Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2017., 17:56   #1
Question Replika sata - problem ili ne?

Zanima me u vezi jedne replike sata, čitao sam da kaznu određuje oni koji prodaju tj. zastupstvo za satove, sad me zanima ako ti nađu repliku a nitko ne prodaje te satove u hrvatskoj jel te mogu kazniti?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:15   #2
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Zanima me u vezi jedne replike sata, čitao sam da kaznu određuje oni koji prodaju tj. zastupstvo za satove, sad me zanima ako ti nađu repliku a nitko ne prodaje te satove u hrvatskoj jel te mogu kazniti?
praktično gledano ako te nitko ne osumnjiči za zločin to ti je isto ako i da ga nisi napravio.
obzirom na azurnost policije i svih ostalih tijela i ako nisi javna osoba koja ce se slikati s tim satom daleko veci problem je pitanje zasto bi zelio imati na ruci sat koji si inace ne mozes priustiti jer sugerira komplekse; no to je vec neka druga tema
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 18:12   #3
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Zanima me u vezi jedne replike sata, čitao sam da kaznu određuje oni koji prodaju tj. zastupstvo za satove, sad me zanima ako ti nađu repliku a nitko ne prodaje te satove u hrvatskoj jel te mogu kazniti?
Neće te kazniti, ali ako ti "nađu repliku" provest će postupak oduzimanja i uništavanja krivotvorene imovine, a ti ćeš morati platiti uništenje.
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:39   #4
Da vas pitam, ako na toj stranici nema ni loga na slikama, ni nigdje ne piše firma ta ni ništa što se može povezat da je to replika tog sata, jel mogu izbjeć i uništavanje? Jer kako da ja znam da je to krivotvorina tog sata ako nigdje nema naziva ni loga ništa?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:43   #5
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Da vas pitam, ako na toj stranici nema ni loga na slikama, ni nigdje ne piše firma ta ni ništa što se može povezat da je to replika tog sata, jel mogu izbjeć i uništavanje? Jer kako da ja znam da je to krivotvorina tog sata ako nigdje nema naziva ni loga ništa?
Da li se može znati cijena sata?
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:11   #6
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Da li se može znati cijena sata?
150 kn sa poštarinom, inaće taj sat košta 20 000 dolara
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:57   #7
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
150 kn sa poštarinom, inaće taj sat košta 20 000 dolara
Da nije to onaj sa facebooka. To ti ne vrijedi ni tih novaca. Uzmi si sat za 200 - 300 kuna. Vjerojatno se može nešto naći. To ti je tak i tak bižuterija i obojeni metal i to će ti nakon nekog vremena pustiti boju i ličit će ti na ništa. I zaboravi na kronograf ako misliš da ti kronograf radi na tom satu.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 17:59   #8
na RTL bila emisija na tu temu.....zaključak, ukratko: možeš prevariti nekoga drugoga ali ne možeš prevariti sebe....
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 01:20   #9
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
Da vas pitam, ako na toj stranici nema ni loga na slikama, ni nigdje ne piše firma ta ni ništa što se može povezat da je to replika tog sata, jel mogu izbjeć i uništavanje? Jer kako da ja znam da je to krivotvorina tog sata ako nigdje nema naziva ni loga ništa?
Ili je replika, ili nije. Moze biti i replika s istim logom, s logom koji podsjeca na original i bez loga - sve ovisi sto je i je li zasticeno od strane proizvodjaca.

Bez potrebe da uopce ulazimo u pricu da vazes oko sata koji kosta kao majica u Zari, a hoces odglumiti da kosta kao solidan gradski auto. Nitko ti to nece popusiti
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:53   #10
Da al mozes izac s njim van, pokazat ga , da se vidis , budes viden ...

Trebalo bi napraviti paket jedan, takav jedan sat, ključ od AMG Mercedesa istovjetni naravno samo kučište,te majce kratke i duge te jakna sa Nautica/Lacoste logom.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 04:00   #11
A recite mi za ovu hipotetsku situaciju.. naručim sat na ebayu, sat na slikama ima logo neki drugi znači kao da je druga firma i sve..a ja dobijem kopiju poznatog branda, jel bi me kaznili i dalje? Mislim ja imam dokaz da sam naručio drugi sat, a ne kopiju jel tako?
Volim_glazbu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 05:26   #12
Ne. Za krivicno djelo moras imati krivicnu namjeru da se bavis krivotvorinom.
Ti to nemas. Ti si jednostavno kupio fin sat koji ti se mnogo svidja a cijena je bila super. Uopce te ne zanima na sta lici sat. Ti ga nisi krivotvorio.

U administrativnom, prekrsajnom pravu moguce da policija zaplijeni imovinu bez sudskih nalaza, ali to se desava u slucajevima javne bezbjednosti. To ovdje nije slucaj. Recimo, ako te uhvate sa krivotvorenim autom mogu ga zaplijeniti jer je saobracaj sa takvim kolima od znacaja za javnu bezbjednost.

Sto se tice privatne parnice od strane firme protiv tebe, to nije finansijski efikasno i nece se dogoditi.
Cojek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:27   #13
Quote:
Volim_glazbu kaže: Pogledaj post
A recite mi za ovu hipotetsku situaciju.. naručim sat na ebayu, sat na slikama ima logo neki drugi znači kao da je druga firma i sve..a ja dobijem kopiju poznatog branda, jel bi me kaznili i dalje? Mislim ja imam dokaz da sam naručio drugi sat, a ne kopiju jel tako?
http://www.stop-krivotvorinama-i-pir...cesca-pitanja/
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/z...votvorena.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:02   #14
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Ne. Za krivicno djelo moras imati krivicnu namjeru da se bavis krivotvorinom.
Ti to nemas. Ti si jednostavno kupio fin sat koji ti se mnogo svidja a cijena je bila super. Uopce te ne zanima na sta lici sat. Ti ga nisi krivotvorio.
Netočno. Kad uvoziš neki predmet, po carinskim propisima si ti odgovoran za njega. Ako je nešto krivotvorina, uvoznik (tj. ti) je za to odgovoran.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.