Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2010., 15:16   #61
Hvala ti Saradonija
shvatila sam i sama za tu razliku tipa stepen godina i sunce onoliko lucnih minuta na svaku planetu...zato sam se pitala posto ta razlika i do tri godine ume biti bas nezgodna za bilo kakvu vrstu prognoza...bas visa matematika...
hvala ti
interglossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 15:03   #62
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Tranziti


Dakle, tranziti su jedna od najraširenijih metoda koje se koriste u prognostici. Zasnivaju se na tumačenju tekućeg utjecaja planeta na natalni horoskop.
Pri analizi utjecaja tranzitnih planeta na natalnu kartu razmatraju se glavni aspekti među planetama, a to su konjukcija, kvadrat, opozicija, trigon i sekstil. Aspekti planeta sa vrhovima kuća natalne karte spadaju u slabije i mogu se uzeti samo kao pomoćni. Detaljna analiza uticaja minornih aspekata dopušta tvrdnju da se oni vrlo slabo ispoljavaju u formiranju događaja i zato su u tranzitima takva uzajamna djelovanja među planetama malo važna.
Jupiter, Saturn, Uran, Neptun i Pluton su planete koje primaju i daju tranzite, dok Sunce, Mjesec, Merkur, Venera i Mars samo primaju a ne daju odnosno ne donose neke bitne događaje niti su od nekog velikog značaja. Eventualno tranziti Marsa posebno ako tranzitira planetu koja je već pod utjecajem nekog tranzita veće planete.
Svaki tranzit planete ima period djelovanja:
Jupiter +/- 9 dana
Saturn +/- 14 dana
Uran, Neptun, Pluton +/- 30 dana
Sunce i Mjesec djeluju 1 dan, Merkur i Venera +/- 2 dana, Mars +/- 3 dana. Ovi se dani računaju od trenutka egzaktnog aspekta.
Što se tiče orbisa djelovanja aspekta oni iznose oko +/- 5° od egzaktnog aspekta a to djelovanje je psihološko, odnosno odvija se na unutrašnoj razini, gdje ga egzaktni aspekt manifestira na fizičku ravan.
Mars samo prima... ne donosi neke bitne događaje..??? A sve one nezgode koje "daje" Mars?

http://nk-aquarius.blogspot.com
lana57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 16:23   #63
Quote:
lana57 kaže: Pogledaj post
Mars samo prima... ne donosi neke bitne događaje..??? A sve one nezgode koje "daje" Mars?

http://nk-aquarius.blogspot.com
Marsu treba oko 2 godine da obiđe zodijak, pa ne donese svaki puta u tranzitu na određenu planetu isti događaj (nezgodu npr). Mars je okidač sporijim tranzitima. Pogledaj si npr tranzitnog Marsa u opoziciji na Merkur unazad 10 godina....i pogledaj si za te datume šta su radili tr JU, SA i UR....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 17:44   #64
Jel zna netko kako se gledaju predikcije na jednom forumu sam našla ovakvu podjelu:

"Evo kako to je uokviroio Imširagić ( a ja se 10000% slažem sa tim ) :

Nivoi delovanja prediktivnih tehnika preko elemenata horoskopa :

-1- element Zemlje : najgušći nivo postojanja, fizičko telo, ćelijski novo egzistencije :
~ tranziti
~ diurnali
~ eklipse
~ lunacije

-2- elemnt Vode : razredjeniji nivo postojanja, eterično telo, molekularni nivo postojanja :
~ sekundarne progresije
~ tercijarne progresije
~ minorne progresije
~ harmonične progresije
~ sve konverzne progresije
~ solarni povratak
~ lunarni povratak
~ povratak drugih planeta

-3- elemnt Vatre : još razredjeniji novo posotjanja, astroalno telo, atomski nivo postojanja :
~ primarne direkcije
~ direkcije solarnog luka
~ direkcije Naibodovog luka
~ sekundarne direkcije
~ tercijarne direkcije
~ profekcije

[u]-4- element Vazduha :[najrazradjeniji nivo postojanja, subatomski nivo postojanja, kauzalno telo ili kvantnomehaničko telo :/U]
~ planetarni periodi
~ fidarije
~ orbisni lukovi

Znači ~ rezime svega ovoga : SVE ovo treba odraditi da bi se dobila potpuna i kompletna predikcija za neku godinu & mesec & dan, a ne da se zadrži na opciji ~ solar, ili tranziti ili sl. Znači SVE... ovo će vam dobro doći sledeći put kad budete radili sebi ili nekome drugome predikcije za željenu godinu / mesec / dan ... zar ne?"

Ne znam sad kako se to gleda u jednom horoskopu, što se prvo gleda dal su to možda orbisni lukovi, ili planetarni periodi, ili nešto treće,što se drugo gleda... kako to uopće funkcionira?
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 19:11   #65
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ovako, razlika između metode stupanj za godinu (primarna direkcija) i metode solarnog luka:
- u primarnoj direkciji sam naziv metode ti govori, jedan stupanj predstavlja jednu godinu života. Svi elementi natala se kreću brzinom od 1° za godinu, što znači da ukoliko te zanima npr. 40-ta godina života, pomaknut ćeš sve planete za 1° x 40, dakle za 40°.
- kod solarnog luka, potrebno je individualno izračunati dnevni hod Sunca na dan rođenja, koji je kod svakog drukčiji, nije teško izračunat pogledaj u efemeride točni položaj Sunca na dan rođenja, i dan poslije rođenja i oduzmi veću vrijednost od manje...dobit ćeš 'solarni luk'....ta vrijednost, koja može bit 0°58, ili više...odgovara jednoj godini života, pa naprimjer ukoliko te zanima 40-ta godina života, 40 x npr.0°58 = 38°40 i ovo je vrijednost koju dodaješ na natalne planete...
Dakle, razlika u događaju koji proizlazi iz primarne direkcije i solarnog luka može biti i do 3 godine.

Što se tiče ekvatorijalnih lukova - viša matematika.
na ovom linku ima knjiga koja se time bavi, i Robert de Luce je to obradio ako se ne varam...
Molim vas pomoć,kod metode primarne direkcije,ono stupanj za godinu.Shvaćam da ako se želi gledati npr.za 40 te godine života planete se pomaknu za 40 stupnjeva i onda se uspoređuje sa natalnim položajem planeta.

Ali ne kužim kako pomaknuti planete za određeni broj stupnjeva,i gdje vidim taj prikaz tranzita,tj.tu usporedbu sa natalnim?Tj.kako se to radi?
Jel mogu na astrocomu?
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 20:47   #66
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć,kod metode primarne direkcije,ono stupanj za godinu.Shvaćam da ako se želi gledati npr.za 40 te godine života planete se pomaknu za 40 stupnjeva i onda se uspoređuje sa natalnim položajem planeta.

Ali ne kužim kako pomaknuti planete za određeni broj stupnjeva,i gdje vidim taj prikaz tranzita,tj.tu usporedbu sa natalnim?Tj.kako se to radi?
Jel mogu na astrocomu?
Nije mi baš jasno kako ne kužiš

Pa jednostavno ih pomakneš unaprijed za toliko broj stupnjeva. Npr. Mjesec ti je na 12° Bika, želiš pogledati planete u trenutku tvojeg 15-tog rođendana, to znači da ih pomakneš za 15 sutpnjeva.

Znači da se za tvoj 15. rođendan gleda mjesec na 27° Bika (12° natalna pozicija + 15° za 15 godina)
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 02:58   #67
neću valjda brojiti one crtice stupanj po stupanj,ali ajde ok to mi je već nekako i jasno.Ali kako ću znati koje aspekte onda npr.radi taj pomaknuti mjesec na ostale natalane planete?
Ne kužim ni kako se pomoću toga prognozira,jel može jedan primjer?
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 13:16   #68
Ako znaš zbrajati ne moraš brojati crtice

Primjer ti neće pomoći jer za tumačenje primarnih direkcija moraš znati astrologiju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 01:32   #69
Quote:
jelovnici kaže: Pogledaj post
neću valjda brojiti one crtice stupanj po stupanj,ali ajde ok to mi je već nekako i jasno.Ali kako ću znati koje aspekte onda npr.radi taj pomaknuti mjesec na ostale natalane planete?
Ne kužim ni kako se pomoću toga prognozira,jel može jedan primjer?
ne moraš brojat crtice, al nije loše ukoliko ti slabo ide matematika....najbolje nauči prvo ovako ručno, tako da ne ovisiš o astro programima....

E, kako da ti ja sad najjednostavnije objasnim kako da gledaš aspekte....

Prvo zapamti ovo napamet:

Ovan 0-30
Bik 30-60
Blizanci 60-90
Rak 90-120
Lav 120-150
Djevica 150-180
Vaga 180-210
Škorpija 210-240
Strijelac 240-270
Jarac 270-300
Vodenjak 300-330
Ribe 330-360


Sve natalne položaje planeta pretvori u ovo gore, npr Mjesec 20 Bika:
- ako je Bik 30-60, onda je Mjesec 20 Bika + 30 = 50
Npr, Venera 15 Vage: ako je Vaga 180-210, onda je Venera 15 Vage+180=195
...itd.
Dakle, Mjesec 20 Bika je isto što i Mjesec 50, a Venera na 15 vage je isto što i Venera 195.

Kad ovo naučiš, bit će ti jednostavno računati aspekte, bez brojanja crtica.

Aspekt je razdaljina između dvije planete. Aspektom se smatra kada se planete nađu na: 0,60,90,120,180.

Tako npr, ukoliko je Sunce 15 Bika ili 45, a Mjesec 15 Djevice ili 165, oni su međusobno 120 (trigon) što lako provjeriš: MO 165 - SO 45 = 120

Tako se aspekti računaju. Aspekti imaju dozvoljene orbise ili odstupanja, razni astrolozi uzimaju razne orbise, npr do 8.
Npr. Sunce 15 Bika (45) i Mjesec 20 Djevice (170), ovo je isto trigon (120) iako je aspekt među njima 170-45= 125. Ovdje je orbis 5.
Znači za Sunce na 15 Bika, svaka planeta koja se nađe od 7 do 22 Djevice je s tim Suncem u trigonu. Takođe su u trigonu i sve planete na 7 do 22 Jarca.


Kod primarnih direkcija, stupanj za godinu, prvo pomakneš sve natalne planete za onoliko godina koliko te interesira. Npr, prim dir za 40-tu godinu života:
Npr Sunce 15 Bik se pomakne za 40. Sunce na 15 Bika je isto što i 45. Na tu vrijednost dodaš 40,
Sunce 45+40=95 Što znači da se u 40-toj god života Sunce nalazi na 95. prema gornjoj tablici 95 je Rak, pa je Sunce na 5 Rak...(95-90=5)

Drugi primjer, natalni Mjesec 20 Djevice (170) + 40 = 210
210 je isto što i 0 Škorpije.
U 40-toj god direktivni Mjesec je na 0 Škorpije i gledaš aspekte na natalne planete.
Kad gledaš aspekte prim dir, nema orbisa tj orbis je do 1.
Tako je Mjesec 0 Škorpije (210), npr opozicija (180) u Biku, jer je 210-180=30.


Ako ti je ovo zamorno, nađi si neki dobar astro software.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 04:07   #70
Hvala na trudu,savršeno si objasnila!Shvatila sam.

Zadnje uređivanje jelovnici : 27.12.2011. at 04:12.
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 02:43   #71
Quote:
emillly2 kaže: Pogledaj post
Ohrabrite me malo..
Uskoro ce mi tr.JU stati na vl.7.i na direktivnu VE koja sada pravi egz.trigon sa natalnim JU,u isto vreme mi smc staje egzaktno na JMC,mislite li da mi se moze desiti ljubav pod ovim aspektima?Ja se bar tome mnogo nadam..
Jako se mucim i lomim da prekinem sadasnju vezu,imam divnog partnera ali ne osecam radost vise,nisam ispunjena,ovaj tranzit mi uliva nadu..

Dušo draga, nemoj zaboraviti da Jupiter ima veoma zanimljivo djelovanje: sve proširuje. Pa tako odnosi i veze koji su ukalupljeni i ne zadovoljavaju ''nove'' potrebe osobe često znaju biti ''prošireni'': na način da osobe shvate da su sve rekle, da se jedna strane jednostavno okrene i ode i sl.
No za ozbiljniju prognozu, važno je kako ti je pozicioniran Jupiter u natalnoj karti kao i njegov dispozitor, te što se događa s vladarom/ima 7. kuće.
Ako si malo vještija u sinastriji, pogledaj vašu zajedničku kartu, i vidi što se tamo događa (tranziti socijalnih i izvanjskih planeta mogu ti puno reći, posebice ako prelaze preko bitnih osobnih planeta ili uglova)...
Latyrka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 17:14   #72
U zadnje vrijeme dosta razmisljam o progresivnom Mjesecu i njegovom boravku u znakovima i mijenjanju znaka. Zadnjih godina mi je bio u Ribama, Ovnu i sad ce u sijecnju prijeci u Bika. Dok je bio u Ribama sva sam bila placljiva i nisam mogla pobjeci osjecaju da sam zrtva i da nikad nista nece biti bolje. To je dodatno bilo naglaseno tranzitom Neptuna na ASC (kvadrat) i opozicije na Merkur, i sve to dok je boravio u 3. kuci. Kad je presao u Ovna puno sam se bolje osjecala, pocela sam trcati, skinula kile, osisala se. Uglavnom akcija. U to vrijeme je i tranzitni Jupiter radio konjukciju s Marsom i Uran trigon na Mars. Sad je progresivni Mjesec na 29 stupnjeva Ovna i prelazi u Bika za mjesec dana. Vec osjecam da mi se manje vjezba, vise mi se spava, stalno mi se jede i uzasno mi se trosi . Tranzitna Venera mi je u 2. kuci vec par mjeseci, a bit ce tu jos, cini mi se, mjesec-dva (ici ce retro). Kakva su vasa iskustva s progresivnim Mjeseco u Biku? Najvise me zanima mogucnost stabilizacije financija.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 11:48   #73
Kod analize progresivnog mjeseca obavezno moraš pogledati gdje ti se nalazi vladar znaka u kojem je progresivni Mjesec. U tvojem slučaju se radi o Veneri. Za još detaljniju anlizu gleda se i vladar dekanata u kojem se nalazi Mjesec.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 16:13   #74
Koliko se vi sluzite solarnim lukom za predvidjanje?
Ja ga nisam koristila, ali vidim da astrolozi cesto koriste tu tehniku kao dosta pouzdanu u predvidjanju dogadjaja.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 18:50   #75
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Koliko se vi sluzite solarnim lukom za predvidjanje?
Ja ga nisam koristila, ali vidim da astrolozi cesto koriste tu tehniku kao dosta pouzdanu u predvidjanju dogadjaja.
To je jedna od glavnih metoda kojima se služim generalno. Probaj si pogledati gdje su ti bile planete (u odnosu na natalne naravno) kroz događaje iz prošlosti pa ćeš vidjeti koliko je pouzdana, nema greške.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 19:13   #76
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
To je jedna od glavnih metoda kojima se služim generalno. Probaj si pogledati gdje su ti bile planete (u odnosu na natalne naravno) kroz događaje iz prošlosti pa ćeš vidjeti koliko je pouzdana, nema greške.
Hvala na odgovoru Fish. Interesantno da se slabo ovdje na forumu razgovara o solarnim lukovima. Procitala sam da samo teski aspekti imaju efekta...Pogledat cu malo na svojim dogadjajima. Sad mi je SA Uran na Neptunu (vladaru 4.) egzaktno....mozda cu se seliti....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 20:28   #77
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru Fish. Interesantno da se slabo ovdje na forumu razgovara o solarnim lukovima. Procitala sam da samo teski aspekti imaju efekta...Pogledat cu malo na svojim dogadjajima. Sad mi je SA Uran na Neptunu (vladaru 4.) egzaktno....mozda cu se seliti....
Nema na čemu infra. Ja ih obavezno koristim kod rektifikacije. Kod solarnih lukova isto vrijedi kao i kod tranzita, dakle snažni su kada su u dodiru na osobna tijela i točke glavnih osi, a kod dodira dvaju neosobnih tijela ispoljavanje ovisi da li je to tijelo činioc našeg glavnog karaktera.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 14:19   #78
Pa kud sam i to pogledala. SA Sa na ulazu u 4. polje.

U solaru mi je 4. polje prenaglašeno. Tranziti su Bože sačuvaj...
A osim toga, svim članovima obitelji je aktivirano 4. polje, tranzitno i u solaru.
To ne može biti ništa dobro.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 21:14   #79
Moram priznati da se nekako tesko snalazim s ovim Solarnim lukom. Ne znam, kod tranzita se gledaju prvenstveno Ju, Sa, Ur, Pl, Ne, a onda ovi blizi planeti za timing, ali kod Solarnog luka ne znam na sto da prvenstveno obratim paznju.
Jesu li vazniji tranziti udaljenijih planeta na osobne ili su svi vazni?
Gledala sam neke vaznije dogadjaje u zivotu i nekako ih slabo vidim u Solarnom luku.
Npr. kad sam se preselila u Englesku tranziti nisu mogli biti jasniji - Jupiter manje od stupnja aplikaciono od Neptuna (vladara 4. kuce), Pluton stupanj i pol separaciono od Mjeseca, Uran manje od stupnja aplikaciono od vrha 4. kuce, Uran kvadrat na Neptun. Mars egzaktno na Jupiteru.

Kod Solarnog luka situacija je sljedeca - Uran (vlada 3. i nalazi se na kraju 11) opozicija Mars (vladar 5. kuce, u 7oj). Ne razumijem vezu sa seljenjem. Neptun kvadrat Pluton (vladar 1. kuce). Merkur sekstil ASC (Merkur vlada 10 i suvladar 7. kuce).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 22:14   #80
Bas sad gledam jednu kartu i ta osoba ima sad trenutacno vrlo zanimljive direkcije solarnog luka. Svaki planet solarnog luka radi sekstil na samoga sebe (u natalu) i to tocno od 0'34 separaciono. Dakle svi planeti plus Chiron, AC i MC. Vrlo zanimljivo. Any thoughts?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.