Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2023., 11:23   #1
Korado je čudan u zadnje vrijeme

Slušao sam jučer popodne na radio Puli emisiju sa Koradom Korlevićem. Explora čini mi se ili tako nešto

I pita voditelj Korada zašto muškarci ženama poklanjaju cvijeće

I Korado na to kaže

"Cvijeće se jede. Nama Europljanima je to možda malo čudno, ali evo ako muškarac nekoj Amerikanki pokloni buket cvijeća ona ode u hotelsku sobu i pojede cvijeće"

Točno to je rekao. Možda je čak rekao "ode u hotelsku sobu i ponjupa cvijeće"

Nije ovo prvi put da čujem tako nešto. Zadnjih cca godinu dana mi se Korado čini malo čudan, ali sve je to do sada bilo neš nedorečeno i možda krivo shvaćeno, ali ovo jučer je baš izjava nekoga tko je potpuno odlepio

Jeste li i vi primjetili slične čudne izjave dotičnog gospodina?
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2023., 13:27   #2
Ja ga redovito slušam, nekad i na radio Pazinu i nisam primijetio niš posebno osim onih čuvenih "šeždeset". Elvis uvijek s druge strane ima neke biserne komentare i zapomaganja...

Ah ti intelektualci, primadone ��
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2023., 15:31   #3
Jesam... neznam dali je potpuno odlepio, ali imam dojam da se pomalo gubi i to već duže vrijeme.

Nadam se da su 'samo' godine u pitanju, makar mu ne pomaže što ga napadaju sa suludim temama s kojima nema nikakve veze niti može stručno o njima govoriti... Ali njima paše napraviti od njega stručnjaka 'za sve', pretpostavljam da i njegovom egu godi takav stav.

Valjda zato i trpi najveći problem emisije (pogotovo 'takve', nazovi znanstvene), voditelja koji svojim intelektom nije u stanju pratiti ni Teletabise.
Iskreno se nekad pitam od kuda Koradu živci za to sve... jer ja sam od nekad najdraže radijske emisije praktički odustao.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2023., 16:52   #4
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Slušao sam jučer popodne na radio Puli emisiju sa Koradom Korlevićem. Explora čini mi se ili tako nešto

I pita voditelj Korada zašto muškarci ženama poklanjaju cvijeće

I Korado na to kaže

"Cvijeće se jede. Nama Europljanima je to možda malo čudno, ali evo ako muškarac nekoj Amerikanki pokloni buket cvijeća ona ode u hotelsku sobu i pojede cvijeće"

Točno to je rekao. Možda je čak rekao "ode u hotelsku sobu i ponjupa cvijeće"

Nije ovo prvi put da čujem tako nešto. Zadnjih cca godinu dana mi se Korado čini malo čudan, ali sve je to do sada bilo neš nedorečeno i možda krivo shvaćeno, ali ovo jučer je baš izjava nekoga tko je potpuno odlepio

Jeste li i vi primjetili slične čudne izjave dotičnog gospodina?
Kaže Korado Korlević da je naročito ukusan oleander, đurđica i hortenzija. Mislim da je to neki njegov crni humor. I meni je postao čudan jer se u sve kuži na razini umjetne inteligencije.

Doista, zašto muškarci ženama poklanjaju cvijeće? Možda jer ženu najlakše dobiješ s cvijetom i parfemom?
ronipizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2023., 17:32   #5
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Slušao sam jučer popodne na radio Puli emisiju sa Koradom Korlevićem. Explora čini mi se ili tako nešto

I pita voditelj Korada zašto muškarci ženama poklanjaju cvijeće

I Korado na to kaže

"Cvijeće se jede. Nama Europljanima je to možda malo čudno, ali evo ako muškarac nekoj Amerikanki pokloni buket cvijeća ona ode u hotelsku sobu i pojede cvijeće"
Nitko normalan ne može tako glupo pitanje shvatiti ozbiljno. Svi znaju da prvo daš kiticu i, ako to prođe, daš kitu.
__________________
Bilo je i većih problema pa ih nismo riješili.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2023., 20:23   #6
Thumbs down

Glupave li teme za pljuvanje po cijenjenom Koradi.

Valjda iz redova koji znanosti općenito nisu skloni niti nakloni, a
preferirali bi teorije zavjera i kojekakve bedastoće, pa ga mrze.

Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Slušao sam jučer popodne na radio Puli emisiju sa Koradom Korlevićem. Explora čini mi se ili tako nešto


Godinama se emitira Explora na radiju. Odlična emisija.

Quote:
I pita voditelj Korada zašto muškarci ženama poklanjaju cvijeće
Zapravo, pitanje jednog "muškarčine" je bilo : "Zašto muškarci plod, a žene cvijet?"

Na što je Korado odvratio da to nije istina, pa su počeli nevezano pričat o svačemu glede te teme. Sve protkano pojedinim nepoznatim informacijama.

Quote:
I Korado na to kaže
Cvijeće se jede.
Tu je rekao interesantnu stvar, da je cvijeće neotrovno (osim par), za razliku od ostalih dijelova biljaka, radi kukaca koji ih oprašuju. Stoga je oduvijek u davnoj povijesti, moglo biti izvor hrane itd.

Quote:
Nama Europljanima je to možda malo čudno, ali evo ako muškarac nekoj Amerikanki pokloni buket cvijeća ona ode u hotelsku sobu i pojede cvijeće"

Točno to je rekao. Možda je čak rekao "ode u hotelsku sobu i ponjupa cvijeće"
Šalio se i ispričao anegdotu.

Quote:
Nije ovo prvi put da čujem tako nešto. Zadnjih cca godinu dana mi se Korado čini malo čudan, ali sve je to do sada bilo neš nedorečeno i možda krivo shvaćeno, ali ovo jučer je baš izjava nekoga tko je potpuno odlepio
Ma ti si odlepio.

Quote:
Jeste li i vi primjetili slične čudne izjave dotičnog gospodina?
Nikad.

Ali redovito ih nalazim u teoretičara zavjera, kreacionista, antivaksera i inih nebulozatora.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 06:41   #7
Ne smijes se zajebavat pred glupanima, nece shvatiti zajebanciju i mislit ce da si i ti glup.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 11:22   #8
Quote:
ronipizo kaže: Pogledaj post
Kaže Korado Korlević da je naročito ukusan oleander, đurđica i hortenzija. Mislim da je to neki njegov crni humor. I meni je postao čudan jer se u sve kuži na razini umjetne inteligencije.
Ne znam da je humor osim ako nije crni, jer je oleander otrovan i to prilično.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 16:31   #9
Question

E što je Hrvatska.

Cijela horda se može skupiti da pljuje po znanstvenicima ili popularizatorima znanosti, naprednim organizatorima, usvojiteljima djece, poduzetnim ljudima, akademskim stručnjacima.... zalagateljima za ljudska prava, napose žena i humanistima općenito.

A armija užarenih štovalaca se nađe za naganjače lopte i loptice, estradnjake-komedijaše i ostale zabavljače i svirače. Put za propast....
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 16:58   #10
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ne smijes se zajebavat pred glupanima, nece shvatiti zajebanciju i mislit ce da si i ti glup.
Ne to nego će netko možda pojest Oleander! Što uopće nije zdravo, već je opasno po život!

Sjetimo s mister Trumpa i izjave da se protiv Korone popije neki otrov i gle čuda bilo je dovoljno glupih da to urade. Tako da u javnosti treba paziti što se govori, jer ima svakavih ljudi koji to slušaju, a posebno je to opasno za one sa IQ na nivou sobne temperature!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 17:33   #11
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Godinama se emitira Explora na radiju. Odlična emisija.
Od nedavno se može naći i na youtube-u, nekako mi je praktičnije tamo gledati/slušati
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 17:43   #12
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ne to nego će netko možda pojest Oleander! Što uopće nije zdravo, već je opasno po život!

Sjetimo s mister Trumpa i izjave da se protiv Korone popije neki otrov i gle čuda bilo je dovoljno glupih da to urade. Tako da u javnosti treba paziti što se govori, jer ima svakavih ljudi koji to slušaju, a posebno je to opasno za one sa IQ na nivou sobne temperature!
Gdje je steta?

Svakako previse suzbijamo evoluciju vlastite vrste.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 18:23   #13
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ne to nego će netko možda pojest Oleander! Što uopće nije zdravo, već je opasno po život!

Sjetimo s mister Trumpa i izjave da se protiv Korone popije neki otrov i gle čuda bilo je dovoljno glupih da to urade. Tako da u javnosti treba paziti što se govori, jer ima svakavih ljudi koji to slušaju, a posebno je to opasno za one sa IQ na nivou sobne temperature!
Wikipedija kaže da je trovanje oleanderom vrlo rijetko jer ima užasan okus i treba ga pojesti više od jednog zalogaja da umreš. Ako ga ima toliko malo da ti okus ne smeta dobiješ probavne tegobe. To je kao da kažeš da je pseće govno jestivo. Neće se desiti masovni pomor nakon toga.
__________________
Bilo je i većih problema pa ih nismo riješili.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 18:39   #14
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Wikipedija kaže da je trovanje oleanderom vrlo rijetko jer ima užasan okus i treba ga pojesti više od jednog zalogaja da umreš. Ako ga ima toliko malo da ti okus ne smeta dobiješ probavne tegobe. To je kao da kažeš da je pseće govno jestivo. Neće se desiti masovni pomor nakon toga.
Nisam niti mislio na masovni pomor. Ali pojedinaca odnosno pacijenata se uviijek nađe!

To je isto kao i ekipa koja se natječe u prežderavanju mesa, koje je otrov u velikim količinama, kao i ljutih papričica, feferona, pa riknu od prevelike količine.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 18:47   #15
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Wikipedija kaže da je trovanje oleanderom vrlo rijetko jer ima užasan okus i treba ga pojesti više od jednog zalogaja da umreš. Ako ga ima toliko malo da ti okus ne smeta dobiješ probavne tegobe. To je kao da kažeš da je pseće govno jestivo. Neće se desiti masovni pomor nakon toga.
Vidio sam slučaj gdje se ekipa otrovala oleanderom jer su od grana radili štapiće za ražnjiće.
Znam za slučaj gdje je srčani bolesnik imao ozbiljnih problema zbog oleanda u cvatu, i pelud je zajebana u većoj koncentraciji.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2023., 18:53   #16
Ne treba se sa nekim stvarima šaliti pogotovo u javnosti, jer ima pojedinaca koji misle da ako se o tome priča na TV ili radiju da je to istina i da ne može škodit! Također ako to kaže neka populana osoba od integriteta, ono kao znanstvenik tim gore.

Prije četrdesetak godina su pomalo počele prodirati tuđice kod nas u većem obimu. U novinama su napisali super star za neku poznatu ličnost. Ekipa koja ne vlada stranim jezicima je počela tražiti koliko ima godina ta poznata ličnost. Ispalo je da je to mlađa osoba tek u usponu karijere. Ovima koji su tražili koliko godina ima ova osoba ništa nije bilo jasno! Očekivali su Metuzalema!

Svašta ima na ovom svitu i svakavih ljudi!

Sada zamisli nema slike, spominje se ime i prezime i uz to piše super star koji dnevo popije neku tekućinu koja baš nije dobra za zdravlje. I sada ovi pacijenti krenu piti istu tekućinu u još većim količinama jer nisu razmjeli značenje riječi super star, ali gle piše u novinama i ta ličnost je super stara.

Najte se čuditi takvim stvarima!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2023., 10:12   #17
Cvijetom oleandra protiv Korada...

Preporuka za poslušati:

https://podtail.com/en/podcast/explora-1/

I pogledati:

https://radio.hrt.hr/radio-pula/obra...danju-10641405



(novinar Elvis Mileta je iritantni bezveznjak i teoretičar zavjera,
koji se stalno gura u prvi plan sa svojim teorijama,
a kojega Korado mora uvijek ispravljat i negirat lol )
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2023., 10:40   #18
Korado mi uvijek bio zeru off u nacinu komunikacije i neinteresantan slusat

Ali to na stranu postujem svaciji rad na popularizaciji znanosti, iako prakticki svi koji su u tome imaju inherentnih problema da su prisiljeni javno govoriti i o temama koje im nisu struka pa je neizbjezno izvaliti i neku netocnost.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2023., 17:34   #19
Prije nekoliko mjeseci je tvrdio da Francuzi proizvode najbolje automobile.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2023., 18:29   #20
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Tu je rekao interesantnu stvar, da je cvijeće neotrovno (osim par), za razliku od ostalih dijelova biljaka, radi kukaca koji ih oprašuju. Stoga je oduvijek u davnoj povijesti, moglo biti izvor hrane itd.

Zato što je za kukce neotrovno ne znači da je neotrovno i za ljude.


https://www.buzzaboutbees.net/toxic-honey.html

Quote:
“The Roman naturalist Pliny extolled the qualities of excellent honeys from around the Mediterranean, but warned against meli maenomenon ("mad" or " raving" honey) from the Black Sea coast. He was the first to attribute toxicity to rhododendron, azalea, and oleander, plants known locally as "goat-bane," "lamb-kill," "cattle-destroyer," and "horse-killer”.
Torrio888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.