Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 08:34   #61
Quote:
Luxe kaže: Pogledaj post
I moja ima dana kad uopće ne spava po danu pa onda dođe dan kad cijeli prespava.... Evo baš jučer, spavala je prijepodne dva puta po pola sata i onda odvalila od 16 do 19:30.... U 20:30 je već trljala okice opet...
same here, a mlađi je od vaših
s tim da sam ja baš sretna kad odluči da mu je dan za spavanje, inače baš malo spava po danu, tj u kratkim intervalima. jedino što se svaki put pitam kako će se to odraziti na noćno spavanje, ali evo, ne smeta mu očito.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 08:38   #62
Da, moja tako od prvog dana... Bilo je dana kad je bila svega par sati budna. I svaki put grizem nokte i ne znam što da radim, dal da ju budim ili da ju pustim, kaj ak ne bude po noći spavala.... Al eto, nikad joj to nije utjecalo na noćno spavanje.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 08:57   #63
znaju mali vražići bolje od nas što im paše
i nek je tako, ja sam presretna dok god nam noći štimaju.

mislim da je on odlučio danas da mu je dan za spavanje. budan je od 7, mijenjali mu pelenu, jeo je i malo smo gugutali, pa sam ga primila u ruke, nosala po kući i bzvz mu pjevušila neke svoje izmišljene rime...bacim oko nakon 5 minuta, frajer ćori. samo sam ga spustila u kolica i sad ga nogom guram dok tu tipkam da učvrstimo taj san.
nadam se da ovo neće biti ono spavanje od 20 minuta, imam posla...a i rado bi kavu do kraja popila
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 09:58   #64
Moja je tako do 2 mjeseca znala prospavati cijeli dan. Samo bi se budila za papanje.
Isto tako znala je imati dana kada ne spava po danu nikako.

A eto jučer je spavala jedan spavanac od sat i 15 a drugi od sat i pol. Inače je to 3x po pola sata. Čim je bura ona po danu bolje spava.
Zato je noć bila koma koma. Budila se svako malo. Srećom samo sam dudu vraćala a 2x samo je sisu trazila.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:05   #65
L I S T A


Katija33----------dečko-----------23.05.2016.
jabucica3----------dečko----------23.05.2016.


Luxe----------curka-------------26.06.2016.


Ex Wannabe mama----------curka----------05.07.2016.
Tikvich----------blizanke----------13.07.2016.
Yava----------dečko----------16.07.2016.


221133 ili brojcek----------decko----------06.08.2016.
buhtla_os----------curka----------22.08.2016.
M.B.----------curka----------22.08.2016.
PetiteFleur----------curka----------30.08.2016.


BUBAMARA22----------dečko----------01.09.2016.
mimi_ri----------curka-----------02.09.2016.
Atena25----------dečko----------19.09.2016.
teica003----------dečko----------23.09.2016.
Crveni Mjesec----------dečko----------23.09.2016.
crazydiamond2----------curka----------30.09.2016.


Polly----------curka----------15.10.2016.
Geisya---------curka----------19.10.2016.
mmujic----------dečko----------22.10.2016.
House`s Mistres----------curka----------30.10.2016.


Yvonne ----------dečko----------09.11.2016.
Izmaglica----------dečko----------18.11.2016.
nadine-bubu----------curka----------23.11.2016.


makake---------decko----------14.12.2016.


Glo---------decko---------3.1.2017.
z25---------curka--------3.1.2017.


Ako jos netko zeli na tablicu ili sam nesto pogrijesila/zaboravila, recite.

Evo cure i tu tablica pa da znamo cija je beba koliko stara.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:17   #66
Menga nakon 14mj??? Wow! Ja si ju cak nekako prizeljkujem, zanima me kakva ce bit i hoce li se sta promijeniti. Pocetkom prosinca gin mi je rekla da ju mjesec, mjesec i pol ne bi trebala dobiti jos...

Ja sam u pocetku dojila sesiricima zbog malih bradavica, ali sam ih doma uspjela maknuti nakon par dana, ponudila bi bez i malo izvukla bradavivu prstima i htjela je grofica primiti. Koristila sam Aventove male. Sad kad smo imali krizu dojenja, ponudila sam opet s tim, jednom je htjela i onda je uslijedila gadljiva faca i nista.

Jucer me iznenadila i dok je bila pri kraju s cickanjem, onak me pogledala mudro, s cicom u ustima, ja sam joj pocela pricati i nasmijala se uz zvuk neki, prekrasno Po noci mi se vec neko vrijema budi svaka 2 sata za jelo, umjesto 3, 3 i pol? I po danu cak hoce cicu kad hod ponudim, jel bi to mogao bit taj razvikani skok u razvoju? U nekoj blagoj, nasoj verziji nakon puno rijedih podoja.

Mjerili smo ju jucer i ima 61cm! Rodila se sa 47cm
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:34   #67
Evo mi danas punih 2 tj. I vec nas muci guza. Sve joj crveno.
I jos joj se upalio neki pristic ispid vrata. A svski dan operem s vodom i blazinicom da maknem mucice.
Znam da su to sitnice. Ali bas mi zao a pazim i na guzu i na vrat.
z25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:06   #68
Mi uzivamo u zimskim danima


Smjeskic za tete s foruma


P.s. ne znam zasto ih stavi ukoso...
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:09   #69
Mi imamo jedan dan 💖 (curka rodjena jucer, 16.1.) i taman smo dosli kuci iz bolnice. Curka je super, sva je budna i znatizeljna. Ne place previse, ali imamo problema s dojenjem. Imam jednu poluuvucenu bradavicu i bas ko za vraga ta cica proizvodi puno vise mlijeka od druge koja je normalna. Bebica je nekad primi al tesko se hvata i kao da joj je prevelika 😕 nekad je bas jako zainteresirana za sisanje, al uglavnom i nije bas i samo zaspe dojeci. U bolnici sam ispumpavala tih 15-ak ml kolostruma po podoju i davala na spricu. Dr kaze ako vidim da nema mlijeka bas a ona je jako gladna da uvedemo dohranu privremeno, a ginicka kaze da ne treba sve dok redovito ispumpavam sto god ima :/ totalno sam zbunjena sad.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:10   #70
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Mi imamo jedan dan 💖 (curka rodjena jucer, 16.1.) i taman smo dosli kuci iz bolnice. Curka je super, sva je budna i znatizeljna. Ne place previse, ali imamo problema s dojenjem. Imam jednu poluuvucenu bradavicu i bas ko za vraga ta cica proizvodi puno vise mlijeka od druge koja je normalna. Bebica je nekad primi al tesko se hvata i kao da joj je prevelika 😕 nekad je bas jako zainteresirana za sisanje, al uglavnom i nije bas i samo zaspe dojeci. U bolnici sam ispumpavala tih 15-ak ml kolostruma po podoju i davala na spricu. Dr kaze ako vidim da nema mlijeka bas a ona je jako gladna da uvedemo dohranu privremeno, a ginicka kaze da ne treba sve dok redovito ispumpavam sto god ima i samo da je redovito stavljam da doji :/ totalno sam zbunjena sad.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk


Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:12   #71
Polly preslatka je bas vam lijepi mi na kauc se zavalili. Cekam babca da skuha rucak gladna sam. Mali neide u vrtic snjeg je dosta i muz oso autom radit pa neam ga kak odvest.



zanemarite masnu kosu, nisam prala 5 dana hhaha navikavam ju na manje pranje
nadine-bubu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:19   #72
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Mi imamo jedan dan (curka rodjena jucer, 16.1.) i taman smo dosli kuci iz bolnice. Curka je super, sva je budna i znatizeljna. Ne place previse, ali imamo problema s dojenjem. Imam jednu poluuvucenu bradavicu i bas ko za vraga ta cica proizvodi puno vise mlijeka od druge koja je normalna. Bebica je nekad primi al tesko se hvata i kao da joj je prevelika nekad je bas jako zainteresirana za sisanje, al uglavnom i nije bas i samo zaspe dojeci. U bolnici sam ispumpavala tih 15-ak ml kolostruma po podoju i davala na spricu. Dr kaze ako vidim da nema mlijeka bas a ona je jako gladna da uvedemo dohranu privremeno, a ginicka kaze da ne treba sve dok redovito ispumpavam sto god ima :/ totalno sam zbunjena sad.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk


Dust imas nogucnost za sesirice??? Ili moja frendica je prvo s izdajalicom izvukla mal bradavici pa onda malom
dala. Nazalost to je to sta ti mogu rec. Al stoji da ju stavis sto vise na sisu tak ce zi se jos po evat proizvodniju.
Sam polako i smireno ak ide ide ak ne ne
nadine-bubu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:26   #73
Pollly preslatka je!
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:28   #74
Z25, sretna nam dva tjedna!

Dust, meni frendica primalja i za te uvučene bradavice ima foru da šprici odreže vrh, nasloni na bradavicu i lagano povuče. Možda da tak probaš? Mada uvučena bradavica ne bi trebala biti problem jer beba mora staviti dobar dio sise u usta da bi hvat bio ispravan. I samo ju meći na sisu da potaknete proizvodnju. Nama su u rodilištu dali jednu noć ad jer kao nemam mlijeka. Drugu noć mi je sestra objasnila da malac zaspi na sisi, pa ga treba buditi, poticati. Znači, prstom ga malo bockati ispod brade, maziti mu kosu ili lagano stisnuti kraj uha. Po obraščićima ne jer onda izbacuje sisu misleći da je tamo gdje ga podragaš. Zahvalna sam toj sestri do neba.

Nama bila patronažna, imamo 3845g, rastemo i pupak zacijelio.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:29   #75
Dust i ja ti imam uvucene bradavice . Probaj nabavit sesirice i stavljaj ju cim vise na sisu. Ja joj nebi davala adaptirano. Tek ti je drugi dan. Sad ce mlijeko buknut. Meni treci dam buknulo da nisam znala kam bi s njim.
z25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:31   #76
Glo koliko ste dobili od izlaska? Ja cu svoju vagat navecer prije kupanja.
z25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:33   #77
Hvala cure! Probat cemo bez AD.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:36   #78
Quote:
z25 kaže: Pogledaj post
Glo koliko ste dobili od izlaska? Ja cu svoju vagat navecer prije kupanja.


165g. Još nismo vratili porođajnu koja je bila 3900, ali patronažna kaže da je bitno da dobiva na gramima i da ne brinem ako svi ostali parametri štimaju, a štimaju.

Polly i Nadine, preslatki
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:40   #79
Dustflower cestitam!

Nemoj brinuti toliko oko dojenja, koliko sam shvatila, bebica zeli dojiti i vjerujem da beba stara 1 dan itekako dovoljno mlijeka ima. Nemoj slusati one koji ti kazu da nemas, mlijeko nadolazi izmedu 3. i 5.dana os poroda, ovo je sve kolostrum i puno ga i uspijes izdojiti, beba sad ima mali zeludac koji ce postupno traziti vise. I bas oko 3.dana bebe najcesce imaju skok u razvoju kad im se poveca potreba za hranom. Kazu da se to dogada svaka 3, 6, 9 dana pa tjedana pa mjeseci, a ne mora bit da ih svaka beba jasno pokazuje. Ovo ti pisem jer tad zene pomisle da nemaju mlijeka jer beba cesto trazi cicu i nervozna je, a time potice dojke na vecu proizvodnju.

Meni se cini da ti itekako imas dosta i ne razumijem zasto davati odmah na spricu. Meni je prvi normalan podoj bio tek 12 sati od poroda jer je beba puno bljuckala plodnu vodu i nije htjela dojiti, a kad je krenulo bilo je super. Isto imam male i polu uvucene bradavice, koristila sam sesirice u pocetku, al smo ih za manje od 2tj maknuli i dojimo normalno. Probaj mozda prstima tu bradavicu malo izvuci i sa dva prsta stisni oko nje doj nudis tu cicu da beba lakse uhvati, mogu oni to, ne brini.

Moja je dojila na moje ultra male bradavice sa skracenom resom ispod jezika koja im otezava cicanje, a koju smo kasnije isli rezati, treba bit strpljiv i uporan.

Kako to da si tak brzo isla doma, nisi u RH?
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:55   #80
Jos da dodam da probas ne koristiti dude, bocice i slicno barem prva 2tj ako ne i dulje, to zna poremetiti dojenje jer je bebi puno lakse i uhvatiti dudu i piti iz boce. Time bi napravila medvjedu uslugu sama sebi.

Meni je kao i Glo jedna sestra u bolnici objasnila kako da beba ispravno primi bradavicu i podrucje oko nje, ja sam prstima (kao skarice stavis kaziprst i srednji prst) malo taj dio stisnula i kad beba otvori usta, gurnes sto vise toga i ona onda primi dovoljno i dojenje nece boljeti, i ne smije nikako boljeti. Treba im otprilike na pola nepca doci bradavica da pocnu sisati. Mislim da mi je to najbitnije bilo kasnije doma kad sam pocela nuditi dojku bez sesirica. S vremenom i bradavice omeksaju pa i ako su velike, bude si ih beba prilagodila sisanjem.

Meni patronazna kad je drugi put dosla nije vjerovala da na takve male cice ja dojim bez nastavka...

Nemoj uopce jos razmisljati o adaptiranom dok ti toliko kolostruma ide i dok nije proslo neko vrijeme da uhvatite ritam u dojenju. Kazu da dojenje ovisi 50% o mami i 50% o bebi.

Samo polako: mig:

Dodam te poslije na tablicu.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.