Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2012., 11:01   #121
Quote:
ivanmadridista kaže: Pogledaj post
Ja smatram da sam također u nekoj vrsti krize.Imam 24 godine i trenutno osjecam neku prazninu.Nedavno sam izasao iz ljubavne veze pa me mozda jos i to malo drzi ali i opcenito se osjecam bezvoljno.Nekako sam bolje funkcionirao prije 3-4 godine iako se teoretski nista posebno nije promjenilo,osim promjene u glavi,vise mi nije interes napit se vikendom i prespavat cijelu subotu i nedjelju.Neznam sta da kazem,financijski sam ok,ljubavni zivot vecinom losija iskustva,opcenito zivot kao zivot 50-50.Mozda nemam briga oko prezivljavanja,minusa na racunu,kredita i takvih stvari ali nije ni da osjecam neku euforiju i zadovoljstvo zivotom.Bas neko cudno stanje
Vjerojatno te povuklo društvo koje je danas prepuno negativnosti.
Svi se nešto žale i na nešto kukaju, a ne bi prstom mrdnuli ni zašto te se takvo stanje uma prenosi na druge. Kasnije, ako ti recimo i imaš energije za išta brzo će te povući takvo, današnje bezenergično društvo i ubit će ti svaki entuzijazam.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 11:48   #122
Quote:
JustinPapar kaže: Pogledaj post
Svi se nešto žale i na nešto kukaju, a ne bi prstom mrdnuli ni zašto te se takvo stanje uma prenosi na druge.
Ironično, ali tvoja je pozicija tek naizgled na drugoj strani od onih koji kukaju. Ti, naime, kukaš zbog sveopće kuknjave .

Možeš li navesti tri primjera "mrdanja prstom" koja bi se mogla napraviti danas i ovdje, a koja bi fakat bila zametci preusmjeravanja glavnih tokova današnjeg društva?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 12:48   #123
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ironično, ali tvoja je pozicija tek naizgled na drugoj strani od onih koji kukaju. Ti, naime, kukaš zbog sveopće kuknjave .

Možeš li navesti tri primjera "mrdanja prstom" koja bi se mogla napraviti danas i ovdje, a koja bi fakat bila zametci preusmjeravanja glavnih tokova današnjeg društva?
a ti kukas zbog onih koji kukaju zbog svepoce kuknjave
koja je tvoja pozicija?
Neophyte30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 16:10   #124
Quote:
Neophyte30 kaže: Pogledaj post
koja je tvoja pozicija?
Svoju sam poziciju pojasnio još negdje na trećoj stranici topica .

Ukratko, dvije osnovne rečenice: prvo, u društvu u kojem ne postoji "čvrsta točka" kao oslonac, kuknjava nije nužno posljedica puke lijenosti i nespremnosti na "mrdanje guzicom"; svjetlo na kraju tunela nimalo ne osvjetljava tunel, ali olakšava bivanje u mraku.

Drugo, nije loše prije osuđivanja tuđega baciti pogled u vlastito dvorište - ono, trun-brvno i to...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 02:13   #125
Quote:
JustinPapar kaže: Pogledaj post
Vjerojatno te povuklo društvo koje je danas prepuno negativnosti.
Svi se nešto žale i na nešto kukaju, a ne bi prstom mrdnuli ni zašto te se takvo stanje uma prenosi na druge. Kasnije, ako ti recimo i imaš energije za išta brzo će te povući takvo, današnje bezenergično društvo i ubit će ti svaki entuzijazam.
Istina,ima i takvih.Zapravo,sve je vise takvih nazalost i fakat se treba potrudit danas bit svoj pored toliko negativnih ljudi oko sebe.No zapravo oni nisu moj glavni problem,ja tocno znam sta trebam radit i kako da ostvarim svoje ciljeve.Eto jucer sam pogrijesio na poslovnom planu,zapravo nisam pogrijesio jer nisam ni znao ali eto ipak osjecam malu griznju savjesti.Vec sam naucio lekciju i idem dalje ali eto ipak malo boli ta greska no sto je tu je,moram shvatit da ko radi kad-tad mora i pogrijesit,bitno je kako se nosis u takvoj situaciji.Vjeruj mi drugi ljudi i njihova negativnost nisu moj problem,imam ja dovoljno briga i sam sa sobom
ivanmadridista is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 17:43   #126
Offtopic (nismo na Filozofiji ili Duhovnosti) i ad hominem postovi su pobrisani. Dalje molim ontopic raspravu, u suprotnom kartoni.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry

Zadnje uređivanje ~Scarlet~ : 18.06.2012. at 17:49.
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.