Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 16:02   #221
Quote:
LadyMo kaže: Pogledaj post
koju podnicu i što je još važnije koji madrac izabrati...kakva su vaša iskustva?
koliko ti je dijete staro i koliko ima kila?
kako su mene informirali kad sam kupovala podnicu i madrac za dijete - do negdje 30 kila nijedno ni drugo nije uooće bitno. mislim ni podnica ni madrac. dijete je jednostavno prelagano da bi podloga na kojoj leži bila bitna.
mi smo uzeli neku vulgaris podnicu, ono ne baš najjeftinije letve, ali nikakve điđe-baje. običnu, kvalitetniju podnicu.

jedina preporuka za madrac koju sam dobila jest da ne bude lateks. lateks jesu kvalitetniji i drugotrajni i bla nego opruge, ali k'o što rekoh već - dijete je prelagano da bi imalo ikakve benefite od lateksa. a popiškit će se sigurno koji put na madrac, čak i ako imaš zaštitu možda će nekad nešto proliti, povraćati...lateks se teško i sporo suši i onda u madracu nastane plijesan. koja je kancerogena. stoga je bolje uzet običan madrac na opruge pa zamijenit kad dijete, recimo, dođe u školsku dob - em ima kila da je to relevantno, em neće piškit više u krevet.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:50   #222
Pa moja mala ima 19 mj i ima kojih 13,5kg, a i šogorica ima isti 'problem' - njen mali ima 22mj, cca 12,5-13kg...
Zato sam i pitala ovdje iskustva...ni sama nisam pametna što uzeti...neke ono takoreći no name stvari ili ipak platit...jer si računam krevet ću joj uzeti odmah veliki, tipa 80/90x190/200, za to sam spremna iskeširat neku veću lovu...a za madrac sam onak...s velikim upitnikom iznad glave...ali ima smisla sve što si rekla Lali...nisam na to tako gledala....thanx
LadyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:42   #223
mi smo malome kad je ima 20 mj kupili hespo povišeni krevet hespov madrac i njihovu podnicu. madrac je s oprugama i oko 800 kn neki bolji i ne treba jer je još mali a kad bude veči bolji madrac
dina12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:52   #224
mi smo isto ovih dana uzeli hespov kreveta iz njihove linije funky koja ima stopedesetipet dijelova za sobu pa planiramo onda s vremenom nadokupiti ormar, ormariće itd...treba stići sljedećeg tjedna, podnica je isto njihova ali madrac još nismo uzeli i isto ne znam koji a moram se brzo odlučiti dok ne stigne krevet. i isto su mi rekli u rgovini ovo što je Lali napisala, da s obzirom da je riječ o malenoj djeci malene težine, podloga odnosno madrac nije toliko bitan ali da je svakako bolji da je mekši.
__________________
jebeš krizu, život nema reprizu
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 11:57   #225
DJEČJE SOBE i mjesta za igru

Molim sve roditelje koji su bili kreativni i svojoj djeci uredili sobe/kutove za igru/kućice za lutke i dr.zanimljive stvari s posebnim naglaskom na SOBE, da se jave i stave slikice!
Uređujem kuću i posebno krasne želim da su dječja soba za spavanje i dječja soba za igranje (za početak ću im tako urediti, a kasnije nek se razdvajaju ako žele po sobama). Još se premišljam oko boja, ali vjerujem da će spavaona biti u pastelnim nijansama, a igraona u jarkim bojama. Spavaonu ću urediti "romantično", sa ukrasnim zavjesama, uokvirenim crtežima, dječjim lusterom, policama za knjige i sl., a spavaonu praktično - samo debeli tepih na hrastovom parketu, zidovi na metar visine obloženi onim velikim spužvastim puzzle-ima i potpuno sigurno za dječju igru. Tu će biti igračke, kut za kuhanje, kut za lutke, za crtanje i sl. Na prozorima su klupice uvučene, pa nema ni oštrih kamenih kutova da se "nabiju", a okrečit ću bojama koje nemaju štetne kemikalije u sebi.
Nadam se da ću do kraja godine postati i slike!! Molim vas da i vi postate slikice, da mi date ideje!!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:29   #226
ja nemam slikice ali cu samo rec da su sve sobe za igranje koje sam ja do sada vidjela uvijek bile prazne, tj. djeca se nikad nisu tamo igrala. Moji idu za mnom ko pacici cijelo vrijeme, kud ja tud i oni i igracke.
Kostrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:18   #227
Može pomoć?
Gdje na Kvarneru da pogledam za ok dječju sobu?
Neke salone s namještajem da znate da imaju dobru ponudu

Pročitala sam cijelu temu i nama bi isto trebalo nešto što je fleksibilno, pa ako dobije brata ili sestru da ne moramo skroz mijenjati krevet već samo ubacimo da bude na kat
Mislili smo pogledati što Lesnina nudi, Mimu bi skroz preskočili i bili smo usput u jednom salonu u Bistrici gdje imaju Alples namještaj ali dosta bi nas došao krevet koji ćemo za par godina možda morati mijenjati
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 20:25   #228
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Može pomoć?
Gdje na Kvarneru da pogledam za ok dječju sobu?
Neke salone s namještajem da znate da imaju dobru ponudu

Pročitala sam cijelu temu i nama bi isto trebalo nešto što je fleksibilno, pa ako dobije brata ili sestru da ne moramo skroz mijenjati krevet već samo ubacimo da bude na kat
Mislili smo pogledati što Lesnina nudi, Mimu bi skroz preskočili i bili smo usput u jednom salonu u Bistrici gdje imaju Alples namještaj ali dosta bi nas došao krevet koji ćemo za par godina možda morati mijenjati
Ja sam se odlucila za alples Planet, ista je cijena kod eurodoma i lesnine..
Soba mi se cini full kvaltetna,starci imaju njihovu sobu 20 godina..Nije mi jos atigla a platila sam 9000kn.
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 14:57   #229
mislim da je ovo ok tema za to pitanje:
U čemu držite igračke ??

do sad smo ih imali u kutijama šarenim na podu,ali nekako joj je to sve dosadilo i više im ni ne prilazi,pa sam mislila nešto promjeniti da joj opet bude zanimljivo..pa da pokupim neke ideje...hvala
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:02   #230
Mi smo poslozili klincima trofast sistem, ikea. sa razlichitim velichinama kutija i boja...i to je sve na njihovoj visini pa mogu sami izvlachiti i vracati.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:07   #231
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Mi smo poslozili klincima trofast sistem, ikea. sa razlichitim velichinama kutija i boja...i to je sve na njihovoj visini pa mogu sami izvlachiti i vracati.
Može li slikica, please
__________________
moje tri sreće 14. 07.2001. 20. 06. 2003. i 23. 03. 2011.
samosvoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:16   #232
Quote:
samosvoja kaže: Pogledaj post
Može li slikica, please
sad cu, poslikala sam..sad loadam na komp..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:18   #233
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Mi smo poslozili klincima trofast sistem, ikea. sa razlichitim velichinama kutija i boja...i to je sve na njihovoj visini pa mogu sami izvlachiti i vracati.
bas sam imala u glavi neš takvo slično sama složiti jer imam sav alat,ali samo da si izgruntam u glavi kako točno izvest to...
više sam pobodnik onog "sam svoj majstor" jer onda mašta radi 100 na sat,može se izvest kakvo mi želimo točno,a i klinka sudjeluje....
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:31   #234
evo ga, nu...


__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 16:33   #235
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 17:23   #236
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
joooj super sviđa mi se što mogu sami uzimati, slagati igračke kako hoće i ne vidi se kako su to "stručno" složili unutra

i još: navlaka na ležaju preslatka
__________________
moje tri sreće 14. 07.2001. 20. 06. 2003. i 23. 03. 2011.

Zadnje uređivanje Nica : 16.07.2011. at 17:45. Reason: quotanje slike
samosvoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 19:00   #237
to smo uzeli kauch u ikei, klipan, a navlake se mogu birati... ja sjedim i citam, oni se igraju ili citamo knjige zajedno...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 19:09   #238
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
to smo uzeli kauch u ikei, klipan, a navlake se mogu birati... ja sjedim i citam, oni se igraju ili citamo knjige zajedno...
predivna vam je sobica...topla i zaigrana!!
i ja bih željela tako nešto svojoj curki srediti-.....
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 12:51   #239
Happy prekrasna vam je sobica. I mi cemo trofast uzeti nasoj princezi kad malo poraste. Za sad imamo ovaj "jednofaz" za igracke (ovo iza gajbe). Ovo je nasa sobica trenutno, moja ce uskoro napunit godinicu!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 18:03   #240
happy i ashley, preslatke sobe
happy, super mi je navlaka za klippan, ne znam kak sam ju prije propustila vidjeti na stranici
ashley, to ste sami premazali bojom za školsku ploču? super ideja, pogotovo kad malička bude malo starija da može crtati po ormariću

inače, kad sam već ovdje, moram izraziti nezadovoljstvo zbog zatvaranja ikea teme, jer ona nije namijenjena samo stvarima za opremanje dječjih soba... i ne znam gdje ćemo sada pisati o ručnicima, beštekićima, podbradnjacima, zaštitama za slikanje i da ne nabrajam dalje... sve rascjepkat na zasebne teme mi jednostavno nema smisla, pogotovo zato što je tema lijepo "živjela" i bila toliko aktivna da je skoro stalno bila na prvoj stranici
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.