Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 14:57   #1
Kamena kuća

U selu,3 km od mora,posjedujemo staru kamenu kuću površine 110 m2,na 3 kata. i okućnice 1600m2.Kuća je u jako lošem stanju i potrebna je adaptacija.Pošto je to jako velika investicija,zanima me ima li neko kakav prijedlog šta napraviti,a da se izbjegne prodaja,jer to je djedovina i ima veliki značaj za našu obitelj.Ima struju,vodu,2 izvorne vode sa Biokova i prekrasan pogled na Hvar i Brač.Građevinska je zona,mjesta za neki restoran,bazen,bungalove ima i više nego dovoljno.Zanimaju me prijedlozi,ideje a posebno neki investitor u takav objekat koji sve više i više privlači turiste.
adrian310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 22:14   #2
Zanima te neko pravno pitanje ili...?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 12:09   #3
kamena kuća

zapravo me zanima šta napraviti sa takvim zemljištem,osim prodaje(masovno bi to htjeli kupit).to je ogromna investicija,a za to uređivati mi nemamo love planova ima,obnova,možda neki restoran,bazen....okolo je sve priroda ,mir i tišina.Većinom smo ugostitelji po struci tako da je to perspektiva.
adrian310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 13:39   #4
Ovo je pdf Pravo, ako imas pravno pitanje rado cemo ti pomoci, ali za ideje o ulaganju i obnovi trebas prikladnije mjesto.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:42   #5
a si probao vidjeti za one poticaje europske unije? Čuo sam da neki za to dobiju
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 10:14   #6
Nisi ni prvi ni zadnji koji ima nešto polovično i nema love za dalje. Probaj s EU fondovima, ako to nejde odseli se tamo i budi ono što su ti preci bili , zgleda kao te pljujem , ali to je trend danas u EU.
akademski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 09:09   #7
Ako si vlasnik 1/1, kreni u uređivanje prema mogućnostima.
Prvo uredi krov, pa prema prizemlju. Angažirati arhitekta i statičara, kako ne bi pogriješio u koracima.
A za neki gospodarski program, pogledaj te poticaje, interesiraj se u županijskoj razvojnoj agenciji (RERA SD) jer su ti oni referentno mjesto za tu županiju.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 19:03   #8
imaš one poticaje sad za energetsku obnovu kuće. sad ne znam da lius e to uklapa u vaš plan ako ju planirate obnoviti u autohtonom stilu, missliim da se PVCC prozori i takva energetskouštedna čuda ne ubrajaju u to. a da prvvo npr rentate bar dopnji dio kuće? pa malo-pomallo
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 19:47   #9
i mene zanimaju poticaji koje je imala Erste banka, jer fizikalno ne zadovoljavaju stare kamene građevine, o pvc stolariji imam svoje mišljenje i vrlo rado bi ga zadržao za sebe
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.