Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2008., 16:06   #81
Svježe artičoke se jedu u proljeće. A ako hoćeš ove iz limenki/staklenki, njih imaš preko cijele godine, prtpostavljam, u svim većim trgovinama. Možeš ih staviti u salate, umješati u neki umak za tjesteninu ili rižot, možeš ih staviti i na pizzu ili jednostavno s jajima ( u omletu)
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 22:15   #82
osobno mislim da je steta kupovati sad po trgovackim centrima umjetno uzgojene ili uvezene, ili konzervirane, ako zelis probati articoke u punom sjaju - svjeze, s placa, u proljece (ko sto kaze murtela ).

u zivotu sam prvo probala ukiseljene iz teglice (kupila sam ih za neki recept) i na pizzi, i nisu ni blizu pravoj stvari.

zato, strpi se (osim ak zivis u australiji ) do proljeca i onda kupi friske i probaj.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.

Zadnje uređivanje tough_cookie : 11.10.2008. at 22:23.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 10:17   #83
A bih, al navodno su ultra zdrave za ove neke moje boljke pa sam mislila mozda i prije..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:40   #84
Artičoke - kako ih spremiti?

Dobila sam artičoke,one u limenci, i što sad s tim, kako da ih pripremim
ima li netko isproban recept?
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:58   #85
mislim da ima topic sa receptima za articoke. ja bi te iz limenke spremila ovako:
1. na maslinovom ulju bi zazutila kapulu
2. isickat articoke, i malo kapule i dodat na kapulu
3. podlit malo vodom
4. naribat parmezana
5. time polit manistr

ili dodaj vrhnje za kuhanje ako volis...
ja volim friske articoke, jos samo 3 miseca i bit ce ih na pazaru
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 21:34   #86
tražila sam ali svugdje se spominju svježe,
a pošto ja nisam nikada radila nikakve,ne znam što bi s ovima iz limenke,
one su vjerojatno kuhane, možda jako mekane pa se ne mogu puniti...

nisam još otvorila konzervu

probat ću ovaj tvoj recept, hvala
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 13:12   #87
Evo, spojila sam sa starim temama, ako pročitaš pronaći ćeš i recepte za tvoje artičoke iz limenke, to jest skuhana srca artičoka.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 20:49   #88
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Evo, spojila sam sa starim temama, ako pročitaš pronaći ćeš i recepte za tvoje artičoke iz limenke, to jest skuhana srca artičoka.
Ja uzgajam artičoke u svom vrtu. Jedva čekam proljeće, da u zajednici sa svojim prijateljem Dankom, koji ima pčele i pravi finu medicu, napravim jedan dobar CYNAR

Inače čaj od artičoke i od njihova lišća je lijek protiv povišenog kolesterola. Daklem lijek za smanjenje kolesterola. Naučno dokazano!
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča

Zadnje uređivanje Barba Branko : 31.01.2009. at 20:57.
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 21:15   #89
Quote:
Barba Branko kaže: Pogledaj post
Ja uzgajam artičoke u svom vrtu. Jedva čekam proljeće, da u zajednici sa svojim prijateljem Dankom, koji ima pčele i pravi finu medicu, napravim jedan dobar CYNAR

Inače čaj od artičoke i od njihova lišća je lijek protiv povišenog kolesterola. Daklem lijek za smanjenje kolesterola. Naučno dokazano!
a di ti ono stojis da ja dodem u lupestinu!?
a sta je cynar

meni su najdrazi sa mladim bobon i mladim bizima- DI-VO-TA
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 21:26   #90
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
a di ti ono stojis da ja dodem u lupestinu!?
a sta je cynar

meni su najdrazi sa mladim bobon i mladim bizima- DI-VO-TA
Zini da ti kažem

Cynar je slatki liker od artičoke. Možeš ga kupiti u svakom supermarkeru. Ali, to nije to. Zaslađen je šećerom, a ovaj naš je zaslađšen medom. Onaj koji ja pripravim je daleko bolji. Nažalost, prošlogodišnja edicija je potrošena.

Čekamo proljeće!
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 12:55   #91
evo me na raport

jučer sam napravila one artičoke iz limenke, s graškom

imale su okus po kiselom zelju,(bile su u kiseloj vodi) i to mi nikako ne paše uz slatki grašak...

vjerujem da su svježe bolje i svakako ću ih probati jednom
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 13:18   #92
Quote:
Barba Branko kaže: Pogledaj post
Zini da ti kažem

Cynar je slatki liker od artičoke. Možeš ga kupiti u svakom supermarkeru. Ali, to nije to. Zaslađen je šećerom, a ovaj naš je zaslađšen medom. Onaj koji ja pripravim je daleko bolji. Nažalost, prošlogodišnja edicija je potrošena.

Čekamo proljeće!
jel mi virujes da nikad nisam cula za cynar? ali bi rado kusala
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 18:20   #93
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
jel mi virujes da nikad nisam cula za cynar? ali bi rado kusala
U svakoj, ili barem u većini trgovina, dge se prodaju liketi možeš kupiti Cynar. Na etiketi je velika slika artičoke. U zdravlje.
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 18:27   #94
Quote:
*Flower* kaže: Pogledaj post
evo me na raport

jučer sam napravila one artičoke iz limenke, s graškom

imale su okus po kiselom zelju,(bile su u kiseloj vodi) i to mi nikako ne paše uz slatki grašak...

vjerujem da su svježe bolje i svakako ću ih probati jednom
Ima ih i onih koji su konzervirani u ulju. Uzmi te. Ovi kiseli su pogodni za salate.
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 18:35   #95
Aj, pomozite ljudi - ja nikak nemrem preboljeti činjenicu da su mi artičoke odurne. Ne piše u Svetom pismu da mi moraju biti fine (btw. isti problem imam sa šparogama), al znam kakve stvari volim i koliko volim takve povrćke itd.. pa mi nikako nije jasno niti logično da su mi artičoke tako odvratne!

Enivej, da skratim samu sebe - uvjerena sam da bih ih zavoljela ako ih uspijem pripremiti na pravi način.. imate neki recept da ih napravim, a da budu malo manje..artičokaste?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 21:18   #96
A kako si ih jela?
- s bobom na maneštru (ovo samo za artičoke)
- kuhane u slanoj vodi s raznim umacima
- kiseljene
- u ulju
- zamotane u pršut, šunku, šniclu
- pohane
- gratirane (sirom)
- na pici (pečene kao dodatak nekom drugom jelu)
...
nemam pojma ovo su ti ideje za isprobavanje, a recepti su po internetu, većina i na ovom forumu - ali ako ti ne paše onda ima i drugih povrćka - nima čovjeka koji sve voli.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 09:58   #97
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
A kako si ih jela?
(...)
nemam pojma ovo su ti ideje za isprobavanje, a recepti su po internetu, većina i na ovom forumu - ali ako ti ne paše onda ima i drugih povrćka - nima čovjeka koji sve voli.
Umm.. nekakve sam kuhane jela.. i one kaj talijani stavljaju na pizzu Ovaj smajlić nije dozvoljeno upotrebljavati na gastronomiji

Bum pronjuškala ove recepte, hvala ti

Pojest ću ja tu artičoku jednog dana - i uživati pritom, Bog mi je svjedok!
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)

Zadnje uređivanje murtela : 09.02.2009. at 10:40.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:07   #98
Quote:
shree_kali kaže: Pogledaj post
Umm.. nekakve sam kuhane jela.. i one kaj talijani stavljaju na pizzu Ovaj smajlić nije dozvoljeno upotrebljavati na gastronomiji

Bum pronjuškala ove recepte, hvala ti

Pojest ću ja tu artičoku jednog dana - i uživati pritom, Bog mi je svjedok!
One kaj talijani stavljaju na pizzu su vjerojatno ukiseljene, pa osim octa, niš praktički ni ne osjetiš. S ukiseljenim šparogama je isti slučaj, nemaju veze sa svježim šparogama.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 15:52   #99
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
One kaj talijani stavljaju na pizzu su vjerojatno ukiseljene, pa osim octa, niš praktički ni ne osjetiš. S ukiseljenim šparogama je isti slučaj, nemaju veze sa svježim šparogama.
wtf ovo sa smajlićem?!

aj dobro..

da, mislim da su ukiseljene, ali ja sam uz ocat osjetila i totalnu katastrofu od okusa.. ma opet, znam kakve okuse tj. povrće volim i u kakve otprilike okuse tj. povrća spadaju artičoke - zato sam uvjerena da je problem samo u tome što ih do sada nisam jela pripravljene kak Bog zapoveda

Isprobat ću par recepata koje ste naveli pa kud puklo... : ponosito odlazi u maglu s puškom na ramenu ispraćena suzama i mahanjem maramica :
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 16:59   #100
Predlažem ti da sačekaš proljeće kad se na placu pojave friški artičoki i onda isprobaš neke od gore predloženih recepata. Ove ukiseljenje, baš kao i ostalo ukiseljeno povrće jednostavno nemaju isti okus. Meni su, doduše, drage kao dodatak nekoj salatici, a znaju mi biti ok i na pizzi ali okus je definitivno drugačiji od onih friško spremljenih
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.