Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2010., 20:19   #1
Lom ključne kosti pri porodu

kakvog iskustva imate s lomom ključne kosti kod djece?
prvoj curici smo primjetili kvrgu za drugi rođendan, i rečeno nam je da je to bilo pri porodu i da je zaraslo nakon nekog vremena ta se kvrga više nije vidila...
moj novi problem je što sad imamo bebicu od dva mjeseca i prije par dana smo joj primjetili isto dosta veliku kvrgu pod vratom pedijatar je rekao da je bio lom pri porodu, i da je to zaraslo.nije nas slao slikavat iako smo s prvim djetetom slikavali. danas se ta kvrgica malo zacrvenila,....da se zabrinem i tražim savjete drugog pedijatra ...pomagajte
MATEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 20:28   #2
ne kužim.. jel se bebi kvrga sad tek nakon 2 mjeseca napravila?
računam, da ju je imala od poroda, pa valjda bi ju vidjeli do sada..
ako je kost pukla pri izgonu, napravi se odmah kvrgica/oteklina, ali to zaraste i prođe kroz 2-3 tjedna.. nema se što više vidjeti nakon 2 mjeseca, kamoli nakon 2 godine
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 20:33   #3
curici smo vidili kvrgu za drugi rođendan,....slikali i rečeno namje da je bio lom ali vjerojatno dok je bila bebica jer nikad nije plakala ili ometano micala rukom,a zašto se to tek tad vidilo neznam,...možda što je jako bila izrasla tad pa su joj se baš vidile kosti na vratu uglavnom sad toga više nema.
ali bebici je pravo vidljivo,...kako do sad nismo primjetili neznam,..rođena je kao velika beba pa možda zato nismo prije primjećivali ali i dr je nakon mjesec dana gledao i nije primjetio ništa,....a sad nam ovi drugi pedijatar kaže da je to bio lom i da je zaraslo.....znam samo da mi ta kvrga bode oči i jako zabrinjava
MATEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 20:38   #4
koliko ja znam, kvrga je posljedica otekline na mjestu loma.. kad kost zaraste, kvrga nestane.
osim ako nešto ne sraste ukrivo ili se napravi "divlje" meso na nepravilnom srastu..

ja bih definitivno pitala još negdje, nema mi logike da se kvrga pojavi skoro 2 mjeseca nakon što je kost srasla.
posebno ako beba normalno koristi rukicu na strani loma
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 20:42   #5
idući tjedan ćemo u doktora,... pošto je i curica imala tu kvrgu već kao velika ništa mi više nije čudno s obzirom da je sad nema....mene zabrinjava što se u bebe to malo zacrvenilo
MATEA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 20:54   #6
nije se zacrvenilo bez razloga..
ja ne bih čekala tjedan dana, ipak je to beba od svega 2 mjeseca
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 21:00   #7
Moj sinak je u porodu slomio ključnu kost...pa mogu samo potvrditi - kost zaraste za samo par dana pa nestane i kvrga.
A da je slomljena kost - primjetili su slučajno

E sad - kvrga na djetetu od dvije godine - i da pedijatar tvrdi da je lomljeno u porodu ...a nitko od vas do tada ništa nije primjetio.....hmm...definitivno se nije mogla zbog loma u porodu stvoriti naknadno, tek sa dvije godine

Meni nije jasno ovo crvenilo na mlađoj curici - na tvom mjestu bi otišla ponovo do pedijatra pa mu ukazala na to crvenilo....ako tvrdi da je lom - traži slikanje ili pregled kod ortopeda pa ćeš biti sigurna.
__________________
Dodo, 14.07.2007.
Mali žabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 21:16   #8
Meni su na porodu slomili isto ključnu kost, i kao beba 6 mjeseci nisam uopće micao ruku, no nikad poslije nisam imao posljedice (evo već više od trećinu stoljeća )
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.