Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 17:09   #1
Treba li u Hrvatskoj zabraniti burke?

U FRA i BEL je zabranjeno, Austrija također kaže da će do kraja godine isto zabraniti, pa pitam Vas da li bi trebalo i u HR?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 23.08.2016., 17:16   #2
Naravno da treba.
Kako ono ide izreka, kad si u Rimu...
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 23.08.2016., 17:23   #3
Burki ionako nema, u Hr ih nikad nisam vidjela. To je kad je zena skroz pokrivena, ni oci joj se ne vide. Kad joj se vide samo oci, to je nikab, a ako joj se vidi lice, to je cador. Ima jos razlika.
Dakle, samo burku bi zabranili?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 23.08.2016., 17:29   #4
Burku u svakom slučaju iz sigurnosnih razloga i identifikacije, a hidžab i ostale islamske simbole po načelu reciprociteta.

Ako hrvatski državljanin u nekoj arapskoj državi ne smije nositi križ oko vrata u javnosti ili slaviti Božić, zašto bi njihovi državljani uživali ta prava kod nas? Ako ta država ne dopušta gradnju crkvi, zašto bismo im dozvolili da financiraju izgradnju džamija kod nas? Itd.
šišćevap is offline  
Old 23.08.2016., 17:40   #5
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Burki ionako nema, u Hr ih nikad nisam vidjela. To je kad je zena skroz pokrivena, ni oci joj se ne vide. Kad joj se vide samo oci, to je nikab, a ako joj se vidi lice, to je cador. Ima jos razlika.
Dakle, samo burku bi zabranili?
ja vidio u Calgariju na dobivanju državljanstva (kanadskog) da je žena bila u nikabu i nije se na kraju ceremonije niti htjela rukovati sa sucem jer joj to vjera zabranjuje

a avionu za Calgariju isto bila jedna u nikabu, majke mi u prvi tren pomislio, kriste ova bu avion digla
__________________
Confluence of sounds

Zadnje uređivanje manchild : 23.08.2016. at 18:02.
manchild is offline  
Old 23.08.2016., 17:41   #6
Ima jedna pozitivna stvar u tome. Muslimani ne dopuštaju to da im se žene razvratno ponašaju a "kršćani" dopuštaju. Ne daju da im netko gleda žene,kćeri i td. Ako ovakvi dođu u Hrvatsku,feministicama nikakvi zakoni neće pomoći da se zaštite od takvih što vidimo na onom primjeru iz Kolna. Burku treba zabraniti jer ipak smo za sekularizam zar ne ? Nema mjesta religiji u javnom životu. Pitanje treba li dopustiti burku je kao da netko pita trebamo li se vratiti u srednji vijek. Dozvoljavanjem burke očekujem i kamenovanje kao dio kulture za razvratnice,ipak smo multi-kulti. Naime,po Kuranu muž može udariti ženu ako nije poslušna ali i imati više njih. Mislim da je bolja solucija da na vlast dođu Ilčić i Markić nego da žene na natalitet počnu koristiti tu modu.
Detektor is offline  
Old 23.08.2016., 18:31   #7
Moram priznati da sam kod ovog pitanja neodlucan.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 23.08.2016., 18:52   #8
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam kod ovog pitanja neodlucan.
Zabranom samo dolijevaš ulje na vatru...

Jači su od nas, što god napravimo na duže staze u toj borbi mi nemamo šanse...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is online now  
Old 23.08.2016., 19:20   #9
Naravno da ne.

Zašto?

Odgovorit ću protuzabranom: u Hrvatskoj treba zabraniti križ.
Smotani2 is offline  
Old 23.08.2016., 19:41   #10
Takve zabrane bi mogle djelovati kontraproduktivno.

Sara Silvestri: "Al Qaeda and the so-called Islamic State thrive every time Western countries give them ammunition to say that the West is discriminating or stigmatizing Muslims.
The effect of these laws is that Muslims feel marginalized and in turn, the feeling of being unwelcome impacts their ability and willingness to integrate into society, can cause withdrawal and lead to engagement with radical groups."
hmxhmx1 is offline  
Old 23.08.2016., 19:58   #11
Kako misle da se mogu integrirati u zapadno društvo, ako se ponašaju u suprotnosti sa običajima tog društva i svojevoljno se izoliraju.
Neki dan u Maksimiru obitelj, rekla bih Arapa, otac, tri kćerke jedu sladoled, a žena potpuno pokrivena ide za njima i naravno ne može jesti sladoled jer bi otkrila lice.
Zanima me da li će u slučaju bilo kakvog pregleda kod liječnika tražiti liječnicu jer ju ne smije vidjeti muškarac ili ćemo morati osigurati i ženske bolnice.
Ruža is offline  
Old 23.08.2016., 20:28   #12
U jednoj sekularnoj državi kao što je Hrvatska nema mjesta za mizoginijsku fašizaciju i vehabizam. Burku pod hitno zabraniti. Jeblo vas kršćanstvo i kršćanske vrijednosti. Hrvatska se ne treba na križarskim osnovama boriti protiv zatucanosti islamske ideologije, nego na osnovama moderne sekularne države gdje žena vrijedi kao i muškarac, a ne gdje se tretira kao dio namještaja.
Caeruleus is offline  
Old 23.08.2016., 20:31   #13
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Burku treba zabraniti jer ipak smo za sekularizam zar ne ? Nema mjesta religiji u javnom životu.
Jebamepas...
kradem is offline  
Old 23.08.2016., 20:36   #14
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post

Ako hrvatski državljanin u nekoj arapskoj državi ne smije nositi križ oko vrata u javnosti ili slaviti Božić, zašto bi njihovi državljani uživali ta prava kod nas?
Kakvi njihovi državljani, pa nije burka nacionalno obilježje!

I, btw, Isus je bio faca i prema Islamu, razlika je u tome što je prema njima bio smrtnik, ali afaik razine iste kao i Muhamed.
kradem is offline  
Old 23.08.2016., 20:45   #15
Nego što nego zabranit.Tko ih takve želi gledat pravac istok pa neka uživa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 23.08.2016., 20:58   #16
Što se mene tiče, neka nose što god žele. To je njihov izbor.
hmxhmx1 is offline  
Old 23.08.2016., 21:08   #17
U svojoj postojbini kako žele.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 23.08.2016., 21:10   #18
Apsolutno ne!

Muslimani u Hrvatskoj su odlično integrirani u društvo, vole svoju zemlju i ne smijemo taj odnos narušiti. Osim toga, tu je i ustavno pravo na vjersku slobodu, slobodno javno očitovanje vjere i ravnopravnost svih vjera.
Stiglitz is offline  
Old 23.08.2016., 21:20   #19
Toga nema kod nas, nadam se da ni nece, stava sam da nam to ne treba. Zemlja smo koja mozda nije najnaprednija po pitanju ljudskih prava ali nismo ni zadnja rupa na svirali. Ne vidim smisla u spolnoj segregaciji i nema mi smisla tolerirat tudu netoleranciju.

Ako im se to nosi nek si to nose doma, ocito je da imamo drugaciji pogled prema tome i jednostavno ne vidim razlog zasto bi se zamarali s time. Nasa zemlja, nasa pravila. Ne pase vam, ne svidja vam se, mozete komotno terat doma i uzivat sve svoje religijsko-kulturoloske tolerancije bez da vas itko pita.
__________________
gathering storm
hive_cluster is offline  
Old 23.08.2016., 21:21   #20
Burke, nikabi i ostale slicne stvari su u Maleziji, vecinom islamskoj drzavi, zabranjeni u javnim institucijama, bas zato sto je nemoguce lice vidjeti. Tamo je dozvoljen hidzab ili tudung.
Nikabi i slicni su produkt isfrustriranih kozojeba, koji bi najradje imali 150 zena zatvorenih u mracnim sobicama. Nikab nema veze sa Islamom, nego iskljucivo mozgom ljudi koji ga promoviraju.
U Zagrebu sam u posljednje vrijeme vidio najmanje 20-25 zena tako obucene, u Arena centru, na Zrinjevcu i na Trgu.

Osobno sam svjedocio na aerodromu u Kataru kako izgleda identificiranje osobe u nikabu, to je zivi cirkus. Zena daje putovnicu, policajka skenira, onda policajka nju vodi u nekakve posebne prostorije sa muzem, valjda da se tamo lice vidi, pa onda nazad.
Gledao sam cak zenu u nikabu kako doji, to je nesto najtuznije na svijetu. Dok se nase Sarnavke i Emine bore za nekakva "jednaka" prava.

Zamislite da granicni policajac hoce legitimirat zenu obucenu u to?
pikoc89 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.