Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2014., 16:56   #1021
Danas sam i ja prokrvarila. Taman kog gin na pregledu,da ce me na uzv,i pljus,potop. Valjda hematom koji odize posteljicu,dosla u bolnicu tog velikog nema,ne znam jel se to on izlio,puknio,stavec. Smjestili me na odjel,krvarim i dalje i dragi Bog zna sta ce biti dalje. E da,danas sam 12+6
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 17:09   #1022
Uh, zasto se ovo dogada?!?
Nadam se da je to bilo to, da je hematom otisao i da bude sad sve ok
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 19:47   #1023
Aeon+, sretno i zelim da bude sve ok :-)

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 18:08   #1024
Cure koje ste imale hematome, jesu vama znale onako pri brisanju biti kao neke smedje sluzave zilice na papiru? Izvinjavam se na detaljnom opisu,al sam zabrinuta jer vise ne znam sta je normalno,sta nije,kad da brinem... hvala
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:04   #1025
ja sam prvo imala svježu, crvenkastu krv ... koliko se sićam, trajalo je kratko, par dana, a pri kraju je izgledalo tako kako ti opisuješ ... nekakve smeđe boje, izmišano sa iscjedkom. u mom slučaju je to značilo da je krvarenje završilo i da samo izlaze tragovi stare krvi. nadam se da je i kod tebe tako, ali svakako se javi ginekologu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:08   #1026
Aeon+ Meni se dogodilo kao i tebi, u sličnim tjednima u ovoj trudnoći (sad sam 32tt) i dugo (skoro 3mj) sam lagano krvarila, mirovala strogo i na kraju se hematom absorbirao . Imala sam i te žilice koje opisuješ na papiru, uglavnom pretkraj kad je već prolazilo (rekli su mi da je to ta krv koja otječe u zgrušanom obliku, da se tako izrazim). Probaj što više mirovati i uzimaj propisanu terapiju i vjeruj da će biti dobro na kraju. Ja se sada toga već i ne sjećam a bilo mi je najstresnije razdoblje ikad. Gledaj prema naprijed i drži se!!
ImaDaBude is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:25   #1027
Hvala,draga sad se predvecer smirilo,Bogu hvala. Mislim,ocekivala sam da ce biti jos toga,jer stalno su tu hematomi,al nikad ti nije svejedno. Ovo mi je sve mepoznanica jer u prve 2 trudnoce nikad ovolikih problema nije bilo
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 08:43   #1028
Meni se desilo na 7+, ali nije bila svježa krv, samo tamno smeđi iscjedak.
Trajalo je jedno 2-3 dana.

Aeon, držim fige da prođe što prije
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 09:59   #1029
U 24.tj.sam i jutros sam primijetila sukrvicu na papiru, svježa krv.
Da paničarim ili čekam? Mog gin.je nemoguće dobiti na tel.
Inače već 4 dana stavljam geonistin vaginalete pa ne znam jel to može biti od njih?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 10:06   #1030
Ma ja stalno nesto krvarim u ovoj t. Dok jos nisam znala da sam trudna,svako vece sad imala sukrvicu,pa smedje. Kad sam saznala,nadjen je i hematom,brzo stao pod utrogestanima. Onda je bilo prije tjedan dana veliki hematom koji je odizao posteljicu s nenormalnim izljevom krvi.pa je stalo nakon 3-4 dana,bio mir,sad opet kojesta. Ujutro tamna krv,tokom dana smedje. Jutros opet. Jos i kasljem ko konj,vjerojatno i to naprezanje odmaze. Sad cekam da mm odvede klince baki pa idem opet doktorici.

Lukre,ja bih otisla na tvom mjestu svakako.ne treba panicariti,ali provjeriti obvezno
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 10:10   #1031
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Ma ja stalno nesto krvarim u ovoj t. Dok jos nisam znala da sam trudna,svako vece sad imala sukrvicu,pa smedje. Kad sam saznala,nadjen je i hematom,brzo stao pod utrogestanima. Onda je bilo prije tjedan dana veliki hematom koji je odizao posteljicu s nenormalnim izljevom krvi.pa je stalo nakon 3-4 dana,bio mir,sad opet kojesta. Ujutro tamna krv,tokom dana smedje. Jutros opet. Jos i kasljem ko konj,vjerojatno i to naprezanje odmaze. Sad cekam da mm odvede klince baki pa idem opet doktorici.

Lukre,ja bih otisla na tvom mjestu svakako.ne treba panicariti,ali provjeriti obvezno
Prije 10 dana bila na kontroli i uzv, posteljica je nešto niže, ali ništa alarmantno...
pratit ću još malo hoće li se tijekom dana ponoviti.
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 10:30   #1032
I kod mene je jako nisko,za sad djelomicno prekriva usce. Kad prodju hematomi,ak Bog da da prodju,onda mi je to iduce na listi za "to do sekiraciju" hoce li se podici
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:07   #1033
Vratila se od gin,to sto opet curi je od cijedjenja hematoma,al mi nije jasno kako je od 01.12.narastao.zadnji put je pisalo 2,6 x 3,5 (ja ga na tom losem uzvu nisam ni vidjela kad mi je pokazala) a sad je 5,1 x 3,1. I jasno sam vidjela to tamno podrucje. Nalazi se iznad bebe,ona je sad nesto preko 7 cm. Kaze doktorica da ne pratimo situaciju od pocetka,mislila bi da je bio jos jedan plod koji nije uspio.
Pozitivno je bar da ovaj hem za razliku od onog ogromnog koji je prsnio ne odize posteljicu,tako da beba napreduje i dalje. Muka mi vise,kad ce sve krenuti na bolje..
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:14   #1034
aeon, samo polako, korak po korak ... šta beba bude veća to će opasnost od hematoma bit manja. miruj, uzimaj terapiju (pretpostavljam da ti je doktorica nešto dala) i to je to. ja sam mirovala oko misec dana i pila duphaston oko tri miseca, ako ne i više, i sad sam u 38. tjednu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 12:58   #1035
Uzimam od 9-og tj utrogestan 3x2, zadnjih tjedan dana i normabele. Nervira me taj rast i "setanje" hematoma,zadnji put iza bebe,sad iznad..mirujem cijelo vrijeme,sjednem par puta dnevno na koju minutu.drzim se svega,a opet nista na bolje da krene
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 15:50   #1036
virujem da nije lako. ja sam ludila, ludim i sad, samo zbog drugih razloga, ali ne možeš napravit više od toga šta radiš, a stres sigurno nije dobar. živi dan po dan, tjedan po tjedan, i moraš virovat da će sve bit u redu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 21:38   #1037
24.tj. Prije 3 dana primijetila sukrvicu. Danas opet vidim nekoliko kapljica krvi... Sad sam već zabrinuta...
Ako i sutra bude, da idem svom gin. ili na hitnu?

Za one koji su išli na hitnu - Kako to uopće izgleda kad dođeš tamo, jel te odmah pregleda ginekolog ili moraš čekati? Kod svog gin.ću se načekati...

Ne želim paničariti jer nema puno krvi, ne bi bila ni jedna čajna žličica (da se grafički izrazim), ali onaj osjećaj kad čekaš što ćeš vidjeti kad odeš na wc nije nimalo ugodan...
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 23:05   #1038
Quote:
lukre kaže: Pogledaj post
24.tj. Prije 3 dana primijetila sukrvicu. Danas opet vidim nekoliko kapljica krvi... Sad sam već zabrinuta...
Ako i sutra bude, da idem svom gin. ili na hitnu?

Za one koji su išli na hitnu - Kako to uopće izgleda kad dođeš tamo, jel te odmah pregleda ginekolog ili moraš čekati? Kod svog gin.ću se načekati...

Ne želim paničariti jer nema puno krvi, ne bi bila ni jedna čajna žličica (da se grafički izrazim), ali onaj osjećaj kad čekaš što ćeš vidjeti kad odeš na wc nije nimalo ugodan...
ja bi na tvom mjestu čim bi primijetila krv spakirala se ili ginekologu ili na hitnu

kad dođeš na hitnu ideš ravno na ginekologiju i tamo te pregledavaju. ne čekaš na hitnoj sa onima koji imaju strgane noge ili visoku temperaturu nego ideš ravno na odjel. bar je tako kod nas.
bila nekoliko puta....
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 07:14   #1039
Da,ides u dezurnu ginekolosku ambulantu
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 23:02   #1040
Cure...u petom-šestom tjednu trudnoće imala sam gusti pomalo krvavi iscjedak, brzo ginekologu, vidio hematom i plod kak i treba biti. Dao mi Duphaston ili kako već i to je to. Par dana kasnije ja prokrvarim, baš prava krv s ugrušcima, krvarenje je trajalo sat-dva pa potpuno prestalo. I kak me nije ništa bolilo, a bila sam uvjerena da je spontani, neću ja na hitnu jer mi ionako ne mogu pomoći, čekam ja zakazani pregled kod ginića, tjedan dana od tog događaja.
I opet nakon par dana, na ulici, sva sreća u mraku, iz mene počne ići krv kao da je netko izvadio čep, iz mene je izašlo tkiva veličine dlana, horor, i krvarenje prestalo kao da se ništa nije desilo. Hlače krvave do koljena
I danas napokon pregled, ja giniću sve ispričam, njemu žao, al što se može, ide on mene pregledati kad ono - nije spontani, beba se izborila s tim ogromnim hematomom koji je izašao i sve je ok
Još sam u šoku, morala sam podijeliti ovo s vama

Napominjem da je hematom izletio nakon što sam opet počela piti čaj od moje drage vrkute
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.