Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2016., 17:03   #121
Pametni vuku na svoju stranu a tu mjesta za narod nema jer je manje obrazovan.A i svi ostali vuku za sebe pa proizilazi da je samo narod treći put ali narod se ne bavi politikom nego samo zaokružuje brojeve.

Nije pašta nego rezanci.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 20:10   #122
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
I onda će te se čuditi kad se zasivite.
Od 20 poruka 5 (pet) ima neke veze s temom.
Ako je tema treći put onda se ne treba baviti dijalektičkom razlikom SDP i HDZ ili socijalizmom .
Na temi o Bogu su apsolutno uvijek ateističke misli ontopic.

Tvrdim da nema nego jedan put u RH tako da je pojam treći put bespredmetan.

Jedan je put od 1945.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 20:17   #123
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne ti ćeš mi objasnit koji nisi ni rođen u vrijeme socijalističke države.
Trolisimus si, brijem da sam stariji od tebe.


Quote:
Ako je bio samo jedan put odakle si izvukao alternativu partiji?.
Nisam. Pričam o sitnozubatom mišljenju onda i sad, kako se ne razlikuje, vide dva puta i sad, a i onda su ga vidjeli.

Ako netko vidi dva puta to nije znak da oba postoje, možda je taj samo pijan i vidi dvostruko.

Ako lijevi glasaju za Josipovića ili Milanovića, to ne pretvara Josipovića i Milanovića u lijeve.

O'š dalje?
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 07:18   #124
Slabo briješ jer da jesi znao bi aktere političke scene i sistem lista i glasovanja u 70 tima.

A bit će da josipović i milanović nisu lijevi nego su blíži hsp-u.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 08:39   #125
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A bit će da josipović i milanović nisu lijevi nego su blíži hsp-u.
HSP su nacional ljevičari.
Najdesnija renomirana stranka u Hrvata se zove HNS.
Meni desničaru je HNS neprihvatljiv.
Previše su kronistički nastrojeni.
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Tvrdim da nema nego jedan put u RH tako da je pojam treći put bespredmetan.
Jedan je put od 1945.
Nije lako u tom tvom svijetu.

Ja vidim gomilu puteva i trenutno mi se najviše sviđa MOST-ov
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 09:35   #126
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Nije lako u tom tvom svijetu.
Fer inaf.

Quote:
Ja vidim gomilu puteva i trenutno mi se najviše sviđa MOST-ov
Meni se svidio način kako je Petrov u jednom trenutku bio uveo moral u priču i otkantao Milanovića. I kako je... a ne, ipak ništa drugo...
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 09:52   #127
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
HSP su nacional ljevičari.
Ako ti tako kažeš
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 10:10   #128
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako ti tako kažeš
U biti ti je čovjek dobro rekao (bez obzira kako to nekima zvučalo).

HSP, HDZ, SDP..sve odreda su ekonomski gledano socijalno/lijeve stranke...

HNS je najbliži nekom liberalno-kapitalističkom modelu, ali su toliko ogrezli u kronizmu i neptizmu u državnim firmama i poslovima da je teško o tome tako razgovarati.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 11:20   #129
A bit će da nije tako

"Međutim, ako HDZ ne bude želio na izbore s nama u koaliciju, neka im bude po volji, mi imamo dovoljno snage i samostalno osvojiti dosta mandata. Ipak, glavni je cilj spriječiti da se na vlast vrati lijeva koalicija predvođena Zoranom Milanovićem i njihovo daljnje uništavanje Hrvatske. Krajnji cilj i san HSP AS-a je da Hrvatska prestane biti sekularna država i da u Saboru stoji križ od tri metra, u Poljskom je od dva. Ako se više od dvije trećine Hrvata izjašnjava katolicima, onda to moramo i poštivati", rekao je Ćorić,"

i za HNS

"Hrvatska narodna stranka - liberalni demokrati je hrvatska parlamentarna politička stranka. Svjetonazorski je socijalno liberalna i progresivna, dok u ekonomiji promiče socijaldemokraciju"

a pošto su sa komunistima uvijek u koaliciji sve je jasno
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 12:49   #130
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
a pošto su sa komunistima uvijek u koaliciji sve je jasno
Kako ti prepoznaješ komuniste?
Jedini komunisti koje ja prepoznajem na političkoj sceni Hrvatske su Radnicka Fronta, a ti nisu ni s kim u koaliciji.

Može par odrednica, pa da ih i ja raspoznam.
Ne bih se htio zajebat i glasat za komuniste.
Svi znamo da su komunisti opasni

p.s.
Najbolja mi je izjava " u ekonomiji promiče socijaldemokraciju"
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 17:29   #131
SDP=komunisti.Iz SKH preimenovali se u SDP.Kao da se s imenom nešto promjenilo.

A ovi drugi kažu to sami za sebe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 08:13   #132
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
SDP=komunisti.Iz SKH preimenovali se u SDP.Kao da se s imenom nešto promjenilo.

A ovi drugi kažu to sami za sebe.
Po istom kriteriju su i HDZ komunisti.
Cijele podružnice SKH su prelazile u HDZ.
Barba Luka je bio močan i prije devedesetih.

Ako ćemo pravo, najrigidniji komunisti su prešli u HDZ.
U SDP-u su ostale liberalne pi...

SDP nema ni u programu ni u djelovanju ništa čime bi zaslužili sveto ime komunista.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:13   #133
Da sveto ime.
Bit će da si opet u pravu jer za vrijeme komunista sfrj je bila jedna o 5 najrazvijenijih zemalja
Zato se i zovu partija a ne stranka.

"Današnji politički sistem Jugoslavije sve je više protivrečan, disfunkcionalan i skup. On
umnogostručava globalne mehanizme vlasti na tri nivoa, omogućavajući silno narastanje
birokratije i povećanje izdataka za opštu potrošnju. Bilo da je reč o političkim, bilo o
ekonomskim pitanjima, sistem može poslužiti kao školski primer neefikasnosti."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 08.07.2016. at 09:26.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:59   #134
Mislim da smo iscrpili ovo vantemlje.

MOST FTW
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 14:23   #135
Građanske opcije ne mogu biti komunističke, jer su komunisti takve smatrali sitnom buržoazijom i kulacima koje treba istrijebiti. U komunizmu svi moraju biti golje osim partijske vrhuške, jer inače prestaju biti komunisti. Milanović je 'evoluirani komunist 2. generacije', jer je premlad da bi bio član SKH/KPH. Čak ni Josipović nije pravi komunist (komunist da svira klavir?!), nego njegov tata.

Za lustraciju se pobrinula Njemačka, sad će osuditi Perkovića na doživotni zatvor na temelju Sindičićevog (vjerojatno lažnog, po narudžbi) svjedočenja, i tako ćemo svi shvatiti da su komunizam/udba jedno zlo.

U međuvremenu, treba izabrati normalnu političku opciju koja se neće baviti 1941. godinom, nego XXI. stoljećem i razvojem. Razvoj od nekuda treba financirati, a to znači da ta opcija mora biti zanimljiva ulagačima (jer se nema otkud inače uložiti), a da bi bila zanimljiva ne smije imati uhljebe i donositi debilne zakone. U Hrvatskoj osim turizma ima potencijala i 'ekonomija na temelju znanja' (iako se sadašnji političari već 20 godina trude da nam to onemoguće, tako da budemo samo konobari, kuhari i čistači). Vrijeme je da se iskoristi taj potencijal i 3. put se mora temeljiti na prepoznavanju hrvatskih konkurentskih prednosti. Nikakva Katolička crkva nema veze s trećim putem, nego samo s pranjem novaca i ulaganjem u nekretnine, što imamo već 20 godina. Treći put mora donijeti nešto novo.
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 21:06   #136
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
i tako ćemo svi shvatiti da su komunizam/udba jedno zlo.
Bit će da možda nisu

Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
Treći put mora donijeti nešto novo.
Pa koji su to?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 12:17   #137
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Bit će da možda nisu

Pa koji su to?
Političari su odraz nas, cijelog naroda. Željka Markić je - htjeli ili ne - odraz jednog dobrog dijela naroda i ovog foruma, ali zbog nečega ti ljudi ne bi htjeli dati glas njoj osobno. Vjerojatno zato što im ne odgovara zabrana pobačaja za njih osobno, nego bi to htjeli zabraniti svojim susjedima. Općenito je želja velikog dijela naroda naškoditi drugima, jer percipiraju da bi tako njima moglo biti bolje. Zato imamo jedan dio političara koji su - škodljivi. Oni štete svima nama, ali su ujedno i odraz svih nas.

Ja pretpostavljam da postoji jedan dio ljudi koji žele pomoći drugima, pa i sebi, ali ne doživljavaju tuđu korist kao vlastitu štetu. Na tome bi trebala nastati nova politička opcija - javno dobro i korist za drugoga koja se vraća meni, ili korist za mene od koje imaju koristi i drugi.
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 12:44   #138
Ja ne znam tko bi trebao i gdje bi trebao, znam samo da na prošle izbore nisam išao jer su ljudi presmiješni i glasaju ili za HDZ ili za SDP. Žalosno je da postaje očito kako je MOST neka HDZ-ova potparodija i koji će se i u drugi puta ujediniti sa HDZ, sve nešto vuće na to.

Ono što se sad radi Živom zidu mi djeluje kao nešto u stilu, striko HDZ ili SDP je dao pare da se treću najjaču stranku u uzletu opasno diskriminira da ih ne dostigne, jer je Živi zid u opasnom uzletu, i pazi foru upalilo je, Živi Zid se ne uspinje, nego nevjerojatni MOST pun hrđe koji je čista parodija i potstranka vjerojatno HDZ-a.

Da nema Živog zida ne bi ni razmišljao izać na glasanje. HDZ I SDP nisu opcija, nadam se da postoji treći put i da će im tukci iz naše domovine i dijaspore prestati više davati vlast zbog jeftinih koncerata, budimo Hrvati i sličnih gluposti, a oni fino onda prodaju sve što god prodati mogu, a usput trpaju džepove. Svakih 4 godine spuštaju plaće, pa na kraju mandata imaju veće nego prije, pogotovo HDZ. Kako mi ih je pun nos da je to sramota. I još se smatraju Hrvatima? Za SDP nisam bio nikad miljenik, ali je ipak napravio više, al da mi pada glasovat za njih sigurno ne.

Iskreno se nadam da ima mozga u ovoj državi i da će se pokazati neki novi put, a da to nije Milan Bandić, jer onda nam treba neka viša sila dok nam mutikaše vode glavnu riječ u hrvatskoj. Ja ne mogu vjerovati da u današnje vrijeme mladima peru i dalje mozak samo zašto što HDZ-u u imenu stoji hrvatska (a čisti su antihrvati po svemu što su radili), kao i SDP-i mutikaše, a o njihovim privatnim kompanijama (pogotovo od HDZ-a) koje su osnovali da ne govorim, pa ih sad te kompanije financiraju, a da prolaze i ti koncerti.

Sjećam se kad mi je lik rekao: Glasat ću za HDZ, ja ga pitam, od kud sad to? Kaže on je napravio koncert kod nas, bar nešto, a šta je SDP? Zanimljivo isti klaun je završio na listi HDZ-a deset godina poslije. Dođe mi da se križam. Odgovorio sam samo: Ja kažem ne znam što su, znam da neću ni za jedne ni za druge.

Nadam se da ljudi danas imaju više mozga. Ako nemaju ni nakon 25 godina onda zaslužuju da ih operu do gaća i prodaju tlo po kojem hodaju. Ionak samo to još nisu. U svim naprednijim državama mijenjaju vlasti, samo kod nas žive tukci, osim ak imaju toliko para da plaćaju cijelu Slavoniju i Dalmaciju? Jer kako izgleda samo na sjeveru nemaju prevlast ni jedni ni drugi. Pretužno.
SeekerOfLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 13:49   #139
Quote:
Papapapagenije kaže: Pogledaj post
Oni štete svima nama, ali su ujedno i odraz svih nas.
I uopće ne vidim u čemu je onda problem.Valjda je opće poznata stvar da se svatko prvo brine za sebe.

Quote:
SeekerOfLove kaže: Pogledaj post

Da nema Živog zida ne bi ni razmišljao izać na glasanje.
A bit će da oni mogu unaprijedit državu i društvo
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 14:33   #140
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
I uopće ne vidim u čemu je onda problem.Valjda je opće poznata stvar da se svatko prvo brine za sebe.

A bit će da oni mogu unaprijedit državu i društvo
Ako svi budu informirani upola u ŽIVOM ZIDU kao ovaj mladić Sinčić, onda definitivno mogu napravit nešto sa više mandata. Pa ako se pogleda njegovo gostovanje u Nedjeljom u 2, svaki puta on je jedan od rijetkih gostiju koji zna što priča, kojemu se ne može iz prošlosti naći nekih mrlja, svjestan je da smjena kadra nije dovoljna, da se treba smijeniti i ustavne suce i vlast u svim upravama, odborima i tako dalje i tako dalje, gdje se ostatak hobotnice zacementirao, a zbog čega ni promjena zakona u Saboru ne pomaže, jer isti ti frajeri pogoduju političarima i nakon što se otkrije korupcija, pogledajmo primjer Mamića u sportu, pa onda primjer Bandića, Keruma i tako dalje.

Da bude gore zna se koji su to suci i oni ne gube licencu i ne odgovaraju? A tuku se na ulicama i slično?

Tako da da, ako budu upola informirani kao Sinčić, onda će definitivno biti i pametniji i bolji izbor i dalje od SDP, HDZ i ostale klape. On zna da sam ne može puno napraviti i želi ostati po strani, ali s jačanjem takve stranke koja bi se u 5-10 godina informirala i učila, definitivno bi imali napokon jednu zdravu demokratsku stranku. Ukoliko mu se ne uvuku HDZ-ovi i SDP-ovi uljezi i pokušaju ga smijeniti, kao što je eto sad izbila afera. Mene baš živo zanima koliko je istima bilo plaćeno i od koga da to naprave, brijem da su sjeli teški novci, ja bi im pročešljao račune, e-mailove itd itd. To je morao biti osvetnički čin ili su pare igrale ulogu, jer zašto bi se bivši članovi išli osvetiti i sazivati sjednicu na koju uostalom nemaju pravo. A jesu li dokumenti koje su iznijeli kao dokaz lažni ili ne, to treba potvrditi i dignuti protiv njih tužbu ako jesu.

AKo su krivi, to se treba dokazati, ali ponavljam, to definitivno ima sve predispozicije da postane prva normalna građanska i socijalna stranka. Kažem socijalna jer su uz male ljude.

Da rasvijetlimo misterij, Sinčić je rekao da bajke koje prodaju SDP i HDZ u saboru malo znače, jer kad treba doći do tih sastanaka sa upravnim odborima u različitim sektorima koji se sazivaju par puta godišnje, onda ni HDZ se ne pojavi, pa ne može ni biti rasprava o tome da se iste smijeni. Što ti to govori? Sve je jasno zar ne? Rade to namjerno? Normalno da da, nije njima u interesu da se cijelu tu hobornicu u svim odborima i ustvavnom režimu sanira, pa da dobijemo zdravu državu. Ni njima, a ni SDP nije to u interesu. Zato treba netko treći tko će ih sve srediti od repa do glave, i onda još fino prebojat.

Zadnje uređivanje SeekerOfLove : 11.07.2016. at 14:47.
SeekerOfLove is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.