Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2005., 23:01   #1
Unhappy US Republican: Ako muslimani nuklearnim oružjem napadnu nas, mi ćemo njukirati Meku

Američki republikanac: Ako muslimani nuklearnim oružjem napadnu nas, mi ćemo njukirati njihova sveta mjesta



DENVER — A Colorado congressman told a radio show host that the U.S. could "take out" Islamic holy sites if Muslim fundamentalist terrorists attacked the country with nuclear weapons.

Rep. Tom Tancredo (search) made his remarks Friday on WFLA-AM in Orlando, Fla. His spokesman stressed he was only speaking hypothetically.

Talk show host Pat Campbell (search) asked the Littleton Republican how the country should respond if terrorists struck several U.S. cities with nuclear weapons.

"Well, what if you said something like — if this happens in the United States, and we determine that it is the result of extremist, fundamentalist Muslims, you know, you could take out their holy sites," Tancredo answered.

"You're talking about bombing Mecca," Campbell said.

"Yeah," Tancredo responded.

The congressman later said he was "just throwing out some ideas" and that an "ultimate threat" might have to be met with an "ultimate response."

Spokesman Will Adams said Sunday the four-term congressman doesn't support threatening holy Islamic sites but that Tancredo was grappling with the hypothetical situation of a terrorist strike deadlier than the Sept. 11, 2001, attacks.

http://www.foxnews.com/story/0,2933,162795,00.html
kori.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:08   #2
Rise, jebem te smotanog, Umpa je vec to postao, dolje na jednoj temi!

Daj citaj malo prije nego copy-pasteas!

Osim toga, nukanje svetih mjesta je lose za izbore: cilj je PRIDOBITI glasace, ne POBITI!

Znam da obje pocinju na P, ali daj - potrazi u rjecniku razliku izmedju ove dvije rijeci...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:08   #3
Vraća se strategija MAD? Nuklearni napad na sveta mjesta...pa neka netko kaže da ameri nisu ludi narod. Stvorit će si neprijatelje i od muslimana koji to do sada nisu bili.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:08   #4
ph...jah...mozda svijetu treba novi rat...mozda su se pojedine zemlje osilile...ipak nismo imali neki svjetski rat vec 60 godina...neki ne znaju ni sta je to...mozda je vrijeme da djecica dobiju samarcinu...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:13   #5
Quote:
BluesCat kaže:
Vraća se strategija MAD? Nuklearni napad na sveta mjesta...pa neka netko kaže da ameri nisu ludi narod. Stvorit će si neprijatelje i od muslimana koji to do sada nisu bili.
Well, ako ih neko nuka u ime islama, mislim da ce im zivo pucat milokliz... Ne vjerujem da ce se ogranicit na meku... Rezultat nukanja amerike bi vjerojatno bio nuklearni holokaust arapa (i mnogih drugih). Ako netko nuka bilo koju atomsku silu, moze ocekivat da ce ta zemlja ispraznit pola svog nuklearnog arsenala na ono do cega mu je stalo. To je doktrina _SVIH_ nuklearnih sila. A ameri imaju... koliko? 40 000 komada? I imaju i dosta takticnog oruzja, tj, mogu nukeovat odredjen kvart ako im se cjefne.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:14   #6
HALO?

Vi ste stvarno malo retardirani?

NEKI LIJEVI KONGRESMEN se PROSERE, poslije toga se IDE PRATI, a vi od toga napravite:

"Je, je, to ce sigurno tako biti!"
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:15   #7
Well, kako i ja rekoh - vraća se strategija MAD.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:16   #8
Zamisli da je prije par godina zastupnik u Sobranju izjavio: "Ako šiptari napadnu Tetovo, mi ćemo napasti Meku"!
kori.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:22   #9
Pa nije bas da je niko...ipak je kongresman...njih nema puno.
Sto se tice nuklearne bombe, mislim da je suludo uopste i misliti o tome...
Zracenje nema granice, ono ide i mimo granica i siri se na sve strane.
Jedna danasnja nuklearna bomba je jacine 100 onih iz Hiroshime, pa vi sracunajte ako naleti kakav vjetar i svo to zracenje prenese u Europu!
Tako se desilo i sa katastrofom u Chernobylu, sto je bilo malog znacaja u odnosu na neku mogucu bombu(danasnju).
mislim da je glupo od kongresmana da misli tako povrsno i bez imalo odgovornosti i prije svega ZNANJA o tome sta znaci jedna atomska bomba!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:27   #10
Quote:
Baron Samedi kaže:
HALO?

Vi ste stvarno malo retardirani?

NEKI LIJEVI KONGRESMEN se PROSERE, poslije toga se IDE PRATI, a vi od toga napravite:

"Je, je, to ce sigurno tako biti!"
On je samo dao specificni primjer za primjenu doktrine. U slucaju nuklearnog napada, odgovara se tako da se nuklearni napad ne ponovi, a ne da se utjera pravda. Dakle, spaljena zemlja, svaka za koju se sumnja da je mozda od tamo poteklo, ili se sumnja da bi nakon napada mogao biti pretnja. Na listi bi se mogla nac i koreja, za svaki slucaj. Mozda i kina. To je nuklearna doktrina, second strike mora biti last strike. Pobijes sve tko je pretnja da bi tvoji prezivjeli imali sanse opstati. Bez milosti. Imaju posebno obucene ljude na second strike lokacijama (podzemnim silosima, podmornicama i brodovima) koji ce pritisnut gumb bez okljevanja.

Postoji i legenda (moguce tocna) da amerika ima odredjen arsenal naciljan na strateske ciljeve po cijelom svijetu (dovoljno da pobije komplet covjecanstvo) ciji triger je sat. Svakih x vremena (mislim sat vremena) netko treba resetovati timer, inace se lansira. To je za slucaj da netko zamisli da ce pobit sve amere i izvuc se ziv.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:28   #11
Quote:
Baron Samedi kaže:
HALO?

Vi ste stvarno malo retardirani?

NEKI LIJEVI KONGRESMEN se PROSERE, poslije toga se IDE PRATI, a vi od toga napravite:

"Je, je, to ce sigurno tako biti!"
Nije meni što je to rekao neki levat od kongresmena, nego što ima još veći levat iznad njega, koji bi ga mogao ozbiljno shvatiti.
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:31   #12
Quote:
nordea kaže:
Pa nije bas da je niko...ipak je kongresman...njih nema puno.
Sto se tice nuklearne bombe, mislim da je suludo uopste i misliti o tome...
Zracenje nema granice, ono ide i mimo granica i siri se na sve strane.
Jedna danasnja nuklearna bomba je jacine 100 onih iz Hiroshime, pa vi sracunajte ako naleti kakav vjetar i svo to zracenje prenese u Europu!
Tako se desilo i sa katastrofom u Chernobylu, sto je bilo malog znacaja u odnosu na neku mogucu bombu(danasnju).
mislim da je glupo od kongresmana da misli tako povrsno i bez imalo odgovornosti i prije svega ZNANJA o tome sta znaci jedna atomska bomba!
Postoje bombe koje su ciste. Recimo, neutronske. Eksplodira, pobije sve zivo (ukljucujuci zivotinje i biljke), ali ostavi infrastrukturu. Pola sata nakon eksplozije, nema radijacije. Te bombe poznaju granice. I zato su upravo zastrasujuce, jer su upotrebljive.

Slucaj klasicnog atomskog rata je definitivno neracionalan, tj, racionalna osoba ne moze lansirati nuklearno oruzje. Neutronske bombe moze. A kad smo kod toga, teroristi bas ne obiluju racionalizmom. Nas ce alah zastititi, u najgorem slucaju cemo zaraditi shahadet...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:34   #13
Quote:
UmpaUmpa kaže:
On je samo dao specificni primjer za primjenu doktrine. U slucaju nuklearnog napada, odgovara se tako da se nuklearni napad ne ponovi, a ne da se utjera pravda. Dakle, spaljena zemlja, svaka za koju se sumnja da je mozda od tamo poteklo, ili se sumnja da bi nakon napada mogao biti pretnja. Na listi bi se mogla nac i koreja, za svaki slucaj. Mozda i kina. To je nuklearna doktrina, second strike mora biti last strike. Pobijes sve tko je pretnja da bi tvoji prezivjeli imali sanse opstati. Bez milosti. Imaju posebno obucene ljude na second strike lokacijama (podzemnim silosima, podmornicama i brodovima) koji ce pritisnut gumb bez okljevanja.

Postoji i legenda (moguce tocna) da amerika ima odredjen arsenal naciljan na strateske ciljeve po cijelom svijetu (dovoljno da pobije komplet covjecanstvo) ciji triger je sat. Svakih x vremena (mislim sat vremena) netko treba resetovati timer, inace se lansira. To je za slucaj da netko zamisli da ce pobit sve amere i izvuc se ziv.

"KOLIKO JE SATI???? PAS MATER, ZASPAO SAM, DI MI JE KLJUC ZA TAJMER??"

Rijeci koje su 2220. godine culi Marsijanci kad su aktivirali crnu kutiju, jedini pronadjeni predmet na nenastanjenom i radioaktivnom planetu Zemlji...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:34   #14
Quote:
BluesCat kaže:
Nije meni što je to rekao neki levat od kongresmena, nego što ima još veći levat iznad njega, koji bi ga mogao ozbiljno shvatiti.
Kongresmen je rekao tocnu stvar, U SLUCAJU NUKLEARNOG NAPADA NA AMERIKU amerika ce odgovoriti nuklearno, po najbolnijem cilju za napadaca.... Ako se radi o nekoj maloj prljavoj bombi, ako se radi o pravom nuklearnom napadu, prenapucenost svijeta vise nece biti problem...

Ciljano su razvijani sistemi koji cine upotrebu nuklearnog oruzja neracionalnom. Racunali su na ruse ili kineze, ne na iracionalnog nekrofila osamu.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:38   #15
Quote:
Baron Samedi kaže:
"KOLIKO JE SATI???? PAS MATER, ZASPAO SAM, DI MI JE KLJUC ZA TAJMER??"

Rijeci koje su 2220. godine culi Marsijanci kad su aktivirali crnu kutiju, jedini pronadjeni predmet na nenastanjenom i radioaktivnom planetu Zemlji...
Legenda kaze da je taj sistem smislio Von Neuman, matematicar koji je izmislio teoriju igara, kako stvoriti igru u kojoj nema pobjednika ako se povuku odredjeni potezi, kao osiguranje da nitko nece takav potez povuc. Samo, teorija igara pretpostavlja racionalne igrace...

Sistem nije tako jednostavan, ali to je princip. Tj, matematicki model je isti.

Tko je ono rekao, ne znam kojim oruzjem ce se voditi 3. svjetski rat, ali cetvrti ce se voditi sa toljagama.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:41   #16
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Legenda kaze da je taj sistem smislio Von Neuman, matematicar koji je izmislio teoriju igara, kako stvoriti igru u kojoj nema pobjednika ako se povuku odredjeni potezi, kao osiguranje da nitko nece takav potez povuc. Samo, teorija igara pretpostavlja racionalne igrace...

Sistem nije tako jednostavan, ali to je princip. Tj, matematicki model je isti.
Znam, znam, cuo sam, znam o cemu pricas, svojedobno mi je to na jednoj debati bio glavni argument U PRILOG postojanja nuke oruzja.

Ali, jebi ga, moram se zajebavat', ovi ovdje od neke lijeve izjave napravili internacionalan incident.

Osim toga, sto? Crni kamen bi se vratio tamo odakle je i dosao - u atmosferu!
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:44   #17
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Kongresmen je rekao tocnu stvar, U SLUCAJU NUKLEARNOG NAPADA NA AMERIKU amerika ce odgovoriti nuklearno, po najbolnijem cilju za napadaca....
a mislis da ce amerikanci rijesiti problem time sto ce napasti Meku?!?
Ako imas neracionalnog Osamu, mislis da ga je briga za Meku...bombom se nece nista rijesiti, jer su to male grupe razbacane po citavoj zemaljskoj kugli...a cini mi se, najmanje se kriju u Meki...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:53   #18
Quote:
Alkas kaže:
Kako god bilo, muslimani ce najebati.
"nu" ove budale...ko ti garantuje da ti neces udahnuti malo gama zrake...a Bog zna da bi ti godilo...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 00:48   #19
Quote:
UmpaUmpa kaže:


Tko je ono rekao, ne znam kojim oruzjem ce se voditi 3. svjetski rat, ali cetvrti ce se voditi sa toljagama.
albert einstein.
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 01:07   #20
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Legenda kaze da je taj sistem smislio Von Neuman, matematicar koji je izmislio teoriju igara, kako stvoriti igru u kojoj nema pobjednika ako se povuku odredjeni potezi, kao osiguranje da nitko nece takav potez povuc. Samo, teorija igara pretpostavlja racionalne igrace...

Sistem nije tako jednostavan, ali to je princip. Tj, matematicki model je isti.

Tko je ono rekao, ne znam kojim oruzjem ce se voditi 3. svjetski rat, ali cetvrti ce se voditi sa toljagama.
Pa zar nije i dinamit počeo biti upotrebljavan samo zato da svi ratovi prestanu.
Jer kao niko neće biti toliko lud da koristi dinamit u ratu.
A onda će i ratovi prestat, jer svako će se bojat dinamita onog drugog?
Nije li i to ista logika kao i sa nuklearnim oružjem?
kori.st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.