Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2014., 17:23   #1001
Nikada nemojte zvati majstora po imenu DAMIR HORVAT. Taj se oglašava po njuškalu da popravlja bijelu tehniku. Dođe samo pokupiti novce kao da mora kupiti novi dio. Tu je jako brz. A onda to ugradi, staro izvadi. A staro prodaje preko oglasa . Pitanje dali je staro? Uglavnom Vama ne radi hladnjak, pericali ili za što ste ga uopće već zvali. Ako ne pristanete na popravak naplatiti će vam dolazak 250 kuna. Oglas je Servis kućanski aparata i rashladnih uređa i ugostiteljske opreme Šifra oglasa: 7647495 pogledajte i ostale oglase njegove, prodaje rezervrne dijelove nakon što vam ih izvadi iz stroja koji vam onda više ne radi. Nažalost ja sam nasjeo i uzeo novce, vratio ih nije, stroj nije popravljen. Eto, kupujem novi a izgubio sa njime 900 kuna. Sve na crno.
SANDROME is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 17:23   #1002
Oglašava se preko NJUŠKALA !!!!
SANDROME is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 08:16   #1003
dal netko ima nekog majstora za frižider? on radi ali ne hladi plin? radi se o whirpoolovom hladnjaku s ledenicama.
prijedlozi u inbox.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 10:57   #1004
Novi kombinirani ugradbeni hladnjak / zamrzivač Gorenje RKI2-ORA pušta glasne zvukove prilikom uključenja ventilatora u gornjem dijelu hladnjaka. Čini se kao da ventilator vibrira i udara u stijenku hladnjaka čime ispušta iritantan zvuk...
Da li je problem u tome što frižider možda nije postavljen u "vagu" ili problem leži negdje drugdje.
votkavisnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 18:58   #1005
Frizider Beko kombinovani dolje zamrzivač radi a gore prestao da ledi jučer,inače star je 4-5god. popravljan jednom prije otprilike 1god.punjen plin.
Šta bi sad moglo da bude??
sandy1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 09:24   #1006
Ako je dopunjavan plin, a rupa nije začepljena, onda je logički pretpostaviti da negdje i dalje pušta. E sad, ako ste dovoljno glupi da ponovo "ulijevate vodu u šupalj lonac", onda očekujte i dogodine (ili prije) istu rabotu.

Može i biti da je majstor "pekar" dopunio plin jer je postavio krivu diagnozu i dijagnosticirao "misteriozni nedostatak plina bez prisustva stvarne rupe" ilitiga "djevica marija rupa".

U popisu dijagnoza majstora frigoriste (ne-pekar) nema takve dijagnoze. U njegovom popisu ima dijagnoza "nedostatak plina u prisustvu rupe" i "djelomično začepljenje filtra sušača ili kapilare" te dijagnoza " tvornički nedostatak plina popraćen sa lošim radom uređaja od dana 1"

Servisni postupci se razlikuju ovisno o dijagnozi, međutim nema nigdje u popisu servisnih postupaka majstora frigoriste ovaj:

1. mjeri tlak
2. dopuni plin dok se tlak ne popne na x bara
3. gotovo

Međutim ima ovakav:
1. mjeri temperaturu zraka u hlađenom prostoru i okolici uređaja
2. procijeni odgovarajuči tlak ovisno u vrsti uređaja
3. mjeri tlak
4. mjeri temperaturu cijevi na izlazu izmjenjivača topline
5. izračunaj pregrijanje i pothlađenje
6 . usporedi izračunato sa očekivanim ispravnim vrijednostima
6. na osnovu toga postavi dijagnozu
7. na osnovu dijagnoze utvrdi potrebne radnje i njihov redoslijed.
8. upoznaj mušteriju sa dijagnozom i pripadajučim koracima za rješavanje problema
9. upoznaj mušteriju sa cijenom popravka i garancijom na takav rad
10. itd....


Cijena npr. 900 kn! Problem riješen! Garancija 6-12 mjeseci na rad i ugrađene dijelove.

A može i pekarski:

1. ulij 20 kn plina do x bara za 250 kn i bježi!

E sad, platiti odmah 900 i biti siguran da je riješen problem ili 250 pa APP (Ako Prođe Prođe)?
Ajmo se malo kockati! Ima u tome adrenalina, a moguće i sreće.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore

Zadnje uređivanje nike321 : 08.10.2014. at 09:34.
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:11   #1007
Kombinirani samostojeci hladnjak prestao odjednom raditi. Star 4-5 god. Candy.
Doslovno otvorila vrata kad sam vracala nesto unutra i vise svijetlo nije radilo. Do tad je previse hladio. Zaledio mi je povrce koje je diralo zadnju stranicu.
Sto bi to moglo biti? Koliko bi mogao kostati popravak?
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 01:58   #1008
Recimo, izbacio/pregorio osigurač!
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 04:58   #1009
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Recimo, izbacio/pregorio osigurač!
U frizideru? Moze to rjesiti obican elektricar?
Uticnica radi
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 08:35   #1010
Može, ali u slučaju da je nešto frigoristički morat čete platiti dva majstora.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:59   #1011
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Može, ali u slučaju da je nešto frigoristički morat čete platiti dva majstora.
ispricam se . totalna sma tuka.
samo lampica je pregorjela.
jucer sam mislila da ce kad petljam po termostatu dati neki znak zivota (kao klik od bojlera), a kako nije proglasila sam ga pokvarenim.
jucer sam ga smanjila na minumum (uvjerena da je pregrijan) i jutros jos jednom probala pojacati i proraradio je kompresor/motor.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:47   #1012
Crko mi frižder. Bio je majstor i rekao da mu je motor pregorio i rekao je da motor košta cca 1200 kn. E sad marka friđa je LG a model je GR 389 SNQF jel mi se to isplati popravljati ili da kupujem novi. Friđ je star cca 9 godina.
Majstori pomagajte!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:27   #1013
Kupuj novi jer je i tvornički predviđen da radi do sedam godina. Dvije si već u plusu Preskupo je to ulaganje na tako star uređaj.


Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Crko mi frižder. Bio je majstor i rekao da mu je motor pregorio i rekao je da motor košta cca 1200 kn. E sad marka friđa je LG a model je GR 389 SNQF jel mi se to isplati popravljati ili da kupujem novi. Friđ je star cca 9 godina.
Majstori pomagajte!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:42   #1014
Hvala!
Kaj kažeš na ikeine friždere?
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 06:49   #1015
Nike321 zanimljiv post surova istina na žalost.
A zanima me ako je iscurio plin i ako postoji rupa negdje može li to majstor uopšte rješiti?
Ako može ima li tu rućna metoda što mi djeluje komolikovano ili rješava nekakvim sredstvom kao recimo kad hladnjak na autu procuri.
sandy1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 08:22   #1016
Ovisi gdje je procurio! Ako je procurio u dijelu koji je zaliven purpenom, onda se to ne može riješiti. Ako je procurio u dijelu koji je fizički dostupan, onda se riješi ili krpanjem propuštanja ili zamjenom dijela.
Metoda za traženje propuštanja ima raznih. Najbrža je metoda tlačenjem dušikom i traženje gdje propušta specijalnim sapunicama (visoka površinska napetost sapunice).
Postoje elektronski sniferi, a i metoda sa fluorescentnim uljem.
Krpanje sa metodom kao na hladnjaku automobila ne dolazi u obzir osim ako to nije zadnja opcija prije bacanja uređaja, kao u slučaju kod propuštanja u dijelu uređaja koji je zaliven purpenom.

Ozbiljan serviser taj servis ne vrši na adresi mušterije nego u radioni gdje ima uvjete i dovoljno vremena da sve ispita.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 18:44   #1017
Hvala lijepo na iscrpnim objašnjenjima.
sandy1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 08:50   #1018
preinaka frižidera

Pozdrav.

Riječ je o malom frižideru sa ledenicom (visine 85 cm) starom 20-tak godina, proizvođač - Gorenje.

Pitanje (vjerojatno blesavo, al ne kužim se dovoljno da sam odgovorim na njega) je dal je moguće isključiti i demontirati ledenicu, a da frižider dalje normalno radi? Frižider 99,99% ima jedan kompresor za oba procesa.

Hvala!
Emmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 10:39   #1019
Nije


Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Riječ je o malom frižideru sa ledenicom (visine 85 cm) starom 20-tak godina, proizvođač - Gorenje.

Pitanje (vjerojatno blesavo, al ne kužim se dovoljno da sam odgovorim na njega) je dal je moguće isključiti i demontirati ledenicu, a da frižider dalje normalno radi? Frižider 99,99% ima jedan kompresor za oba procesa.

Hvala!
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 03:45   #1020
Sve je moguće, samo je pitanje koliko je to isplativo.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.