Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2006., 00:02   #21
znači, ako postoji ikakva šansa da završite na nekom tropskom otoku ponesite neku oštru sikiricu ispod ruke, inače ništa od hrane i kokosa

nisam nikad otvarala kokos, nemam pojma, najbliže kokosu sam bila onom u kolaču
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 01:26   #22
Nakon njega slijedi tanka smećkasta "koža", zatim kremasto bjelkasto kokosovo meso koje se jede, i na kraju, u sredini, mutan kokosov sok. Taj se sok često pogrešno naziva kokosovim mlijekom, pošto se pravo kokosovo mlijeko proizvodi iz njegovog "mesa".
i ostatak texta
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 01:32   #23
i onda bikovi na stranicama generalturista citaju svoj Putni horoskop u kojem im savjetuju put na Balii i vele: Pusta plaža usred Indijskog oceana. Dva majmuna se bore za kokos koji pada tik do Vas. Dok ispijate svježe kokosovo mlijeko zaboravljate na troškove, kredite, partnera, nasmijane savršene ljude iz reklama za sportske rekvizite i zdravu hranu.
putni horoskop
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 13:40   #24
Quote:
dobardan kaže:
...najbliže kokosu sam bila onom u kolaču
Mene je iznenadilo da kokos ustvari uopće nema isti okus ko onaj kokos iz kolača; mlijeko je apsolutno fuj (neću reći na kaj me okus asocira ); a meso je ko običan orah... ili sam ja kupila jedan od onih pljesnivih kokosa...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 14:48   #25
Quote:
tilla kaže:
pomagajte, sve nešto kuham po nekim kao thai receptima u kojim se dosta često spominje kokosovo mlijeko.

e sad; kupila sam kokos, ne mogu ga otvorit, bušilicu nemam

ono što se mućka u kokosu je mlijeko?
Kokosovo mlijeko se dobiva, kao što je već netko naveo iz mesnatog dijela ploda, u kućnoj radinosti tako da ga naribaš i cijediš al je to malo veća zaje...
Preporučam ti da naručiš ćevape u somunu, jeb... thai
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 16:15   #26
Je... mene isto na to asocira!
__________________
mislim stvarno...
bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 16:21   #27
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
i onda bikovi na stranicama generalturista citaju svoj Putni horoskop u kojem im savjetuju put na Balii i vele: Pusta plaža usred Indijskog oceana. Dva majmuna se bore za kokos koji pada tik do Vas. Dok ispijate svježe kokosovo mlijeko zaboravljate na troškove, kredite, partnera, nasmijane savršene ljude iz reklama za sportske rekvizite i zdravu hranu.
putni horoskop
pa kad su rogonje

da svježe kokovo mlijeko
mislim se kome još pada na pamet kupit kravu, a mlijeko ionako dolazi u tetrapaku
a horoskop im je .
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 16:35   #28
nego si ti uspjela taj kokos otvoriti?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 20:28   #29
Quote:
polly kaže:
nego si ti uspjela taj kokos otvoriti?
evo idem sad do susjede do djetlo, ne ide ovim za boce
do ponoći operacija kokos bi trebala biti izvedena
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 20:32   #30
Da djetlo A s djetlićem nisi probala??
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 21:02   #31
a da probaš sa šilom i čekićem
koliko sam shvatila ti želiš sačuvati "mlijeko", pa većina savjeta otpada
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 21:51   #32
Quote:
tash@ kaže:
a da probaš sa šilom i čekićem
koliko sam shvatila ti želiš sačuvati "mlijeko", pa većina savjeta otpada

ma odustala sam od mlijeka.
koje mlijeko nije

otvoreno, nekim kineskom mačetom -nožinom

kad sam ja čekićala postojala je realna opasnost da si potučem prste.
vodica je fuj, meso fino.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 12:26   #33
Ja sam ga otvorila vadičepom. Trebalo mi je cirka 3 sata. Tada sam se zaklela NIKAD VIŠE
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 08:31   #34
Kokosovo mlijeko NIJE ona tekućina koja se nalazi u kokosovom orahu.

Kokosovo mlijeko ćeš dobiti tako što ćeš (kao što su neki već spomenuli) kokosovo brašno nekoliko sati (preko noći?) namakati u vodi. To procijediš i eto...

Inače, kokos ćeš najlakše otvoriti tako da zabušiš rupu (ja rabim šrafciger) tako gdje kokos ima malecke udubine (3 komada). Tu je najtanji... Kad ga zbušiš ide mnogo lakše..

PS. ak već imaš kokos, onda možeš isti naribati pa namakati... To bi trebalo biti isto...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 12:20   #35
e, ma jeste vi nesnalažljivi!!!!!
ja, balavica od 19 godina našla rješenje prije svih vas. pa BUŠILICOM!!!!i nemaš ni živciranja, ni nereda.
butta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 13:58   #36
Par puta kada sam otvarao kokos, napravio sam to na slijedeci nacin:

1. Necim spicastim (npr. silo) izbusio rupu na jednom od onih par udubina i istocio tekucinu.

2. Uzeo kokos, stavio ga u plasticnu vrecicu, zavezao ju i opalio par puta po betonskom pragu na balkonu.

I to je to.
__________________
Statistics is not really a type of math, just a good way to guess.
Devlyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 19:59   #37
Evo jos jedan nacin:


http://www.howtoopenacoconut.com/
Giraffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 21:30   #38
Quote:
butta kaže: Pogledaj post
... našla rješenje prije svih vas...:
...samo sa dvije godine zakašnjenja (NHF)
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:00   #39
3007, nemoj balavit. nije tak, našla sam rješenje već prije 4 godine jer sam naprosto opsjednuta tim voćem još odmalena..
sve u svemu, dobro si me skurio... svaka čast
butta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 05:31   #40
Kad god recept trazi kokosovo mlijeko, ja kupim ono u limenci.
Apsolutno mi ne pada na pamet da se bakcem otvaranjem kokosa machetom (tako ga uvijek otvaraju u zemljama u kojima kokosi rastu) te zatim sjeckanjem mesa i mljevenjem istog.

Likvid koji se nalazi u kokosu je kokosova voda i izvrsna je i iznimno zdrava za pit.
Nakon sto popijes vodu, meso mos sastrugat nozicem i jest sirovo.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.