako ne zadovoljiš na probnom roku.
Tvoja situacija vjerojatno nije sjajna kad si pristao na takav aranžman. Tko ti garantira da će te zaposlit nakon isteka probnog roka? Uostalom koliko je trajanje tog probnog roka?
Uglavnom, iako ti I poslodavac niste sklopili ugovor o radu po zakonu se smatra da si zaposlen na neodređeno vrijeme jer radiš kod tog poslodavca pa samo da znaš ako dođe do frke.
mijauvau is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:05   #6
Quote:
purepossession kaže: Pogledaj post
Jos sam prijavljen na burzi, nemam nikakvih primanja trenutno ni nista od burze i dobio sam ponudu za posao. Trenutno radim na probnom roku u jednoj firmi i nisam prijavljen dok mi probni rok ne zavrsi. Ako odbijem ponudu, izbacit ce me sa burze. Bit cu prijavljen kada mi zavrsi probni rok. Sto da radim?
ma čovječe od čeg ti strahuješ?
vrlo jednostavno kažeš da si na probnom roku u toj i toj firmi i nek te ne jebu i nek traže nekog drugog jer ti, gle čuda - RADIŠ, ne d...aš doma tukija.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:04   #7
Da, al zapravo radi na crno i zato ga burza treba ostavit na miru. Tak?
U svAkom slucaju, sve je stvar dogovora savjetnika i stranke...
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 20:29   #8
pa tako sam i ja do nedavno....
rekao sam da sam na obuci u toj i toj firmi i dok nisam prijavljen, slao sam redovne mjesečne prijave s fiktivnim prijavama na natječaje pro forme.
i zaboli me tuki i za biro i njihove "velebne moći" i posljedice.

odbiješ posao s tim razlogom "ja radim a vi se j..te". i bok.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:09   #9
Quote:
purepossession kaže: Pogledaj post
Jos sam prijavljen na burzi, nemam nikakvih primanja trenutno ni nista od burze i dobio sam ponudu za posao. Trenutno radim na probnom roku u jednoj firmi i nisam prijavljen dok mi probni rok ne zavrsi. Ako odbijem ponudu, izbacit ce me sa burze. Bit cu prijavljen kada mi zavrsi probni rok. Sto da radim?
To što si dobio ponudu za posao ne znači da ćeš odmah biti zaposlen, ajde ljudi malo se spustite na zemlju nije tako jednostavno dobiti posao na Balkanu. Prvo šalješ molbu, zatim poslodavac sortira životopise od kandidata i odlučuje koga će pozvati na razgovor. I nakon što obavi dva tri uzastopna razgovora ovisno o broju krugova tek tada odlučuje koga će zaposliti.

Jednostavno pošalješ nekompletan životopis i poslodavac će te otkantati, u čem je problem šta imaš objašnjavati burzi i poslodavcu ?

Kad se meni nekaj nesvidi to što mi baba ponudi jer nema tri zrne soli u glavi onda ja čak baš ništa nepošaljem da netrošim novce i vrijeme. A savjetnici samo javim slijedeće: da joj zahvaljujem na ponudi i da sam poslao običnom poštom papire.
Nekad me je pitala kasnije jesam li bio na razgovoru ja velim da nisam bio pozvan na razgovor iako sam poslao papire, pa se malo čudi i prrijeđe preko toga.
Šta ona zna jesam li ja poslao poštom papire ili nisam ?
Ja sam se prije bio prepucavao sa bivšom savjetnicom koju su smjenili da mi neodgovaraju takvi poslovi koje mi nudi, na što se ona bila uvrijedila i rekla da šta ja onda radim na burzi ?

Mislim si ja da bar mogu ja doći na tvoje radno mijesto i zajebavati nezaposlene ljude sa čudnim natječajima koje nikome neodgovaraju. Uredu je da ti pošalje ono šta ti je u skladu radnih sposobnosti i mogućnosti dolaska na posao tj. da nije Bogu iza nogu.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 10:13   #10
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
To što si dobio ponudu za posao ne znači da ćeš odmah biti zaposlen, ajde ljudi malo se spustite na zemlju nije tako jednostavno dobiti posao na Balkanu. Prvo šalješ molbu, zatim poslodavac sortira životopise od kandidata i odlučuje koga će pozvati na razgovor. I nakon što obavi dva tri uzastopna razgovora ovisno o broju krugova tek tada odlučuje koga će zaposliti.
I onda daje ponudu za posao toj osobi.
Pretpostavljaš da je autor pomiješao natječaj/oglas i konkretnu ponudu.

Purepossession, čak i ako te obrišu s burze, to ide na neki rok, npr. 6 mjeseci, a ako se ponovno zaposliš, obično se možeš ponovno prijaviti nakon što ti završi radni odnos tu gdje si sad na probnom.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:50   #11
dizem temu...
na burzi sam i dobivam naknadu, burza mi je do sada poslala 2 sms da se javim poslodavcu
zanima me koliko imam pravo odbiti posao jer mi ne odgovara??
jeli gubim naknadu sa burze??
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:51   #12
dizem temu...
na burzi sam i dobivam naknadu, burza mi je do sada poslala 2 sms da se javim poslodavcu
zanima me koliko imam pravo odbiti posao jer mi ne odgovara??
jeli gubim naknadu sa burze??

Zadnje uređivanje marincezg : 24.05.2017. at 10:52. Reason: zabunom poslala 2 ista posta
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 03:16   #13
Quote:
marincezg kaže: Pogledaj post
dizem temu...
na burzi sam i dobivam naknadu, burza mi je do sada poslala 2 sms da se javim poslodavcu
zanima me koliko imam pravo odbiti posao jer mi ne odgovara??
jeli gubim naknadu sa burze??
Da ako se ne javljaš na te poslove. Jednostavno se javi na razgovor za posao, ako se ne dogovoriš s poslodavcem oko zapošljavanja nikome ništa, ali si obavio svoju dužnost koju te uvjetuje HZZ
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 15:08   #14
Quote:
Kosyna kaže: Pogledaj post
Da ako se ne javljaš na te poslove. Jednostavno se javi na razgovor za posao, ako se ne dogovoriš s poslodavcem oko zapošljavanja nikome ništa, ali si obavio svoju dužnost koju te uvjetuje HZZ
Hvala puno na odgovoru
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:12   #15
imam jos jedno pitanje...
u koliko se zaposlim na odredeno i probni rad mi je mjesec dana i recimo da ne zadovoljim dali dobivam i dalje naknadu sa burze???
ako ima netko da zna neka odgovori
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:50   #16
Quote:
marincezg kaže: Pogledaj post
imam jos jedno pitanje...
u koliko se zaposlim na odredeno i probni rad mi je mjesec dana i recimo da ne zadovoljim dali dobivam i dalje naknadu sa burze???
ako ima netko da zna neka odgovori
Da , i dalje ćeš dobivati naknadu. Znam to dobro jer je moja gospođa imala vrlo specifičnu situaciju: radila je 15 mjeseci na ugovoru. Nakon toga je išla na zavod i dobivala 14 mjeseci naknadu !!!!!?!!!! Zato jer je radila prije 25 godina u trajanju od 8 godina. Priznali su joj čak taj staž u dužinu plaćanja na zavodu. Jer nije koristila naknadu prije 25 godina. Nije ju mogla ni koristiti jer je tada nije ni bilo.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 20:09   #17
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Da , i dalje ćeš dobivati naknadu. Znam to dobro jer je moja gospođa imala vrlo specifičnu situaciju: radila je 15 mjeseci na ugovoru. Nakon toga je išla na zavod i dobivala 14 mjeseci naknadu !!!!!?!!!! Zato jer je radila prije 25 godina u trajanju od 8 godina. Priznali su joj čak taj staž u dužinu plaćanja na zavodu. Jer nije koristila naknadu prije 25 godina. Nije ju mogla ni koristiti jer je tada nije ni bilo.
Hvala na odgovoru
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 13:27   #18
zna li tko koliko puta se moze odbiti poziv za nekakvo zaposlenje a da se ne izbrisu sa evidencije nezaposlenih?

Danas sam isla u svog savjetnika, e sad ja sam ostvarila oni max od 4200 sa biroa i nasla sam na crno posal u ducanu na po radnog vrimena, tako da mi ne pase radit u nekom ducanu za 3500-4, kad vec to ostvarujem zakonski.

Isla sam otvoreno i iskreno sa tim savjetnikom i rekla mu da cu udrit kakvu faturetu (nisam rekla da radim na crno) a on meni da ja ne smn odbit ako mi ponudu posal, pa makar nije u mojoj struci...moze li to, ako moze, da li itko zna koliko puta mogu odbit ponudu ako bude po mojoj procjeni neadekvatna?
....citam ove upise i ok, javim se npr poslodavcu i u biti saboriram se da me ne zaposli?
da li je glupo biti iskren pa reci poslodavcu da u biti sa biroa i s radom na crni zaradim 7000 pa da mi se ne isplati jos zaposlit ili da mucim i pravim se ebete da me ne uzme?
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 19:49   #19
Pozdrav, može li netko dati adekvatan odgovor.
Može li se odbiti posao na hzz-u ukoliko
poslodavac ne želi dati slobodan dan u tjednu.
chicano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2023., 10:33   #20
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
zna li tko koliko puta se moze odbiti poziv za nekakvo zaposlenje a da se ne izbrisu sa evidencije nezaposlenih?

Danas sam isla u svog savjetnika, e sad ja sam ostvarila oni max od 4200 sa biroa i nasla sam na crno posal u ducanu na po radnog vrimena, tako da mi ne pase radit u nekom ducanu za 3500-4, kad vec to ostvarujem zakonski.

Isla sam otvoreno i iskreno sa tim savjetnikom i rekla mu da cu udrit kakvu faturetu (nisam rekla da radim na crno) a on meni da ja ne smn odbit ako mi ponudu posal, pa makar nije u mojoj struci...moze li to, ako moze, da li itko zna koliko puta mogu odbit ponudu ako bude po mojoj procjeni neadekvatna?
....citam ove upise i ok, javim se npr poslodavcu i u biti saboriram se da me ne zaposli?
da li je glupo biti iskren pa reci poslodavcu da u biti sa biroa i s radom na crni zaradim 7000 pa da mi se ne isplati jos zaposlit ili da mucim i pravim se ebete da me ne uzme?
Odeš tam na razgovor, lijepo se sabotiraš ili otvoreno kažeš da te šalju sa biroa i to je to. Ovdje u gradu otvoreno pitaju jeste sami došli ili vas šalju sa biroa, jer i oni znaju kakav je to problem. Moš "odbijat" kolko hoćeš, dok god biro nema pojma da ti odbijaš. Meni su u par navrata čak i rekli ak me netko na birou pita da im kažem kolka je plaća bila, da je intervju obavljen i tako to.
Unkn0vvn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.