Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2016., 15:39   #1621
THC ostaje u organizmu dosta dulje od tjedan dana a da li će se detektirati ovisi koliko je test precizan. THC je topljiv u mastima i ostaje zarobljen u masnom tkivu te se postepeno ispušta u krvotok dok se to masno tkivo troši metabolizmom ili sl. Znači ovisno koliko ima masnoće u tijelu, o brzini metabolizma, prehrani i fizičkoj aktivnosti može se očistiti prije ili kasnije. Kod većine ljudi se smatra da je oko 3 tjedna dovoljno da test bude negativan. U ekstremnim slučajevima kod iznimno pretilih ljudi sa sporim metabolizmom test može biti pozitivan i do 2 mjeseca kasnije.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 16:04   #1622
To je teorija, ja govorim iz prakse: od četvero prijatelja koji su išli na to testiranje (svi su skoro svakodnevni uživatelji marihuane), samo je jedna cura bila pozitivna (najsitnija, postotak masti u tijelu minimalan) i to zbog pasivnog pušenja i neposrednog pijenja mlijeka u kombinaciji sa ugljenom. (to joj je rekla liječnica na testiranju)

Osobno sam bila negativna na testiranju na THC za posao (za koje nisam znala da će biti provedeno), a konzumirala sam aktivno dan prije. Spasilo me što sam taj tjedan imala upalu mjehura i mokrila sam nekoliko puta u satu. Ne bih preporučila nikome da se na taj način kocka s rezultatima, samo ukazujem na to da su teorija i praksa različite kod tih testiranja.
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 17:21   #1623
Moj frend je nakon 2 mjeseca bio iznad skale tako da...oprez.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 23:15   #1624
Aha, a ako platim tu novcanu kaznu, hocu li morati nastaviti s "ljecenjem"?
VrabacOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 10:25   #1625
Ako u presudi piše liječenje onda moraš tamo.Ako ga ne završiš (ne odlaziš) ili ne prođeš oni će javit sudu koji će napisat novčanu kaznu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 03:51   #1626
Znaci bio sam s ekipom cugalo se i oni su odlucili nabavit i jel kako to ide dosla policija, ja sam izjavio da nisam konzumiro, nisam i inace konzumator i pokazalo se da jednostavno zele potvrdit moju tvrdnju, u opcinskom odvjetnistvu su mi ponudili testiranje 3 mjeseca svaka dva tjedna, gospođa mi objasnila sve ja potpišem i onda mi ona kaže gdje cu trebat ic kad mi stigne poziv i spomene i predavanja na tu temu, nesto kao odvikavanje, pa sad me zanima je li to zabunom ili cu stvarno morat jos i odslusat neka predavanja, zena je zvucala poprilicno zbunjeno i cinila mi s enova na poslu pa nisam previse ispitivo ali eto ako neko ima iskustva, je li samo pisanje, krv i uzorak kose ili cu morat i predavanje odslusat i moze li se nekako naknadno izbjec to predavanje, kao student koji jos i radi, stvarno nemam vremena za slusat predavanja vjerojatno min sat vremena svaka 2 tjedna
ficalino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 08:01   #1627
Kakva je to fora da čovjeku kod kojeg nisu nasli nista zavrsi s mjerom kontrole?

Tak mogu kupit ekipu po cesti i slat na pisanja i predavanja.
Eto, cisto da budu sigurni...:klap:
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 12:13   #1628
neće ni dobit predavanja/kontrole jer tako neće odlučit ni sud pošto neće bit ni optužen i kažnjen.A ona može pjevat borbene.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 15:47   #1629
Ona je to brazlozila cinjenicom da ekipa s kojom sam priveden je vise puta kaznjavana za razlicita kazenana dijela, bilo je tu i krađa čak pa su oni zakljucili povodom toga i mjesta na koje izlazim (citaj: reko sam da ne slusam cajke) da se krecem u rizicnoj okolini gdje je moguce da i ja konzumiram iako nisam tad pa je odlucila tu mjeru kontrole, nije problem uopce ici mi jednom u dva tjedna ako je samo pisanje, vise me brinu predavnja jer bas nemam vremena
ficalino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:09   #1630
LOL, daj, nebus ti iso nikam.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 08:27   #1631
Quote:
ficalino kaže: Pogledaj post
Ona je to brazlozila cinjenicom da ekipa s kojom sam priveden je vise puta kaznjavana za razlicita kazenana dijela, bilo je tu i krađa čak pa su oni zakljucili povodom toga i mjesta na koje izlazim (citaj: reko sam da ne slusam cajke) da se krecem u rizicnoj okolini gdje je moguce da i ja konzumiram iako nisam tad pa je odlucila tu mjeru kontrole, nije problem uopce ici mi jednom u dva tjedna ako je samo pisanje, vise me brinu predavnja jer bas nemam vremena
boli te kuki što je öa rekla.testiranje određuje sud a ne odvjetništvo i to na osnovu krivnje a ne prisutnosti negdje i s nekime.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 10:09   #1632
Pozdrav,
pronašli su mi 1,7 g hašiša. bio sam priveden u stanicu i dobio sam potvrdu o oduzimanju predmeta i obavijest o podnošenju optužnog prijedloga za počinjeni prekršaj "čl. 3 zos zod".
ovo je prvi put da imam problema sa zakonom, pa imam nekoliko pitanja..

-rečeno mi je da ću dobiti poziv za sud, pa me zanima u kojem vremenskom roku to stigne i u kojoj formi? što točno stoji u pozivu, da li se spominje točno što sam napravio (posjedovao opojne droge)? jer vrlo vjerojatno će mi to preuzeti netko od ukućana kada poštar pokuca, a isto tako i otvoriti kada vide plavu kuvertu. i to mi je najveći problem u priči, da ukućani doznaju.

-koja je dalja procedura, što mogu očekivati od suda? koliku novčanu kaznu i bonuse uz to?
-da li ću još ikakvih obavijesti/poziva dobivati na kućnu adresu?
-da li ću morati ići na ikakva testiranja prije dolaska na sud?

eto zasada toliko.. na sam postupak policajaca nemam se što žaliti, niti imam problem sa priznavanjem djela..
vukojarac666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 10:34   #1633
Poziv kroz par mjeseci, kod nas to nikad ne znaš. Na pozivu će ti pisati zbog čega te zovu. Moj savjet ulovi poštara i reci mu da pošiljku preda tebi osobno.
dobit ćeš kaznu 1500-2000 kn. Ovaj dio s iznosom ti nisam 100 % siguran.
BTW. Kak uspiješ past s hašišem?
bvcxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 10:56   #1634
Quote:
bvcxy kaže: Pogledaj post
Poziv kroz par mjeseci, kod nas to nikad ne znaš. Na pozivu će ti pisati zbog čega te zovu. Moj savjet ulovi poštara i reci mu da pošiljku preda tebi osobno.
dobit ćeš kaznu 1500-2000 kn. Ovaj dio s iznosom ti nisam 100 % siguran.
BTW. Kak uspiješ past s hašišem?
Policajcima sam isto postavio pitanje vezano za to što će pisati u pozivu, na što su mi odgovorili u smislu da će pisati samo radi članka 3 bla bla bez opisa događaja, kao onda bi moga prodati starcima priču da je radi nečeg drugoga ako sam ja dobro razumio.. ali su mi na kraju isto savjetovali tu opciju s poštarom.

a kako se pada.. a uletia pretres, a sve je bilo kod mene i eto
vukojarac666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 07:20   #1635
Čl 3 zakona o suzbijanju opojnih droga,pa će znat ako otvore.ako ne otvore pisat će prekršajni postupak sa brojevima po kojima nitko ništa ndm zna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:20   #1636
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...e-/963224.aspx

Kolko se sjećam, dečka kojeg su uhvatili prije dost godina u Osijeku s 2 grama je dobio 2 godine zatvora..kolko Kerumov nećak može očekivat s 15 kilograma?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 01:20   #1637
3 godine uvjetno
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:36   #1638
Ja ne kuzim te đankije s tim drogama i travama. Zasto puse ta sranja, zasto nemogu ko svi normalni pit il nesto?

I nevjerovanto je, uzmimo uzorak evo s foruma, vecinom su to recidivisti.Ulovi ga se jednom , al ne mulac OPET pusi te travirne , gura taj kokain , heroin, tabletice kaj vec, pa jel ti mozak tolko sprzen da ne kuzis ak su te jednom ulovili opet ce ?

Mislim ok,generalno ak ne rasprcavas valjda ne stetis nikome osim sebi, ali opet ak je ilegalno, ak te jednom ulove, ak znas kazne, zasto dalje ?!

Ja bih svim tim jazavcima koji puse , strcaju, udisu, dao da rade posten posao 8-10 sati dnevno, plus vikendi.
Brijem da im nebi palo nakon mjesec-dva te gluposti na pamet.

svako malo se javi neki jazavac "ulovili su me , policajci su krivi, bili su bezobrazni, dirali su me gdje nisu smjeli i odnekud mi izvukli paketice koke iz *upka"


* = p
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:50   #1639
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...e-/963224.aspx

Kolko se sjećam, dečka kojeg su uhvatili prije dost godina u Osijeku s 2 grama je dobio 2 godine zatvora..kolko Kerumov nećak može očekivat s 15 kilograma?
Jednom frendu iz osnovnjaka su pretprošlog ljeta našli 134 biljke u vrtu.
Tip je sadio 20-ak godina za sebe, ali je očito izvršio par kalkulacija.
Prve godine mu je prošlo, iduće je pao.
Sretnem ga pred koji tjedan i veli da je dobio 3 i pol godine uvjetno na 3.
Imao je odvjetnika po službenoj dužnosti.
Nije mi čudno. Nije dilao, mijenjao je za pljuge i alkohol. Nema čak ni mobitel. Tip je jednostavno spržen i jedino iznenađenje mi je da ga nisu strpali u ludnicu.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 09:49   #1640
Nije dilao a mjenjanjem je drugome omogućio trošenje pa ti dođe na isto.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.