Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 12:21   #21
Quote:
nastasja2 kaže: Pogledaj post
fish, znala sam da ćeš mi na jedan filozofski način odgovoriti na ovo pitanje, i ja se pitam da li je ono besmisleno ili "smisleno", jer jako sam puno čitala na tu temu i tražila odgovore... ali, uvijek nakon svega što je prošlo, a nisam činila to "u vremenu", definitivno sreća je u nama, trenutak spoznaje, koju nesmijemo propustiti ili ne bi trebali propustiti..no, priča je beskrajna...
To što se neprestano pitaš koji je smisao sreće jest zato jer je kod tebe Jupiter (sreća) neodvojiva od Saturna (konačnost).


I da...sreća (Jupiter) jest pravo filozofsko pitanje (Jupiter).




P.S. A ako tražiš odgovor na konkretno pitanje u vezi vlastite natalne karte možeš ga ostaviti na temi "Natalne karte - pitanja".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 19:58   #22
Kod mene je Ju u konjukciji s Ve,Mo i Me. Znači li to da ono što predstavljaju te planete me čini sretnom?
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:33   #23
Imala sam jako puno sreće u životu, u nekim teškim situacijama, gdje bih naletjela "slučajno" upravo na osobu koja mi je u tom trenutku potrebna. Nešto me dobro čuva, i cijeli život je tako. Koliko ja znam, taj osjećaj vjere u život se povezuje sa So-Ju aspektima. Jednostavno "znaš" da te nešto čuva.

A sreća je uvijek nekako vezana za "ludost". U svim sretnim situacijama, ja sam se vodila svojim osjećajem, a ne razumom.
Primjer: osjetim, "znam" da mogu ostati spavati doma na dan ispita. Normalan čovjek to ne napravi. Ja napravim, i onda saznam da nije bilo ispita. Kad god sam išla protiv sebe, pogriješila sam.
Rekla bih da se sreća nalazi u spoju Jupitera, Urana i Sunca. Drugim riječima, potrebna je vjera u život, otvorenost prema životu i doza ludosti.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 20:53   #24
E onda se ti i nisi mnogo nakusala srece u zivotu ,jer toliko Djevice u karti daje ziherasku,nesigurnu i proracunatu prirodu

Logicno je da ce biti sretniji oni ljudi koji se lakse prilagode realnim uslovima koje im nudi zivot.

JA se licno plasim da je Jupiter megaloman(znam kakav sam prema zenama,Ac Strijelac Ju U 5,nikada zadovoljan na tom planu),i da sto covjek vise zeli i ocekuje,da se cesce i razocarava.

Imam i So120 Ju(kraljevski trigon ),i zaista nikada ziheras nisam bio,uvijek isao srcem,i vrlo cesto bi nastradao

Sto manje ocekujemo,manje patimo u zivotu i vise smo sretni.

Sreca nije konstatna kategorija,jer da jeste,da nam se stalno desava nebi imala toliku vrijednost,dosadila bi nam,bila bi jedno normalno dusevno stanje.Sto znaci da srecu cine trenutci u vremenu,ma sta to astroloski znacilo
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 21:05   #25
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Imala sam jako puno sreće u životu, u nekim teškim situacijama, gdje bih naletjela "slučajno" upravo na osobu koja mi je u tom trenutku potrebna. Nešto me dobro čuva, i cijeli život je tako. Koliko ja znam, taj osjećaj vjere u život se povezuje sa So-Ju aspektima. Jednostavno "znaš" da te nešto čuva.

A sreća je uvijek nekako vezana za "ludost". U svim sretnim situacijama, ja sam se vodila svojim osjećajem, a ne razumom.
Primjer: osjetim, "znam" da mogu ostati spavati doma na dan ispita. Normalan čovjek to ne napravi. Ja napravim, i onda saznam da nije bilo ispita. Kad god sam išla protiv sebe, pogriješila sam.
Rekla bih da se sreća nalazi u spoju Jupitera, Urana i Sunca. Drugim riječima, potrebna je vjera u život, otvorenost prema životu i doza ludosti.
Hm, zanimljiva tema. Steta sto je zamrla.

U kojoj ti je kuci jupiter? Jer ako ti je u 12.polju to je najcesce i dobar pokazatelj da te neka nevidljiva sila cuva, pokrece i obavjestava intuicijom. Mi krscani tu silu zovemo andjelima a neki cak misle da se radi i o samim svecima. E sad, ako stvarno imas jupitera u 12.polju-to sve objasnjava. Jos u dobrom aspektu sa suncem znaci da si svjesna te zastite a sa uranom da si sa tom silom povezana intuitivno. Tako bih ja to protumacio. Mozda se i varam al neka me neko ispravi.

Ako si tako svjesna te zastite pretpostavljam da si sudbinski predodredjena za velike stvari. Rekao bih da ti je namjenjena nekakva vazna misija na Zemlji. Zato pokusaj otkriti svoje talente i pronadji duboko u sebi sta zelis napraviti od svog zivota. Pokusaj otkriti za sta si to predodredjena i prati taj put. I sto je najvaznije slusaj svoju intuiciju ali kad ti govori da ne ides na ispit ti ipak odi
vilijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 21:24   #26
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
E onda se ti i nisi mnogo nakusala srece u zivotu ,jer toliko Djevice u karti daje ziherasku,nesigurnu i proracunatu prirodu

Logicno je da ce biti sretniji oni ljudi koji se lakse prilagode realnim uslovima koje im nudi zivot.

JA se licno plasim da je Jupiter megaloman(znam kakav sam prema zenama,Ac Strijelac Ju U 5,nikada zadovoljan na tom planu),i da sto covjek vise zeli i ocekuje,da se cesce i razocarava.

Imam i So120 Ju(kraljevski trigon ),i zaista nikada ziheras nisam bio,uvijek isao srcem,i vrlo cesto bi nastradao

Sto manje ocekujemo,manje patimo u zivotu i vise smo sretni.

Sreca nije konstatna kategorija,jer da jeste,da nam se stalno desava nebi imala toliku vrijednost,dosadila bi nam,bila bi jedno normalno dusevno stanje.Sto znaci da srecu cine trenutci u vremenu,ma sta to astroloski znacilo
To je točno...
Ali su mi svejedno ti trenutci donijeli mnoge prilike u životu.
A što se ziheraštva tiče, nikad ne podcjenjuj Uran. Za mene je karakteristično dosta rizično ponašanje, tipa da bez problema sjednem u auto sasvim nepoznate osobe u sred noći. A osobito sam takva bila kad sam bila mlađa. Sada više i nije tako, ali me mogao netko ubiti/napasti bez problema...

Quote:
vilijam kaže: Pogledaj post
Hm, zanimljiva tema. Steta sto je zamrla.

U kojoj ti je kuci jupiter? Jer ako ti je u 12.polju to je najcesce i dobar pokazatelj da te neka nevidljiva sila cuva, pokrece i obavjestava intuicijom. Mi krscani tu silu zovemo andjelima a neki cak misle da se radi i o samim svecima. E sad, ako stvarno imas jupitera u 12.polju-to sve objasnjava. Jos u dobrom aspektu sa suncem znaci da si svjesna te zastite a sa uranom da si sa tom silom povezana intuitivno. Tako bih ja to protumacio. Mozda se i varam al neka me neko ispravi.

Ako si tako svjesna te zastite pretpostavljam da si sudbinski predodredjena za velike stvari. Rekao bih da ti je namjenjena nekakva vazna misija na Zemlji. Zato pokusaj otkriti svoje talente i pronadji duboko u sebi sta zelis napraviti od svog zivota. Pokusaj otkriti za sta si to predodredjena i prati taj put. I sto je najvaznije slusaj svoju intuiciju ali kad ti govori da ne ides na ispit ti ipak odi
U 5. Ne znam, ja sam stekla dojam (to sam pročitala) da taj osjećaj prati i ostale s tim aspektom.
A znam osobu s Ju u 12., on zaista nije imao sreće u životu, ali bi ga uvijek nešto izvuklo. Međutim, često bi rješenja nekog problema shvatio u snu.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 21:37   #27
Izbrisano je nekoliko postova. Evo mali podsjetnik na pravila, ovo je topic označen ikonom "žaruljice" a za odokativne "analize" aspekata iz vlastitih karata postoji cijeli niz drugih topica.



Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Važne napomene vezane uz pdf Astrologija:



Pitanje je potrebno postaviti konkretno, a postoji nekoliko različitih tipova topica:


a) Topici s pitanjima i odgovorima - služe postavljanju pitanja i odgovorima na iste. Kada postavljate pitanje na ovom topicu potrudite se da ne postate nabrajaljku vlastitih aspekata već što konkretnije i smislenije formulirajte pitanje (nemojte pitanja postavljati opisno). Ako je moguće potkrijepite ga vlastitim saznanjem ili iskustvom.

b) Anketni topici - služe isključivo ostavljanju podataka vezanih uz anketu i analizu ankete (u naslovi topica označeni su kao anketa).

c) Opisni topici - ovdje se ne postavljaju pitanja već opisuju određeni astrološki pojmovi planete, aspekti i sl. ... (označeni su ikonicom ).

d) Stručni topici - služe pisanju astroloških saznanja na temu (označeni su ikonicom ).


Zato prije postanja utvrdite o kakvoj vrsti topica se radi da bi tome mogli prilagoditi svoj upis.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:13   #28
Kada je vec rec o strelcu i Jupiteru, da kazem da sam strelac-bik sa 5 planeta u strelcu, 3 u 7.i dve u 8.kuci. Mene to malo sve buni jer sam ja nevidjeni maler...ali...srecu sam imala u saobracaju, gde sam, vise puta, izbegla smrt...U 8.su mi Me0Ju u strelcu, sekstil Ve u vagi. Ve vladar asc. Sa 2.strane, stalno me nesto sputava u zivotu...mozda Sa na desc, dakle opozicija sa asc ili sta vec...Tacka srece mi je na vrhu 9.kuce na 2.stepenu jarca...
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.