Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 22:11   #1
Alternativni/domaći lijekovi u i prije trudnoće

Iznesite svoja iskustva sa alternativnim/domaćim lijekovima koji su većinom dopušteni u trudnoći.
Dakle, domaće stvari, homeopatija, bachove kapi, "narodni lijekovi" i sl.


curke, help, help!
jutros sam se probudila zatvorenog grla. nisam bolesna (još) i svakako bih htjela to sama riješiti bez puno kemije i antibiotika.
ima nešto od domaćih ljekarija (med, limun i sl.) sa čim treba paziti?
sa čim se vi krpate?
jel zna netko od one sile pastila koje smijemo, a koje ne smijemo?
hvala na savjetima..

Zadnje uređivanje MalaLola : 07.10.2008. at 10:16.
gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:34   #2
propolis, propolis i propolis. pastile - neke s...propolisom!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:40   #3
Nažalost od pastila se ne može ništa ali zato su ti uvijek tu toplo mlijeko, limun i med...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:56   #4
ma, mogu se pastile s propolisom, ja ih cuclala, rekle mi i doktorica i apotekarke dvije
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:00   #5
ja uzimala tajsove sa kaduljom. One su navodno na prirodnoj bazi.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:03   #6
Quote:
gama kaže: Pogledaj post
curke, help, help!
jutros sam se probudila zatvorenog grla. nisam bolesna (još) i svakako bih htjela to sama riješiti bez puno kemije i antibiotika.
ima nešto od domaćih ljekarija (med, limun i sl.) sa čim treba paziti?
sa čim se vi krpate?
jel zna netko od one sile pastila koje smijemo, a koje ne smijemo?
hvala na savjetima..
iskarmeliziraj 2 zlice secera ( otopi ga na tavi dok ne postane smjedji) i na to dodaj 2 dcl mlijeka i dobro promjesaj da se taj secer dobro promjesa sa mlijekom i to popij, drugi dan ti grlo kao novo
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:08   #7
Ja imam osjetljivo grlo i zna me uhvatiti. Ja onda skuham čaj od kadulje, poklopim i pustim da se ohladi, a onda grgljam, tj. ispirem grlo. Ne trebaš ga piti, samo grgljaj, pa ispljuni. Meni pomogne!
Tučak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:03   #8
Ja koristim recept od mame koji je koristila dok smo jos bili djeca...par zlica meda zagrijat sa sokom jednog limuna....popit vruce tj.sta toplije!
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 06:06   #9
Od pastila mozes Granobil, meni je puno pomogao - 3 puta sam imala upalu grla i to u prvom tromjesečju.
A jednom me grlo jako uhvatilo i probala sam onaj zdravo-seljački recept: namazala grlo s medom i omotala kuhinjskom krpom (ok, zaflekala sam cijeli krevet i piđamu) ali mi je next day bilo super, kao da me nikad nista nije boljelo.

Probaj s tim Granobilom, gin i u ljekarni su mi rekli.
A ako ces uzimat propolis, uzmi bez alkohola, onaj neki za djecu.
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 08:58   #10
Provjereno pomaze grgljanje slane vode
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 09:35   #11
Samo ne puno kadulje i čaja od kadulje - može potaknuti kontrakcije maternice.

Med, propolis, onaj recept od wedding - to je mene spašavalo kad sam imala hripavac kao mala, slana voda, ili grgljanje čaja od kadulje (možda je malo lakše).
I općenito puuuuuuuno tekućine

Propolis možeš kupiti onaj za djecu a možeš i onaj u alkoholu (koliko si trudna-ključno pitanje za alkohol). Ako si prošla prvo tromjesečje smiješ i onaj u alkoholu samo ga nemoj ipak ono 5 puta dnevno - 3 puta, poslije jela i točka.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 10:09   #12
Misiz u pravu - s kaduljom ne pretjerivati... imaš jedan jako dobar propolis u pastilama - samo 3 x 1 na dan, iza toga pol sata niš ne jedeš i ne piješ: od Specchiasola Propoli epid pastile s cinkom. baš je za trudnice.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 10:57   #13
neoangin je zakon evo meni pomogao ovaj tj. inaće dojim malog i smije se cuclati
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 12:32   #14
Ja koristila Septogal sprej i uvijek mi je bio super za grlobolju, bolji od bilo kojih pastila. Sadrži kadulju, metvicu i timijan.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:24   #15
Ma koristila sam ja i Salviol, al neka baš ne pije čaj od kadulje u enormnim količinama i cucla tablete na bazi kadulje.
Može uzeti Salviol - i ja sam ih cuclala, al neka onda samo grglja čaj od kadulje, nek ga ne pije.

Samo ne znam koliko si trudna???
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:19   #16
Kad me boli grlo stavim si oblog od propolisa i zavežem maramom oko vrata i tako na spavanje i svaki put bi mi pomoglo

Doktor mi je rekao da je to malo alkohola da bi izazvalo neke probleme.

Znala sam ispirati i kaduljom ali domaći propolis (tata od prijeteljice ima pčele) je zakon
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:57   #17
hvala cure, eto na svemu sam; i čaju od šipka, medu, limunu, narančama, pila i ono mlijeko, a od pastila sam uzela islandski bršljan. on mi je inače super, a u apoteci mi je gđa rekla da se mogu i sada trošiti.
inače sam u 18 tjednu..
eto, nadam se da će se smiriti..
gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 20:50   #18
Nije islandski bršljan nego islandski lišaj - ako sam u ravu.
To smiješ trošiti, al to je uglavnom za kašalj. I ne smiješ više od 3 pastile dnevno - pročitaj upute (tako se sjećam).
Puno čaja - šipak, kamilica, menta - štogod ti paše. I ne brini U tvojim tjednima više nije tako frkovito
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 10:02   #19
da misiz... ja nisam htjela niš pisati... islandski lišaj (kažu "prirodan antibiotik") - ima ga u Isla moos pastilama, Granobilu od Dietpharma, sirupu od Trešnjevačkog lab.-a..., a bršljan bi bio Prospan sirup. i jedan i drugi su namijenjeni i za ublažavanje nadražaja na kašalj (a isl lišaj i nadraženog grla), kako i za omekšavanje sekreta te lakše izbacivanje istog. oboje mogu uzimati trudnice.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 10:58   #20


Ajmo otvorit ljekarnu za trudnice

:rolf:
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.