Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 02:52   #41
[QUOTE=avelina;67384289]Naravno da joj se svida, pa jel bi ti vodio u sumu nekog tko ti se ne svida ili koga se bojis?
I vjerojatno onaj trenutak, ruka na rucici, pa jedan cvoric, pa drugi, pa jos par dodira....i tako....dok se ona topila od srece, on je svoje odradio...[/QUOTE

Kao sto vec rekoh, u tom trenu mi je to bilo iznimno romanticno!
Ja i dalje ocekujem da me netko obavijesti sto je on to tocno odradio? Eventualno je to mogao napraviti nesvjesno.
Prvi put kad je isao sa mnom u tu sumu, odnos je bio na prijateljskoj razini. Ponavljam, bili smo tamo dva puta.
Tako da, ne, on nije isao tamo postavljati taj konac. Trebao bi biti jako lukav da pretpostavi da nakon sto odnos poprimi drugacije razmjere, sigurno cemo ici setati ponovno u tu sumu i kao slucajno dolutati do zavezanih drveca (suma je dosta velika i gusta), gdje ce on odglumiti ds nista ne primjecuje i jos k tome pretpostaviti da cu ja htjeti prtljati nesto oko toga.
Malo farout.
thedoor is offline  
Old 11.01.2018., 03:11   #42
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
možda je netko označio ta stabla za sječu. Viđala sam slično po šumama, moj bivši i ja smo često hodali po prirodama. Lokalci označavaju stabla bojom ili raznoraznim trakama živih boja (crvenim ili žutim, zbog uočljivosti) i tako po nekoliko njih. Ako si je netko odabrao baš ta tri stabla za sječu, jasno da ih je označio. Naime, nije svejedno koje ćeš stablo posjeći, gleda se starost, visina, obujam svašta nešto. Zato ih označuju. Sve to mi je bivši lijepo objasnio kad sam se jednom i ja začudila vidjevši tako povezana stabla.
Autorice, idi u šumu i ako pronađeš tamo panjeve, misterij je riješen.
Okej!
Moguce je! Jedino sto su ta tri stabla usred totalnog gustisa, ali pretpostavljam da je sijeca ilegalna, pa bi i imalo smisla da pilar trazi neko mjesto gdje je siguran da ce proci nezapazeno.
Vec sam bila, htjela sam vam slikati, ali ih zasad nisam nasla. Velika je to suma.
thedoor is offline  
Old 11.01.2018., 03:28   #43
Evo, da malo rezimiram.
Dakle, recimo da je to drvece netko namijenio za sijecu - mislim da je itekako moguce intuitivno osjecati da s tim nesto nije u redu, te imati potrebu to sprijeciti, bez znanja o cemu se tocno radi.
Mozda bi bila i u igri vlaska magija, ali da netko to obavlja u sumama usred Zagreba? Ne znam bas...
Za tako nesto su potrebni rekviziti koji medju ostalim ukljucuju i tjelesne izlucevine aktera nad kojima se magija radi, sto po svemu navedenom nismo ja niti taj covjek, tako da se drapanjem tog konca eventualno moglo pomoci onima nad jojima se magija radi.
I sad... Pretpostavljam da ima i raznoraznih paganskih rituala, ali posto ne mogu dokuciti o cemu je tocno rijec - zato me i evo na forumu.
E sad - zasto ne zelim paliti, bacati, potapati taj konac? Nema mi to smisla, ako ne znam zasto tocno to radim. Ici raditi ritual nad necim sto ne znam da li je uopce neciji ritual, ako i je - po meni bi to bilo dolijevanje ulja na vatru.
thedoor is offline  
Old 11.01.2018., 11:00   #44
Onda ću i ja malo rezimirat;
Stabla nisu označena za sječu. To ne rade lokalci, to radi šumar u ime šumarije, i označava bojom. I nikad neće označit tri stabla na okupu, jer se to radi da bi šuma bolje napredovala, ili pjesnički rečeno, da šuma ima zraka.
Dalje, kad sam ti rekao da zapališ konac mislio sam da se radi ili o kakvoj vikanštini ili o vlaškoj magiji. Na ovim prostorima, bez obzira što smo daleko od Vlaške, ima jako puno upravo te magije. Na kraju krajeva kulture su nam slične, u našoj tradicionalnoj magiji ima gomila dodirnih točaka. Odnosno sve ti je to iz iste bačve.
Na kraju nije mi jasno zašto braniš jedan konopčić i ne želiš ga uništiti. Svako vezivanje, odnosno svaki čin koji djeluje na slobodnu volju drugog čovjeka može se smatrati crnom magijom. I ne dolijevaš ulje na vatru nego čistiš svoje astralno tijelo.
Nitko ne može znati, bar ne racionalno, što taj končić znači jer postoji gomila mogućnosti. No sad smo na što je tu je.
muzički tobogan is offline  
Old 11.01.2018., 12:17   #45
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A on je njoj vezao crven konac oko ruke da je ozeni i eto ti happy endinga
:vijecitioptimist:

a za koga je to sretan kraj?
Njega jer je protiv njene slobodne volje uticao na nju ili nje kad shvati da ga uopće nije željela za muža...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 11.01.2018., 12:25   #46
Quote:
thedoor kaže: Pogledaj post
Slobodno reci sto mislis, tesko da ces me splasiti!
Tema je i postavljena zato sto trazim konkretan i podrobniji odgovor, ako netko ima znanje i iskustvo. Voda, kurenje, wc-i, crveno za ljubav, konac za vezanje, to sve zbilja znam.
Posto ovo djeluje kao nesto osobno, vjerojatno se treba i rijesavati na osobit nacin.
Gledaj sad - vidis nesto sumnjivo, ne diras ok...
Ali to mi je na nivou kao da prolazis kraj zlocina na cesti i okreces gkavu u strahu da se tebi nesto ne desi
Ta usporedba ne stoji jer ni situacija nije ista.
Radoznalost ubila mačku,kaže narodna uzrečica.Stvarno je i glupo i pogrešno ići dirati bilo što,ako nam se podsvjesno čini neubičajeno,a konci u šumi,jesu nešto što osobno ne bih nikada dotaknula.Šumari i vlasnici šuma označavaju stabla za sječu bojom ili trakama.Često ljudi iz radoznalosti,golom rukom idu dirati da bi razgledali nešto što vide,a do to uopće nije nešto što bi druga osoba normalno mogla izgubiti..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 12.01.2018., 00:45   #47
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Onda ću i ja malo rezimirat;
Stabla nisu označena za sječu. To ne rade lokalci, to radi šumar u ime šumarije, i označava bojom. I nikad neće označit tri stabla na okupu, jer se to radi da bi šuma bolje napredovala, ili pjesnički rečeno, da šuma ima zraka.
Dalje, kad sam ti rekao da zapališ konac mislio sam da se radi ili o kakvoj vikanštini ili o vlaškoj magiji. Na ovim prostorima, bez obzira što smo daleko od Vlaške, ima jako puno upravo te magije. Na kraju krajeva kulture su nam slične, u našoj tradicionalnoj magiji ima gomila dodirnih točaka. Odnosno sve ti je to iz iste bačve.
Na kraju nije mi jasno zašto braniš jedan konopčić i ne želiš ga uništiti. Svako vezivanje, odnosno svaki čin koji djeluje na slobodnu volju drugog čovjeka može se smatrati crnom magijom. I ne dolijevaš ulje na vatru nego čistiš svoje astralno tijelo.
Nitko ne može znati, bar ne racionalno, što taj končić znači jer postoji gomila mogućnosti. No sad smo na što je tu je.
Okej. Zaista se slabo, ako uopce, razumijem u nacine markiranja drveca za sijecu, tako da cu ti vjerovati na rijec.
Zasto ne zelim unistiti famozni konac? Jer jos uvijek nemam konkretan odgovor zasto bi trebala. I tako je razvezan s moje ruke i visi na grmicu gdje tesko da ce ga itko primjetiti, sumnjam da od tamo ima nekog utjecaja na moje astralno tijelo. Jer, btw. u cijeloj prici i raspravi oko toga, uopce dosad nisam napomenula da se meni ustvari nista cudno ni neobicno nije desilo za vrijeme nosenja tog konca. A i ne zelim ga vise uopce dirati, ako cemo iskreno.
Bilo je nekih predmeta u mom zivotu, koje sam, tako, bacala u vodu, palila nad klozetom, ostavljala na raskrizjima i sl...
Ne znam kako, ali desilo bi se da su osobe od kojih su ti predmeti potekli to osjetile i bitke s njima na astralu bi postajale samo teze. Dakle, i dalje ostsjemo kod toga da ustvari nemam pojma sto je to tamo oznacavalo, tako da ne znam sto mogu ocekivati, da ga npr. idem baciti u Savu.
Sad je opet u prirodi na drvu i pitanje je koja je razlika izmedju toga i recimo plutanja rijekom, osim nekakvog magijskog formalizma.
Niti je kod mene i sa mnom, niti je na tim stablima.
thedoor is offline  
Old 12.01.2018., 13:24   #48
Plutanje rijekom nije formalizam. Rijeka (tekučice) čiste od fizičkog naviše.
Kako te volja, ostavi na grmu, pošalji ga u Saint Tropes, zašij ga na rever, tvoja stvar.
Pitala si i mi smo ti dali odgovor, kakav smo mogli. A ne možemo znat što taj konac nosi jer ne znamo ništa osim boje i dužine. Ima mali miljun kombinacija...
muzički tobogan is offline  
Old 12.01.2018., 22:05   #49
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Plutanje rijekom nije formalizam. Rijeka (tekučice) čiste od fizičkog naviše.
Kako te volja, ostavi na grmu, pošalji ga u Saint Tropes, zašij ga na rever, tvoja stvar.
Pitala si i mi smo ti dali odgovor, kakav smo mogli. A ne možemo znat što taj konac nosi jer ne znamo ništa osim boje i dužine. Ima mali miljun kombinacija...
Ali, hvala ti na brizi i savjetima!
thedoor is offline  
Old 14.01.2018., 01:02   #50
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Onda ću i ja malo rezimirat;
Stabla nisu označena za sječu. To ne rade lokalci, to radi šumar u ime šumarije, i označava bojom. I nikad neće označit tri stabla na okupu, jer se to radi da bi šuma bolje napredovala, ili pjesnički rečeno, da šuma ima zraka.
Dalje, kad sam ti rekao da zapališ konac mislio sam da se radi ili o kakvoj vikanštini ili o vlaškoj magiji. Na ovim prostorima, bez obzira što smo daleko od Vlaške, ima jako puno upravo te magije. Na kraju krajeva kulture su nam slične, u našoj tradicionalnoj magiji ima gomila dodirnih točaka. Odnosno sve ti je to iz iste bačve.
Na kraju nije mi jasno zašto braniš jedan konopčić i ne želiš ga uništiti. Svako vezivanje, odnosno svaki čin koji djeluje na slobodnu volju drugog čovjeka može se smatrati crnom magijom. I ne dolijevaš ulje na vatru nego čistiš svoje astralno tijelo.
Nitko ne može znati, bar ne racionalno, što taj končić znači jer postoji gomila mogućnosti. No sad smo na što je tu je.

notorna glupost, wicca se nikad ne koristi u zle svrhe,niti ista ovome sllicno...kolko dima oko obicnog konca
Gaissa is offline  
Old 14.01.2018., 12:36   #51
Gaiaree
??? Zadnje četri stranice "Spiralnog Plesa".
Kletva za one koji su ti povrijedili srce i sl.
Svojevremeno sam umalo osnovao koven.
Nisam jer se javilo nekoliko teta za koje si već pri rukovanju mogao skužit da su zle, kisele ili negativne. I kad takvima daš oruđe te ga i koriste. Jbg, i ja bi htio da su ljudi dobri ali...
muzički tobogan is offline  
Old 14.01.2018., 12:49   #52
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Gaiaree
??? Zadnje četri stranice "Spiralnog Plesa".
Kletva za one koji su ti povrijedili srce i sl.
Svojevremeno sam umalo osnovao koven.
Nisam jer se javilo nekoliko teta za koje si već pri rukovanju mogao skužit da su zle, kisele ili negativne. I kad takvima daš oruđe te ga i koriste. Jbg, i ja bi htio da su ljudi dobri ali...
MOZE SE. ali se ne prakticira, stoga se nebi trebalo ni povezivati sa wiccom. kao ni sto krscani poricu da se u ime boga vode ratovi,kuzis. zasto nekome govoriti da je wicca u pitanju? mozda je samanizam,vudu,sotonizam stavec ima jos....
Gaissa is offline  
Old 14.01.2018., 16:11   #53
Quote:
Gaiaree kaže: Pogledaj post
MOZE SE. ali se ne prakticira, stoga se nebi trebalo ni povezivati sa wiccom. kao ni sto krscani poricu da se u ime boga vode ratovi,kuzis. zasto nekome govoriti da je wicca u pitanju? mozda je samanizam,vudu,sotonizam stavec ima jos....
A mozda je ilegalna sjeca stabala...
Nikada necemo saznati.
Kada bolje razmislis, bolje joj je da ima posla sa vjesticama, nego sa njima.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 14.01.2018., 18:17   #54
Prvo, oprosti Gaiaree ako sam te na neki način uvrijedio, nije mi bila namjera.
Drugo, spomenuo sam wiccu čisto statistički, jer ih jednostavno ima prilično.
muzički tobogan is offline  
Old 14.01.2018., 19:01   #55
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Prvo, oprosti Gaiaree ako sam te na neki način uvrijedio, nije mi bila namjera.
Drugo, spomenuo sam wiccu čisto statistički, jer ih jednostavno ima prilično.
ma nisi me uvrijedio,nego nebi htjela da ljudi koji nisu upoznati time odmah misle da je to nesta negativno i straha vrijedno ,kad je to jedna od najprirodnijih orijentacija, osim toga ja nisam nikad cula da se tak sta koristi u wicci , ne kazem da ne, ali nisam nikad naisla na tako sta,vecinom su u pitanju svijece i pisani tekstovi....
Gaissa is offline  
Old 14.01.2018., 19:27   #56
Ja bih svejedno bacila! Pusti to što ne znaš povod i značenje tome. Imala si to blizu sebe i da te na određeni način ne muči ne bi se toliko raspitivala o tome. Jer, realno, nitko osim dotične osobe koje je to napravila ne može reći o čemu se točno radi A 99% odgovora ide u smjeru toga da se riješiš konca.

Evo, ja još uvijek znam imati faze kada mi nije svejedno i razmišljam o situaciji kada sam u stanu pronašla lajnu od psa zavezanu na tri čvora jednake razdaljine. Samo što sam ja uvjerena da to radi osoba koju poznajem i za koju znam da je zločesta i da želi zlo Kada sam krenula zapaliti nije htjelo goriti, a lajna je bila suha. Nema toga čime nisam probala Pa sam otišla na Most mladosti i bacila dolje u Savu
Depeche E. is offline  
Old 16.01.2018., 00:44   #57
Quote:
Gaiaree kaže: Pogledaj post
notorna glupost, wicca se nikad ne koristi u zle svrhe,niti ista ovome sllicno...kolko dima oko obicnog konca
Pitala sam za konac na wiccan forumu i dobila sam jedan jedini odgovor da ne mora nuzno biti vezivanje.
thedoor is offline  
Old 16.01.2018., 01:00   #58
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Ja bih svejedno bacila! Pusti to što ne znaš povod i značenje tome. Imala si to blizu sebe i da te na određeni način ne muči ne bi se toliko raspitivala o tome. Jer, realno, nitko osim dotične osobe koje je to napravila ne može reći o čemu se točno radi A 99% odgovora ide u smjeru toga da se riješiš konca.

Ok.
Ha sad, postavila sam pitanje da saznam da li sam se u sto "upetljala", ajmo reci da me vise kopkalo nego bas mucilo. I ustvari mi je bilo bitnije sto je to prvenstveno predstavljalo, a ekipi je pak bio intrigantniji dio gdje je ovaj meni zavezao taj konac oko ruke. Skinula sam ga, a sto se tice vode, ionako je bio opran puno puta bivajuci na mojoj ruci, jel'...

Evo, ja još uvijek znam imati faze kada mi nije svejedno i razmišljam o situaciji kada sam u stanu pronašla lajnu od psa zavezanu na tri čvora jednake razdaljine. Samo što sam ja uvjerena da to radi osoba koju poznajem i za koju znam da je zločesta i da želi zlo Kada sam krenula zapaliti nije htjelo goriti, a lajna je bila suha. Nema toga čime nisam probala Pa sam otišla na Most mladosti i bacila dolje u Savu
Da.
Ja sam tako jednom palila izvjesni totem nad wc-om i nije htjeo goriti.
thedoor is offline  
Old 16.01.2018., 01:19   #59
***update***update***
Ponukana nasom raspravom odoh veceras skicnuti konac, koji sam ostavila da visi na grmicu pokraj zgrade, gdje sam mislila da ga nece nitko primjetiti.
Izgleda da je ipak primjecen - netko ga je brizno omotao oko grancice. Hm. Hm. Hm.
thedoor is offline  
Old 16.01.2018., 09:02   #60
Mislim da je time priča o koncu završena.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.