Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 23:31   #3781
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Imam i ja nož za trimer kojeg sam upravo skinuo i montrirao glavu. Nož je 4 kraka, sa malim zupcima. Trebam li ga naoštriti jer mi djeluje tup? Mada mi se čini da se on ne oštri uopće. S njim nisam baš bio zadovoljan (mala širina košnje i tupost). Zato sam ga uostalom i skinuo i stavio (novu) glavu na trimer. On je do sada bio korišten za sjeckanje manjeg grmlja pa se valjda zato dobrano otupio

Znači glava za 7mm je ok za tu travu? Di mogu pogledati glave za trimer? Mislim, da li se te prodaju posebno jer su jače ili se nađu u trg. centrima i sl.?
nisam to vidio u trgovackim centrima

http://www.ramda-trgovina.hr/produkt...jet-fit-glave/

http://www.jurec.hr/

http://youtu.be/LKoo-pFTGd8

http://youtu.be/5cOaQUlfMIY

http://youtu.be/jMAkazdT7JQ

ako ti kosilica nije jaka, onda treba uzeti glavu za dvije niti
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 11:54   #3782
Ovi www.jurec.hr - reklamiraju benzinske motore koje opće ne drže!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 12:04   #3783
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ovi www.jurec.hr - reklamiraju benzinske motore koje opće ne drže!
moze biti, hrpa malih (a i vecih) firmi ima webshopove koje ne odrzavaju. jet fit glave su imali kad sam se raspitivao, a u ramdi sam kupio.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 12:09   #3784
Ma meni treba jedan sa okomitom radilicom za kosilicu od oko 6 KS! Ovi B/S imaju u nazivu npr 6,5 ili 6,25, ali to je moment izražen u američkim jedinicama (ono stopa i funta), a taj mi je podatak za q!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 12:26   #3785
http://www.jurec.hr/motorna-prskalica-kasei-3w-650.html

Vrlo sličnu leđnu motornu špricu u Tesco Nađkaniža ja sam kupio za 640 kn. Motor je isti, spremnik je kod mene veći - 20 litara, jedino nema dodavanje gasa na rukohvatu cijevi, nego ima kliznu ručicu gasa s lijeve strane dolje na kučištu šprice...

640 kn naspram 2.069 kn...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 12:06   #3786
Hello!
Mislim da je doslo vrijeme da moja kosilica ode u servis.
Radi se o MTD 17.5 KS.

U zadnje vrijeme je teže palila, odnosno pri okretanju ključa nekad bi zaverglala, a nekad ne. Samo trzne i muci se da okrene, a nekad je pak okrenula i upalila.
Skuzio da je velik pritisak na gumenom crijevu koje vodi u motor, isto se cak i raspalo tako da sam ga zamijenio.

Zadnja situacija je da ne vergla, a kabel napajanja se grije, odnosno čak se i malo počeo dimiti, kad malo zavergla kroz auspuh izbaci dosta benzina,

Sreo sam jucer frenda koji radi u servisu pa mi veli da je problem u bregastoj i da je to standardni kvar. Kaze da nova kosta oko 500 kn i da treba rastavit cijeli motor.

Jos cu malo pocistiti svjecice i kontakte, probat upalit na jači akumulator ali mislim da to neće pomoći.

Javim u cemu je bio problem.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 12:31   #3787
ventili su se razstelali i radi toga motor tesko i tvrdo pali netreba menjat bregastu to je ucestala mana i majstori na tu foru prodaju il novi alanser il zmisljanju veliki kvar
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 15:19   #3788
Ovo kaj deksonja opisuje , da nekad vergla a nekad uopće ne zavergle, nego samo škljoc...to je i mene mučilo. U međuvremenu sam kupio novi alnaser, al ga nisam još zamjenio jer zasada pali ko urica...

Kolko je ovo sigurno da su ventili? I kako to uopće poštelat..u kučnoj radinosti ili moram terat majstoru?
bibos1w is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 15:53   #3789
Ja sam zazore ventila provjeravao prošlog ljeta, čak sam i fotke stavio na ovu temu. Poklopac ventila je s prednje strane, treba se s traktorića demontirati hauba skupa sa prednjim dijelom na kojem su ugrađena svjetla.

Pronašao sam na netu propisane zazore za moj tip motora, odstupanja su bila mala, i podesio sam to najtočnije koliko sam mogao. S obzirom koliko dugo taj Tecumseh motor već radi, to je bila dosad najozbiljnija "operacija" oko njegovog održavanja. Preko zime mgao bih zaviriti, zašto anlaser radi i ne kvari se..

Ovo što je Deksonja napisao, baš sve i ne kužim... "velik pritisak na gumenom crijevu koje vodi u motor, isto se cak i raspalo tako da sam ga zamijenio." Koje je to crijevo, odušak kartera možda, ili?

Dimilo se iz kabela anlasera - znači da teče velika struja a anlaser ne može okrenuti motor. Koji motor je u pitanju, B&S vjerojatno?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 16:10   #3790
P.S. Deksonja - kad malo bolje razmslim, moguće je da ti je zaštekao plovak u rasplinaču, čašica se prelijala i napunila cilindar i/ili karter sa benzinom.

Zbog toga anlaser teško vrti i baca ti benzin kroz ispuh.. Ugradi mu ručni ventil na crievo ispred rasplinjača.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 23:29   #3791
Tako se i meni prošle godine dogodilo,normalno sam kosio i kada sam je gasnuo više ni trc,jednostavno anlaser nije mogao okrenuti motor.Došao kolega koji radi u servisu i poštelao ventile,e da,čak mi se jedna klackalica raspustila.

Da li je možda netko mijenjao pogonski remen,meni je počeo lagano da proklizuje uzbrdo?
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 10:27   #3792
Hvala na savjetima!

Jučer rekoh idem još to malo pogledati.
Priključio sam dodatni akumulator i neće verglati.
Izvadio svjećicu i tada je bez problema zaverglao pritom izbacivši dosta benzina.
Očistio sam svjećicu i malo verglao , čak sam imao osjećaj da bi možda i primio ali sam prestao jer se žica koja vodi do alternatora već bila zagrijala.
U zraku je cijelo vrijem bio prisutan miris benzina pa mi je sve to bilo nekako čudno.
Otvorio sam spremnik ulja, a unutra pjenasti benzin.
Ni traga ulju (mijenjano je prije desetak sati rada, nije iscurilo)


Champ: Crijevo koje izlazi s gornjeg dijela mašine i spušta se u rasplinjač.


Uglavnom....miješa benzin i ulje, vergla ok (s dodatnim akumulatorom).

Zadnje uređivanje deksonja : 13.08.2014. at 10:34.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 13:11   #3793
Deksonja - nekako sam uvjeren da kod tebe plovak u čašici (iz nekog razloga) dobro ne zatvara dovod benzina, pa ti se benzin polako preljeva preko usisa u cilindar i karter motora. Ta "pjena" koju si ispustio iz kartera je mješavina ulja i benzina.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 12:01   #3794
Budući da ste mi dali par dobrih savjeta odlučio sam ne ići u servis.

Prvo sam odlučio ispustit "ulje".
Odšarafio sam šaraf i gledao kako iz kosilice istječe cca 2 litre tamnog benzina, odnosno kombinacije benzina i ulja.
Nakon toga sam uz izvađenu svjećicu i maknut čep od ulja malo verglao traktor da svu tekućinu izbaci van.
Pa sam otvorio pipu za benzin, verglao i pratio jel će kroz karter krenuti benzin.Nije krenuo.

Budući da se problem dogodio, a za problem morao je postojati neki uzrok zabrijao sam da bi za problem mogao bit kriv neadekvatni čep.
Naime, prije godinu i pol sam zamijenio čep rezervoara.
U servisu su mi dali zamjenski (Husquarnin). Problem je sto on nije imao izbušenu rupu za odušak pa mi se znalo događati da sam ja traktorčić kad je počeo usporavat (kao da nema benzina) čep malo odvrnuo tako da napravim odušak i sve 5.
Ponekad je "vakumiranje" bilo takvo da se čak rezervoar znao izdeformirati, kao što to naprave kanisteri na suncu.
Uglavnom izbušio sam rupu na čepu.

No vratimo se traktoru. Nalijao sam ulje, pustio benzin malo verglao i traktor je zapalio. Prvih par sekundi je smrdjelo ulje, ali poslije nije bilo nikakvog mirisa spaljenog ulja. Traktor ne dimi i imam osjećaj da fino radi.

Po "champovom" mjeraču okretaja prilikom košnje se vrti do 1290 okretaja, a u leru 660-690.

Hvala svima na savjetima, a champu....a kaj reći dugujem jos jednu pivu
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 13:24   #3795
O preljevanju benzina iz rasplinjača u cilindar već se pisalo, ne sjećam se jel to bilo na ovoj temi, ili na nekom stranom forumu.. Ja sam zbog toga ugradio slavinu goriva na dovodno crijevo ispred rasplinjača.

Ispočetka sam koristio tu slavinu, sad je više ne koristim, jer na Tecumseh motoru meni se to još nikad nije dogodilo.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_saca...el+tap&_sop=15
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:31   #3796
Budući da se traktorčić svako malo fura na vixu odmah nakon kupnje sam ugradio slavinu koju uredno koristim.
Ovdje je definitivno čep bio uzrok problema.
U subotu sam pokosio par tisuća kvadrata i sve je bilo ok.
Trava nije bila košena cca dva tjedna, bila je mokra, morao sam u vožnji štapom micati travu da mi se ne zaguši ali dobro je to obavila, na najnižoj visini bitniji dio, nebitniji na drugoj.

Noževi su mislim dali svoje jer mi traktor ostavlja trag po sredini tako da na proljeće ide zamjena noževa.
Ako se ne varam izdurali su 5 sezona s tim da se nije pazilo što se kosi.
Bilo je tu puno krtičnjaka, mokre trave...
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:46   #3797
Ja sam zamjenio noževe prije mjesec dana, prvi put otkako je traktorić kupljen 2005. godine... S novim noževima najveća razlika osjeti se u "aerodinamici", jer ona prema gore savinuta krilca na noževima puno bolje podižu travu u kosište i stvaraju jaču struju zraka kroz kosište, a ta zračna struja ujedno puno bolje izbacuje ostatke trave iz kosišta.

Na starim noževima ta krilca bila su jako istrošena, isto tak i rezna površina noževa...

Deksonja, u svakom slučaju ti si iz kartera istočio puno veću količinu "mješavine", nego što si unutra natočio ulja. Prije sljedeće uporabe provjeri nivo ulja u karteru, jer "vrag nikad ne spava"..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 01:02   #3798
I? kako je prosla sezona kosnje ? jeste spremili traktorice ili se "brusite" na snijeg ? Ja cekam neku akciju ralice pa ako tko sta cuje neka se javi, a i u potrazi sam za lancima
SwEz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 07:08   #3799
Ove sezone zbog prevelike količine oborina trava je rasla ko šašava, tak da je broj "intervencija" dosegnuo rekordne brojke. Ranijih ljeta bile su suše, pa je i trava puno sporije rasla. Prije par dana sam kosio, trava je bila visoka i gusta kao da je mjesec lipanj.

Ako se ovako obilate oborine nastave po zimi kao snijeg, moglo bi biti problema s čiščenjem. Za preveliki i težak snijeg traktorić je prelagani..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 23:18   #3800
Quote:
SwEz kaže: Pogledaj post
, a i u potrazi sam za lancima
Kupi si za auto,13 ",ja ih imam

Potkraj sam morao imati lance na kotačima koliko je bilo klizavo.
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.