Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2016., 10:27   #1601
Da im se naređuje koliku kaznu će dat nije točno.
Donose presude sukladno zakonu (neki veće ili manje) jer i tužitelj ima pravo na žalbu zbog visine kazne a to suci ne žele.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 13:31   #1602
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Kobre možda...
E to mi je više ljudi reklo.
Jel može neko pojašnjenje koja je razlika između Kobri i ostalih policajaca?
nekigmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 13:36   #1603
Kobre su posebna auto jedinica,npr. love vozače po autocesti u bijesnim civilnim autima,tako nešto.
Briješ da je krimos,a kad ono KOBRA!
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 14:11   #1604
Quote:
nekigmaz kaže: Pogledaj post
E to mi je više ljudi reklo.
Jel može neko pojašnjenje koja je razlika između Kobri i ostalih policajaca?
Osim radnog mjesta nikakava.Imaju oružje i značke i rade po istim zakonima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 14:22   #1605
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Kobre su posebna auto jedinica,npr. love vozače po autocesti u bijesnim civilnim autima,tako nešto.
Briješ da je krimos,a kad ono KOBRA!
Voze se i po gradu, naplacuju kazne za voznju u krivom smjeru i sta god nadju.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:00   #1606
Pozz ljudi ...
Pitanje ... nakon brisanja iz KE... dali se moze od MUP-a zatrazit
brisanje iz njihove interne arhive .... cuo sam da se moze kad se dobije rjesenje sa ministarstva pravosudja da ste obrisani ... navodno da treba poslat pismeni zahtjev na ovu adresu
MUP RH UPRAVA KRIMINALISTIČKE POLICIJE Odjel općeg kriminaliteta Ilica 335 10000 Zagreb... dali ko zna sta o tome i dali je itko uspio rjesiti i to ....
Hvala ..pozzz
Tonny Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 10:08   #1607
Možeš tražit ali ne kad nastupi rehabilitacija nego po rokovima iz čl.26 http://www.zakon.hr/z/173/Zakon-o-po...ma-i-ovlastima

a ionako će im ostat dovoljno podataka da znaju što si počinio od rođenja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 12:24   #1608
Pozdrav svima,
vjerovatno je u prethodnim postovima objasnjeno o posljedicama nakon pada s travom, al posto samo trenutno na kolodvoru i tijeli me samo par sati do suceljavanja s roditeljima nakon sto dodem kuci HITNO mi treba pomoc i savijet sta da radim i sta me ceka s obzirom na novi zakon o dekriminalizaciji marihuane.

Dakle, 15.7. u 00:15 policajci su me na Zrću uhvatili s 0,8 g trave (naravno da je to izvagano s duhanom i filterom, pa unutra nije bilo ni 0,5 g, al to mi nece pomoc)

Imam 21 godinu i ne da nikad prije nisam bio kaznjavan, nego nisam ni imao bliski susret s policijom. Dobar sam studnet i primam stipendiju (ne zelim se hvalit, ali mozda mi to pomogne u ublazavanju kazne, za koju su mi rekli da ce biti 2000 kn).

Potpisao sam izjavu o oduzimanju predmeta, potvrdu o kaznenoj prijavi i jos jedan dokument u koje je policajac unio podatke o tome koju sam skolu zavrsio i da nisam kaznjavan...

Premda mi poziv na sud stize za 5 mjeseci, namjeravam to reci roditeljima, jer si ne bih nikad oprostio da saznaju na neki drugi nacin od mene, a najgore mi je ako bi mi to ostalo zapisao u dosjeu za cijeli zivot, pa me zanima i brise li se to?

Eto, molio bi nekoga da mi ukrato napise posljedice i sto me ceka i da dali da uzmem odvjetnika?
čančara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 12:51   #1609
Ne brini puno, mene su plašili sa 5000 kuna, na kraju je ispalo 1400 ili tako nešto. Sudac ili sutkinja će sve to uzet u obzir, pa će ti i smanjit malo kaznu. Onog trenutka kad uplatiš novac u državni proračun ti si "slobodan čovjek". Samo će idući policajac koji te bude legitimirao znati da si bio uhićen ili priveden zbog toga pa bi bilo dobro da mu ne lažeš kad te pita.
A i možeš mjenjat novčanu kaznu za društveno koristan rad ili kako se to već zove. Ne brini puno, i ja sam se živ izgrizao
MementoMori051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 17:40   #1610
Znaci kad uplatim taj iznos, brise mi se zapis iz dosjea ili?

I da li mi je potreban odvjetnik, kad budem isao na sud?
Frend mi je rekao da mogu uplatit taj puni iznos ako ne zelim na sud, al bez obzira ja bih isao, kad vec imam neke uvijete za smanjenje kazne. Samo sto u slucajnu ako budem trebao odvjetnika, vjerovatno cu to sto budem jeftinije prosao, morati platiti njemu...
čančara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 08:41   #1611
Pozz, bio sam pao s 0,3g trave i dobio mjeru odvikavanja pišanjem, zanima me što se dogada u slucaju da mi test ispadne pozitivan? jel me samo prešaltaju na novcanu kaznu ili me pokusaju izljeciti vjerom u isusa i te fore?
VrabacOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 09:44   #1612
Mozda te posalju pnovo u skolu da naucis da ne postoji odvikavanje "pisanjem"
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 10:02   #1613
Naravno da ne postoji odvikavanje pišanjem, to je bio figjur of spič. Ne stvarno jel zna netko sto se dogodi u slucaju da sam pozitivan? I da ja sada tebe prozovem, da nepostoji rijec "pnovo u skolu" jel bi mi morao saopciti da je to tipfeler? ili bi me opeomenuo da se nepostoji pise odvojeno?
VrabacOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 10:18   #1614
Quote:
VrabacOS kaže: Pogledaj post
Naravno da ne postoji odvikavanje pišanjem, to je bio figjur of spič. Ne stvarno jel zna netko sto se dogodi u slucaju da sam pozitivan? I da ja sada tebe prozovem, da nepostoji rijec "pnovo u skolu" jel bi mi morao saopciti da je to tipfeler? ili bi me opeomenuo da se nepostoji pise odvojeno?
Ne postoji se pise odvojeno.

P.S.
Mislim da ponovo ides na sud ako padnes na kontroli i sutkinja ponovo odlucuje o kazni.
Al ak nemres izdrzat tih par mjeseci bez vutre da si ne natovaris jos problema na vrat, mozda ti i treba mjera odvikavanja.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 10:24   #1615
Hvala na odgovoru, ma nije tolko stvar ne izdrzat koliko do principa da mi drzava uvjetuje kako cu provoditi svoje slobodno vrijeme. 21.st je samo na papiru ocito. pozz svima
VrabacOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 11:36   #1616
Quote:
VrabacOS kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, ma nije tolko stvar ne izdrzat koliko do principa da mi drzava uvjetuje kako cu provoditi svoje slobodno vrijeme. 21.st je samo na papiru ocito. pozz svima

Onda se inati i principuj, javi dokle si stigao
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 12:16   #1617
Quote:
VrabacOS kaže: Pogledaj post
jel me samo prešaltaju na novcanu kaznu
Točno.Mogao si im odmah reći da mećeš na lječenje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 13:06   #1618
Nije da moras skroz se odviknuti samo par dana prije testa mislim...

U najgorem slucaju ces dobiti soma i sitno kuna kazne koju mozes u ratama platit.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 14:27   #1619
točno.

nisam baš siguran da će netko još pregovarat s tobom pošto si pristao na presudu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 15:08   #1620
Pokušaj biti negativan, znači tjedan dana prije pišanja - nema pušenja. Ne bi trebao biti ni u prostoriji gdje se puši trava, jer pasivnim pušenjem također možeš ispasti pozitivan na testu.
To ti je i dobro, jer ako ćeš imati neke male količine, uvijek možeš to pasivno pušenje staviti u svoju korist. (Nisam pušio, ali npr. cura je prije dva dana pušila u autu, pa mi se možda to pokazalo)
Čisti se aktivnim ugljenom, pij puno vode i pive. Iako to piše ponegdje po internetima, nemoj piti mlijeko u komb s ugljenom 2 dana prije pišanja. Ako usprkos svemu budeš pozitivan, jednom će ti oprostiti (izvačenje na pasivno pušenje), dalje se pazi. Ovisi jako i o tome kakav će ti biti liječnik na tom testiranju. Koliko sam čula, većina ih je ok i ne rade previše problema, ali uvijek treba biti oprezan.
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.