Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 14:46   #7061
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Didi prodano

OOOOOOO hvala, zapisano nisam mislila da je to tako skupo, ovo dođe skoro kao za klince..malička piški i kaki ko velika, ne znam odkud toliko toga izlazi
kazem ti za klince je jeftinije nego za zivotinje,ja se taman rjesila podmetaca,pelena za klince sad opet kupujem kao da imam novorodjence
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:41   #7062
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Zanima me gdje je najpovoljnije kupovati pelene, jer to se troši kao za dijete..sad smo na PikaZoo..Pet Centar oko 50 kn , 40x60cm..jel postoji nešto jeftinije?
Ja kupujem podmetače za inkontineciju 60 x 90 cm i izrežem ih na 4 dijela (i stavljam u pseći zahodić). Cijene su različite za paket od 30 komada, ali se vrte oko 80 kn. No, kako za taj iznos imam 120 pelena, onda to uopće nije veliki trošak.

Luna ih koristi samo u iznimnim situacijama, jer joj je puno zanimljivije nuždu obavljati vani. Zna cupkati pokraj zahodića, jer ju je stislo, ali čeka da obujem cipele, pa da izađemo van. Tako da nema frke da će pas naučiti nuždu obavljati samo u kući na pelenu ako ga se redovno izvodi van.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:44   #7063
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Moj koristi ormu iz PetCentra cije sam zaboravio ime ali ima na sebi talijansku zastavu. Dok je bio bebast i oko 1,5 kg bila mu je mrvicu prevelika ali to smo rijesili s malo konca i jednim savom.

Mi smo oduvijek koristili (koristimo i danas) novine.

Zapisala sam talijanska zastava pa ću pogledati

Novine ne bi prošle, bile bi u komadićima..sve žvače i vjerujem da već misli da se zove NE TO ali uči lagano..rekla nam je vlasnica, od tri legla koliko su imali u četiri godine ovo je najprpošnije, i njezin brat čujem nije bolji, ali ja se nedam zafrkavati previše, mali vražićak je, bistra i prebistra
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:46   #7064
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ja kupujem podmetače za inkontineciju 60 x 90 cm i izrežem ih na 4 dijela (i stavljam u pseći zahodić). Cijene su različite za paket od 30 komada, ali se vrte oko 80 kn. No, kako za taj iznos imam 120 pelena, onda to uopće nije veliki trošak.

Luna ih koristi samo u iznimnim situacijama, jer joj je puno zanimljivije nuždu obavljati vani. Zna cupkati pokraj zahodića, jer ju je stislo, ali čeka da obujem cipele, pa da izađemo van. Tako da nema frke da će pas naučiti nuždu obavljati samo u kući na pelenu ako ga se redovno izvodi van.

To je već isplativo

Naravno, ići će ona van više puta na dan, kad će biti veća moći će i dulje zadržati u sebi, bebonjka je pa čim uđe odmah ide van
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:48   #7065
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
kazem ti za klince je jeftinije nego za zivotinje,ja se taman rjesila podmetaca,pelena za klince sad opet kupujem kao da imam novorodjence

Meni je jedino u glavi bilo, više će nas koštati veterinari, kad ono pelene..nadam se da će tako i ostati dok ne poraste, samo neka je zdrava
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:24   #7066
ŠTENE DOLAZI - kratke upute za rukovanje

Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Zapisala sam talijanska zastava pa ću pogledati



Novine ne bi prošle, bile bi u komadićima..sve žvače i vjerujem da već misli da se zove NE TO ali uči lagano..rekla nam je vlasnica, od tri legla koliko su imali u četiri godine ovo je najprpošnije, i njezin brat čujem nije bolji, ali ja se nedam zafrkavati previše, mali vražićak je, bistra i prebistra


Evo je:
https://www.pet-centar.hr/tre-ponti-...ktirajuci.aspx

Vidim da postoji i rang 1-3 kg sto ce pokriti sve faze tvoje male.
Bilo je stradalih novina na pocetku ali kad je skuzio da je to njegov zahod vise ih ne dira,

Fascinantno brzo uce kad im se nesto svida ili kad ih se prikladno nagraduje, meni sve neugodno pricati sto je ovaj mali sve sam skopcao jer ce ljudi misliti da lazem.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:39   #7067
Te tre ponti su super oprsnice mi ih isprobali i tu na povlacenje i onu na kopcanje ali mojoj nikako ne pasu,onaj dio sta ide na prsa joj strsi ne legne kako spada,ima izrazenu onu kost na vratu i smeta joj taj model nazalost
Dobro da sam s njom bila i isprobala, da ne bila bih ju uzela i zeznula se
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:35   #7068
Ove orme su KATASTROFA i to samo zbog te špage za zatezanje. Ne razumijem poantu špage umijesto kopče. Što, kad pustiš psa onda špaga klampara okolo pod nogama? Ili moraš ko debil omatat to oko ormice pa kad na brzinu trebaš zakopčat psa otpetljavati? Tko god da je to izmislio nema baš sve na broju gore.

Lileana, za jako male psiće imaš puppy ormice koje su kao prslučić ili baš ormica za štence:

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1FmM5H...dium-Large.jpg

https://www.pet-centar.hr/camon-orma...azne-boje.aspx

https://www.pet-centar.hr/camon-orma...azne-boje.aspx

Nažalost PC nema neki veliki izbor kvalitetnih ormica, sve su manje-više na isti kalup i većinu nikad ne bih kupila. Najbolje ti je da si izmjeriš psića i kupiš on-line. Guglaj puppy harness.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:17   #7069
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ove orme su KATASTROFA i to samo zbog te špage za zatezanje. Ne razumijem poantu špage umijesto kopče. Što, kad pustiš psa onda špaga klampara okolo pod nogama? Ili moraš ko debil omatat to oko ormice pa kad na brzinu trebaš zakopčat psa otpetljavati? Tko god da je to izmislio nema baš sve na broju gore.



Jos gledam i nije mi jasno kakva je to spagica, nasa verzija je s kopcom
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:08   #7070
Ta sa spagicom je ok dok je pas na povodniku ali ako je slobodan onda mu se vuce po podu moze samo zapest u nju i past dok trckara
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:47   #7071
Hvala vam na trudu, divni ste...vidjela sam ovu sa talijanskom zastavom, ali nije bilo veličine, pa sam uzela mrežastu, za prvu ruku bit će joj super, ako će negdje trebati malo prišijem i nek se valja po asfaltu kak zna, tako nam pomogao Bog

Sutra ću joj doma staviti da se privikava, stravično ju iritira sve na njoj, pidžamu joj oblačim kad je u polusnu

Svakako će kasnije dobiti neku finiju i ne rozu..vidim da ono što se prodaje kod nas, identične stvari su na ebayu, ali identične, tako da ćemo tu jednu ići probati u dućan i onda naručujem u pola jeftinije
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:17   #7072
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
pidžamu joj oblačim kad je u polusnu
Zakaj vam pas nosi piđamu ; ili se šalite a ja nisam skužila
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:57   #7073
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Zakaj vam pas nosi piđamu ; ili se šalite a ja nisam skužila
Ama Lileana se zeza. Ne pratiš na satu. Ova mrežasta ormica podsjeća na pidžamu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 10:53   #7074
Da, doletim pa nekada ne čitam u nazad.

PiĐej orma. Alrajt.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 14:08   #7075
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ama Lileana se zeza. Ne pratiš na satu. Ova mrežasta ormica podsjeća na pidžamu.


Sumnjam da se zafrkava, dosta ljudi maltezere ili yorkice oblaci u pidzame.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:48   #7076
Zašto pobogu pidžamu?

Shvaćam ovo oblačenje za vanka, i sama sam svome uzela i kabanicu i prsluk za zimu/snijeg al ne kontam to oblačenje za po doma. Meni je to oblačenje nužno zlo, muka mi je kad mu moram obući jer reži i cvakće na mene al šta da mu radim. Pišat/kenjat ne želi kad pada kiša, moram ga izvlačiti van iz zgrade jer se ukopa i neće, sa kabanicom barem prošeće okolo i obavi šta mora (al su drame za oblačenje i svlačenje i ne diraj ga kad ima kabanicu na sebi, malkoc je nabrijan ).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:42   #7077
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Sumnjam da se zafrkava, dosta ljudi maltezere ili yorkice oblaci u pidzame.
Oblačimo joj tanku pamučnu bez rukava iza ponoći kad prestane grijanje, hladnjikavo je u stanu, a ona se još ne voli pokrivati, pa ju grije, pred jutro joj skinemo, sama već daje znak kad joj je vruće..smiješno, čudno..ne žali se

Bez brige, neću od psa raditi pajaca, balerinu, bundevu, kaktus..nisam zato uzela tako malu pasminu, već da budemo mobilniji s njom, da ne pušta dlaku i nema miris, važnije mi je da usvoji pravila ponašanja i naredbe, nego da ju šetam u šljokicama, što bi mi i samoj bio neugodnjak
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:09   #7078
Pa koliko bude hladno kod vas?

Zašto ne uzmeš ovako nešto: https://www.pet-centar.hr/psi/lezaje...i/kucica.aspx? Ja imam nešto slično za mačke, može se spustiti u ležaj po ljeti, po zimi im dignem i bude ko kućica (ima jastukić unutra, ja im uvalim još dekicu) i nema šanse da im bude hladno. Moje mače je tako zimu provelo i nije joj bilo hladno. I prednost ti je toga što sami izađi iz toga kad im je vruće i uđu kad im je hladno.

Edit: ja imam ovo: http://www.zooplus.hr/shop/macke/kre...tkanina/313178, komotno se može uzeti za manje cucke. Moj nažalost ne stane u tako nešto inače bi mu uzela jedan takav ležaj.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:13   #7079
Moj je izrazito dlakav i veci dio noci je kod mene koji volim spavati u frizideru.
Ne pokazuje bas nikakve znake da mu je hladnjikavo jedino se za tih par zimskih mjeseci voli uvuci pod deku ali na pola sata, nije zimogrozljiv.

Vid ovoga kako je zbog vestice ispalio na zivce
https://youtu.be/vcwJL6m2pWE
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:17   #7080
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Bez brige, neću od psa raditi pajaca, balerinu, bundevu, kaktus..nisam zato uzela tako malu pasminu,
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
već da budemo mobilniji s njom, da ne pušta dlaku i nema miris

Ovo dvoje mi sada nejde jedno s drugime?!

Ne želiš raditi pajaca od psa ali ga oblačite zato da ne pušta dlaku i nema miris??


To što piđamu oblačite za na večer, pa skidate ; smatram nimalo dobrim. Psu ćete "poremetiti" njegov bioritam i organizam mu se neće ustabiliti s obzirom da mu vi "dirigirate" kada je prehladno.

Umjesto te piđame ( Didi, ipak nisam krivo pročitala ) ostavite psu na njegovom krevetu neku dekicu; bude se već sam zavukao pod nju ako mu bude hladno.

Nije da vam se kroz noć temperatura spuša ispod 15 stupnjeva. Ako imate i centralno, pa sa nekim regulatorom i termostatom; najčešće se narihtaju da se pali ukoliko temperatura padne ispod 16 stupnjeva.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.