Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web

Web Sajtovi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 23:58   #1
Puno fanova na FB stranici besplatno - (ne)moguće?

Pozdrav društvo,

Imam svoju FB stranicu koju vodim već nešto više od godinu dana. U pitanju je fan stranica jednog stranog sportskog kluba. Za to vreme uspeo sam da sakupim malo više od 6K fanova. Ne mogu da kažem da sam nezadovoljan aktivnošću fanova, na svakom postu imam iznad 100+ lajkova. Kada su godišnji odmori, raspusti, leto, statistika je zaista impresivna. Međutim, imam problem kada počnu škola/fakultet i kada se završe ti godišnji odmori. Aktivnost i dalje bude solidna, ali da se skupi 100+ lajkova na postu treba dosta više vremena nego inače (tipa 7-8 sati), a primetno je da ima i manje komentara i to me poprilično demorališe, s obzirom na to da ulažem zaista dosta truda a ponekad i vremena u to kako bi postovi bili kvalitetni, zanimljivi i mogu slobodno reći čak i obrazovni, pošto izdvojim neke informacije koje se stvarno ne mogu svuda pročitati.

Na osnovu toga shvatio sam da moram još da povećam broj fanova. Do sada sam dovodio fanove tako što sam otvorio profil stranice i tu dodao maksimalan broj prijatelja koje taj klub interesuje, i bukvalno samo tako se pročulo za stranicu - pošaljem im pozivnicu ili poruku da me zaprate. Bilo je tu i nešto malo pomoći sa strane, tipa deljenje objava ili tagovanje od nekih drugih stranica, ali ipak minimalno. Treba biti pošten i reći da takav način promovisanja stranice oduzima zaista previše dnevnog vremena a da pritom možda uđe 10-20 novih fanova dnevno, što i nije baš efikasno, a ja sam student državnog fakulteta. Znači, došao sam do neke tačke gde više ne mogu da napredujem služeći se tim metodom (pogotovo što sve sam radim), a ne bih da batalim stranicu sada kada sam već do ovde stigao i kada ima solidan broj ljudi koje interesuje to što pišem.

Da konačno skratim, zanima me sledeće: koji još načini postoje da povećam broj fanova? Da li je zaista nužno plaćati reklame Fejsbuku kako bi stekao neku veću popularnost, tipa da imaš 250-300 lajkova u proseku? Da li postoje neki načini koji ne iziskuju novac, a da pritom ni ne oduzimaju previše vremena koje treba potrošiti na neke važnije stvari?

Molim za što više komentara ljudi koji imaju iskustva sa ovim.
Pappas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:34   #2
Ubaci nagradnu igru,a nagradu daj sebi, jer tako to ide.
Provjerena je to tehnika.
Mr Bla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.