Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 19:53   #6061
Jebat se za sto eura je moralno neprihvatljivo, jebat se za posao, napredovanje, ulogu i nije toliko, udat se za novac je uspjeh. To je nešto slično kao s krađom - ako obiješ kiosk si lopov, ako pokradeš milijarde si gospodin čovjek.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:02   #6062
Hm.
A znate li što se dogodi kad takvo nešto prijavite kadrovskoj tj. današnje tzv. HR-u?
edit: mislim na onakve komentare, za kol'ko radiš mala i te sheme

Ma daaaa?
Stvarno?
Joj, ma šalio se.
Ma znaš, on ti ima petero djece i žena mu je sad trudna. Ne bi on nikad, eo majke mi #maca.
Malo su se dečki opustili, šta sad. He he.
Nije tako mislio. He he.*

Šef je odhendlao, ali on je normalan. U kadrovskoj su sve žene.

*Sva sličnost sa stvarnim događajima i ličnostima je slučajna.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:10   #6063
M.Bialik je nasrala neki, u ukrasni papir upakirani, victim shaming.

Slicna dna su mi i oni koji na konto nekih oportuno nastrojenih glumicica koje su odlucile 'pretrpjeti za uspjeh' umanjuju traumu onih koje nisu takve. Cijela ta spika da se ne treba previse uzbudivati oko weinsteina mi je odurna. Tek tamo gdje sve ide pod tepih se i treba uzbudivati i propitkivati. I takvo ponasanje treba demonizirati za ubuduce.
Ne samo takvo, nego i djecu i druge tko zna kakve grijehe na dusi glavonja tamo.

I nije problem sto puno toga ne moze proci pod pravo silovanje, nego sto je takvo predatorsko ponasanje (i kad nije zavrsilo silovanjem, nego bjegom u lift sa suzama) jednog takvog covjeka koji je mocniji od svih tih cura zajedno - neprihvatljivo. Nek ga ocrnjuju i nek se prica pa makar zavrsilo bez sudskog epiloga.

Neprihvatljivo je i ovo kad te neki no name sef Djuro na poslu uznemirava, gdje nece biti kad je to neki mocni i nedodirljivi glavonja u olivudu.
Laaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:03   #6064
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jebat se za sto eura je moralno neprihvatljivo, jebat se za posao, napredovanje, ulogu i nije toliko, udat se za novac je uspjeh. To je nešto slično kao s krađom - ako obiješ kiosk si lopov, ako pokradeš milijarde si gospodin čovjek.
A da.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:50   #6065
Ae. Ukradeš novinu, ukradeš kiosk, ukradeš "Tisak".
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:03   #6066
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jebat se za sto eura je moralno neprihvatljivo, jebat se za posao, napredovanje, ulogu i nije toliko, udat se za novac je uspjeh. To je nešto slično kao s krađom - ako obiješ kiosk si lopov, ako pokradeš milijarde si gospodin čovjek.

Samo zato što si im zbog socijalnog statusa (preciznije, jednog njegovog elementa, bogatstva) dalek i teže dodirljiv, ne zato što te poštuju.
Klimava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 14:06   #6067
priča iz ovog o weinsteinu govori o ovome što je cookie napisala.

imamo dvije djevojke, asiu i georginu, obje su se jednog lijepog dana našle u the sobi i samo one znaju što je bilo tamo, a ono što je poznato svima je da su nakon toga postale ljubavnice.

fast forward u 2017. georgina je gđa. weinstein, ima dvoje prekrasne dječice i uspješnu karijeru. ( uz njegovu pomoć, ofc)

asia, lupa glavom u zid i govori kako sam mogla biti tako glupa, glupa, glupa (njene riječi), karijera vratila se na ono prije 20 godina i dobila od svojih sunarodnjaka da je prostitutka.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:01   #6068
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
priča iz ovog o weinsteinu govori o ovome što je cookie napisala.

imamo dvije djevojke, asiu i georginu, obje su se jednog lijepog dana našle u the sobi i samo one znaju što je bilo tamo, a ono što je poznato svima je da su nakon toga postale ljubavnice.

fast forward u 2017. georgina je gđa. weinstein, ima dvoje prekrasne dječice i uspješnu karijeru. ( uz njegovu pomoć, ofc)

asia, lupa glavom u zid i govori kako sam mogla biti tako glupa, glupa, glupa (njene riječi), karijera vratila se na ono prije 20 godina i dobila od svojih sunarodnjaka da je prostitutka.
Sad ne znam jel nisam skužila cookie, tebe ili nijednu.
Napominjem - priču o Asii znam samo iz tvog prethodnog posta - ako je bila s Weinsteinom u vezi 5 godina nakon što joj je prisilno polizao picu - da, moj dojam je da je pokušala preko kreveta/veze doći do karijere, nije uspjela i sad joj je ta uspomena bljak, pogotovo što je izašlo na vidjelo da je bila jedna od mnogih.
Ne osuđujem ni Georginu ni Asiu, ne smatram da ih se treba nazivati pogrdnim imenima, ali blesavo mi je izjednačavati Asiu s curama koje je silovao ili bio neugodan prema njima.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:28   #6069
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Napominjem - priču o Asii znam samo iz tvog prethodnog posta - ako je bila s Weinsteinom u vezi 5 godina nakon što joj je prisilno polizao picu - da, moj dojam je da je pokušala preko kreveta/veze doći do karijere, nije uspjela i sad joj je ta uspomena bljak, pogotovo što je izašlo na vidjelo da je bila jedna od mnogih.
Ne osuđujem ni Georginu ni Asiu, ne smatram da ih se treba nazivati pogrdnim imenima, ali blesavo mi je izjednačavati Asiu s curama koje je silovao ili bio neugodan prema njima.
Slažem se.

Slična je priča s onom Šveđankom i Assangeom - sve je bilo ok dok je mislila da mu je jedina, a kad je skužila da nije, odjednom se sjetila da to nije bio obostrano dobrovoljni seks, nego silovanje.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:34   #6070
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Slažem se.

Slična je priča s onom Šveđankom i Assangeom - sve je bilo ok dok je mislila da mu je jedina, a kad je skužila da nije, odjednom se sjetila da to nije bio obostrano dobrovoljni seks, nego silovanje.
Sjetila se u razumnom roku. Neke se sjete nakon 30 godina. Rekoh davno prije, nema seksa bez pečata kod javnog bilježnika da ne bi bilo nismo znali.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:00   #6071
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
...
Slična je priča s onom Šveđankom i Assangeom - sve je bilo ok dok je mislila da mu je jedina, a kad je skužila da nije, odjednom se sjetila da to nije bio obostrano dobrovoljni seks, nego silovanje.
Taj slučaj s Assangeom pokazuje koliko su u Švedskoj muškarci već zakonski jako neravnopravni ženama. To njihovo zakonodavstvo je primjer institucionalnog šovinizma, samo mizandričnog.

I kod nas je zakon o seksu bez pristanka bio inspiriran tim švedskim užasima, te je de facto ukinuo presumpciju nevinsti. Jer osoba optužena za seks bez pristanka mora dokazati da je pristanka bilo. Dakle, mora dokazivati svoju nevinost umjesto da se njoj dokazuje krivica.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:13   #6072
Horror, horror:
https://twitter.com/OrwellNGoode/sta...76898346233858
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 12:06   #6073
Odgovor na onaj videjo što ga postah prije:
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:32   #6074
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:39   #6075
Kaćemo bit napredni ko Šveđani da imamo ovako lipe vojne parade?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:57   #6076
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...losti/6715710/

I onda je feminizam u svijetu otisao predaleko. Nda.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:58   #6077
prestala sam čitati kod 'Pakistan'
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 01:07   #6078
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...losti/6715710/

I onda je feminizam u svijetu otisao predaleko. Nda.
Ne znam da je bilo koji pripadnik zapadne kulture tvrdio da je feminizam općenito u svijetu otisao predaleko, nego samo na Zapadu, i to kad nisu involvirani doseljenici iz Trećeg svijeta.

Obratno, feministicama u zapadnim zemljama treba prigovoriti da nisu zainteresirane da pomognu na primjer, ženama u muslimanskim društvima, pa čak ni feministicama iz tih zemalja.

Štoviše, niti u svojim zemljama se ne angažiraju onda kada izgleda da bi neka krivica mogla pasti na doseljenike iz Trećeg svijeta, kao što je bio slučaj s nekim Pakistancima kod slučajeva dugogodišnjeg i masovnog spolnog iskorištavanja djece u Velikoj Britaniji:
http://www.heraldsun.com.au/blogs/ri...5c1858c778e7f7
https://www.forum.hr/showthread.php?t=918402&page=3
https://www.forum.hr/showthread.php?t=748759&page=331 (postovi iza #6603)
Kao da postoji neka hijerarhija u feminističkoj ideologiji "trećeg vala",
gdje pred zaštitom žena ima prednost oprez da se slučajno nešto ne učini ili makar samo kaže nešto protiv neke grupe iz Trećeg svijeta.

Zadnje uređivanje Hlebyn : 06.11.2017. at 01:35.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:21   #6079
kad se svjetski vođe ne žele miješati u politiku druge države, kako bi to onda mogle feministice?!
nije da se ne govori o njihovim zgaženim pravima
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:38   #6080
Žene iz tih država što su još uvijek u kamenom dobu se moraju same izboriti za sebe. Ne znam šta mogu feministice sa zapada učiniti za te sirotice iz Pakistana i sličnih mjesta?
Mogu laprdati o njihovoj potlačenosti i osvještavati mase o stanju u tim državama ali dok se pakistanke i slične same ne dignu neće tu biti nekog pomaka.
Najteže je jer su te žene tamo od malena odgajane da je takvo stanje normalno i ne znaju za bolje + mora da ih je većina nepismena i neobrazovana.
Neće im niko skinuti burke osim njih samih.

Mislim da sam baš ovde na forumu (ne znam tačno koji pdf) čitala kako je jedna forumašica napisala da u Austriji radi sa jednom djevojkom iz Turske. Ženska je mlada i obrazovana ali kaže da dok je neudata živi sa nekim porodičnim prijateljima iz Turske koji isto žive tu tu Austriji jer ona ne može živjeti sama i mora imati nekog muškarca da se o njoj 'brine', a pošto je njen otac u Turskoj onda joj otac te familije prorodičnih prijatelja glumi tog nekog zaštitnika ili šta već dok ona ne nađe muža.
Eto npr njoj džaba i obrazovanost i sloboda u zapadnoj državi kad joj je odgojem usađeno da žena mora živjeti pod muškom papučom.
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.