Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 10.12.2016., 10:27   #11
Naveli ste me da razmisljam dobrano.. bio sam ubedjen ma i siguran da vreme postoji u obliku momenta i da je ono jedino koje moze postojati vecno mada sam imao problema oko nekih pitanja kojih kod vaseg primera tj aj zakona postojanja nema ako se shvati.. inace sam u momentu jedino mogao i uistinu shvatiti beskonacnost..hm.

Moguce da sam sinoc donekle i shvatio mada morate priznati da je beskraj tj. poimanje tog dela da Svest nije nastala vec jednostavno postoji sama po svojoj volji i nije lako za shvatiti.

Nekako je ljudski mozak naviknut ali jako naviknut da nesto ista mora nastati a opet postoji ta drevna rec iz davnina beskonacnnost , pa sto bi izmisljali nove termine poput velikog praska.. samo treba da shvatimo sta znaci rec beskonacno i necemo vise izmisljati takve termine.

Svejedno mi je jos uvek ako nista drugo taj deo u glavi kako je svest u nicemu kad tako nesto ne moze bit.. razumem da je to nebit ali makar kako da ga okrenemo ako se nesto manifestuje unutar nicega onda mi logicno zvuci i da je to nista nesto i jako mi lici da je to nesto, ustvari momenat kojem zaista nije potrebno da nastaje, odmara ili bilo sta drugo ali to onda poteze daljnja pitanja na koja cu sam traziti odgovore izgleda sem ako ne uvidim potpunu istinu u Vasem "zakonu" postojanja.. stavljam pod navodnike jel postojanje kazem ne bi ozakonio svakako nikako!

Nekako me bas zanima koga ste to tacno sreli pre 36 godina , mislim da moderatora ne zanima ako malo i skrenemo sa teme a i na temi postojanja zapravo tesko mozemo skrenuti sa teme

Inace svi imaju taj isti problem , tesko nalazimo nekog ko ce nas razumeti a to je zato sto smo se dobrano izdvojili iz prirode.

Ovaj svet ocigledno ne ide u razvoj vec u propast.. meni bar tako izgleda a i zna se zapravo , sto je jednostavnije stim je savrsenije kako i ista drugo tako i postojanje a mi ga danas zakomplikovali do kraja svemira i svakako nekako.
Svako moze da bira individualni put ali kolektivna svest gura ka sve vecem kaosu na ovoj planeti.. mir je bio prosao pre mnogo hiljada godina a danas je nesloga rasipana cak i suvislo!

Nekako iako znamo da je jedini put ka miru bas odricanje od svega opet nas privlaci taj neizgledan kraj.

Ipak, okrece se
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.