Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2005., 19:41   #101
evo islo mi je bolje neg kaj sam mislil. ona 2 reda ne trebaju..mesto njih ide Omm..otprilike ovak

32 Names of Durga

Om
Durga Durgarti-shamani Durga-padvi-nivarini,
Durga-machedini Durga-sadhini Durga-nashini.

Durga-todharini Durga-ni-hantri Durga-ma-pa-ha,
Durga-magyanada Durga-daityaloka-dvanala.

Durgamaa Durgama-loka Durgamatma-swasroopini,
Durga-nargaorada Durga-navudya Durga-nashrita.

Durgana-gyana-samsthana Durgama-dhyan-bhasini,
Durga-moo-haa Durgamaga Durgamarthswaroopimi.

Durgama-sursam-hantri Durgama-yudha-dharini,
Durgamangi Durgamata Durgamya Durgameshwari.

Durga-bhimaa Durga-bha-laa Durga-bhas Durgadharini
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2005., 19:59   #102
evo malo sam zlouptrebil ovaj topic, al kad je bil jedini duhovni..pa zato, evo link, ko je Durga i
kaj stvara
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 13:40   #103
Meditacija Prosvetljenja Sahadja Joga

Ima li na ovom forumu neko ko je upraznjavao meditaciju iz sistema Sahadja Joge i kakva su mu iskustva. Upravo veceras u mom mestu ima promotivno predavanje o ovom sistemu, pa bih pre toga zeleo da saznam nesto iz licnog iskustva.

Za one koji o ovom sistemu do sad nista nisu culi, mogu da kazam samo ono sto sam procitao, a to je da preko osnivaca Matadji Šri Nirmale Devi (rodjena prosvetljena 1923), praktikantima se budi Kundalini (meditira se na njenu sliku). Dakle ovde je obrnuto od svih ostalih duhovnih sistema, umesto da samorealizacija bude na kraju puta, ovde je ona na prvom koraku. Istina to nije krajnja samorealizacija, ali odredjenim tehnikama praktikant pokusava da to stanje trajno i zadrzi.

Da li je sve bas tako, volio bih da mi neko ko je upraznjavao meditaciju kaze.

Gopi
 
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 15:16   #104
Kolko cuh Nirmala je zesci mutez, al nisam imao blizih dodira pa ajd, valjda sam u krivu
 
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 19:03   #105
Shaktipati su muljanje.
 
Odgovori s citatom
Old 30.07.2005., 23:50   #106
yoga

Vec jako dugo razmisljam prakticiranju yoge, ali nikako da krenem sa misli na djelo. Molim one koji imaju iskustva komentare, prijedloge, savjete. Gdje ste poceli, koliko prakticirate yogu, itd.................. Thx!
faraonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 01:54   #107
Pogledaj site
__________________
Kad sam bio mlad, bio sam jako zgodan.
Largo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 11:35   #108
Osim ako se u mogucnosti naci pravog gurua da direktno poducava osobno bih uvijek najradije izabrao provjerene sisteme poput Vishnudevanandinog, Bihar school of yoga, Iyengar isl.
Kod nas u stvari ne znam za nikog osim YUSZ. Bas si razmisljam da pocnem kod njih ic na yogu, moze se naravno i doma al covjeku znaju promaknut neke zaista osnovne stvari, a osim toga odrzava disciplinu redovnim tecajevima. Cini mi se kvalitetan rad i sistem, a i sam Maheshwarananda po onom sto sam ga slusao na nekim predavanjima i citao mi je ostavio dobar dojam. Naravno stvar je subjektivna, to bi bio neki moj izbor.

Puno ovisi i o instruktoru. Bolje dobar instruktor u lokalnom fitnes centru nego los u najrazvikanijem sistemu. Mozda je najbolje sto mozes napravit malo otic pogledat kako se radi po raznim mjestima (ako si u ZG sigurno i sam YUSZ ima vise instruktoa, o ostalim tradicijama i skolama da ne govorimo) i vidjet sto ti osobno najvise pase, gdje se najugodnije osjecas. Naravno i koji je nivo znanja instruktora, nije ni dobra atmosfera nista ako coek ne prenosi stvari kako treba pa se desi da mos stajat po sata na glavi nakon par mjeseci ali ne zna se niti pravilno pripremit za vjezbu niti pravilno ulazit i u najosnovnije asane.
 
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 14:21   #109
Ja vježbam doma. Nije teško, ali može dosaditi, pošto svaki dio vježbe u knjizi moraš raditi po 3 mjeseca. Zašto plaćati ako to možeš doma u svom miru izvoditi? Osim naravno, ako te ne zanima nešto dublje od obične tjelovježbe. No i to su sve šarlatani, gluposti koje su zapadnjaci izmislili.
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 14:46   #110
Thank's!

Balkanijan Pig,
i meni se cini da su "najbolji" u YUSZ jer imaju najvise iskustva, a po tome mislim i da su instruktori ok. Ipak 20 godina iskustva nije malo.

Altanta,
Zašto plaćati ako to možeš doma u svom miru izvoditi?

Istina, ali nije isto solo raditi i kada te netko uci (osim ako nas krivo ne uce), ako nemamo pojma mozemo nesto i pogrijesiti.

Zanima me ravnoteza tijela, um-a, svijest-i i duše, ne mislim da su svi sarlatani, ima ih ali se ne slazem da su svi.

Yogu zapadnjaci izmislili?? No, no
faraonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 14:47   #111
ne bih se slozila da su svi sarlatani. duhovnost je osobna stvar i kao u svakom aspektu zivota dolazis u kontakt s ljudima kojima upravlja njihov ego ali i s onima koji iskreno pokusavaju pomoci drugima u njihovom spiritualnom razvoju, samo na tebi je da shvatis tko je tko i koji nacin trazenja ti odgovara. moj nacin prakticiranja joge mozda bi se tebi ucinio smijesan i glup i obrnuto.
faraonice kad se pocnes zanimati za druge nacine zivota pocnu ti se i otvarati putevi koji te vode k istini. u zagrebu postoji hrpetina udruga koje promoviraju jogu. ja osobno idem u yoga centar i jogu prakticiram po knjizi ˝biti yogi˝ swamija brahmajnanajde. seci okolo, pogledaj si po netu i odaberi ono sto ti trenutno najvise odgovara.
sick bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 15:05   #112
ja nikad na yogu nisam isla, no s neta sam 'skinula' film od sat vremena vjezbi, i bas mi se dobar za pocetnika cini, pa je povremeno uz to malo prakticiram cist onako radi fizicke kondicije...
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 15:14   #113
u Puli ima podruznica Satyanande Joge.

Joga u svakodnevnom zivotu imaju prevelku guru-spiku koja udaljava od joge same.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 15:22   #114
Quote:
jimmy jazz kaže:
Joga u svakodnevnom zivotu imaju prevelku guru-spiku koja udaljava od joge same.
Em je upitno kolko udaljava, a kolko priblizava. Ne znam kako je sa BIhar school, ali Satyanandin guru Shivananda i odnosi ucenika prema njemu su prilican primjer guruizma. Duhovnost s po meni ne moze ucit cisto tehnicki ko matematika, al sta ja znam..

Nego sjecam se da je Swamiji jednom u porcu na seinaru rekao instruktorima da na tecajevima hatha yoge ne dave ljude s filozofijama i duhovnostima jer neki dolaze samo vjezbanja radi i to ih ne zanima. Nisam nikad bio kod njih pa da znam kako je u praksi.
 
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 15:31   #115
ego glede knjiga i videa... tako sam jedino ikada i radio tu i tamo. Ali cesto mi se desilo da bih nakon nekog vremena pnovo procitao pcetne upute i skuzio da sam neke sitnice jednostavno vremenom zanemario. Bez sumnje sama asana po izvanjskom izgledu se da dobro napravit, ali ulazak u asanu, pravilno disanje, opustenost i eventualno istezanje u odredjenom trenutka ulaska u asanu i slicne sitnice znaju promaknut. A moguce je da sebe ne videci krivo i izvedemo asanu, sto moze cak i stetit zdravlju, lakse je to nekom sa strane vidit.

A mozda je u sumi

To ja sebe hrabrim da odem negdje na jogu i imam motiva podnest sve one cvjetice sto budu na noseve izlazili ekstremnim pozitivcima u grupi
 
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 15:32   #116
odnos Satyananda-Shivananda je nekaj drugo, oni su bili sanyasini.
Guru na zapadu nazalost ispadne ko neki kult licnosti.

anyway, ko kak oce! meni su malo cudni u toj jogi u svakodnevnom zivotu. imal sam prilike delati s uceniciom tog "Swamijia" tu u Becu, koja je kao jedna najbolja, napisala je celu knjigu vishe ortopedsku (mislim da joj je to zanimanje), i bilo je takva topla voda. ajde dobro sam se opustil. on je sigurno jako dobar, al to sve oko njega..a-a
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 15:34   #117
joga se mora uciti neposredno od ucitelja,
uz ispravke i korekture.

moze se i gledati kak to drugi rade, al to moze biti opasno, ak su maalo naprednije vezbe, ili ima samo djelomicni efekt.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 15:44   #118
Quote:
jimmy jazz kaže:
odnos Satyananda-Shivananda je nekaj drugo, oni su bili sanyasini.
Guru na zapadu nazalost ispadne ko neki kult licnosti.

anyway, ko kak oce! meni su malo cudni u toj jogi u svakodnevnom zivotu. imal sam prilike delati s uceniciom tog "Swamijia" tu u Becu, koja je kao jedna najbolja, napisala je celu knjigu vishe ortopedsku (mislim da joj je to zanimanje), i bilo je takva topla voda. ajde dobro sam se opustil. on je sigurno jako dobar, al to sve oko njega..a-a
Je, za samu organizaciju ne znam. Moram rec da me donekle zacudila odredjena razlika u atmosferi kad posjetih njegova predavanja na seminarima u Porecu i Umagu izmedju ekipe i samog Swamijia. Al s druge strane jos je gore bilo u sai organizaciji. Bez obzira sto mislim da se i sam Baba sumnjiv tu se radilo tolko toga sto mi nekako nema veze s vezom... a opet pogledaj i krscanstvo u evropi ili negdje u egiptu... sto god donio ljudima oni ce obojat to svojim bojama...

Svakako bi naradije otisao u neki strogi indijski asram, recimo do Shivanande, tj njegovih, da se ima prilike. Na zapadu nuzno ispadnu stvari pomalo drugacije. E sad sto napravit. Mozes potpuno ogolit tradiciju i sve netehnicke komponente i dat cistu fizicku, tehnicku vjestinu. Ili mozes pokusat prenjet kompletan svijet yoge iz indije svjestan da ce se kod vecine to donekle iskrivit.

Osobno sam misljenja da nikakva tehnika sama po sebi ne moze dovest do cilja. Naravno ovisi kopji si je cilj covjek postavio. Imas upravo masu primjera, cak je vecina takvih, gdje je krajnje korake guru u biti poklonio uceniku, tehnike su vise svojevrsna priprema. A i sam odnos ucenika i ucitelja sa svojim psihickim utjecajem ima svoje znacenje. Naravno i mogucnost zloupotrebe i kultizma. No cista tehnika mi nije kompletna.
 
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 16:01   #119
pravog ucitelja prepoznajes po tome kako utjece na tvoj zivot. ako te ispunjava ljubavlju i srecom i osjecas da uz njega napredujes na svim podrucjima zivota znaci da ti odgovara, a to sto tebi odgovara ne znaci da ce odgovarati i tvom najboljem prijatelju ili da jednog dana nece doci novi ucitelji, nova iskustva.

kad si ogranicen umom i egom nikakav ucitelj ti nece odgovarati, niti ti moze pomoci. postoje i ucitelji kojih nisi ni svjestan, ucitelji u svakodnevnom zivotu. nije problem naci ucitelja, problem je prihvatiti to cemu te uci na pravi nacin.
sick bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2005., 16:05   #120
tak nekak
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.