Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 10:53   #121
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Njegova žena je očito željna pažnje. Godi joj da je primjećuju momci deset godina mlađi od nje. Ne velim da joj muž ne poklanja pažnju, ali i pored sve njegove pažnje, većini ljudi odgovara i malo pažnje sastrane.

Ne mora to biti nužno ništa loše. Ljudi nahrane malo svoj ego, bolje se osjećaju i svi sretni i zadovoljni. Lako moguće da će i muć osjetiti pozitivan učinak pažnje koju je primila sastrane
Osobno ne pusim te fore i to mi je neprihvatljivo pa makar bilo najbenignije na svijetu.
Emotivno odrasloj osobi ne trebaju takve afirmacije.
Sa emotivno neodraslima ne treba biti u vezi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:54   #122
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Brakovi su svakakvi.

Osobno razmisljam kao ti i smatram da je partner na prvom mjestu, a onda dolaze djeca.

Nije grubo kao sto pise vec smatram da djeca dobivaju svu potrebnu paznju po difoltu i da se partneri trebaju brinuti za brak jer cijeli projekt obitelji nema smisla ako se na kraju mama i tata rastanu.

Dat cu plasticni primjer. Braku i djeci bi dugorocno vise odgovaralo da su svi skupa bili na moru tjedan dana i da su partneri drugih tjedan dana sami, da su djeca kod bake i dede, a da se autor i njegova draga jebu ko zecevi i obnove romantiku. More je super mjesto i vrijeme za to.
U petak nakon posla krenes na more i ako si u primorju tamo si oko 18h.
U ponedeljak se ustanes u 5-6 ujutro i na poslu si u Zagrebu u 8. Nema te 4 dana i opet si sa svojima na moru. Ako vec neces voziti preko sezone ti je karta do Primorja povratna sa busom oko 100 kuna pa se vozis ko kufer do svojih na moru. A u nedelju ides navecer i oko 22h si u Zagrebu prespavas kada i tvoji vec spavaju i u ponedeljak ides na more. A napravite si da ste 1 tjedan skupa sa preklopom dakle 9 dana ili 2 tjedna, pa ste samo 1 tjedan solo. Usput postoje obitelj gdje nema baka i djedova jer su umrli.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:01   #123
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem.
Ta praksa proizlazi iz neke ideje da djeca moraju što više i što duže boraviti na moru, a ja ne znam na čemu je to utemeljeno. Mislim da dijete koje je provelo četiri tjedna na moru neće biti ništa sretnije od onog koje je provelo dva, pogotovo što sad ima hrpa aktivnosti za djecu tijekom školskih praznika, radionica, kampova, svega. Nije kao kad smo mi bili djeca i preko ljeta nam je jedina zabava bila kupanje i reprize Zvjedanih staza. Ali dobro sad ulazim u neke RiD sfere.
Posto autor ima djecu skolske dobi a opet relativno premlade da budu sami doma ako nema baka/djed servis - gdje da stavi djecu dok jos traju ljetni praznici a oboje roditelja moraju biti na poslu? Radionice itd nisu cijeli dan. Lako je teoterizirati ali praksa je nesto sasvim drugo.

Isto tako izuzetno je bolje da je cijela obitelj skupa na godisnjem jer se tako ucvrscuju i obnavljaju veze, a i djeca nauce vazne vrijednosti obitelji i skladnog zivota sto im je dobro za kasnije i njihove veze i buduce obitelji. No isto tako mislim da od 30 dana godisnjeg moze 1 partner biti 4 dana u Zagrebu na poslu pa s time obitelj dobije 30 dana godisnjeg a ne 21 a djeca ako se vole kupati u moru mogu to i dalje, nego da sjede na asfaltu u Zagrebu na +35-40C a vikendica zjapi prazna. I kazem - nemas ih gdje ostaviti a nisu jos pre-teens/teens da budu solo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:01   #124
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
U petak nakon posla krenes na more i ako si u primorju tamo si oko 18h.
U ponedeljak se ustanes u 5-6 ujutro i na poslu si u Zagrebu u 8. Nema te 4 dana i opet si sa svojima na moru. Ako vec neces voziti preko sezone ti je karta do Primorja povratna sa busom oko 100 kuna pa se vozis ko kufer do svojih na moru. A u nedelju ides navecer i oko 22h si u Zagrebu prespavas kada i tvoji vec spavaju i u ponedeljak ides na more. A napravite si da ste 1 tjedan skupa sa preklopom dakle 9 dana ili 2 tjedna, pa ste samo 1 tjedan solo. Usput postoje obitelj gdje nema baka i djedova jer su umrli.
Eto, moze i tak, a i da nema bake, valjda je normalno da se brines o braku, a ne da se na ljetovanju povlacis sa tri osobe suprotnog spola koje su deset godina mladje od tebe.

Jel to dobro za brak?

Jebes takvu nesvjesnost, nerazmisljanje o partneru tj sebicnost. Zar je to partnerstvo?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:08   #125
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Uvijek se netko potajno, ili malo manje potajno, loži i smišlja nešto u svojoj mašti, ali to naravno ne znači da su žene glupe kokoši koje uvijek to jedva čekaju. Ljudi, dakle i žene, imaju mnogo interesa i poriva i nikako nije obvezni signal da žele sex s nekim novim, drugim, ako, ne znam, vole s njim razgovarati, družiti se, igrati šah ili odbojku.
To naprosto nije tako!
E, sada, loši odnosi u braku, nezadovoljstva, strahovi nesigurnih u sebe ili što slično, uopće nemaju veze s ovom osnovnom pričom. To je neka posve druga tema.
Kad gledamo ovakva druzenja kao u ovom slucaju manje ce se zene nadati nekakvoj avanturi ili sexu, ali muskarci uglavnom to zele kad se druze sa zenama. To je normalno, takvi su po prirodi
Njima cak ni dobri odnosi u braku nisu prepreka za neki flert ili sex sa strane.
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:11   #126
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
Kad gledamo ovakva druzenja kao u ovom slucaju manje ce se zene nadati nekakvoj avanturi ili sexu, ali muskarci uglavnom to zele kad se druze sa zenama. To je normalno, takvi su po prirodi
Njima cak ni dobri odnosi u braku nisu prepreka za neki flert ili sex sa strane.
Ma ja.....bas si u pravu.

Evo pogledaj nacin ponasanja zena kada odu negdje van na godisnji gdje ih nitko ne pozna i nista se ne moze saznati. Pa javi sto si vidjela...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:12   #127
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
Kad gledamo ovakva druzenja kao u ovom slucaju manje ce se zene nadati nekakvoj avanturi ili sexu, ali muskarci uglavnom to zele kad se druze sa zenama. To je normalno, takvi su po prirodi
Njima cak ni dobri odnosi u braku nisu prepreka za neki flert ili sex sa strane.
Taj mit se pomalo rusi, a zene varaju skoro isto koliko i muskarci.

Zenska zelja za paznjom je sveprisutna. Dokaz je da se vecina mladih i mladjih zena zbuka sminkom i oblaci atraktivno za izvan kuce, a onda se obuku u poderanu trenirku i majicu s flekom od domestosa kad dodju doma jer tu ne mogu dobiti afirmaciju ili im je ona uglavnom nebitna posto dolazi od muza.

To isto ne trpim. Ako se sredjujes za van, sredi se i za mene doma.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:15   #128
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
To isto ne trpim. Ako se sredjujes za van, sredi se i za mene doma.
Tocno; i onda se cudom cude kada muz nakon nekog vremena ide po kavicama sa kolegicom koja je jelte sredjena dok je mozda i kod svog muza doma sa starom majcom.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:16   #129
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Posto autor ima djecu skolske dobi a opet relativno premlade da budu sami doma ako nema baka/djed servis - gdje da stavi djecu dok jos traju ljetni praznici a oboje roditelja moraju biti na poslu? Radionice itd nisu cijeli dan. Lako je teoterizirati ali praksa je nesto sasvim drugo.
Ako su oboje na poslu, onda to očito nije situacija o kojoj pričam.

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Isto tako izuzetno je bolje da je cijela obitelj skupa na godisnjem jer se tako ucvrscuju i obnavljaju veze, a i djeca nauce vazne vrijednosti obitelji i skladnog zivota sto im je dobro za kasnije i njihove veze i buduce obitelji. No isto tako mislim da od 30 dana godisnjeg moze 1 partner biti 4 dana u Zagrebu na poslu pa s time obitelj dobije 30 dana godisnjeg a ne 21 a djeca ako se vole kupati u moru mogu to i dalje, nego da sjede na asfaltu u Zagrebu na +35-40C a vikendica zjapi prazna. I kazem - nemas ih gdje ostaviti a nisu jos pre-teens/teens da budu solo.
Ok, ja bih radije bila sa djecom i mužem u Zagrebu, nego sama sa djecom na moru, bilo tijekom godišnjeg ili ne. Pogotovo u Zagrebu u kojem preko ljeta ima više sadržaja, nego u bilo kojem mjestu na moru. Kad onaj supružnik koji radi dođe s posla ode se skupa u Maksimir ili na gornjogradska dvorišta ili na kupanje na Mrežnicu, svaki dan je lutkarska predstava na Strossu itd. Plus te raznorazne radionice koje viđam posvuda. U podne kad je 35-40 ionako nećeš s malom djecom izlaziti van, gdje god bio.
Priznajem mogućnost da ću doživjeti "morsko prosvjetljenje" kad i ako budemo imali djecu , ali nadam se da neću.
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:17   #130
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Tocno; i onda se cudom cude kada muz nakon nekog vremena ide po kavicama sa kolegicom koja je jelte sredjena dok je mozda i kod svog muza doma sa starom majcom.
Samo papci to trpe.
I ja sam nekad bio papak.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:19   #131
Zenska pumpa ego, musko zenska prijateljstva postoje, ali zenska koja ima milijun prijatelja sere, ima milijun potencijalnih jebaca, i ona to zna, zna i druga strana u vezi, ali svi se prave blesavi, njoj dobro posto pumpa ego ( da li vara ili ne, ne znam, ali moguce da to radi) a autoru bez uvrede, papucar si, nije stvar da ti ista mozes nekom dopustiti ili zabraniti, da me ne napadu dezurne feministice, ali uci u brak s osobom koja malo malo ide na kave/ vecere s nekim muskim drustvom, dok si ti doma ja kada se idem naci s frendicom, nije mi problem da dođe njezin decko/muz, njoj je ocito problem tebe povesti, pa se ti zapitaj zasto.

Imao sam priliku upoznati dvije ženske osobe kao tvoja zena, prvo naglase da imaju nekoga, ali eto može kava/ druženje, onda prica ide nomalno,pa krene flert, pa ona ponovo naglasi da ima nekoga, pa krenu zajebancije seksualne prirode, sto one rado prihvacaju, ali eto bitno da one imaju nekoga , sretne su do neba, to je odabranik njihovog srca, jedna se planira i udati uskoro, ali eto neki dan kada smo se čuli i kroz dopisivanje dosli nesto na temu seksa, ja kazem njoj direkt, pa dobro mozes mi popusit, ona se smije, sada ili sam ja jebena staromodna konzerva, ali meni to nije normalna reakcija i normalno dopisivanje s muskim frendom, cure koja se uskoro planira udati, mene boli briga, ali takvu osobu ne bi htio za nista ozbiljno, kada primjetim prve znakove takvog ponasanja kod zenske osobe, hvala ali ne bi, idem dalje
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:20   #132
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Ako su oboje na poslu, onda to očito nije situacija o kojoj pričam.



Ok, ja bih radije bila sa djecom i mužem u Zagrebu, nego sama sa djecom na moru, bilo tijekom godišnjeg ili ne. Pogotovo u Zagrebu u kojem preko ljeta ima više sadržaja, nego u bilo kojem mjestu na moru. Kad onaj supružnik koji radi dođe s posla ode se skupa u Maksimir ili na gornjogradska dvorišta ili na kupanje na Mrežnicu, svaki dan je lutkarska predstava na Strossu itd. Plus te raznorazne radionice koje viđam posvuda. U podne kad je 35-40 ionako nećeš s malom djecom izlaziti van, gdje god bio.
Priznajem mogućnost da ću doživjeti "morsko prosvjetljenje" kad i ako budemo imali djecu , ali nadam se da neću.
Bas tak.
Godisnji treba biti odmor za par koji bi trebao provesti vrijeme skupa, bez poslovnih obaveza i svakodnevnih pizdarija. Djeca se ionak igraju i zabavljaju bilo gdje.

Tj tak bi trebalo biti u zdravim vezama.

U nezdravima se zena bez muza na moru druzi sa tri nabildana mladica.

Nek je benigno kolko god, ali za vezu nije zdravo.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:26   #133
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Zenska pumpa ego, musko zenska prijateljstva postoje, ali zenska koja ima milijun prijatelja sere, ima milijun potencijalnih jebaca, i ona to zna, zna i druga strana u vezi, ali svi se prave blesavi, njoj dobro posto pumpa ego ( da li vara ili ne, ne znam, ali moguce da to radi) a autoru bez uvrede, papucar si, nije stvar da ti ista mozes nekom dopustiti ili zabraniti, da me ne napadu dezurne feministice, ali uci u brak s osobom koja malo malo ide na kave/ vecere s nekim muskim drustvom, dok si ti doma ja kada se idem naci s frendicom, nije mi problem da dođe njezin decko/muz, njoj je ocito problem tebe povesti, pa se ti zapitaj zasto.

Imao sam priliku upoznati dvije ženske osobe kao tvoja zena, prvo naglase da imaju nekoga, ali eto može kava/ druženje, onda prica ide nomalno,pa krene flert, pa ona ponovo naglasi da ima nekoga, pa krenu zajebancije seksualne prirode, sto one rado prihvacaju, ali eto bitno da one imaju nekoga , sretne su do neba, to je odabranik njihovog srca, jedna se planira i udati uskoro, ali eto neki dan kada smo se čuli i kroz dopisivanje dosli nesto na temu seksa, ja kazem njoj direkt, pa dobro mozes mi popusit, ona se smije, sada ili sam ja jebena staromodna konzerva, ali meni to nije normalna reakcija i normalno dopisivanje s muskim frendom, cure koja se uskoro planira udati, mene boli briga, ali takvu osobu ne bi htio za nista ozbiljno, kada primjetim prve znakove takvog ponasanja kod zenske osobe, hvala ali ne bi, idem dalje
Tak sam i ja skoro otisao sa jednom zenskom koja je bila zauzeta van.
Samo prijateljski kao, ali joj nisu smetala moja ljigava nabacivanja i komplimenti.
Odustao sam dva sata perije dejta.
Par mjeseci nakon sam na fejsu vidio da se uselila sa deckom u stan.

Bivsu zenu sam preoteo pa je otisla na isti nacin od mene kako mi je i dosla.

Nije vezano uz spol, samo navodim primjere koji su se meni dogodili.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:30   #134
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Taj mit se pomalo rusi, a zene varaju skoro isto koliko i muskarci.

Zenska zelja za paznjom je sveprisutna. Dokaz je da se vecina mladih i mladjih zena zbuka sminkom i oblaci atraktivno za izvan kuce, a onda se obuku u poderanu trenirku i majicu s flekom od domestosa kad dodju doma jer tu ne mogu dobiti afirmaciju ili im je ona uglavnom nebitna posto dolazi od muza.

To isto ne trpim. Ako se sredjujes za van, sredi se i za mene doma.
Da baš bi bilo prigodno ribat wc školjku u svečanoj haljini,nalarfana i u štiklicama.
A možda da i spava tak...
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:33   #135
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Tak sam i ja skoro otisao sa jednom zenskom koja je bila zauzeta van.
Samo prijateljski kao, ali joj nisu smetala moja ljigava nabacivanja i komplimenti.
Odustao sam dva sata perije dejta.
Par mjeseci nakon sam na fejsu vidio da se uselila sa deckom u stan.

Bivsu zenu sam preoteo pa je otisla na isti nacin od mene kako mi je i dosla.

Nije vezano uz spol, samo navodim primjere koji su se meni dogodili.
Bas to, kako je zavrsila s tobom tako ce i s drugim, tako da takve ne treba drzati kao neku ozbiljnu opciju, eto ali ljudi iz razno raznih razloga takve zene, budu u dugim vezama, i trpe njihova sranja, zato sto su im mediji nametnuli da je to normalno, tko si ti da ogranicavas da tvoja zena / cura ide tamo na neka druzenja s muskima koji je zele pojebati, ajmo svi biti iskreni, vecina poziva zenskom rodu od strane nepoznatih muskaraca se svodi na to, to su ne podrazumijeva posao
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:35   #136
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Da baš bi bilo prigodno ribat wc školjku u svečanoj haljini,nalarfana i u štiklicama.
A možda da i spava tak...
Pa ne riba se WC skoljka svaki dan. Kod zaposlenih ljudi se zna kada se stan cisti. I onda je bolje da svi krenu cistiti stan (i on i ona) pa je puno prije gotovo nego da ona cisti a on pije pivu. Jer duze traje, kasnije je umorna i nema nista od druzenja a i seksa.

I ako se taj dan ne cisti nista nego se druzi u dnevnoj sobi ili sto vec, ne mora biti stara majca sa rupama i flekama nego moze biti nesto izazovnije.

A moze spavat u tangicama ili gola; kao sto masu zena cini na pocetku veza sa novim partnerima jer svi znamo da je to izazovnije, a ne u body-u za bubrege.

Kad vec pricamo...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:39   #137
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Da li sam ja u vojoj situaciji nerazuman i ljubomoran i sve što ona čini je u nekim granicama ponašanja oženjene žene ili je otišla predaleko?

p.s - oboje smo u kasnim tridesetima
Normalno je da si ljubomoran. Pa tko ne bi bil da mu se žena igra odbojke sa nekim nepoznatim muškarcima u badiću. No to moraš s njom riješavat. Ako ona to ne shvaća onda imaš problemčić.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:40   #138
Super mi je ova spika da se žena sredi za izlazak, a doma hoda u staroj majici i tajicama.
Pa kaj vi stvarno znate nekog tko kad dođe doma s posla navuče minjak i štikle ili frajer odijelo i kravatu?
Podjednako ne kužim ni to da se po kući mora hodati u nečem sflekanom i poderanom, nije da se ne može naći nešto zgodno, ležerno i sportski a da ne košta par tisuća novaca.
Izuzimam seksi veš iz kombinacije, to je za večeri udvoje za po doma baš najs.
A muško ženska prijatelstva, beh, od djetinjstva sam u miješanim društvima i uopće ne razmišljam o svojim frendovima ili poznanicima na način da mi njihovo društvo pumpa ego, ako sam im i privlačna ali mi se ne pokušavaju uvaljivat nego si lijepo poričamo kad se vidimo, koga briga.
Da mi netko od njih odjednom uleti s nekom seksualnom aluzijom, ne bi mi baš bilo drago.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:43   #139
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Da baš bi bilo prigodno ribat wc školjku u svečanoj haljini,nalarfana i u štiklicama.
A možda da i spava tak...
Ti ionak ne bi dosla ni u uzi ni u siri izbor jer nisi ta kakvu zelim.

Nisam ni ja takav kakvog bi ti pa se slozimo da se ne slazemo, a ti i dalje budi u prnjama. Muz je sigurno odusevljen.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 11:43   #140
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
A muško ženska prijatelstva, beh, od djetinjstva sam u miješanim društvima i uopće ne razmišljam o svojim frendovima ili poznanicima na način da mi njihovo društvo pumpa ego, ako sam im i privlačna ali mi se ne pokušavaju uvaljivat nego si lijepo poričamo kad se vidimo, koga briga.
Da mi netko od njih odjednom uleti s nekom seksualnom aluzijom, ne bi mi baš bilo drago.
Ekipa iz vrtica i osnovne skole je jedno. Popricas i to je to. Maltene kao braca i sestre. A nova prijateljstva to je drugi par rukava.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.