Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 19:16   #341
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Dosta kenjkava epizoda. Dio s čudovištem koje se sklupča u neku usnulu macu koju će Michael, u potrazi za otkupljenjem , poslati u svemir i time spasiti svoju dušu
Mora i Lorca spasiti svoju dušu, tko zna kakvo će on biće lansirat u svemir
Ima ST svojih hipi trenutaka, al ovo može komotno u trash anale.

Što je stvarno dobar Orville? Ajde, popratit ću.
The Orville kopira Star Trek serije ali ima neku dozu humora. Ima jedn ili dva lika koja tu ne spadaju. Ono, u cjelini je solidna serija, jer ima dozu Star Treka u sebi pošto tu traži nadahnuće. I jedna dodatna predost je da ima vrhunske glumce za epizodne uloge, a i Jonathan Frakes je redatelj jedne epizode, a ima još vrhunskih epizodnih redatelja iz Star Trek serija (James L. Conway). Nakon što je Brannon Braga pohvalio tu seriju, a ne želi imati ništa sa Star Trek Discovery, nemam više što nadodati.
Ako te zanima još idi na forum o tome:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1010479
tomo100brt is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:43   #342
Ovaj Star Trek Discovery je sve lošiji. Opet sve nešto mračno, štede struju (kako idu kroz hodnike pale se svjetla), klingonci su postali luđaci. Ono što sam primijetio je da klingonci na licu imaju neke boje kao indijanci. Ova zadnja epizoda "Choose Your Pain" je najlošija nakon prve dvije koje su jedine lošije. Čak je i naslov ove zadnje epizode nikakav. U biti, ništa se pametno ne događa. Nema tu onoga što je Jean-Luc Picard rekao:
Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its continuing mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no one has gone before!
Što ovdje istražuju? Na koliko su raznih civilizacija naišli? Koliko su novih svjetova ili pojava ili civilizacija otkrili? Ništa od ovoga nisu radili. Nula! Samo ratuju protiv klingonaca i to toliko ratuju da nemaju vremena za odmor i razonodu. Sve je samo rat, rat i rat. Ona nova tri filma Star Trek iako su loša, bar imaju neke zanimljive radnje.
tomo100brt is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:52   #343
Quote:
tomo100brt kaže: Pogledaj post
Ovaj Star Trek Discovery je sve lošiji. Opet sve nešto mračno, štede struju (kako idu kroz hodnike pale se svjetla), klingonci su postali luđaci. Ono što sam primijetio je da klingonci na licu imaju neke boje kao indijanci. Ova zadnja epizoda "Choose Your Pain" je najlošija nakon prve dvije koje su jedine lošije. Čak je i naslov ove zadnje epizode nikakav. U biti, ništa se pametno ne događa. Nema tu onoga što je Jean-Luc Picard rekao:
Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its continuing mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no one has gone before!
Što ovdje istražuju? Na koliko su raznih civilizacija naišli? Koliko su novih svjetova ili pojava ili civilizacija otkrili? Ništa od ovoga nisu radili. Nula! Samo ratuju protiv klingonaca i to toliko ratuju da nemaju vremena za odmor i razonodu. Sve je samo rat, rat i rat. Ona nova tri filma Star Trek iako su loša, bar imaju neke zanimljive radnje.
Ovdje nije naglasak na istraživanju novih svjetova, već na zadržavanju statusa quo. Nažalost :/
Više je o tome koliko i što će Starfleet zajebati ili ostvariti ne bi li došao do cilja
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:11   #344
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
womens are the new red shirts

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Krenulo je loše, onda su sljedeće epizode uspjele zadržati moju pozornost. Ali sada nakon ove 5. odustajem od serije. Mislim da je Star Trek kakvog ja očekujem mrtav. Istodobno sam počeo i sa gledanjem Orvillea. Očekivanja su mi bila jako loša. Ali ispao je bolji Star trek od Discoverya. I fore im nisu loše. Tako da ću to nastaviti gledati.
Nisam gledao još 5., ali počeo prije s Orvilleom, on je fora
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Po trejleru izgleda odlično
https://youtu.be/d8aUuFsXRjU
Već vidim raspravu o onoj vrsti koja ima samo muški spol
Uzor za nejveći skandal te vrste je Rudolf i njegovo ponašanje za Božić
Iako mi nije jasno kako muški mogu nesti jaja
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ovdje nije naglasak na istraživanju novih svjetova, već na zadržavanju statusa quo. Nažalost :/
Više je o tome koliko i što će Starfleet zajebati ili ostvariti ne bi li došao do cilja
Militaristic ST, jbg
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:19   #345
WOW! Koje svetogrđe! Peta serija prve sezone uništena dodavanjem gay para u seriju koja je predstavljala budućnost u kojoj smo se riješili poroka i nemorala.
I onda dodaju gay koji K?! Zar nije dosta te gay propagande? Morali su uništiti, ti glupi liberali i zadnje što je ostalo?
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:51   #346
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
WOW! Koje svetogrđe! Peta serija prve sezone uništena dodavanjem gay para u seriju koja je predstavljala budućnost u kojoj smo se riješili poroka i nemorala.
I onda dodaju gay koji K?! Zar nije dosta te gay propagande? Morali su uništiti, ti glupi liberali i zadnje što je ostalo?
Nije problem u gej paru već što diskriminiraju straight muževe i nisu na most stavili neku seven of nine ili T'pol

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:35   #347
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nije problem u gej paru već što diskriminiraju straight muževe i nisu na most stavili neku seven of nine ili T'pol

A nije ti dobra Michael? Meni baš zgodna.

Baš sam se nadala da će onaj novi lijepi biti nekakav petokolonaš ispranog mozga, al čisto sumnjam :/
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:54   #348
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
A nije ti dobra Michael? Meni baš zgodna.
Meh, zgođušna je ali nije napeta kao npr. šefica osiguranja koja je neslavno završila. A baš mi je zapela za oko

Mogli su nešto napraviti sa kadetkinjom koja ima zavidno poprsje ali napraviše od nje bubuljičavu hrkušu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:15   #349
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ima ST svojih hipi trenutaka, al ovo može komotno u trash anale.
Definitivno.

Quote:
Što je stvarno dobar Orville? Ajde, popratit ću.
Definitivno!

Quote:
tomo100brt kaže: Pogledaj post
Nakon što je Brannon Braga pohvalio tu seriju, a ne želi imati ništa sa Star Trek Discovery, nemam više što nadodati.
Pametan čovjek.

Quote:
tomo100brt kaže: Pogledaj post
Ovaj Star Trek Discovery je sve lošiji. Opet sve nešto mračno, štede struju (kako idu kroz hodnike pale se svjetla), klingonci su postali luđaci. Ono što sam primijetio je da klingonci na licu imaju neke boje kao indijanci. Ova zadnja epizoda "Choose Your Pain" je najlošija nakon prve dvije koje su jedine lošije. Čak je i naslov ove zadnje epizode nikakav. U biti, ništa se pametno ne događa. Nema tu onoga što je Jean-Luc Picard rekao:
Space, the final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. Its continuing mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no one has gone before!
Što ovdje istražuju? Na koliko su raznih civilizacija naišli? Koliko su novih svjetova ili pojava ili civilizacija otkrili? Ništa od ovoga nisu radili. Nula! Samo ratuju protiv klingonaca i to toliko ratuju da nemaju vremena za odmor i razonodu. Sve je samo rat, rat i rat.
Sve stoji...
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:33   #350
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mogli su nešto napraviti sa kadetkinjom koja ima zavidno poprsje ali napraviše od nje bubuljičavu hrkušu.
Kaj je u 5. Michaelica ostala bez cimerice?
Ovdje fakat kolju žene na tone
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:40   #351
Orville je nekakav miks campa, satire i komedije. Stilski je sličan Galaxy Questu.

U kojem je uopće svemiru Discovery? Originalnom ili onaj alternate timeline?
Nalazim kontradiktorne opise na internetu. Ako je originalan onda su usrali motku. Jer je po wiki kalendaru radnja malo prije ST:TOS. A to nikako ne paše uz Kirka i čitav setting.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:12   #352
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Orville je nekakav miks campa, satire i komedije. Stilski je sličan Galaxy Questu.

U kojem je uopće svemiru Discovery? Originalnom ili onaj alternate timeline?
Nalazim kontradiktorne opise na internetu. Ako je originalan onda su usrali motku. Jer je po wiki kalendaru radnja malo prije ST:TOS. A to nikako ne paše uz Kirka i čitav setting.
Origigi
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:53   #353
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
U kojem je uopće svemiru Discovery? Originalnom ili onaj alternate timeline?
Nalazim kontradiktorne opise na internetu. Ako je originalan onda su usrali motku. Jer je po wiki kalendaru radnja malo prije ST:TOS. A to nikako ne paše uz Kirka i čitav setting.
U tzv. Prime Timeline-u. Onaj drugi timeline zove se Kelvin Timeline. STD se odigrava navodno u ovom prvom, kao i sve ostale Trek serije dosada, međutim, cijela stvar smrdi na Kelvin Timeline. Producenti govore jedno, dok po stilu i po sadržaju ova serija izgleda suprotno, neka vrsta reboota, koji ne spada ni u jedno ni u drugo. Istina, ne paše. Radnja se zbiva samo godinu kasnije nakon Pikea, a uniforme nisu ni slične onima Pikea i posade Enterprisea! Uniforme koje dosljedno odgovaraju tom razdoblju (a ne samo uniforme, već sve, od priče pa do dizajna) bile su korištene u filmu Star Trek: Axanar, prilično kvalitetnoj i profesionalnoj nezavisnoj Trek produkciji koja je već trebala ugledati svjetlo dana da nije obustavljena pokrenutom tužbom Paramounta/CBS-a.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:46   #354
Pozz.
Pogledala sam sve epizode Discovery-ja, emitirane dosad. Serija me oduševila, ima dosta akcije i misterija, što uvijek volim, a glavni likovi su me oborili s nogu, osobito tajanstveni capitan i Burnhamica. Kapetan je u potpunosti lik po mojoj mjeri, oduševio me; vrlo je odlučan, tajanstven, inteligentan i hrabar, i ne ustručava se stvari raditi na svoj način. I glumac mi je predobar, ima super karizmu, taman odgovara karakteru capitana Lorce.
Burnhamica mi je odlična; odlučna i hrabra, a njezin će se lik sigurno još razvijati.
Landry mi je bila super, ali prekratko je stajala, šteta. Njezin sarkazam i crni humor su bili taman po mojoj mjeri. Kao kad je nazvala stvorenje Rasparač, uz komentar da 'tako izgleda'. Carica. Šta joj bi pa da postupi onako brzopleto i pusti stvora vani?! A sve je ukazivalo na to da je trebala biti navećem oprezu s njim. Podsjetila me na Ripley iz 'Aliena'.
Kapetanica Philippa mi se dosta dopala na početku, ali i ona je, kao Landry, kratko trajala. I Klingonci ju smazali na kraju. U slast! Volila bi da su Landry i Philippa ostale žive.
Bilo je još crnog humora koji mi se svidio, kao kad je onaj zatvorenik rekoa da su Andorijanci koje je ubio bili hladni posvuda,nakon šta je ona ženska komentirala da su oni hladni na krivim mjestima. Ovo je kao malo grublji Star Trek nego dosad. Ali gdje god ima dosta sarkazma i svih vrsta humora, to meni paše.
Onda Klingonci, kao glavni negativci: likovi su totalne rugobe, nikad nisu bili tako ružni. Pa ako su već glavni antagoniosti, ne znači da su ih morali toliko poružniti i ostaviti ćelave. Zašto su svi ćelavi? Ne sjećam se da su bili u drugim serijama takvi. U ovoj zadnjoj epizodi likovi su notorni, brutalni psihopati, koji samo premlaćuju zatvorenike i reže: Choose your pain..
U prvoj epizodi su prikazani kao vjerski fanatici, ali i rasisti i izolacionisti, podsjetili su me na Arape usmjerene protiv zapadnjačke demokracije.. A zašto se oni jedni drugima obraćaju sa 'moj gospodaru'? Nekakva stroga hijerarhija, kao u srednjem vijeku?
Smiješna mi je ona scena kad ona La'Rell polako korača prema Ashu i govori: Zar misliš da me možeš tek tako ostaviti, nakon svega što smo prošli? I lik ju onda brutalno pretuče. Ma mene spopadne smijeh kad vidim Klingonce, a osobito kad počnu konverzaciju.
I Harry Mudd me oduševio, kao negativac prepun poruge, sarkazma i lik koji jednostavno govori o stvarima kakve zapravo jesu, znači ne samo sa svog stajališta, njega stvarno želim vidjeti u budućim epizodama. Tip je koji misli na svoje preživljavanje,uz tu žensku koju voli, i to nimalo to ne skriva, a uz to sve mi je jako zabavan, onako podrugljiv i sarkastičan.
Inače su mi neke najčudnije i najmisterioznije stvari vezane za Lorcu, baš me zanima tko je on ustvari, a imam i neke svoje teorije tko bi mogao biti, ali nije bitno..Vidit ćemo u budućnosti..
Nimerya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:33   #355
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
U tzv. Prime Timeline-u. Onaj drugi timeline zove se Kelvin Timeline. STD se odigrava navodno u ovom prvom, kao i sve ostale Trek serije dosada, međutim, cijela stvar smrdi na Kelvin Timeline. Producenti govore jedno, dok po stilu i po sadržaju ova serija izgleda suprotno, neka vrsta reboota, koji ne spada ni u jedno ni u drugo. Istina, ne paše. Radnja se zbiva samo godinu kasnije nakon Pikea, a uniforme nisu ni slične onima Pikea i posade Enterprisea! Uniforme koje dosljedno odgovaraju tom razdoblju (a ne samo uniforme, već sve, od priče pa do dizajna) bile su korištene u filmu Star Trek: Axanar, prilično kvalitetnoj i profesionalnoj nezavisnoj Trek produkciji koja je već trebala ugledati svjetlo dana da nije obustavljena pokrenutom tužbom Paramounta/CBS-a.
Možda je to onaj dark timeline? Gdje glume suprotno od onoga što bi trebali.

Axanar je isto trebao nekakve nove događaje unijeti? Ne znam kako bi to funkcioniralo.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:49   #356
Pogledao

Ovdje ispada kao da su se svi najeli nekih ludih gljiva.
Ovo sa STom nema previše veze.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:44   #357
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Axanar je isto trebao nekakve nove događaje unijeti? Ne znam kako bi to funkcioniralo.
U središtu radnje Axanara je trebao biti sukob Federacije i Klingonaca, odnosno bitka kod Axanara koju je s federacijske strane predvodio kapetan Garth (Garth of Izar, TOS). Veoma impresivna produkcija za koju je angažiran profesionalni tim redatelja, producenata, scenarista, glumaca... od glumaca Kate Vernon (VOY), Tony Todd (TNG, DS9, VOY), J.G. Hertzler (general Martok, DS9), Gary Graham (Soval, ENT) i sad već nažalost pokojni Richard Hatch (Battlestar Galactica). Produkciju je pokrenuo fan Alec Peters, ali projekt je bio veoma ambiciozan i profesionalan, financiran Kickstarterom (prikupljeno oko milijun dolara), međutim očigledno su Paramount i CBS smatrali da je došlo do kršenja autorskih prava (film je izgledao suviše dobro i profesionalno, a i previše novaca je prikupljeno) pa su odmah pokrenuli tužbu protiv Petersa i cijela stvar je obustavljena tužbom. Bio bi to sigurno dobar film koji bi bio više u skladu s univerzumom Treka nego što su ovi reboot filmovi ili ova serija STD (premda je u središtu radnje Axanara sukob). Fanovi su s oduševljenjem iščekivali taj film. Ali je nažalost onemogućen. Međutim, došlo je do nagodbe na sudu, tako da će im prema novim smjernicama odnosno pravilima Paramounta/CBS-a biti omogućeno da snime film u dva dijela u trajanju od 15 minuta (ukupno 30 min umjesto planiranih 90 min).

Par scena/trailera
https://www.youtube.com/watch?v=Np_PVbW6y64

https://www.youtube.com/watch?v=hrlNSGbgrlQ

Znam da je malo izvan teme, ali eto da odgovorim...
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:53   #358
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
WOW! Koje svetogrđe! Peta serija prve sezone uništena dodavanjem gay para u seriju koja je predstavljala budućnost u kojoj smo se riješili poroka i nemorala.
I onda dodaju gay koji K?! Zar nije dosta te gay propagande? Morali su uništiti, ti glupi liberali i zadnje što je ostalo?
Pišem napamet jer ne pratim toliko što se sve piše ali meni nekako izgleda da su Phillippa i Burnham imale neku love relaciju.

Serija ima dobrih strana ali još više loših, ovaj grinja pogon je ono...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:42   #359
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
WOW! Koje svetogrđe! Peta serija prve sezone uništena dodavanjem gay para u seriju koja je predstavljala budućnost u kojoj smo se riješili poroka i nemorala.
I onda dodaju gay koji K?! Zar nije dosta te gay propagande? Morali su uništiti, ti glupi liberali i zadnje što je ostalo?
Poprilično sam siguran da je to nešto što bi i sam Gene uradio.

Žene visoko rangirani članovi posade, žene kapetanice, crnci kapetani pa tako i gay populacija danas.

ST je uvijek rušio predrasude, stoga je gay par najveći Trek dio Discoverya. No hajde vjerojatno su tako i 60-ih govorili za žene koje su bile u TOS-u, a nisu radile u kuhinji.

Zanimljivo koliko "fanova" ST-a na forumu bez poznavanja osnovne koncepcije serijala.
U slučaju da vam je Discovery "mračan" i priča se o ratu, a ne otkrićima. Preporučujem da pogledate DS9 koji je trpio iste kritike.

Nema većih paćenika od ST "fanova".
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:24   #360
Velikog rušenja predrasuda. Kao da gay likova već nema u bezbroj serija... evo popis svih LGBT likova u serijama dosad (preko 90% njih od 2000. do danas). Ništa novo. To je sad ionako u modi. Ne radi se tu toliko o rušenju predrasuda koliko o robovanju trendovima. Star Trek je doista nekoć rušio predrasude - prva crnkinja na TV-u (Uhura) koja nije prikazana kao sluškinja, prvi poljubac na TV-u između bijelca i crnkinje (Kirk i Uhura) i sl., ali sad je (STD) samo rob raznih trendova. Gej likovi nisu nikakva revolucija. Da su se takvi likovi pojavili možda prije 20-ak g. u Trek seriji, možda bi i bila.

DS9 je više iznimka nego pravilo. Svaka čast DS9 na nekim stvarima, ali to ipak nije reprezentativna Trek serija. A nije bila ni tako mračna, bilo je tu i humora i raznih klasičnih trek komponenti zbog čega je ipak u izvjesnoj mjeri zadržala duh treka u sebi.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.