Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2013., 14:07   #1
Što nas čeka po Ivanovoj Apokalipsi..?

Moderno vrijeme

Kad razmišljam o tome kud je krenuo ovaj svijet sjetim se kako su dok sam još bio tenageer u medijima tijekom osamdesetih mnogi političari, umjetnici, filozofi i drugi intelektualci su najavljivali informacijsku revoluciju.Tad mi nikako nije bilo jasno kako će u budućnosti ljudi živjeti od informacije i što bržeg nalaska informacije.Mislio sam stalno o tom kako netko mora proizvoditi.Međutim kad se pojavio Internet svi su bili oduševljeni, meni se u početku svidio jako, jer sam mogao telnetom pretraživati katalog sveučilišne knjižnice.

Kad bi se pojavio neki zanimljiv tekst ljudi bi pričali o tom.Internet je tada bio malen i ljudi su bili više okrenuti k stvarima vezanim za posao i ozbiljniju zabavu na internetu.Međutim ljudi su poželjeli više ludorija na mreži pa je nastao cijeli niz loših stvari koje su po svojoj naravi čisti nekrofilni kič.Po mom mišljenju se Vražji prst brzo aktivirao i odlučio da zavodi ljude.Jer problemi modernog svijeta su prvenstveno duhovni, a tek onda materijalni.

Međutim kako su se informacijsko društvo i informacijska revolucija sve više približavali ka masama, tako su ih ljudi sve više prizivali k sebi, jer Sotona je veliki zavodnik.A veliki umovi ovog svijeta su masovno veličali novo informacijsko doba.I što reći o tom kad danas svi nose mobitele s pristupom internetu, kad svi štuju mobitel kao najsvetiju stvar koju imaju i kad je prijenosno računalo postalo najvažnija naprava.Ono što mene zanima jeste kud to ide i u kom smjeru.

I vidim da se u cijelom svijetu sve manje radi i da se tvornice sve više gase i radnici ostaju bez posla ali i dalje imanju mobitele i računala i zaluđeni su time.A najviše se radi po mnogoljudskim zemljama Azije.Ne možemo shvatiti put kojim ide moderni svijet ako ne pogledamo u Bibliju, jer u Ivanovoj Apokalipsi piše većina od onog što nas očekuje.Jer rzinavi brod zvan Sotona radi kao lud ali kormilo je u glavnom u Krista i vidi ona da mu se ne piše sjajno.

Bit Sotonina plana stoji pisana u djelu Otkrivanja koji govori o dvije zvijeri.Prva zvijer jeste sam Sotonizam i ima sedam glava i nosi Bogo pogrdne nazive, ona izlazi iz mora, a more simbolizira mnoštvo mrtvih ljudi koji su izgubili život ,tj. ljudi u kojima su izgorjeli srce i duša,(Kako li divno o tom pjevaju Joy Division u pjesmi Decades).Bogo pogrdni nazivi su nazivi akcije za ljude, to govori o tom kolika je zavodljiva moć Sotone.Zvijer ima sedam glava, a sedam je broj nesavršenost, jer sedam je nesavršen broj a šest je savršen broj, mada je uvriježeno mišljenje da je šest nesavršen broj.Savršen broj jeste onaj broj kod kojega je zbroj djelitelja jednak samom broju , tj. 6=3+2+1, a 666 jeste savršen broj ali istovremeno i broj zla.To je broj Lucifera Vraga nad svim Vrazima,on je istovremeno i Vrag i čovjek i on upravlja s drugom zvijeri, zvijeri koja će nastati iz glave prve zvijeri koja je zacjelila.

Ali kako to povezati s internetom ? Jednostavno druga zvijer je samo simbol djela Luciferskih, ali istovremeno predstavlja i čovjeka koji se podao Sotoni, on postaje kip kojemu Sotona udiše život.Jer sve veća je popularnost bežičnog interneta, pa je očigledno, da će Sotona pokušati na neki način zauzeti čovjeka i kad izgubi u dvoboju od Krista vlast nad svijetom koju ima preko svoga duha, i prikrpati stanje nekakvim tehnološkim drangulijama ne bi li na taj način mogao upravljati ljudima.

A obitelj će najvjerojatnije zauzeti preko nekakvog računala koje će biti priključeno na Internet i na kojemu će prikazivati razne ludosti ne bi li još više zaveo ljude jer on ih rado prima k sebi pod svoju vlast.Svi ljudi koji mu se podaju tj. udare pečat na svoju ruku, a pečat na ruci predstavlja neoprostiv grijeh,(jer rukom radimo to je jasno) će svoje potrebe moći zadovoljavati samo uz njegovo dopuštenje, to je ono kupiti i prodati.Jednostavno rečeno ljudi će na taj od njega prikrpani i tehničko-tehnološki način biti porobljeni.

Ali kakve to ima veze s današnjim svijetom, jednostavno tvornice se gase ljudi ostaju bez posla a njemu je najvažnija hijerarhija,(jer njemu nisu svi ljudi isti).Sigurno će pokušati zavesti poredak u kom će jedni biti ili slavni ili obavljati fine poslove a drugi za njih raditi.

LP..

Zadnje uređivanje Meadow : 17.04.2013. at 13:52. Reason: enter
Noiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 15:54   #2
Sve je to taština ,da se ljudi taštinom pobiju tko je bolji tumač bilo to otkrivenje ili koji drugi tekst.

No tumačenje ležerno uz kaficu bez dramatiziranje je druga stvar no toga nema ovde,ovde su ljudi gladni podražaja senzacija jer im život nezanimljiv nema adrenalina..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 20:38   #3
Što nas čeka po Ivanovoj Apokalipsi..?
Otkrivenje je Božje Jahvino Otkrivenje Budućnosti,
koje je Bog Jahve dao svome Sinu Isusu, koji nije Bog,
a Isus je to dao Ivanu.

Otkrivenje 1,1
Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog da on pokaže slugama svojim ono što se ima dogoditi ubrzo. I on to označi poslavši svog anđela sluzi svomu Ivanu

U Otkrivenju - Gospodin Isus - Božji sluga - "počistit" će Zle na Zemlji.

Oni koji budu tada živi - a budu Dobri - ne trebaju ništa brinuti.
Bit će zaštićeni.

Ali oni koji imaju krivovjerje - ti se trebaju bojati.
Ti neće biti zaštićeni.

Kako je Ime tvome Bogu?
To je osnova - dal će tko biti - ili - ne biti spašen.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 08:23   #4
U očekivanju skakavaca...

LP,
Noiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 08:52   #5
Da sam tašt sve bih objasnio, a ja sam ostavio jako puno
toga čitaocu za razmišljanje...

LP,
Noiser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.