Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2008., 14:26   #21
pa zašto dva puta???

zašto ti nisu dali heparin??? pa cure se same bodu injekcijama... puna ih je RODA
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 14:36   #22
Zato što me u bolnici kada mi je umrlo dijete nisu pregledali kako treba, nisu ništa istraživali, nego su me poslali kući u nadležnu bolnicu da obavim inducirani porod. Na onim imunološkim pretragama nije otkriveno ništa, jer se meni svi simptomi povuku i potpuno sam zdrava kada nisam trudna. Tek u drugoj trudnoći krenulo se u pravom smjeru, jer sam ležala u bolnici mjesec dana nakon poroda i bila pod kontrolom transfuziologa.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 17:16   #23
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Zato što me u bolnici kada mi je umrlo dijete nisu pregledali kako treba, nisu ništa istraživali, nego su me poslali kući u nadležnu bolnicu da obavim inducirani porod. Na onim imunološkim pretragama nije otkriveno ništa, jer se meni svi simptomi povuku i potpuno sam zdrava kada nisam trudna. Tek u drugoj trudnoći krenulo se u pravom smjeru, jer sam ležala u bolnici mjesec dana nakon poroda i bila pod kontrolom transfuziologa.
aha... znači tek nakon drugog poroda tebi krenuli radiuti pretrage.

Da meni je to baš doktor rekao. Inače se nakon 3-4 sšpontanog tek šalje na ove pretrage, ali ja vas šaljem sad

znači za slijedeću trudnoću znaš

i to tek nakon druge trudnoće
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 23:23   #24
Tako je, mada sam dosta sama istraživala i imala osjećaj i nakon prve trudnoće da se radi ipak o ovako nečemu, čak sam pitala ginekologicu da li da ipak pijem andol 100 radi bolje prokrvljenosti, ali mi je rekla da nema potrebe jer su pretrage pokazale da mi to nije potrebno. Na otpusnom pismu sa imunoloških pretraga je pisalo da je moguće da je do toga došlo radi virusa jer imam antitijela za toksoplazmu, CMV i EPV, ali IgG, a ne IgM, što samo govori da sam nekada to imala, moguće i u djetinjstvu, pa sam obavila TORCH prije druge trudnoće.Evo citiram "Nema jasnih pokazatelja antifosfolipidnog sindroma sistemskog lupusa. Moguće da je infekt pokretač odumiranja ploda". Koagulogram je bio u redu, LAC negativan, protein C i D dimer isto. Te pretrage su rađene mjesec i pol nakon trudnoće. U ovoj drugoj trudnoći po prijemu u bolnicu nije bio u redu LAC, anti C, D-dimeri i još masa stvari, pa su mi vadili krv svaki drugi dan i nosili transfuziologu koji je određivao terapiju i držao me mjesec dana na odjelu. Nakon mjesec dana sve se vratilo u normalu, bila još na dvije kontrole i sada je sve u redu.
Meni se čini da ako su pobačaji u prvom tromjesječju to više naginje na imunološke probleme, a u drugom tromjesječju na ovo što ja imam. Ali to je neko moje mišljenje.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 08:04   #25
jednoj forumašici su rekli:
'ako beba umre do 20 tjedna greška je u bebi, ako beba umre poslije 20 tjedna greška je u majci'

Ma čekaj malo... ako ti je beba umrla u 22 tjednu morali su obaviti PHD (obdukciju)... što ti u obddukciji kažu. jednoj forumašici koja je imala sličnu situaciju si našli infarkt posteljice...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 12:10   #26
Našli su infarkte u posteljici, zato sam i mislila da se radi o krvi, iako su nalazi govorili drugačije.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:26   #27
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Prva trudnoća prošla je jako loše, plod umro nakon amniocenteze u 22 tj., koja je rađena zbog zaostajanja u rastu i nedosatka plodne vode, na obdukciji nađeni infarkti u posteljici. Kao što sam već napisala, ginekolozi su mislili da imam sistemski lupus, pa me poslali na imunološke pretrage u Zagreb, gdje se pokazalo da sam zdrava i za osam mjeseci opet zatrudnim. Sve je bilo u redu do 27. tjedna kada sam počela oticati i dobila preeklampsiju i HELLP sindrom. Ginekolog je odlučio da me odmah porodi jer je moj život u opasnosti, a sa djetetom šta bude, ali eto preživjele smo i ja i ona. Imala je 800 g, protoci su bili stali i nestalo je plodne vode, kao i prvi puta.
evo vids ovo isto se meni desilo , stali protoci ...infark posteljice , manjak plodne vode beba umrla u 24 tjednu .

mutacina na faktor V leiden heterozigot
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:31   #28
e da i u trudnoci sam imala manjak proteina C , dva tjedna nakon trudnoce se podigao skoro na doljnu granicu ...imala sam 41 a trebalo je 48 % dok mi je u trudnoci bio nizi vise od 50 % od doljnje granice...tako da mislim da sam ga malo kasnije radila da bi on bio ok ..ipak mislim da se u dva tjedna nije mogao skroz opotavit ....trebala sam cekat bar mjesec dana ...
ali to je moje miljenje .

sljedeca trudnoca ide s niskomolekularnim heparinom
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:35   #29
Kod mene se u roku mjesec dana sve vrijednosti oporave. I ja ću biti na heparinu ako zatrudnim, to mi ne gine.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:35   #30
e da zaboravila reci da sam ja isto radila pretrage na sistemski lupus i hvala bogu nemam ga
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:38   #31
Obrazac kod trombofilije je očito manjak plodne vode,zastoj u rastu i stali protoci u drugom tromjesječju. Kod mene su obje trudnoće prva tromjesječja prošla uredno.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 13:40   #32
Jesi li imala još koju trudnoću i kako je prošla?
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 14:26   #33
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Jesi li imala još koju trudnoću i kako je prošla?
to mi je prva bila , onda kada smo vidjeli da beba zaostaje radila sam pretrage na
trombozu , a nakon trudnoce ponovila protein S i mutaciju na V leiden .
+ pretrage na lupus , i secer + stinjaca .

sada 17.06. idem u petrovu na dogovor s doktorom i u 9 mjesecu idem na novu bebu .
s tim da odmah od pocetka se uvodi antikagulaciska terapija i onda ne bi trebalo doci do tromboze jer ce krv biti razrjedena.
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 18:58   #34
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Obrazac kod trombofilije je očito manjak plodne vode,zastoj u rastu i stali protoci u drugom tromjesječju. Kod mene su obje trudnoće prva tromjesječja prošla uredno.


...ajoj, izgleda da je to onda to...ja dogovorila napokon pretrage za utorak...
...al u prvoj trudnoći samo imali sve ovo...iako je beba zdrava hvala bogu...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 21:48   #35
Nije mi to nitko od liječnika rekao, nego sam sama uočila da se ti simptomi ponavljaju proučavajući razne slučajeve po internetu.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 09:07   #36
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Nije mi to nitko od liječnika rekao, nego sam sama uočila da se ti simptomi ponavljaju proučavajući razne slučajeve po internetu.
da to je to , eto to je mo slucaj ....
prvo zastoj u rastu ja u 22 tjednu beba u 19....
stali protoci....
manjak plone vode ....
i onda kraj ....
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 11:20   #37
Isto kao kod mene, ja u 21/22, a beba u 17/18.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 12:30   #38
...da, tako je bilo i kod mene...beba je stalno kaskala s razvojem, sjećam se da mi je ginekologica već u 16. tjednu to rekla, ali pretpostavila je da je ona falila termin...
...kasnije je ustanovljen i manjak plodne vode, pa sam završila u bolnici gdje mi je svakodnevno rađen ctg i jednom tjedno mjereni protoci...
...sad sam stvarno ljuta da im uopće nije pala na pamet ideja o tome i da mi nisu radili nikakve dodatne pretrage...nisam uopće bila svjesna da je sve moglo završiti puno gore...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 13:31   #39
I ja sam bila ljuta, mogla mi je ova druga trudnoća proći uredno da sam saznala na vrijeme. Meni u bolnici nisu čak niti vadili krv da vide krvnu sliku, nego su kao bili sigurni da nešto genetski nije u redu sa bebom i radili amniocentezu, čiji nalaz je bio uredan. Znam da nekada tijelo samo odbaci plod zbog genetske malformacije, ali logika mi govori da bi se to dogodilo već u prvim tjednima trudnoće. A radi se o jednom poznatom ginekologu, hvaljenom po forumima.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 15:26   #40
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
I ja sam bila ljuta, mogla mi je ova druga trudnoća proći uredno da sam saznala na vrijeme. Meni u bolnici nisu čak niti vadili krv da vide krvnu sliku, nego su kao bili sigurni da nešto genetski nije u redu sa bebom i radili amniocentezu, čiji nalaz je bio uredan. Znam da nekada tijelo samo odbaci plod zbog genetske malformacije, ali logika mi govori da bi se to dogodilo već u prvim tjednima trudnoće. A radi se o jednom poznatom ginekologu, hvaljenom po forumima.
eto baš zbog doktorske aljkavosti ja sma zahtjevala da napravim sve te pretrage o kojima je ovdje riječ.

Kada sma zahtjevala rekli su mi da te pretrage rade kod žene koje su imale 3-4 već spontana i kaj bi ja htjela pa ja sam imala samo jedan

na što sam ja doslovno poludila, digla galamu i rekla:'kaj ja trebam izgubiti 4 bebe i 4 trudnoće da bi se netko smilovao da mi da uputnicu'???

zatim sam uzela mobitel i rekla:'ili mi dajete uputnicu sad i odmah ili zovem redakciju 24 sata, Novu TV i Mirjanu Hrgu...pa ćemo vidjeti čija će to biti sramota'???

Progutala je knedlu i dala mi sve.

danas su mi došli nalazi... TSH T3 i T4 - sve u najboljem redu, te nalaz HbA1C (hemoglobin - genetski test na mutaciju) - sve u najboljem redu...

idemo dalje...........
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.